На море в Турция - тема 25

  • 113 676
  • 722
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 224
Здравейте! На 06.09 заминаваме за Кушадасъ и ще отседнем в хотел Флора,ако някой е бил там моля за отзиви.Имам и още едно питане.Знаете ли дали от автогарата в Кушадасъ има автобус до гр.Сьоке.Искаме да отидем до там но не ми се дават по 12 евро на човек за организирана екскурзия.
Ние ще бъдем там след вас точно Simple Smile Само хубави неща съм чувала Simple Smile  А за екскурзиите ми обясниха да обикалям по тур. агенциите в Кушадасъ, всички били много по-евтини там Simple Smile

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте! На 06.09 заминаваме за Кушадасъ и ще отседнем в хотел Флора,ако някой е бил там моля за отзиви.Имам и още едно питане.Знаете ли дали от автогарата в Кушадасъ има автобус до гр.Сьоке.Искаме да отидем до там но не ми се дават по 12 евро на човек за организирана екскурзия.
Ние ще бъдем там след вас точно Simple Smile Само хубави неща съм чувала Simple Smile  А за екскурзиите ми обясниха да обикалям по тур. агенциите в Кушадасъ, всички били много по-евтини там Simple Smile

Да, екскурзиите, организирани от местни агенции са по-евтини.
То като гледам ценоразписите на туристическите агенции само за една дневна екскурзия до Памуккале трябва да дам 200 лв. за двама души  Shocked Някой може ли да сподели на какви цени работят местните агенции и да препоръчате дневни екскурзии. Така или иначе не мога да отида на всички.

# 122
  • Ямбол
  • Мнения: 19
Ние мислим да отидем на яхта.

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ние мислим да отидем на яхта.

Ние искаме да отидем до Памуккале, до о-в Кос и о-в Родос, на Далян, на Джип Сафари.
Тук попаднах на полезна информация с цени за екскурзиите на място. Цените тук са много по-ниски от предлаганите от агенциите:
http://www.mistralbg.com/TURKEY/view.html?oid=84907

# 124
  • Мнения: 164
3а те3и, които ще почиват в Кушадасъ и искат да пол3ват услугите на местни агенции... един съвет. На Лейдис бийч в началото ( от х-л Имбат) има агенция със собственик и3селник от БГ. Името му е - Мустафа.Цените са нормални, а 3а българи прави добри отстъпки.Ра3бира се, ако хотела ви е бли3о до Лейдис бийч.
liv1892 абсолютно си прав Hug

# 125
  • Мнения: 6
Здравейте! На 06.09 заминаваме за Кушадасъ и ще отседнем в хотел Флора,ако някой е бил там моля за отзиви.Имам и още едно питане.Знаете ли дали от автогарата в Кушадасъ има автобус до гр.Сьоке.Искаме да отидем до там но не ми се дават по 12 евро на човек за организирана екскурзия.

Заради приказните фигури ли ще ходите в Сьоке ? Интересни са и е добро забавление ако сте с деца.Иначе няма абсолютно нищо друго за гледане там.В края на града има един търговски център с 20-тина магазина и те това си е .Пълна азиатска картинка е.

# 126
  • Мнения: 262
Ние мислим да отидем на яхта.

Ние искаме да отидем до Памуккале, до о-в Кос и о-в Родос, на Далян, на Джип Сафари.
Тук попаднах на полезна информация с цени за екскурзиите на място. Цените тук са много по-ниски от предлаганите от агенциите:
http://www.mistralbg.com/TURKEY/view.html?oid=84907
Моят съвет към всички които са на 7-дневна почивка е да изберат вариант с 2 екскурзии.А тези по програма 9 нощувки-3 екскурзии. Така ще имат възможност и да си починат и насладят на своите хотели и курорти. При по голям брой екскурзии се рискува да се приберете от почивка твърде изморени.
Цените които са посочени в линка са твърде високи в сравнение с местните фирми.Това са горе -долу цени на посрещащите фирми ,контрагенти на родните тур.агенции. Местните дават с до 30% по-ниски цени с добро ,отговорно обслужване.Единствено не предлагат на български език,но можете да изберете или на английски ,или на руски(руснаците са наводнили всички курорти).

# 127
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Ние мислим да отидем на яхта.

Ние искаме да отидем до Памуккале, до о-в Кос и о-в Родос, на Далян, на Джип Сафари.
Тук попаднах на полезна информация с цени за екскурзиите на място. Цените тук са много по-ниски от предлаганите от агенциите:
http://www.mistralbg.com/TURKEY/view.html?oid=84907
Моят съвет към всички които са на 7-дневна почивка е да изберат вариант с 2 екскурзии.А тези по програма 9 нощувки-3 екскурзии. Така ще имат възможност и да си починат и насладят на своите хотели и курорти. При по голям брой екскурзии се рискува да се приберете от почивка твърде изморени.
Цените които са посочени в линка са твърде високи в сравнение с местните фирми.Това са горе -долу цени на посрещащите фирми ,контрагенти на родните тур.агенции. Местните дават с до 30% по-ниски цени с добро ,отговорно обслужване.Единствено не предлагат на български език,но можете да изберете или на английски ,или на руски(руснаците са наводнили всички курорти).


Миналият септември бяхме на 7-дневна почивка в Мармарис и се записахме на 3 екскурзии, като момчето от местната агенция ни направи плана за седмицата според продължителността им. Екскурзиите бяха през ден. Договорихме ги още първия ден на пристигането ни. Не ни се видяха изморителни, а и основната ни цел не беше събиране на тен.

Отностно цените - за 3 еднодневни екскурзии - разходка с лодка, джип сафари и Далиян за 3-ма души (двама възрастни и дете на 13г) общо 100 €.
Организацията беше перфектна, обявените часове за отпътуване се спазваха на минутата, обясненията бяха на английски, изключително добро отношение, особено на джип сафарито.

# 128
  • Ямбол
  • Мнения: 19
Казаха ми,че в Сьоке освен магазини имало и пазари за дрехи. Искаме да си напазарим.Имаме момченце на 1 година и искам да му купя дрешки за есента.

# 129
  • Мнения: 25
Здравейте!
Един спешен въпрос. Наложи се да сменя туристическата агенция и смятам да се обърна към бургаската фирма  "динита турс". Някой има ли впечатления от нея и коректни ли са?

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ние мислим да отидем на яхта.

Ние искаме да отидем до Памуккале, до о-в Кос и о-в Родос, на Далян, на Джип Сафари.
Тук попаднах на полезна информация с цени за екскурзиите на място. Цените тук са много по-ниски от предлаганите от агенциите:
http://www.mistralbg.com/TURKEY/view.html?oid=84907
Моят съвет към всички които са на 7-дневна почивка е да изберат вариант с 2 екскурзии.А тези по програма 9 нощувки-3 екскурзии. Така ще имат възможност и да си починат и насладят на своите хотели и курорти. При по голям брой екскурзии се рискува да се приберете от почивка твърде изморени.
Цените които са посочени в линка са твърде високи в сравнение с местните фирми.Това са горе -долу цени на посрещащите фирми ,контрагенти на родните тур.агенции. Местните дават с до 30% по-ниски цени с добро ,отговорно обслужване.Единствено не предлагат на български език,но можете да изберете или на английски ,или на руски(руснаците са наводнили всички курорти).


Миналият септември бяхме на 7-дневна почивка в Мармарис и се записахме на 3 екскурзии, като момчето от местната агенция ни направи плана за седмицата според продължителността им. Екскурзиите бяха през ден. Договорихме ги още първия ден на пристигането ни. Не ни се видяха изморителни, а и основната ни цел не беше събиране на тен.

Отностно цените - за 3 еднодневни екскурзии - разходка с лодка, джип сафари и Далиян за 3-ма души (двама възрастни и дете на 13г) общо 100 €.
Организацията беше перфектна, обявените часове за отпътуване се спазваха на минутата, обясненията бяха на английски, изключително добро отношение, особено на джип сафарито.

100 евро  Shocked Това е много добре. Като гледам цените на екскурзиите на нашите туристически агенции само 100 евро струваше екскурзията до Памуккале за двама ни. Аз съм чувала, че местните агенции правят и промоции - например плащаш три екскурзии и получаваш четвърта безплатно.
Може ли да ми препоръчате добра местна агенция в Бодрум за организиране на екскурзии.

Иначе ние в момента сме изправени пред проблем с нашата почивка. Харесахме BITEZ GARDEN LIFE и решихме да резервираме с Екзотик Холидей. В понеделник имаше стаи, а вчера ми казват, че хотела бил на "стоп-продажби". Обаждам се в Емералд и от там ми казват, че няма такова нещо  ooooh! Сега чакам от Екзотик Холидей какво ще ми кажат и ще резервирам с Емералд, защото нямам време да чакам повече -20.09 чука на вратата  Tired

# 131
  • Мнения: 260
За мен екскурзиите, когато си на почивка са излишни!
Ние отиваме на море за да отдъхнем, да почиваме и мързелуваме. За мен, това лашкане по пътищата с часове в тия жеги насам-натам е особено неподходящо за една истинска почивка.
Не се заяждам, само си казвам моето мнение по въпроса за екскурзиите!

