На море в Турция - тема 25

  • 113 657
  • 722
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 7 605
Дам Дам,

съжалявам, но наистина не си запозната. Цитирам ти АГБта (=общите условия) на Schauinslandreisen:
Цитат
Gültigkeit der Hotelangebote
Unsere Hotelangebote sind nur gültig für Reiseteilnehmer, die einen Wohnsitz in Deutschland, den Niederlanden, Österreich und der Schweiz nachweisen können. Sollte das Angebot dennoch in Anspruch genommen werden, kann es vor Ort zu einer Nachzahlungsaufforderung kommen, oder die Buchung kann vor Ort zurückgewisen werden.

Превеждам за останалите: "Валидност на хотелски оферти
Хотелските ни оферти са валидни само за пътуващи, които могат да доказват постоянно жителство в Германия, Холандия, Австрия и Швейцария. Ако се възползвате въпреки това от офертите, е възможно на място да Ви поискат доплащане, или на място могат да не се признава резервацията. "

Да, никой български турист няма да тръгне да лети от БГ до Германия и от тук до Турция, примерно. Но цените са договаряни за туристите от Германия, които идват със самолет, за това и хотелското настаняване е по-евтино, защото трябва заедно с полета, трансфера и всичко друго да е на стойност, достъпна за клиентите. За това и тези цени не важат за други клиенти!

И не, не е достатъчно да информираш клиентите за условията за анулация и възможните застраховки, трябва да йм се дават целите общи условия, които включват много повече! Ще си спестя да пиша какво мисля относно това че ти очевидно не си запозната с общите условия на фирмите, чиито продукти продаваш на клиентите си, и че не даваш общите условия на клиентите си.  Tired

И не мога да разбера как продаваш продукти на фирми без да се информираш. Слухове за фалити се носят по нета и могат да се четат и от БГ. Ако не си запозната с немския пазар, защо тогава продаваш продукти от него? Безотговорно е, ето че сега имаш клиенти, потърпевши от твоята неинформираност. Моя приятелка, която има тур. агенция, още преди 1 година е спряла да предлага ГТИ, в началото на тази година е отказала да резервира, дори ако клиенти поискаха изрично пакет от тях. И ето, те фалираха това лято, но приятелката ми нямаше клиенти към тях, именно защото е следила развитието и на време е взела необходимите мерки.
Абсурдно е че продавате продукти на немски ТОта без да сте в течение. Все едно моя приятелка да тръгне да продава български ТОта, нищо че си няма хабер от тях, и ако някой от тях фалира да каже на клиентите си - ама няма как да знам, не живея в БГ  ooooh!  

# 571
  • Мнения: 2 280
Разбирам, че още една немска фирма е фалирала лятото - тези ГТИ. Но защо така?

# 572
  • Мнения: 7 605
Разбирам, че още една немска фирма е фалирала лятото - тези ГТИ. Но защо така?

Те бяха голям концерн, турски същност, с хотели (Адам и Ева в Белек) и авиокомапния (Скай). Не йм излезе калкулацията някъде. Те винаги имаха много ниски цени. Още миналата зима закъсняха комисионните за ТА, хотелиерите си чакаха парите и още пролетта отказаха настаняване на гости на ГТИ, докато не си получат парите.

