Мама, татко, АЗ и гаджето на море...

  • 36 059
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 444
Нещо, което наблюдавам в последните години сред познати семейства е семейното ходене на почивки и влаченето на гаджето на щерката в повечето случаи.
До тук, всичко уж нормално....но....всъщност какво не е в ред в картинката.
Това, че щерката е на 15-16г, а родителите доброволно са се съгласили да вземат и някакъв индивид (често поне с 3-4г.по-голям от момичето) на почивка.
И се чудя....аз ли нещо не съм в ред и с остарели разбирания...но някак си не мога да възприема, че ще влача и някакъв сульо на море, който се пише гадже на 15годишна пикла.
Доколко това е нормално, или не чак толкова?
Иначе съм ги чувала коментарите по случая - "Ама то по-добре да е с нас, в къщи и др. подобни, отколкото да се чудя къде е дъщеря ми".
Не съм престаряла, но когато ние бяхме тинейджъри не сме си и помисляли да водим гаджета да си "живеят" в къщи и родителите да ги отглеждат и тях. Евентуално да те изчака в дома да се приготвиш, да мине да те вземе и т.н., но да стои по цял ден, или да се води на почивка, не е било.

# 1
  • Мнения: 768
 Наши познати бяха прибрали един такъв вкъщи и си го хранеха и отглеждаха, но за тях това май беше единствен вариант щерката да се задържа у дома.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Не го намирам за ненормално и бих поощрила синовете, някой ден, ако искат да водят на почивка с нас и приятелките си. Харесвам големите семейства, половинките на децата ми са винаги добре дошли Simple Smile
Е, стига да сме в добри отношения, де. Ако е някое крайно противно девойче няма да искам да го гледам и по време на ваканцията си.
Ние с мъжа ми сме двойка от 16-годишни. Познай дали не е имало семейни почивки. Е, в интерес на "морала" ще трябва да призная на баща ми, че чак в студентска възраст ни е настанявал в една стая. Преди това сме ходили сами на море, не вярвам да си е мислил, че спим по отделно, но поне не сме му го навирали в очите.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 536
Хм. Замисли ме много.
Дали да пратя "децата" на лагер или да ги взема с нас?
Зависи.

# 4
  • Мнения: 259
На времето беше немислимо това да се случи,но времената бяха други. Като се сетя ,че лъгах,че ще съм с една приятелка ,че там ще са и нейните кака и батко и пак не ме пуснаха. А сега е различно. Ние сме ходили с приятелките и на двамата синове -с едната на почивка,с другата на екскурзия. Нямаше проблеми,добре беше. И не виждам нищо лошо. Но става въпрос за 26 и 29 годишни момчета. Но за 15 годишни момичета и момчета ми се струва твърде рано да се започне ходене по почивки с родителите на единия.. Утре ще сменят връзката, все още не са тези трайни и зрели връзки,за да ходят с които и да било родители. Но кой както прецени- всеки си знае .Когато бившата  приятелката на малкия започна да идва да спи у нас в 10 клас, се чувствах малко неудобно. Чудех се майка и как е съгласна. Но колежки ми казваха същото- сигурно е по-спокойна като я знае къде е. Просто нищо не е като преди. Съвсем нормално и ценностите да са различни.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
родители всякакви и деца всякакви. Мен би ме било срам от родителите ми да искам от тях мое гадже да е с нас на море. Също не съм много навита като родител да съм в такава ситуация. Да изчакат да станат пълнолетни, пък тогава да си ходят на море с гаджетата самостоятелно. Непълнолетни чужди деца, които се водят гаджета на моите, не съм съгласна да водя с нас и да нося отговорност за тях. Също няма да съм съгласна и моите така да ходят с родителите на гаджетата си по почивки. То не е като да отидат на еднодневна екскурзия.

# 6
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Явно са твои близки, за да питаш:-) Интересно ми ми е как спят:-) на почивката:-) Аз не бих го направила.Като станат пълнолетни да си ходят заедно където си искат:-)

# 7
  • Мнения: 22 444
Креми, не са ми близки хич, далечни познати са.)
А как спят....не знам, в апартамент са на почивката с 1спалня и 2легла.) Та....конфигурацията може да е всякаква.)

Аз все си мисля, че като си пълнолетен можеш да си ходиш с родителите и гаджета на море.
Но пък на 15г. ми се струва леко раничко.

# 8
  • Мнения: 45
Дъщеря ми на тази възраст беше вече "омъжена". Нали така го наричат съвместното съжителство сега?
С бившите зетьове е имало различни варианти на живеене- както у нас, така и у другите родители.
Във всеки случай не се е скитала за секс по входове и разни неизвестни квартири (като си спомням себе си, страх ме хваща ).  
Варианти на почивки също е имало всякакви. Точно на тази възраст беше със семейството на тогавашния "зет" за почти месец във Вирджиния бийч. С разните му гаджета е била къде ли не, обиколила е света.

Да, определено си с остарели разбирания. Между твоето тинейджърство и сегашното разликата е от небето до земята.

Нито самостоятелният живот на детето, нито половият му живот започват когато навърши пълнолетие.

# 9
  • Мнения: 934
Ние си ходим на море с наще,но все пак бяхме и двамата на 20 години.Пълнолетни.Нашите се държат чудесно с зетя и даже бая го глезят Simple Smile
За мен е същото отношение в неговото семейство.
Но на 15  е много рано;

# 10
  • Мнения: 45
Ние си ходим на море с наще,но все пак бяхме и двамата на 20 години.Пълнолетни.Нашите се държат чудесно с зетя и даже бая го глезят Simple Smile
За мен е същото отношение в неговото семейство.
Но на 15  е много рано;

На 20 вече отдавна е време да си ходите сами на море!

Колко трябва да е инфантилно едно дете за да се влачи на тази възраст още с родители?

# 11
  • Мнения: 934
Ние си ходим на море с наще,но все пак бяхме и двамата на 20 години.Пълнолетни.Нашите се държат чудесно с зетя и даже бая го глезят Simple Smile
За мен е същото отношение в неговото семейство.
Но на 15  е много рано;

На 20 вече отдавна е време да си ходите сами на море!

Колко трябва да е инфантилно едно дете за да се влачи на тази възраст още с родители?
Не се влачим с родители,живеем в чужбина и си идваме повечко време за лятото и се опитваме да прекарваме колкото се може повече време с моите родители

# 12
  • Мнения: 45
Ние си ходим на море с наще,но все пак бяхме и двамата на 20 години.Пълнолетни.Нашите се държат чудесно с зетя и даже бая го глезят Simple Smile
За мен е същото отношение в неговото семейство.
Но на 15  е много рано;

На 20 вече отдавна е време да си ходите сами на море!

Колко трябва да е инфантилно едно дете за да се влачи на тази възраст още с родители?
Не се влачим с родители,живеем в чужбина и си идваме повечко време за лятото и се опитваме да прекарваме колкото се може повече време с моите родители

Почивката на море с любимия си е почивка насаме. Каква работа имат родителите ти в двойката?
И дъщеря ми си идва от чужбина за лятото, но нещо неще да ме води с тях по петзвездните хотели да им светя. Laughing

# 13
  • Мнения: 22 444
Lizet33, хайде сега, за теб знаем, ти за всичко си изключение. )
Дали са ми остарели разбиранията....ами може и така да е. Остарели, или не, не приемам на 15г. да си отглеждам гадже в къщи. На тази възраст има достатъчно други неща, с които да се занимават, вместо да киснат по цял ден в къщи и да се натискат и правят секс.

# 14
  • Мнения: 45
Lizet33, хайде сега, за теб знаем, ти за всичко си изключение. )
Дали са ми остарели разбиранията....ами може и така да е. Остарели, или не, не приемам на 15г. да си отглеждам гадже в къщи. На тази възраст има достатъчно други неща, с които да се занимават, вместо да киснат по цял ден в къщи и да се натискат и правят секс.

Не съм си отглеждала никой. Пък и не са киснали вкъщи. И двамата учеха и работеха и сами си се гледаха ОТ и ДО.
А секс щерка ти ще си прави и без твое разрешение, само че неизвестно по кои мазета и с какви копелета.

Общи условия

Активация на акаунт