# 132
  • Мнения: 5
Ние мислим да отидем на яхта.

Ние искаме да отидем до Памуккале, до о-в Кос и о-в Родос, на Далян, на Джип Сафари.
Тук попаднах на полезна информация с цени за екскурзиите на място. Цените тук са много по-ниски от предлаганите от агенциите:
http://www.mistralbg.com/TURKEY/view.html?oid=84907


Моят съвет към всички които са на 7-дневна почивка е да изберат вариант с 2 екскурзии.А тези по програма 9 нощувки-3 екскурзии. Така ще имат възможност и да си починат и насладят на своите хотели и курорти. При по голям брой екскурзии се рискува да се приберете от почивка твърде изморени.
Цените които са посочени в линка са твърде високи в сравнение с местните фирми.Това са горе -долу цени на посрещащите фирми ,контрагенти на родните тур.агенции. Местните дават с до 30% по-ниски цени с добро ,отговорно обслужване.Единствено не предлагат на български език,но можете да изберете или на английски ,или на руски(руснаците са наводнили всички курорти).


Миналият септември бяхме на 7-дневна почивка в Мармарис и се записахме на 3 екскурзии, като момчето от местната агенция ни направи плана за седмицата според продължителността им. Екскурзиите бяха през ден. Договорихме ги още първия ден на пристигането ни. Не ни се видяха изморителни, а и основната ни цел не беше събиране на тен.

Отностно цените - за 3 еднодневни екскурзии - разходка с лодка, джип сафари и Далиян за 3-ма души (двама възрастни и дете на 13г) общо 100 €.
Организацията беше перфектна, обявените часове за отпътуване се спазваха на минутата, обясненията бяха на английски, изключително добро отношение, особено на джип сафарито.

Gabie тъй като и на нас ни предстои почивка в Мармарис, можеш ли да споделиш  името на агенцията която сте ползвали за допълнителните екскурзии или евентуално някаква друга информация, която ти останала като спомен за тях  Simple Smile

# 133
  • Мнения: 41
Здравейте на всички! Преди време търсих информация за Дикили – Халич парк .Открих тук там, но след като го посетихме в началото на месеца реших да споделя мнение. Това място не е познато много и за първа година мисля , че се предлага у нас-може и да греша... Дикили е малко градче-15-16 хил. души. Има красива крайбрежна алея – с палми, цветя , пейки и фитнес уреди, пристанище – ферибот за Лесбос....
Хотела е на около 2 км, от центъра. Около него са само вили и къщи – вилна зона . Хотела е най- високата сграда сред тях 4 етажа. Мястото е много тихо и спокойно.
Почиващите основно са турски семейства с малки деца.Хотела е след основен ремонт и дори някъде четох , че ще кандидатства за 5 зв. , но реално всичко според мен е като за 4 зв. , малък и компактен. Сейфът е безплатен , интернет има почти на всякъде. Стаите се почистват всеки ден , сменят се и хавлиите също , хавлиите за плаж обаче може да ги сменяш на 3 дни! Хладилника всеки ден се зарежда с минерална вода.
Храната беше хубава, всичко прясно и вкусно, но като видове-скромно - готвени ястия 4-5 вида,салати около 10 вида, десерти – 10 вида, но имаше хубава баклава и кадаиф, плодовете диня и пъпеш всеки ден и още един вид( грозде,сливи или праскови) Вечер имаше и нещо на скара , но 1 вид – нещо пилешко или риба . Алкохола качествен, а виното е бутилирано , бира – Туборг – наливна. През деня на бара на басейна правят пици и пържени картофи, бургери, гюзлеми, пълнени картофи, а след обед и някакви сладки ... сиропирани сладки .
Басейна пред хотела има бебешка секция с бебешка водна пързалка, която е сложена скоро. На другия басейн има 2 водни пързалки , които работят до 17,30ч. с 2 часа почивка на обяд.
Плажа е голям и  широк и е пясък,  шензлонгите  са под  тенти , но не са наблъскани един в друг. Един метър при влизане в водата има камъни но после е пясък и е много приятно за къпане и за деца. Не ползвахме обувки, макар че си носехме влизахме боси много малко хора ползваха обувки. На плажа винаги имаше  празни шезлонги, на басейните не съм обръщала внимание – ние стояхме на плажа , децата на пързалката то всичко, каквото искаш ти е наблизо.
Никъде нямаше блъсканица и опашки!!!
Ние бяхме с кола и не беше проблем да се разхождаме...,но по принцип има долмуши до центъра. Бергама е на 25 км...
Според мен хотела е хубав за нормална тиха почивка 4-5 дни, е може и повече , но няма забавления. Има 4 аниматори, които се опитват да правят анимация – организират някакви игри, но много слабо. Вечер – „детско шоу” – някакви скечове...
 В крайна сметка сме доволни от всичко, което получихме срещу парите си , бих казала,че получихме дори в повече. Дикили – Халич парк е  близо до България...и е почивка с по - малък  бюджет в разгара на сезона! Незнайно защо обаче водата в морето беше хладна, при температура на въздуха 38-40 градуса!
Ако някои има въпроси може и на лични!
Приятна почивка на всички, на които им предстои!!!

# 134
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
да се запиша и в тази тема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт