Отговори
  • Мнения: 61
споделете има ли подобни случай и има ли още надежда нещата да се подобрят
освен променливо зрение дясното око вижда размазано и по мътно

Последна редакция: пт, 09 авг 2013, 19:21 от mili1

# 1
  • Мнения: 30
Човече кажи къде се оперира и какво е това нещо, което прочетох в другата тема, цитирам:

Цитат
дясното ми око все още вижда много размазано, попитах при прегледа не получих пояснение ...

WTF какво е това - "не получих пояснение", кой е този лекар, какво е това отношение, това е абсурд и не мога да го повярвам. Всеки един добър лекар и да не е имал такъв случай в практиката си ще се консултира с други специалисти и ще търси начин да помогне и да информира, какво е състоянието на пациента, как ще процедира и какво да очаква. Ще ви кажа една истина и я запомнете много добре, особено валидна за българските специалисти, като цяло, не говоря само за офталмолозите -

Всичките лекари са много мили с много добро отношение, внимателни и това, когато говорим за консултацията преди дадената процедура, но когато даден лекар сбърка или просто нещо се обърка в лечението или някаква естетична процедура/корекция, тогава се вижда истинското им лице и разбираш, кой е истински професионалист и добър лекар. Повечето лекари в такива случаи са мишки, нямат доблест, морал и състрадателност, не си признават грешката, не връщат пари и т.н.. Мога да ви дам много примери особено за естетични корекции на пострадали хора и последващо отношение, на лекарите в тези случаи.


Най добре се разрови и намери някой добър офталмолог и не само един, който може да ти обясни какво се е случило, защото този при който си бил на преглед, явно е некадърен или си премълчава нещо.

# 2
  • Мнения: 61
ще поясня но умишлено премълчавам това ще разкажа какво се случва нека видя крайният резултат
а да мисля да се допитам до други лекари те и без това в тази клиника известната  всеки преглед ме препращат при нов лекар млади все като че ли  се учат на мен

# 3
  • Мнения: 30
Разбирам, права си да не споменаваш сега имена и съжалявам, че се обърнах към теб с "човече", заблудих се, че си момче, но моя е грешката, просто не погледнах внимателно. (ако правилно си отбелязал/а в профилът си тази информация)
Дано да се оправиш, много е лошо това, да не знаеш какво се случва и защо.
Само те моля, защото аз не съм бил на консултации и ако може да ми обясниш, казват ли ти на тях какви са рисковете, колко процента и възможните усложнения, те мисля, че са длъжни да ги споменат тези неща, но и да кажат конкретно какви усложнения могат да се получат ?

# 4
  • Мнения: 61
там е бедата че нищо от това което се случва никой не ми каза предварително ако бяха нямаше да се подложа на това а в сайтовете започнах да чета след като нещата не се оправяха а напротив и това е за да ти вземат парите най вероятно а каквото стане стане да не говорим че и от работа може да ме изхвърлят като това продължава аз не мога да работя болничните за вторият месец ми ги дадоха с много уговорки от моя страна но сега какво да правя да седна пред вратата на клиниката ли да прося сама съм няма кой да ми помага и на кого да разчитам моля се това да се оправи а ако ще да си нося очилата само да мога да работя и се грижа за себе си и сина си
Никой да не се подлага на такива операции  докато има някакъв шанс да вижда с очила това е за сега а май вече само бог може да ми помогне да се оправя

# 5
  • Мнения: 61
моля пишете ако и при вас има проблеми след лазарна корекция
и мислете добре преди да си дадете очите и парите

# 6
  • Мнения: 30
Не знам какво да кажа, такива истории винаги ме трогват и много искам да ти помогна, но не знам как и това ме измъчва. Сигурно ако бях лекар и това се случи на мой пациент, нямаше да мога да спя от притеснение, но ние хората сме толкова различни. От този форума - sun girl има подобен проблем, не е писала от известно време, ти навярно си прочела нейната история. На нея са и казали, че ако не се оправи до еди колко си време може да се опита с нова корекция но с LASEK метода. На нея са и слагали някакви инжекции от които поне мъглата и е изчезнала, но двойното виждане не.

Друго, което мога да ти кажа е, че е възможно поне да си върнеш парите и дори да ти изплатят компенсация, защото те са били длъжни да те предупредят за възможните рискове. Ако не се лъжа, би трябвало преди тази корекция да ти дадат документ в които са упоменати рисковете и ти да се подпишеш, че си съгласна. Може и да греша и нека някой ме поправи, ако е така.
Все пак трябва нещо да са ти казали, няма как да не са споменали нещо, инжекции слагаха ли ти, капки или друго ?

# 7
  • Мнения: 61
Благодаря ти все пак за загрижеността но парите няма да помогнат кой знае колко
мисля че хората трябва да знаят какво се случва или може да се случи за това пиша и тук най вече.
 А някакъв  документ ми дадоха да чета след като платих и чаках ред за операция да не говорим колко ме беше страх явно е имало защо
аз попитах дали може да не го чета и просто се подписах мисля че тези неща трябва да се разясняват на хората предварителният преглед когато попитах какво и как да очаквам при оздравяването най вече и като време ни казаха най много месец и всичко ще е наред най вече знаейки че работя на място където дори отпуск ми дават по 2-3 дни и събота и неделя да отида някъде или да си свърша нещо

# 8
  • Мнения: 49
Вече 7 месеца мъки и ужасно зрение след ласик процедура.
Съжалявам но трудно виждам и за това няма да пиша повече.Който е решил да се запознае с рисковете от лазерна корекция нека да прочете написаното от мен:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=693997.0
Хора, това е руска рулетка. Моля ви обмислете добре струва ли си риска

Общи условия

Активация на акаунт