На море в Турция - тема 25

  • 113 650
  • 722
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 136
Здравейте! Бях в Кушадасъ в Grand Belish 5*.Връщам се със смесели чувства.
Пътуването: Пътувах със съпруга си и двете си деца, съответно на 6 и 11 години чрез Емералд. Пътуването мина много добре. Поспахме. Границите преминахме доста бързо и безпроблемно. Пристигнахме в Кушадасъ много рано сутринта, около 6ч. Поеха ни представители на фирмата там, които ни разпределиха по хотелите. Grand Belish е доста далеч от града, на около 15 км. и се придвижихме с допълнителен автобус.
Настаняването: Настаниха ни много рано - около 8 часа. Чест им прави за това, защото можеше да си висим до 14ч. Бяхме резервирали фамилна стая. Нещо като апартамент. Спалня за възрастни и детска стая, отделени с врата.
Хотелът е сравнително нов. Всеки ден сменят кърпите. Бельото на два дни. Вътре има ресторант, в който се предлага голямо разнообразие. Храната не беше особено добра. Печеното беше буквално с вкус на варено. Децата трудно намираха какво да ядат. Аз наблегнах на салатите. Предлагаха бира, вино, вода, безалкохолно. Определено не сме стояли гладни, даже напротив, но може би очакванията ми бяха по-големи относно храната. До басеините имаше още един бар, на който можеше да се яде след 12ч на обяд. Там се предлагаха предимно спагети, пържени картофи, дюнери и различни неща за пиене. В 16ч предлагаха сладолед, в 17ч. кафе и сладки. Имахме право на една вечеря в А Ла Карт Ресторант. Предлагаха се риба и рибни продукти. Там вечеряхме едната вечер. Определено беше добра вечеря. Единствено там сервитьорите говорят добър английски.
Настаняването като цяло беше добро. Но, понякога има много хора и в ресторанта трудно можеш да намериш място. Налага се да се изчаква някой да стане. Може да седнеш и на мръсна маса. Сервитьорите не ти обръщат кой знае какво внимание и най - лошото, никой в хотела не знае добър английски.
Единият ден останахме цял ден без кърпи. Взеха ги сутринта и в 16.30 още не бяха донесли новите. Наложи се да чакаме.
В хотела има интернет. Ако искаш в стаята, трябва да ти дадат кабел.
Трябваше да освободим хотела в 12ч., но ни разрешиха да ползваме басеина. Оставихме си багажа в стаята за багаж и продължихме деня си. Дори обядвахме на бара на басеина. После отидохме в СПА центъра, където ползвахме съблекалня и душ. Дори има и шкафчета с ключета, които можеш да ползваш безплатно.
Анимация: Определено слаба. Всяка вечер в рамките на половин час имаше дискотека за децата. Всяка вечер едно и също. Едни и същи песни, танци, никакво разнообразие. За големите имаше програма след това. В някои от вечерите, тя се провежда с участието на гостите. Забавлявахме се.
В хотела има два басеина. Единият е с дълбочина от 50см. - много плитък. Става само за дечица на  годинка- две. Другият започва от дълбочина 1.50м. Определено това не ме удовлетвори, защото няма нищо средно, което да е подходящо за децата. Плъжът на хотела е много хубав. Пясъчен. Има малко кейче и на него също са сложили шезлонги.
Екскурзиите: Ходихме до Ефес, Памук кале, Адаланд. Доволна съм. Отидохме, чрез представителите на фирмата. Ефес е интересен като архитектура. Заслужава си посещението на къщата на Дева Мария. Памук кале определено трябва да се види. Невероятно място. Ексурзоводът говори български и беседите са само на български.
Адаланд е много голям аква парк. Прекарахме си чудесно. Наистина е много хубаво. Бяхме и в делфинариума. Програмата им започва с тюленчета. Децата се забавляваха много там.
Там сейфът е 5 лири. Навсякъде се пазари с карта. Още като отидеш в аква парка, трябва да си вземеш такава карта. Едната карта е с 30 лири. После си пазариш с нея докато ти свършат парите в нея. Не можеш да купуваш в брой, а ако не я изразходиш, не ти връщат пари. Само за информация, едно меню, което включва хамбургер, картофки и кола/като в Макдоналдс/ е 15 лири. Водата е 2.5 лири.
Имайте предвид, че екскурзоводите ще ви заведат на места, от където да си купите локум, сувенири и т.н. Не купувайте. Там цените са много високи и тези търговци предполагам, че плащат комисионни на туристическите агенции за да им водят туристи. От екскурзиите съм доволна. Относно цените. Бяха около 35-38 евро за възрастен. За голямото дете платихме само за път, а за малкото нищо. За децата плащахме за аква парка.
Два хъти се разхождахме до Кушадасъ. Купихме подаръци. Определено мога да погваля единия търговец на кожи - Бени. Човекът предложи чудесни цени и ни посрещна като драги гости - с чай. Говорихме си много. Той говори прекрасен английски, немски. На центъра има магазин за локум. От там си купихме за България.
Бих искала да предупредя всички относно търговията в Кушадасъ. На повечето места няма обявени цени. Когато попиташ, ти обявяват някаква огромна цена, но тя не е реална. Обикновено цената пада на половина. Така че, внимавайте. Цените са приблизително, като тези в България.
Цялостното ми впечатление: Хотелът определено не е 5 звезди, както аз го разбирам. Максимум 4. Има мноооого да се поработи по анимацията. Не е зле да се сложи една пързалка в басеина за децата. Храната не е много добра, определено. И би било хубаво, персоналът да знае малко английски.
Нещо, което много ни помогна. Когато ние се настанихме, в хотела медицинската сестра беше едно момиче от Пловдив - Емир. Невероятно отзивчива и мила жена, която ни обясняваше всичко, от което имаме нужда и ни превеждаше при необходимост.
Хубаво е всички да са информирани - всеки, които пътува чрез Емералд е с медицинска осигуровка, която включва безплатни прегледи, лекарства и т.н. Представителите на фирмата на местно ниво са отзивчиви и всичко е добре организирано. Вземат ви от хотела и ви връщат до хотела.

Разказът ми не стана много подреден, но се надявам да е бил полезен. Поздрави и хубаво прекарване на всички, които са се запътили към Турция - страна пазеща и развиваща традициите и културата си.

# 181
  • Мнения: 676
Здравейте, някой почивал ли е в хотел Дайма Биз Кемер? Бих се радвала, ако получа някаква информация за обслужванете и всичко около хотела. Благодаря предварително.
Тези дни очаквам пресни впечатления от Daima Biz-Kiris,мои познати ще са там днес. Хотела е много хубав,модерни големи стаи,60 дка площ,няколко басейна,пързалки,дълъг плаж.За 04.10 една наша фирма има страхотна оферта за 6 нощувки на UALL/автобус. Който се интересува ,на лични, ще дам подробности за офертата. Simple Smile
Ще ти бъда благодарна за повече информация, когато имаш такава, аз по принцип имам резервация за Октомври.

# 182
  • Мнения: 452
Привет от Атлантик Кушадасъ. Сутринта пристигнахме, всичко е страхотно, само пътя ни изтормози, много далеч бре....
Ох, колкото се притеснявам за това пътуване с бебето, сега направо се ошашавих. Май ще трябва да направим почивка някъде по средата. Моля за идея, ще почиваме в Йоздере, до Кушадасъ! От темата видях един хотел в Дикили, ще го разгледам подробно, че тръгваме след 5 дни. Благодаря предварително!  Hug

# 183
  • Мнения: 262
kleo*,хотела в Dikili се казва :Halic Park-Dikili 4*. Но...едва ли ще има свободни места. Хотела е прекрасен за категорията си ,много търсен и затова вече като че ли няма свободни места. Намира се на 42 км от Айвълък в посока Измир.

