КРУИЗИ /тема 2/

  • 74 954
  • 752
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 14 418

lunna pateka,според мен ако не сте посещавали и двата града,определено Барселона е по-добре за начално пристанище.Отделно по-интересен като град е Peace

# 526
  • Мнения: 4 734
Sause baus, ние бяхме в Барселона на този круиз, много ми хареса града, обикаляхме сами със сититур и пе6а... Но сега въпроса ми е кой порт е по-удобен за ка4ване и излиза по-евтино, на другите круизи, които гледам пак има Барселона, Марсилия и Савона... Мога да избера между тях... Савона не е много удобен за нас.. Ние пътуваме от Белгия и няма евтини билети, освен това се налага да спим в Ница, няма ранен самолет, другото е трансвера от Ница до Савона... това са около 160 км в едната посока... Много време се хаби и много разходи...Някои хора летят до Милано и оттам трансвер до Савона, но пак - много загубено време и пари.... Пътува се цял ден преди круиза и след него... Whistling
За това сега гледам като възможност Барселона и Марсилия... За Барселона има евтини самолетни билети, ако се вземат по-рано (компанията е нискобуджетна), може да се намери евтин хотел за 1 ве4ер и видях, 4е порта е в града  и има шатъли... А и в града има още какво да се види...
За Марсилия е навит мъжо... Той мисли, 4е до там може и с кола да идем, около 1000 км от нас е, да се спи 1 ве4ер и да се разгледа и града... А има и експресни влакове до там, просто не съм проверила още като цени как са...

# 527
  • София
  • Мнения: 3 771
lunna pateka Добре дошла, много се радвам на положителните емоции, които не те напускат. В момента мисълта ми е далеч от Европа, но ми направи впечатление това което те интересува. След като прочетох, че тръгвате от Белгия си помислих, толкова много пристанища има около вас от които да отплавате, че чак благородно завидях. Antwerpen, Amsterdam, Southampton, Dover, Kiel, Hamburg и много други, ще ви спестят разстояние и разходи. Ако желанието ви е тръгване от Италия или Франция, то и Венеция ви е на приблизително същите километри, а избора там на круизи е много голям и сравнително лесно е всичко, особено ако сте с кола, което е за предпочитане за толкова малко километри.
Тръгването от Марсилия в по-голямата си част е за точно определени круизи и избора не е голям. Барселона съм е описала вече като пристанище, потърси е, а и ти вече си била. За Марсилия не ми е останало време, но ще стане. Пристанището е огромно, разстоянията не са малки и най-добре е да се знае на кой терминал ще е кораба. Най-добре да е близо до Joliette.
Ето тук можеш малко да добиеш представа:
http://www.marseille-cruise.com/Professionnels/Port-de-Marseille … lan-des-Terminaux
Другото, което бих казала, че един ден е твърде малко за подобни градове, ако имате възможност предвидете малко повече. Поздрави и успех.

# 528
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Момичета, така ви се радвам и в захлас чета разказите ви. Имам едни сигурно глупав въпрос, но ...
Аз не мога да се кача на почти нищо, което се клати във вода. И на водно колело ми става лошо. Много ми се иска един ден да се кача на круиз, но не съм сигурна, че мога да издържа. Кажете ми за тая морска болест и как се усеща водата на тези големи кораби? Как мога да се преборя с това или не мога?

# 529
  • София
  • Мнения: 3 771
Скъпа cydonia водното колело няма нищо общо с един голям круизен кораб. Него вълните го подхвърлят както си искат. Всички съвременни кораби имат специални балансьори, които поемат вълните. На тези кораби почти не съществува понятието морска болест, тя е изключение. Не че няма поклащане, има, но трябва да има вълнение от 3-4 метра минимум, за да имаш проблем. Това се случва, макар рядко и не може да се изключи. Но ако вземеш мерки предварително, има си хапчета, дори поклащайки се, ще се шегуваш с това. Така, че смело напред, взимаш един кратък круиз в спокойни води и постепенно решаваш как би ти се отразил специално на теб. Успех......

# 530
  • Мнения: 4 734
cydonia,
някои хора имат по-голяма 4увствителност към клатенето и вълнението... Много е относително, а и зависи какво време ще се слу4и... Ние имахме 2-3 нощи доста клатене, имаше доста силен вятър, не толкова вълнение... Но до морска болест не може да се стигне, както е писала и Bled, корабите имат стабилизатори за такива слу4аи... Но на долните палуби се 4ува шума от разбиването на вълните в стабилизаторите... Клатенето е поносимо, просто ако ти се гади или ти става лошо трябва да вземаш профилакти4но кокулин, това е хомеопати4но лекарство и да ти кажа - помага... Но ако имаш страхова невроза от плаване, вода и клатене, тогава надали това ще ти помогне... Защото познавам и такива хора, които и при напълно спокойно море им е лошо и не им понася плаването по вода... Thinking

# 531
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Благодаря ви за отговорите. Не знам от кои съм и бих искала да разбера. Наистина ми се ходи на подобно пътешествие, а не намирам смелост да опитам. Може би нещо за кратко в началото и с възможност да се откажа на първата спирка Simple Smile

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Здравейте момичета, кажете ми нещо за круиз в Дубай-мнения, как организирате там екскурзиите и всякакви неща, защото искам да резервирам един за 31.01. но се чудя освен полет, цената на круиза и визи какви други пари ми трябват-най-вече за екскурзиите там защото хич не съм наясно с тази страна

# 533
  • София
  • Мнения: 3 771
rrp Чудесна идея да съчетаеш посещение на Дубай с круиз. Сигурно имаш предвид тези круизи:
http://www.costacruise.com/ime/cruise_details/201401-USD_FO_7_DX … B-FO07140117.html
Хубавото на тези круизи е, че наравно с лукса и удоволствието, използваш кораба като хотел и превозно средство. В самия сайт на компанията можеш да видиш организираните екскурзии. Ако желаеш самостоятелни, за да не пишем тук, иди в темата Дубай. Там компетентни потребители, като примерно roje22 са написали всичко най-подробно. Успех......

cydonia Ето тук ще намериш кратки и близки круизи в спокойни води, които да използваш. Не е от най-качественото, което се предлага, но за начало става. Успех....
http://www.louiscruises.com/en/cruises/cruise-2014/index.html?gc … uises-from/GREECE

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Rrp , аз снощи се прибрах от 7 дневен круиз до ОАЕ и Оман. Беше страхотно. Пътувахме с MSC Lirica, като маршрутът беше Дубай, Абу Даби, Кор Ал Факан, Маскат (Оман), Касаб (Оман), Дубай. Взехме си полет с Уиз Еър два дена преди круиза, да имаме повече време в Дубай. От БГ си бяхме организирали единствено сафарито в пустинята през турагенцията, от която купих круиза. На кораба екскурзиите са доста по-скъпи. На мен това ми беше втори круиз, но и двата пъти с мъжа ми сами си разглеждаме забележителностите, които предварително сме проучили от интернет, форуми и познати. Където има Биг Бус (или други подобни открити туристически автобуси), защото разглеждаш за един ден всичко и сам си преценяваш на кои спирки да слизаш. Като разгледаш се качваш пак, продължаваш обиколката и така. Иначе специално за Дубай на място може също да намериш много тур агенции. Но ако човек знае какво иска да види съвсем лесно се оправя и сам с транспорт или такси. Най-добра информация може да ти дадат в темата за Дубай. Успех!

# 535
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
max17, здравей! Приятно ми е да е засечем и тук! Heart Eyes
Ние със съпруга и дъщеря ми живот и здраве планиаме круиз през м. май! Тогава прави 10 годинки от сключването ни на брак и ни се иска да е качем на круиз, пътуваме, но този вид пътешествие ще ни е за първи път. Мился, че е подходящо за повода, ново и нещо различно, смятам, че ще бъде незабравимо...

# 536
  • София
  • Мнения: 3 771
Продължаваме с:

Port Everglade, Fort Lauderdale, Florida
http://www.porteverglades.net/


Снимките са направени от терасата на хотела ни, корабите и плажа.

Има пристанища и пристанища. Това е от тези изписани с големи букви, едно от най-големите в света. Не знам дали има специална класация за най-голям круизен порт, но знам, че точно това държи рекорда за най-много приети круизни кораби в един и същ ден -15-.
Изумителна цифра, каква организация, колко хора трябват, какво зареждане, каква охрана….не ми се мисли.


Всичко изглежда сравнително близо, но въобще не е така.

От тук тръгват и двата най-големи кораба в света Allure of the Seas и Oasis of the Seas на които ние имахме щастието да поплаваме.





Fort Lauderdale само по себе си е едно прекрасно място, не само за потегляне с круизни кораби. Наричано още Венецията на Америка, но в много по-голям мащаб.



Тук може да се насладите на плажна ивица, която няма край. Колкото и да се строи, хотели и частни резиденции, няма опасност от пренаселеност на плажа.



Тези места се отличават с мащабите си, богатството си и своята уреденост. Няма да видите нещо, което не си е на мястото и някой, който не знае какво прави.
За къщите около каналите да не говорим, но това е друга тема, надхвърляща възможностите на повечето хора.



Тук също има летище
http://www.broward.org/airport/Pages/Default.aspx   
и то доста голямо, не много далеч от порта. За да кацнете тук, трябва да летите с прикачване от Европа в някой от градовете в САЩ, най-често Ню Йорк. Дори с прикачване, можете да излетите от София и на същата дата да сте вече тук и да се качите на кораб в рамките на 24 часа. Тоест, ако пристигнете преди обяд на летището, на обяд вече ще сте на кораба. Това разбира се е рисковано от гледна точка на закъснението на някой от полетите, което може да ви вгорчи пътуването. Нормалното е да имате винаги поне един ден в повече.



Влизането на пристанище Everglade става при строг контрол, предимно само с превозни средства. Територията му е толкова голяма, че друг начин няма. Всичко е толкова уредено, на всяко кръстовище табели, регулировчици, полиция, че и да искаш трудно ще се объркаш.



Ще дам само един пример, качването на най-големите кораби, които споменах става за броени минути. От влизането в терминала до стъпването на кораба, не трябва да отнеме повече от 15 минути. Вие преценете как се получава при положение, че трябва да се приемат 6360 пътника/персонал 2165/???



Тръгването от тук е невероятна атракция, не е пропускайте, заемете място на горна палуба при потегляне, задължително. Това, което се вижда от кораба, няма как да го видите от сушата. Корабите потеглят след обяд след 16 часа един след друг, това е невероятна гледка, както за тези на сушата, така и на самите кораби. Корабите се движат покрай богати къщи и резиденции, приветствани от самите собственици.



Тук има толкова круизи, че се намират невероятни цени, въпроса е да дойдеш до тук…Пожелавам го на всеки…

Последна редакция: пн, 23 дек 2013, 15:28 от Bled

# 537
  • Мнения: 4 734
Bled, разкошни снимки... Ееех размечтах се и аз, особено като видях любимия ми кораб Oasis of the seas... Той наистина ли е така величествен и луксозен както го дават по клиповете?  Като един град -с улици и паркове..
А как е обслужването, забавленията и храната на американски кораби? Сравними ли са с европейските или са друга по-висока категория?

# 538
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря ти lunna pateka, пожелавам ти от сърце плаване с тези кораби. За теб и всички останали в навечерието на КОЛЕДА ще се опитам да покажа тези гиганти и да ви разкажа за едни прекрасни хора…ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ.

Allure of the Seas и Oasis of the Seas



Няма да говорим за тях поотделно, защото те са напълно идентични във всяко отношение.
Не, не са сравними нито с други кораби, нито с обстановка, нито със забавления, нито програми, нито с персонал, но за него малко по-късно.



Когато пътуваме на други кораби, след десетия ден омръзва и става скучно. На тези двата ще трябва поне месец за да помислиш подобно нещо.



Тук сякаш живота не спира денонощно, всеки си намира своето място.



Ако си само за 7 дена е невъзможно да посетиш всичко, да минеш отвсякъде, ще останат доста невидяни и неизползвани екстри.



Площад с централна улица с накацали заведения, магазини, барове и кафенета. Дори Starbucks кафе в центъра на площада.



Огромен театър-вариате, външен воден театър, ледена пързалка с ледено шоу, сърф вълни, голф, игрища и прочие.



Да, има външен парк и то никак малък, с невероятни естествени растения, пътеки за разходки, пейки и наоколо заведения с градини.



Да не говорим за басейните, спортния и СПА център, детския кът и т.н.



Ще кажете, за всичко това трябват пари, да трябват - ако решиш да харчиш, ако ли не, изкарваш с това, което си платил+бакшишите.



Защото можеш безплатно да се храниш на шест места почти непрекъснато, да ходиш на представления, да киснеш на плажа или в джакузитата, да ползваш фитнеса и много други неща.



И сега десерта, не е за вярване, но най-големите, най-най-най кораби се ръководят в голяма част от БЪЛГАРИ. Над 30 прекрасни момчета и момичета, усмихнати, вежливи, наши сънародници. Част от тях заемат едни от най-ръководните длъжности от мостика до заведенията, хотелската част, рецепция и всичко останало.
Нямам думи да опиша отношението на тези невероятни хора към нас, двамата българи/нямаше други дошли от родината/. Те ни носеха на ръце, обгрижваха ни като малки деца, угаждаха ни, помагаха ни във всичко. Ако нямаше какво, само питаха какво да направят за нас и го правеха. В тях нямаше капчица завист, злоба или каквото и да било, те бяха истински, достойни българи. Не свалям шапка, свалям душата си, сърцето си, пред тях.
За кратко време с тях вече бяхме приятели, имената им звучат непрекъснато в главата ми. Разменихме си всякакви адреси, ще ги чакаме с нетърпение в България.
Ние не повтаряме кораби, колкото и хубави да са те, но сега имаме дилема, ако го направим ще е само заради тях. А отидат ли на други кораби, както се предполага ние ще сме първи там.

ХВАЛА НА ТЕЗИ ИСТИНСКИ БЪЛГАРИ. НЕКА БЪДЕМ КАТО ТЯХ, ДА НЕ СИ ЗАВИЖДАМЕ, ДА НЕ СМЕ ЗЛОБНИ, ДА ЗАБРАВИМ ВРАЖДАТА И ДА СЕ РАДВАМЕ НА ЖИВОТА.



ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ ПО СУША И ВОДА.
ЖЕЛАЯ ВИ ЕДНА  ПРЕКРАСНА НОВА ГОДИНА С ЛЮБИМИТЕ ХОРА.
НЕЗАБРАВИМИ КРУИЗИ И ПОЧИВКИ.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ПЪТУВАЙТЕ БЕЗКРАЙ !!!



Имахме щастието елхата и кораба да бъдат украсени в наше присъствие !!!

Повече снимки....
http://www.album.bg/bled/albums/207405/

И накрая  ПОЗДРАВ ЗА ВАШИТЕ МАЛКИ СЛАДУРИ от същите кораби.......



Парад за добре дошли, повтаря се и на изпращане.........



Децата са във възторг.....



Възрастните също.....



Нека бъдат децата ни много здрави и да се радват на подобни развлечения....



Сърдечни поздрави......



Вече е време да се подготвя масата, незабравима вечер на всички.......

Последна редакция: вт, 24 дек 2013, 16:20 от Bled

# 539
  • Мнения: 4 734
Момичета ЧЕСТИТА КОЛЕДА! Да сте живи и здрави и много незабравими и вълнуващи круизи и пътешествия!
 Блед, Благодаря за снимките и за инфото, невероятни са... Казват на Коледа ставали чудеса, пожелавам си едно пътешествие с един от тези два страхотни кораба...Това за мен е мечта от отдавна. . А ти сега за Коледа ли беше на някой от тях?  Съгласна съм за българите, работещи по корабите или където и да е по света. Нали и аз съм далеч от родината и доста ме разчувства... Пожелавам им много късмет и успехи и да доказват на света, че напук на хорските приказки, българите сме готини и приятелски настроени, трудолюбиви и услужливи...

Общи условия

Активация на акаунт