# 573
  • Мнения: 14
Привет и от мен!Днес се завърнахме от Кушадасъ, х-л Тусан.Времето беше 30-32 градуса, с 2-3 градуса  повисока , отколкото прогнозите в различните сайтове.Водата бистра и спокойна, но не мн.топла,поне за мен.В хотела ни оставиха в 7.30 и веднага сложиха гривни.5 ЗВЕЗДИ Е САМО ОСНОВНАТА СГРАДА.другите са ужасни, позле от 3 звездни.На вс. българи от групата със заплатени стаи стандарт им дадоха най лошите, с гледка към едно блато, цигански шатри, дръгливи коне.Вечер миришеше на конски тор и на същото, което произвеждаха неуморно стадото гъски, които плуваха в това блато.Стаите бяха над кухнята и абсорбаторите , така , че хората си стопиха нервите от воня.Мръсотия , счупени тераси.Хавлиите да те е гнус да ги пипнеш.Нашата стая беше лукс, с изглед към морето .Но една нощ си спахме по грешка в стаята, която вече описах.Не се хващам и в детайли по недостатъци на стая лукс 5 звезди, сравнена със стаите в бълг.хотел.Храната беше всеки ден повтаряща се.Наблегнали на изобилие от едни и същи ястия, но украсени по различен начин .Десертите пак същата история.Плодове имаше - диня, праскови ,сливи, грозде.Алкохол в изобилие , разреден, разнообразен и колкото поискаш.Аз не пия , но за разреденото мъжете имаха думата.Анимацията повтаряща се и нищо особенно, но не се скучеше.Турците от Тусан обаче те глезят само докато си техен клиент, срежат ли ти гривната вода не можеш да си сипеш и те гледат като натрапник.Отговорничка на Тусан е Наби/може и да не е точно така името и /Тя се появи само , за да запише хората за екскурзии, да им вземе еврото и толкова.На някои дължеше ресто от по 7 - 8 лири , но не им го върна.В началото ни казаха че ни се полага по 1 бутилка мин вода безплатно на стая за посрещането ни /комплимент/После вс. платихме по 7 лири за водата на рецепция, касов бон  разбира се нямаше.Гривните на вс. срязаха на обед , като ни питаха българи ли сме.На руснаците не срязаха, те дори с куфарите си обядваха и ходеха по барчета.Автобус до Кушадасъ спира до охраната на хотела.Номер 1 ходи до центъра и минава и край пристанището.Цена на билета 2.75 т.л.Пътуват до 24.00 часа.Колкото и да ми хвалят Тусан , няма да повторя.До година , ако вс. е наред - Батихан!Хубаво време на всички , които сега им предстои пътуване.Къпете се и заради нас и се забавлявайте!

# 574
  • Мнения: 262
малеее,каква е тази престрелка тук..Два дена ме няма а 2 страници между Татяна и Дам Дам...  Confused Confused
Иначе нося много поздрави от Мармарис и Кушадасъ. Нещо което може да е полезно за някои-прекрасни отзиви от Ephes Princes 5*-Kusadasi и ужасни лични впечатления от Club Diana 3*-Marmaris.....И тълпи българи в Паша Бийч 4* Wink Wink Предполагам,че някой почивал там ще пише специално за Pasa Beach.

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Здравейте и от нас !Както ви обещах събудихме се и пиша .
Днес се завърнахме от Бодрум Холидей Ресорт СПА-5.
Пристигане в 6.30 часа .В 7.30 ни поканиха да закусим и каквото искаме да си консумираме .Нямаше гривни ,това ни се случва за 1 път.Може всичко да си позволиш да правиш .
Настаняване в 12.30 часа .Ние бяхме в основната сграда .Да кажа ,че х-ла е старичък ,но вътре е много добре обзаведен.В стайте е просторно и чисто .Всяка стая е с изглед към морето .
Хотела е на много голяма площ ,абе като малко село ,но на нас много ни хареса !
Всеки ден ни сменяха кърпите и ни оправяха леглото .В хладилника има 1.5 л.вода .На всякъде в х-ла можеш да си вземеш вода в шише .
Хотела има аква парк ,има два дет. басейни ,основен и друг ние го кръстихме релакс,защото там няма музика .
Морето е кристамно синьо и е на платформи ,но това на нас не ни притесни  .
Храната разнообразна всеки ден .Ресторанта работи 24 часа без прекъсване  ShockedТова също ни се видя странно ,но е факт в този хотел.Имаше всеки ден баклавички  Laughing
Анимацията добра ,но след като приключи  тя, започва жива музика ,а после и дискотека на плажа ,която е безплатна и продължава до 2 часа .
Ние не сме ходили по екскурзии ,а само в Бодрум .Пристанището е уникално ,пълно със всякакви яхти една от друга по -хубави.
Във вторник има пазар ,но на нас не ни впечатли и си пазарувахме от магазините .
Недостатък на хотела е това ,че има много стълби ,слаб интернет и отговарящата ТА за Турция Гери ,която вместо да дойде в деня на пристигането дойде в неделя в 9.30 часа ,но някой са я видели ние не  Naughty
Иначе отново пътувахме с Ориент 99и отново нямаме забележки към тях .Пътувахме с едно младо симпатично момиче Ивелина ,която е гида и е много любезна ,а автобуса ни беше с монитори на всяка седалка  Shocked което беше супер !!!
Много дълго стана описанието ,но извинете .
На всички на който им предстой почивка хубави и слънчеви дни !!!

# 576
  • Мнения: 4


jb66 Ще се радвам да споделиш малко повече впечатления от хотела като се завърнете, на нас ни предстои заминаваме другата седмица. Най-много ме интересуват в момента 2 неща: каква е цената на сейф в стаята и екскурзия до Памуккале (ако е през агенцията-партньор в Турция)? Мерси предварително!
[/quote]
нашия хотел в Мармарис- Нергиз бийч, сейфа в стаята беше 6 лири на ден, казаха че около тази цена се въртели всички
колкото до Памуккале от Мармарис беше 70 лири през турска агенция/тоест не партньор на Емералд/ и партньора на Емералд- агенция посейдон искаха 50 евро за същата екскурзия.Това е от мармарис, виждам че най вероятно се интересуваш за Бодрум, но поне исках да ти покажа разликата в цените

# 577
  • Мнения: 15
jb66    Laughing   прекрасно   bouquet

# 578
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
jb66    Laughing   прекрасно   bouquet
newsm44  love001

# 579
  • Мнения: 2 740
Здравейте, благодаря на всички ви за споделените впечатления,  с което помагате в избора ми.
След дълго чудене и разглеждане вече реших, че нашата първа почивка в Турция ще бъде в Kefaluka. Проблема ни е, че не можем да тръгнем по-рано от средата на октомври  Confused, от работни ангажименти.  Ако не улучим въобще време за плаж се надявам да няма дъжд и да не ни издуха някой вятър Cry, но чета гледам и все към Бодрум ме тегли....
 

# 580
  • София
  • Мнения: 1 841
Renkaliso, цената на сейфа в нашия хотел  Golden Age Bodrum бе 3$ на ден Peace.
 Цената на екскурзията до Памуккале бе 45 евро. В тази цена влиза закуска, обяд, екскурзовод. Някои от фирмите, които са там на място в Бодрум предлагат екскурзиите на цена 35 евро, но не при всички е включена закуската. Не знам дали заради 10 евро си заслужава да ходите да търсите фирма, да си губите времето. То само пътя с маршрутки отиване и връщане, ако хотела не е в центъра на Бодрум ще ви коства половината от тази сума. А и времето, което ще изгубите, вместо да си почивате, но вие си преценяте Simple Smile
Щефи, все си мисля, че Анталия и то най-южната и точка- Алания е най-подходяща за почивка в средата на октомври в Турция. Не знам в Бодрум дали няма да е доста хладничко по това време newsm78

# 581
  • Мнения: 256
Някой ,ходел ли  е в хотел Isis  в Бодрум да сподели впечатления , в петък заминавам за там Simple Smile

# 582
  • Мнения: 6 214
Ще ходя за пъчрви път в Турция от много години насам. Ще бъда в КЛуб Палм в Мармарис *** и покрай вашите мнения очакванията ми се скапват много усилено. Но по-добре с по-малко очаквания, че да остана приятно изненадана евентуално. Вече се чудя какво въобще ще има в тоя хотел - козметика, хавлии? И какво да нося? Поне вода за пиене няма ли да има на блок масата?  newsm78 В чуденка съм, сериозно. Почти очаквам някаква мизерия като комунистическа почивна станция. Добре поне, че компанията ми е 6+.  Simple Smile

заредила съм се Лопедиум.  Embarassed

# 583
  • Мнения: 276
Здравейте, вчера се върнахме от Маджести клуб Тархан бийч в Дидим. Ето го и обещания разказ.
Тръгнахме в 20:10 с автобус от Сливен и в 09:15 бяхме в хотела. Веднага ни сложиха гривните и отидохме на закуска. Храната е в изобилие - салати /10 вида/, десерти, пъстърва, херинга, сом, ципура, акула, пиле на грил, свинска пържола на скара, пилешка пържола, телешко, дюнер, спагети, супи, тиквички, патладжан, плодове, зеленчуци и какво ли още не.
Хотелът представлява двуетажни едностайни вилички. Стаите се почистват всеки ден, средно големи са, удобни са, но не са супер лукс. В стаята има двойна спалня и допълнително легло /ние бяхме с дете/, баня, тоалетна, душ кабина, телевизор, климатик, хладилник, гардероб. Хладилникът е зареден и веднъж можеш да ползваш напитките безплатно, след това се заплаща. Кърпи за плаж дават на рецепцията и ти дават карти за всяка кърпа. Можеш всеки ден да си сменяш кърпите. В лобито и на басейна има безплатен интернет.
Ако нещо конкретно ви интересува -питайте. Морето беше идеално, времето топло. Ние бяхме от 13.09-21.09.2013г.

# 584
  • Мнения: 134
Здравейте,
оказа се, че нашият престой в Кушадасъ съвпада с Курбан Байрам. Това, според Вас плюс или минус ще бъде. Моля, който е запознат да сподели  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт