ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 30

  • 54 921
  • 746
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 234
Най-добре нищо не подписвай.
Не бях чувала да преследват възрастни за ваксини.

# 361
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Не бях чувала да преследват възрастни за ваксини.
И аз! Не ми стига джи-пи-то на малкия, което ми звъни на гсм всяка седмица да напомня, че подлежи на ваксина на 6 г.
Според мен моето джи-пи нямаше да се сети за мен, ако не бях се обадила да даде на мъжа ми полагаемите се направления. Тя е видяла ЕГН-то ми и ето на.

# 362
  • някъде там
  • Мнения: 15
Пак пуснаха рекламата за ваксина срещу ЧПВ,гледах я днес по Нова тв #Cussing out

# 363
# 364
  • Мнения: 29

БРАВО!!!!
Така, така, мъничко да си направят труда да ни информират, а не "ела на ваксина" и толкова.
Дъщеря ми има поставени всички задължителни имунизации, но при поставянето на МПР, стана ...., ако бях информирана за тези реакции, едва ли щях да реша да бъде поставена.

# 365
  • Мнения: 21
Здравейте, мами!
Имам няколко въпроса и много се надявам да можете да ми отговорите. Надявам се съм в правилния подфорум. И така... има вероятност да отида за около месец в Пакистан(служебна командировка) и ме интересува ваксината срещу хепатит А има ли някакви странични ефекти при евентуална бременност. Питам, защото между колегите ми се върти такава информация, а именно че после някакви месеца не било хубаво да се забременява. Знаете ли нещо по въпроса и въобще вие бихте ли се ваксинирали срещу някакви болести ако трябва да отидете в Пакистан?

# 366
  • Мнения: X
Срещу хеп. А не бих се ваксинирала, където и да ходя.

# 367
  • някъде там
  • Мнения: 15
И аз не бих,просто трябва да се внимава повече,успех!

# 368
  • Мнения: 0
Здравейте!
Търся си добър педиатър в Пловдив, тъй като настоящият ми такъв (не)тактично ми намекна, че е по-добре вече да не сме при него поради отказа ми от ваксини.

# 369
  • Мнения: 9 927
И аз не бих,просто трябва да се внимава повече,успех!
внимава повече = да се измиват ръцете и суровите храни добре Simple Smile

# 370
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824

БРАВО!!!!
Така, така, мъничко да си направят труда да ни информират, а не "ела на ваксина" и толкова.
Дъщеря ми има поставени всички задължителни имунизации, но при поставянето на МПР, стана ...., ако бях информирана за тези реакции, едва ли щях да реша да бъде поставена.
Извинявай, би ли споделила какви ви бяха реакциите от МПР, че на нас ни предстои скоро и съм в дилема, предвид реакциите ни при предните ваксини.

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Извинявай, би ли споделила какви ви бяха реакциите от МПР, че на нас ни предстои скоро и съм в дилема, предвид реакциите ни при предните ваксини.

Поне я отлагай-болно е детето,после някой друг в семейството,после сте имали контакт с варицела и пак отначало  Whistling .Колкото повече отлагаш,по-добре

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 41 063
Извинявай, би ли споделила какви ви бяха реакциите от МПР, че на нас ни предстои скоро и съм в дилема, предвид реакциите ни при предните ваксини.

Поне я отлагай-болно е детето,после някой друг в семейството,после сте имали контакт с варицела и пак отначало  Whistling .Колкото повече отлагаш,по-добре
Не,най-добре е да не я слага особено пък щом са имали предишни реакции Peace

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не,най-добре е да не я слага особено пък щом са имали предишни реакции Peace

Разбира се,че е най-добре да не се слага.Но явно нещо притиска майката детето да има ваксините.Затова написах поне да я отлага.Отлагайки,могат да се търсят други изходи от ситуацията

# 374
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Не,най-добре е да не я слага особено пък щом са имали предишни реакции Peace

Разбира се,че е най-добре да не се слага.Но явно нещо притиска майката детето да има ваксините.Затова написах поне да я отлага.Отлагайки,могат да се търсят други изходи от ситуацията
Специално от тази ваксина се притеснявам по-малко, защото все пак е поставяна на поколения преди нас, може би 30-40 г. вече.На дъщеря ми също е поставяна преди 8 години и честно казано не си спомням никакви реакции.

Досега спазваме имунизационния календар.Доста препатихме от синфлорикс+пентаксим (заедно), но вече сме на финала почти ... и няма начин ще се слага.Най-вероятно ще постъпя както казва Елфита.Ще отлагам докато е възможно, за да му се поизчисти организма от предишните, а през това време ще търся разни варианти за превенция и облекчаване на реакциите, например - 2-3 дни преди ваксина да се дава Фенистил, Туя и пр.
Между другото ако някой знае детски хомеопат в Пловдив, с който мога да се посъветвам специално за ваксините и за ПВС, моля да ме посъветва.

Общи условия

Активация на акаунт