# 184
  • Мнения: 840
Днес запазих места за самолета за 28 септ Crazy Със сигурност заминаваме, само дето пак не успях да избера хотел ooooh! Голямо чудене ooooh! Друг път решавам за един миг и никога не ме подвежда шестото ми чувство, този път голяма чуденка Tired В Rixos Lares няма места Sad
Сега избирам между:
Alva Donna Exclusive
Mirada del Mare
Rixos Tekirova - за който в момента чета ужасни отзиви в трипадвайзора
Miracle
Предложиха ми Titanik De Lux, но не намерих отзиви за него, а и ме притеснява, че е до някаква река и може да има комари newsm78. Club Nena ми се видя някак овехтял, а Gural Premier Tekirova доста скача цената, инак ми се стори добър. Сега разглеждам WOW Top Kapi като вариант newsm78

Помагайте с избора, че ако не избера до утре, мъжът ми ще ме  #2gunfire

# 185
  • Мнения: 7 605
Лично мнение: Ако бюджетът позволява, Гюрал Текирова  Peace
Мирада твърдо не.
Титаника е с висок рейтинг в холидейчек. Алва Донна ексклузив също, но по-нисък от този на Титаник. Миръкъл е с рейтинг колкото Алва Донна.

# 186
  • Мнения: 134
Според мен е късно за Гюрал Текирова, той няма и вътрешен басейн. Била съм в началото на октомври (от 1ви) в района на Кемер, темп. на въздуха и на морето бяха супер, но водата в басейните не ставаше за къпане и детето беше много нещастно Sad
В Алва Донна бяхме преди 4 години, хотелът е страхотен, един от малкото минуси беше навалицата в ресторанта вечер, а сега има и нов корпус и може и да е по-зле. Но пък голяма част от храната беше изкара на терасата на ресторанта и много от масите са там, та чак толкова не е проблем това.
В Миракъл мин.година за втори път бяха приятели на мъжа ми - бяха много доволни, но подробности не знам.
В Мирада беше свеки преди 2 години, доволна беше, но каза ,че не е кой знае какво.
За Титаник съм чела доста отзиви, всички бяха много доволни, но мен не ме впечатли толкова.
Заради детето аз бих избрала Алва Донна  Peace
В Гюрал Белек няма ли места? Там е страхотно и ако не ни излизаше толкова скъпо (с 2 деца е доста) пак щяхме да отидем там.
Впрочем те разбирам много добре - и аз от 1 месец се чудя и тъкмо ги сведа до 2-3 хотела и харесам още някой  Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 авг 2013, 19:23 от kristalka

# 187
  • Мнения: 452
kleo*,хотела в Dikili се казва :Halic Park-Dikili 4*. Но...едва ли ще има свободни места. Хотела е прекрасен за категорията си ,много търсен и затова вече като че ли няма свободни места. Намира се на 42 км от Айвълък в посока Измир.
Благодаря!   bouquet
Да, същият е. Ще пробвам да резервирам, ама за една нощувка сигурно никой няма да ме отрази  Sad.
Продължавам да търся нещо в този район.   Hug

# 188
  • Мнения: 262
kleo*,хотела в Dikili се казва :Halic Park-Dikili 4*. Но...едва ли ще има свободни места. Хотела е прекрасен за категорията си ,много търсен и затова вече като че ли няма свободни места. Намира се на 42 км от Айвълък в посока Измир.
Благодаря!   bouquet
Да, същият е. Ще пробвам да резервирам, ама за една нощувка сигурно никой няма да ме отрази  Sad.
Продължавам да търся нещо в този район.   Hug
Пробвайте чрез Booking.com да резервирате в Perla или Eterna. и двата са 3*,стават за една нощувка. thumbsup

# 189
  • Мнения: 840
Решението в взето smile3501 Отиваме в Алва Донна Wink

# 190
  • Мнения: 262
amarinova,честито! Отличен избор. Peace

# 191
  • Мнения: 256
насочила съм се към isis в Бодрум за 27.09 или 04.10,кой има резервация за тогава ,не съм направила още потвърждение ,знам ,че има сигурна нагоре коментари ,но споделете отзиви Simple Smile добър ли е избора?

# 192
  • Мнения: 2
Ние от 27.09. ще сме в Онурия Кларос, Оздере, Кушадасъ. Някой знае ли тази година какви са цените на долмушите до Кушадасъ. Благодаря предварително!

# 193
  • Мнения: 2 280
Сега се замислих за тая война в Сирия и малко се притесних... не е чак толкова далече от Анталия, а и за някакви химически оръжия говорят...  Confused Има ли от какво да се притесняваме?

# 194
  • Мнения: 539
Искам да попитам пътуващите самостоятелно от летището на Анталия как се придвижвате до хотела? Предварително Ви благодаря.

Моля Ви някой би ли ми отговорил може и на лични.

Общи условия

Активация на акаунт