КРУИЗИ /тема 2/

  • 74 951
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Да, ние ще комбинираме круиза с две нощувки в Дубай, защото така се пада полета. Иначе вече Wizz летят до Дубай, но цените на билетите при тях са си до късмет и понякога имат доста големи разлики. Можеш да видиш какви възможни комбинации можеш да направиш за другите дати на круиза

# 511
  • Мнения: 31
А каква е цената на круиза до Дубай и откъде  резервирахте?

# 512
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
От Премиер Турс. Офертата ми е на компютъра, но по спомен около 850 евро за двамата за вътрешна каюта.

# 513
  • Мнения: 4 734
A kолко е билета до Дубай ориентировъчно??? Rolling Eyes

# 514
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
С Wizz Air средно по около 350 лв. на човек двупосочен. Но ако хванеш промоция може и около 200 лв. на човек да станат. И обратното - за някои дати може да има билети и по 500-700 лв. само в едната посока.

# 515
  • София
  • Мнения: 2 779
Lunna pateka , тези отстъпки в сайта на Коста ли ги гледа?  Явно политиката им е да работят с агенции newsm78 иначе определено има разлика между цените на различните агенции.Аз започнах  да следя няколко и се забелязва, но в един момент става доста объркващо ако са много #Crazy

# 516
  • Мнения: 4 734
Говорих с туроператори кога е по-изгодно да се резервира круиз, месеци преди тръгване или в последния момент... Отговориха ми, 4е е разли4но за разли4ните круизни компании. Едни правят големи намаления в последния момент, други не... Освен това големите промоции ги полу4ават само туроператорите и само 4рез тях може да се "уреди6" за такова например - да пътуват двама за цената на един... Освен това разли4ните държави полу4ават разли4ни намаления, понеже Costa cruises са италианска компания, най-изгодно е за италианците... На кораба говорих с едни холандци, които бяха взели последния момент (4 седмици преди тръгване) и с голямо намаление, а в сайта на Коста до последно не свалиха цените на на6ия круиз, даже ги увели4иха... #Crazy
Да не говорим, 4е някои големи туроператори самите те си пускат допълнителни отстъпки, ако си им редовен клиент... Например Томас кук или Некерман....

# 517
  • София
  • Мнения: 3 771
Бахамски острови



Момичета няма време за подробности, но да ви стопля малко в студената родина със снимки във момента с температури над 30 градуса.



Радвам се на пътуващите, поздрави от плажовете на Бахамите.



До скоро.....



No comment



??? Вода-кристална...Пясък-брашно



Весели празници...

Последна редакция: пн, 09 дек 2013, 04:07 от Bled

# 518
  • София
  • Мнения: 16 197
Bled, тъкмо тая сутрин си мислех, че баш там ще съм пак "мома" (като ми идва на 25 дена, точно там ми се пада датата за следващия път). Да се *** в късмета, пак ще цопам до колене...

# 519
  • София
  • Мнения: 3 771
roje22   bouquet Благодаря за милите думи, да, всички снимки, които качвам в темите са лично наши. Пожелавам ти от сърце желаното пътешествие, информацията от мен. Ето още един поздрав от Кариби и Бахами:



Sharky* Не съжалявай, дори да не влизаш, стига че си там. Пази се от жегата, ако се случи много топло. Но по принцип времето е променливо, много топло, задушно, понякога облачно, може да превали за кратко и т.н. В момента в района е около 27-31 градуса. Духа лек вятър......


Nassau - Bahamas

# 520
  • Мнения: 211
Ейй, Блед, супер зареждащи снимки!!  Peace

Поздрави и успешно плаване  Hug

# 521
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, ето и обещаните подробности за по-далечни пристанища.

Пристанище Маями
http://www.miamidade.gov/portmiami/



 Ако сте решили да посетите Бахами и Кариби по вода най-добрите възможности за тръгване са портовете в Маями и Fort Lauderdale. Има и други варианти, примерно Port Canaveral, New Orleans, New York , Tampa,  Galveston и др. Но за препоръчване са първите две. Това се отнася и за круизи до Южна Америка, Колумбия, Панама, Коста Рика и т.н.
Първо ще кажа няколко думи за Маями, а друг път и за Fort Lauderdale.
Ако летите от България това са и двата варианта за кацане в района. Летище Маями е много близо до порта и приема директни полети от Европа. По всяко време има трансфери до хотели и пристанище, таксита също.



Порта се намира на полуостров до който се стига по мост. Терминалите са няколко, но отиване до тях пеша не си го помисляйте, разстоянията изглеждат малки, но съвсем не е така. Най-близките хотели са поне на една-две мили, въпреки че корабите се виждат от тях. Най-близкият който открихме беше на 1,5 миля с невероятна гледка във всички посоки. Таксито до кораба струваше 10$, плюс бакшиша. Тук е момента да кажа, бакшиша в САЩ, независимо за какво, е абсолютно задължителен, винаги трябва да имате дребни банкноти. Това не е навик на богатите, а просто начин на живот.



Срещу пристанището се намира Даунтаун Маями, което освен прекрасната гледка не предлага много възможности за разглеждане на забележителности.



Но от другата страна в цялото си великолепие се простира Miami Beach с безкрайната си плажна ивица. Всичко е свързано с магистрални мостове и пътища.



Препоръчвам ползването на рента-кар, разстоянията са големи, не си струва да си губите времето с друг транспорт. Задължително с колата вземете и навигация, разликата е 12$. На пристанището няма коли и офиси, но всяка фирма има безплатен шатъл, който ще ви закара до най-близкото място за наемане. Можете да вземете кола на летището и да е върнете в офис до порта, след което ще ви закарат до кораба. Може и обратно, взимате след като слезете от кораба и връщате на летище. С тези варианти може да нощувате където пожелаете, зареждате навигацията и колкото повече път, толкова повече виждате.



Най-ниски са цените на хотелите в района на Hollywood Beach, хубави изгодни цени се намират и в Fort Lauderdale. Най-високи са на крайбрежието на Miami Beach. Ако хотела не е на плажната ивица, цената е по-ниска. Почти всички по-добри хотели предлагат и трансфер летище или порт, примерно около 5-6 мили-около 10$ на човек. Цени такси-2,40$ първоначална и също толкова на миля. Не забравяйте бакшиша, дори на безплатните шатъли.
Качването и чекинга е много добре организирано, от багажа до настаняването. Ще ви вземат багаж още като слезете от таксито, после е лесно.



Тръгването на корабите от това пристанище е невероятно преживяване. В никакъв случай не изпускайте момента на потегляне и минаването покрай Miami Beach, марините и къщите на богати и известни.



От тук се намират много изгодни цени на круизи, въпроса е да стигнеш до там. Пожелавам го на всеки.

# 522
  • София
  • Мнения: 2 779
Snarky, винаги може да си го отложиш. На мен така ми се падаше и на двата круиза, но втория път предвидливо пих оргаметрил (след консултация с гинеколожката ми) и ми се размина:)

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Здравейте отново от една вече голяяяяяяма почитателка на круизите, току-що завърнала се от Сплендида. Най-напред сърдечни благодарности на всички тук, които споделят и са толкова полезни на начинаещите в круизите, каквато съм аз   bouquet Тук е моментът да пожелая на Блед прекрасен круиз, а Петерки нещо май се позагуби? Възхитена съм от круиза, кораба и изживяването като цяло. Нямам търпение вече за следващ, но ще почакам малко до 2014. Тъй като много има писано за кораба и пристанищата, няма да се повтарям с положителни отзиви, но ако някой от нещо се интересува и мога да съм полезна, съм насреща. Попътен вятър на всички, които в момента са на круиз или пък се стягат за такъв!

# 524
  • Мнения: 4 734
Аз вече втора седмица откакто сме се върнали от криза и още мислите ми са на кораба...  Mr. Green Просто невероятно преживяване.... Даже се навихме от сега да търсим круиз за следващата година може би за Коледа или Нова година.  И за да не сме сами с мъжо, навихме и новите ни приятели, с които се запознахме на кораба.  Само дето коледните и новогодишни круизи са малко по-скъпи... #2gunfire
В тази връзка да попитам удобно ли е да се качваш на круиз от Марсилия?  В смисъл пристанището в града ли е и има ли шатъли до центъра? Имам една идея да отидем 1 ден по-рано, да спим в града и на другия ден сами да стигнем до порта... Или може би Барселона е по-добре? newsm78
Ние се качихме от Савона, но летяхме до Ница и имахме включен транспорт от летището до порта.Но излезе по-скъпо, заради скъпите самолетни билети. Сега ще гледам за по-изгоден вариант за качване... Дайте идеи..

Общи условия

Активация на акаунт