На море в Турция - тема 25

  • 113 663
  • 722
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4
Здравейте, ние със съпруга ми пътуваме в петък за Мармарис и вече нямаме търпение честно казано, от холидейчека видяхме 73 процента одобрение за нашия хотел NOA CLUB NERGIS BEACH , едни го пишат 3 звезди, други 4 звезди, не очакваме чудеса , но се надяваме поне камериерките да не тарашат багажа, и храната да е добра, дано си заслужава. Очакваме днес да ни се обадят за часа на тръгване, пътуваме с Емералд, макар че платихме на ecotour-yn, и вчера като гледахме новините и провалените почивки на валерий 90, направо ме обзе страх честно казано.Надявам се да нямаме проблеми нито с пътуването, почивката и хотела.Относно допълнителните екскурзии мислим да ползваме местната туристическа агенция MArmaris agency, ще се радвам ако някой сподели мнение за тях

# 211
  • Мнения: 37
Здравейте!
В неделя се прибрахме от Кушадасъ.Бяхме в хотел Палм Уингс.
Пътуването мина безпроблемно,пътувахме с Ориент99
Пристигнахме към 6:30 веднага ни сложиха гривните в стаите се настанихме към 13:00,хотела беше пълен на макс.Настанихани в корпуса срещу лобито мисля че се водеше блок С.Стаята беше стандартна със спалня и голяма тераса, всеки ден се почистваше бельото и кърпите на два дена.
Имаше си инвенторен климатик Тошиба който не сме използвали,поради простата причина че самата стая беше на сенчесто и прохладно място.Към всеки отделен корпус има малък басейн.Басейни не сме поллзвали бяхме на плажа.На плажа си имаше винаги места,единственно ако искаш да си по напред трябва да ставаш по рано Grinning.Басейна си беше пълен на макс.
Храната беше невероятна и в изобилие.Всеки ден имаше по няколко вида риба различно приготвена,на скара,пържена,панирана,варена и маринована.Всеки ден морски дарове-скаиди  и  миди.Постоянно пилешко и телешко месо в най различните му вариации и техните си овче меса.
Много и различни салати,различни сосове и дресинги.А за десертите просто нямам думи.Задължително имаше по два-три вида сладоледени торти и отделно други два вида торти,кремове,мокри кексове,баклави крем карамели,кадаифи и  още различни благинки.
Алкохола турски,бирата Ефес,Пропорцията за джинтоник беше 150 гр тоник 50гр Party тоник.Единствено с тоника не бяха така щедри защото им беше на Швепс в бутилки Grinning Това в кръга на шегата.Имаше сладолед на Алгида мисля че беше от 12 до 17 часа.Междинни хранения с пици,гюзлемета и хамбургери ,пилешки хапки и др.Вечерна супа за някой  изгладнял от 00 до 01 часа. Mr. Green На ала карт не сме ходили просто нямаше нужда.
Анимацията също беше на много добро ниво всяка вечер различни програми и забавления както за малки така и за големи.
Ходихме до Ефес,къщата на Дева Мария,храма на Артемида в някаква работилници за чинии и купи,Селчук +обяд 40 евро.Продъжителност 8:00-16:30
Хотела е разположен на 14 км от Кушадасъ долмуша спира точно пред хотела до центъра е 4,25 лири.По магазините и пазарите приемат всякакви пари.
Платихме за 4 звезден хотел а де факто бяхме в 5 зведен.
Приятна почивка на всички които  ще почиват в Турция и дано останете доволни като нас.

# 212
  • Мнения: 2 280
С коя валута е по-добре и рентабилно да се ползва там - евро или долари? (освен лири)

# 213
  • Мнения: 72
на 06.09. заминаваме за HALIC PARK -DIKILI,има ли други пътуващи за там или за Айвалък

# 214
  • Мнения: 37
С коя валута е по-добре и рентабилно да се ползва там - евро или долари? (освен лири)

Най важно е на теб кое ти е най рентабилно.Според мен е най добре в лири.

# 215
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
С коя валута е по-добре и рентабилно да се ползва там - евро или долари? (освен лири)

Най важно е на теб кое ти е най рентабилно.Според мен е най добре в лири.

И аз мисля да си взема лири и най-много едни 100 евро за всеки случай. За екскурзиите на място мислим да ангажираме местна фирма, а там плащането мисля, че е в лири.

# 216
  • Мнения: 164
renkaliso, имам една молба.Моля, след 3авръщането ви ( живи и 3драви) да напишеш по-подробно впечатленията си от NOA CLUB NERGIS BEACH. То3и хотел ме интересува.На първа страница има от3ив, но той е от преди 5 години. Ще съм ти благодарна, ако споделиш ра3ка3 3а вашата почивка. Мармарис очарова и 3апленява. Благородно ти 3авиждам  Hug И да направите една нощна дискотека  Peace
Желая - лек път и много красиви емоции.

# 217
  • Мнения: 164
xarelax Hugблагодаря. Поредния чудесен от3ив 3а Палм Уингс. Вече съм сигурна - очертава ми се прекрасна почивка. Очертават ми се и 2-3 кг отгоре Mr. Green...не, че съм свалила те3и, качени в х-л Сентинус Joy

# 218
  • Мнения: 256
пътуваме на 27.09 за Бодрум хотел ISIS  дайте отзиви за хотела Praynig
имали други от Бугас за на там тази дата?

# 219
  • Русе
  • Мнения: 7 057
xarelax Hugблагодаря. Поредния чудесен от3ив 3а Палм Уингс. Вече съм сигурна - очертава ми се прекрасна почивка. Очертават ми се и 2-3 кг отгоре Mr. Green...не, че съм свалила те3и, качени в х-л Сентинус Joy
И аз съм сигурна, че ще е прекрасна почивката ти.
Напълно споделям написаното от  xarelax. Това са и моите наблюдения от хотела, но при завръщането ни от там нямах възможност да оставя коментар си тук, а и нямам база за сравнение - това беше първата ни почивка в Турция.
Ние ходихме на ала карт рессторант - рибен, тъй като ММ имаше рожден ден ида го празнуваме там, така да се каже Wink. Предлага се лаврак, сьомга или ципура - по избор. Ние поръчахме и от трите вида. Бяха чудесно приготвени.
За РД имахме изненада кошница с плодове в стаята, поздравителна картичка и освен това имаше още една изненада, която трябваше да е вечерта. Но тъй като бяхме на ресторанта ММ отказа да отиде в стаята и да чака между 20,45 и 21,30 ч., та така и не разбрахме какво щеше да има още.
Очудвам се само, че xarelax са стигнали толкова рано. Ние пристигнахме там в 10,30 ч. при тръгване в 14,45 ч. от София. Доста ни се увидя пътя, но пък това в последствие се забравя.

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 18:07 от viki_1974

# 220
  • София
  • Мнения: 4 294
xarelax чудесен разказ, ние сме от 06.09 също с Ориент, мини бара зарежда ли се, водата в морето чиста ли беше, имаше ли водорасли ?
А между другото относно валута - колежка ми каза, че сега лирата е паднала до 72 ст.  Peace
Аз мисля другата седмица да обменя, та може и още да падне   Laughing

# 221
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Дудинка, в минибара всеки ден се слага бутилка - 1,5 л. минерална вода.
Когато ние бяхме(преди 2 месече вече) водата в морето беше чиста, но понеже пясъка е много ситен, казаха - като пудра захар, вълничките го вдигат и водата стои мътна. Водорасли при нас имаше, но не са от тези зелените, дето са по нашето черноморие, а са като лентички трева. Имаше ги само в дясната страна на плажа, в ляво водата беше чиста.
Пясъка на плажа не беше почистен. Нямаше боклуци, но имаше някакви шишарки и остатъци от палмови кори.

# 222
  • София
  • Мнения: 4 294
Благодаря Вики, това за непочистването на плажа не ми хареса  Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 4
renkaliso, имам една молба.Моля, след 3авръщането ви ( живи и 3драви) да напишеш по-подробно впечатленията си от NOA CLUB NERGIS BEACH. То3и хотел ме интересува.На първа страница има от3ив, но той е от преди 5 години. Ще съм ти благодарна, ако споделиш ра3ка3 3а вашата почивка. Мармарис очарова и 3апленява. Благородно ти 3авиждам  Hug И да направите една нощна дискотека  Peace
Желая - лек път и много красиви емоции.

vanq_6119 непременно ще напиша всички впечатления от хотела,много ни го похвалиха в агенцията, ама да видим дали ще е така.НЯМАМЕ ТЪРПЕНИЕ ВЕЧЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 224
  • Мнения: 262
на 06.09. заминаваме за HALIC PARK -DIKILI,има ли други пътуващи за там или за Айвалък

HALIC PARK -DIKILI-Чудесен 4* хотел. Тази година е напълно реновиран. Ще си изкарате една много хубава почивка.Поздравления. А с коя фирма пътувате? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт