На море в Турция - тема 25

  • 113 650
  • 722
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 031
Епавлова, твоето мнение за хотела е от преди една седмица, писано в тази тема. Няма как да бъде включено сега на 1ва страница защото редакции могат да се правят само в първите 24часа след пускането на темата! Ще бъде включено в следващата тема.

Не е така фасулско да се пуска нова тема. Е, има и потребители които просто копират старата и така пускат нова тема  Whistling , най-вече някакви нови звезди, но принципно се претърси цялата преходна тема и се взимат линкове към всички отзиви в нея. Но ако при пускането на преходната тема това не е било правено, никой няма да се върне 2 теми назад и да търси. И без това пускането на нова тема през сезона отнема много време. Би било хубаво ако когато наближи 50та страница на една тема, да не се засилват новаци да пускат следващата, а да се чака някой от старите кучета които знаят как я пусне, за да са включени и линковете към новите мнения.

Tatjana, аз прегледах само последната тема, когато пуснах новата(предположих, че старите теми са отразени).  Embarassed
Хубаво е темата да си има един стопанин, който да се грижи за нея.

# 601
  • Мнения: 7 605
Не визирах теб, Мими!   bouquet

Един стопанин - трудно, хората отсъстват или нямат време винаги да се грижат за нова тема. До сега винаги един от старит кучета е успял да направи нова тема, без да сме се уговорили за това.

# 602
  • Мнения: 134
Здравейте,
оказа се, че нашият престой в Кушадасъ съвпада с Курбан Байрам. Това, според Вас плюс или минус ще бъде. Моля, който е запознат да сподели  Thinking
според мен е плюс- по магазините имат огромни намаления! Когато бяхме там в началото на м. август тази година беше преди Рамазан - Байрям и намаленията бяха до 70-80% Simple Smile
Това е супер, дано да е така  newsm68
А Ефес дали ще е отворен през празника им? Или пък къщата на Дева Мария?
Имам и други притеснения с пътуването, тъй като сме с личен транспорт и на 19 октомври ще пътуваме от Кушадасъ до Истанбул. Дали няма да е много натоварено движението, а и се притеснявам дали ще успеем да се вредим на някой от фериботите напр. Ялова-Истанбул, по същата причина - трафик.
Ще бъда благодарна, ако някой е бил по това време или е пътувал по време на Байрямите  newsm12
Работят си хората ето проверете:
http://www.muze.gov.tr/efeskapi
от Кушадасъ до Истанбул не сме пътували с ферибот Ялова-Истанбул от там е по- далече, но по празници винаги има трафик, голяма страна ,много хора, нормално е. Ако държите да си обикаляте от там си проверете фериботите на сайта им предварително.
Благодаря много за включването bouquet  Аз не искам да ходя до Ялова, но от там има повече фериботи, а от Бандирма само един и май за байряма ще пускат още един, поне това успях да разбера от сайта на Идо. Имате ли представа освен Идо, дали има други фериботи - на други фирми!

# 603
  • Мнения: 0
Здравейте! Simple Smile Ние  на 4.10 ще ходим в Мармарис с полет от Варна до Бодрум с Фурма " Зет турс " , но резервацията е направена от фирна " Емералд травелс " . Прочетох всички мнение, виждам , че фирмата е коректна, за което много се радвам Simple Smile Искам да ви попитам ,какво е времето, защото ще бъдем от 4 до 11 октомври, знаете ли някой сайт, където мога да наблюдавам температурите Simple Smile
Също така, някой бил ли е в хотел MEHTAP Familly , тъй като ние ще почиваме там , мнения ?Simple Smile
Една познава ми каза, да не купувам екскурзии от хотела, а от главната улица в Мармарис и да се пазарим за цени и всичко Simple Smile
 
Благодаря ! Simple Smile

# 604
  • Мнения: 134
Здравейте! Simple Smile Ние  на 4.10 ще ходим в Мармарис с полет от Варна до Бодрум с Фурма " Зет турс " , но резервацията е направена от фирна " Емералд травелс " . Прочетох всички мнение, виждам , че фирмата е коректна, за което много се радвам Simple Smile Искам да ви попитам ,какво е времето, защото ще бъдем от 4 до 11 октомври, знаете ли някой сайт, където мога да наблюдавам температурите Simple Smile
Също така, някой бил ли е в хотел MEHTAP Familly , тъй като ние ще почиваме там , мнения ?Simple Smile
Една познава ми каза, да не купувам екскурзии от хотела, а от главната улица в Мармарис и да се пазарим за цени и всичко Simple Smile
 
Благодаря ! Simple Smile

http://www.accuweather.com/en/tr/kusadasi/317049/october-weather … 9?monyr=10/1/2013
http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3421/

Избери си града, има месечна прогноза, но и в двата сайта прогнозите се променят ежедневно, но колкото по-наближава датата стават все по-точни  Grinning.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 16:24 от Merivas

# 605
  • Мнения: 61
Епавлова, твоето мнение за хотела е от преди една седмица, писано в тази тема. Няма как да бъде включено сега на 1ва страница защото редакции могат да се правят само в първите 24часа след пускането на темата! Ще бъде включено в следващата тема.

Не е така фасулско да се пуска нова тема. Е, има и потребители които просто копират старата и така пускат нова тема  Whistling , най-вече някакви нови звезди, но принципно се претърси цялата преходна тема и се взимат линкове към всички отзиви в нея. Но ако при пускането на преходната тема това не е било правено, никой няма да се върне 2 теми назад и да търси. И без това пускането на нова тема през сезона отнема много време. Би било хубаво ако когато наближи 50та страница на една тема, да не се засилват новаци да пускат следващата, а да се чака някой от старите кучета които знаят как я пусне, за да са включени и линковете към новите мнения.

ОК.Сори ако съм засегнала някой.

# 606
  • Мнения: 0
здравейте дами, аз на 12ти октомври заминавам за Кушадасъ с една фирма "травел сийзън" ще сме в Аква Фентъзи 5*  7 нощувки и плащам 570лв. Нямам търпение вече  Grinning малко се притеснявам за времето, някакви отзиви за хотела можете ли да ми дадете?

# 607
  • Мнения: 134
И аз имам една питанка  Sunglasses Ако някой е ходил със собствен транспорт, някъде около Кушадасъ има ли газстанция. Разбрах, че има преди и в Измир има, но около Кушадасъ дали ще можем да заредим колата. Обмислям вариант да отидем и до Памуккале самостоятелно. Какво мислите за това?

# 608
  • Мнения: 2 739
Щефи, все си мисля, че Анталия и то най-южната и точка- Алания е най-подходяща за почивка в средата на октомври в Турция. Не знам в Бодрум дали няма да е доста хладничко по това време newsm78

Благодаря, погледнах и за Алания, харесах Saphir resort като вариант, до другата седмица окончателно ще решим къде. Видях, че Кефалука предлагат отопляем външен  басейн, сравнявам температурни прогнози по сайтове......в крайна сметка където и да решим, надявам се да си изкараме страхотно.

# 609
  • Мнения: 262
Saphir resort - много добър избор ако резервирате там.За Бодрум ми се струва,че ще е доста хладно там по това време,особено вечер.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 12:21 от liv1892

# 610
  • Мнения: 18
И аз имам една питанка  Sunglasses Ако някой е ходил със собствен транспорт, някъде около Кушадасъ има ли газстанция. Разбрах, че има преди и в Измир има, но около Кушадасъ дали ще можем да заредим колата. Обмислям вариант да отидем и до Памуккале самостоятелно. Какво мислите за това?

Здравей! Газстанции има много. И аз мислех, че ще е трудно зареждането, но се оказа че няма проблеми. Единствената трудност е, че цените дори и на една и съща верига са много различни, така че като видиш изгодна цена - зареждай.
Приятно изкарване!

# 611
  • Мнения: 42
И аз на кратко да разкажа за нашата почивка. Пътувахме със собствен транспорт и междинна почивка в Чанаккале на отиване и връщане. В Кушадасъ пристигнахме око 15.30ч. на 14.09., настаниха ни веднага, бяхме в клубната част, вилата беше нова с две отделни стаи, две бани и още една стая с диван, гардероб в който се помещаваха мини бара и сейфа. Мини бара го зареждаха безплатно с 2 големи минерални води и 4 коли, сейфът беше безплатен. Имаше и веранда с прекрасна гледка към морето. Вилата беше в най- горният крайна комплекса,но за нас разстоянията не са проблем, багажа го пренасят с едни бусчета като го вземат от колата и го карат до вилата, непрекъснато минават и голф колички които можеш да ползваш ако не ви се върви.
Основната част е на 9 етажа и всички стаи гледат към морето,но на първите 2-3 етажа се виждат основно дърветата и зеленината. Определено много добре поддържан комплекс,много палми, дървета храсти, цветя, всеки ден полагаха грижи за тях.
Басейните се 2 големи един при хотела и един до аквапарка и 2 детски с няколко детски водни пързалки. Аквапарка имаше 5 пързалки,но ние почти не сме ходили там баткото го е страх да се пуска по тях и стояхме сутрин на плажа, а следобед на детските басейни, там се намира и детският мини клуб, определено аниматорите вече бяха изморени,поне тези които се занимаваха с децата,освен че рисуваха други занимания не видях. Има иоще един басейн който е до морето и е с морска вода,вътре можеш да си поплуваш с доста големи рибоци Laughing.
Плажа е запесъчен, но на места имаше камъни както и при влизане във водата. На мен ми беше много добре на плажа такова спокойствие няма я лудницата от нашето Черноморие,винаги имаше места както на плажа така и на басейните. Плажът имаше син флаг,водата беша кристално чиста и рибите плуваха буквално до брега,на нас с децата любимо занимание ни беше да ги храним Simple Smile.
Храната за нас беше добре,всяка вечер имаше различна кухня, определено можеше да има повече риба,но всичко беше много вкусно,поне за нас. Имаше и много неща от турската кухня,но ние я харесваме и останахме доволни.   
Основно туристи имаше от Белгия и Холандия, малко руснаци,поляци,турци, иранци и бяха предимно семейства с малки деца.
Всяка вечер имаше детска дискотека за децата и след това различна програма за възрастни.
Персоналът беше любезен,непрекъснато се закачаха с децата.
Запознахме се с едно прекрасно семейство от Стара Загора, което направи престоят ни още по приятен, определено с удоволствие бихме се върнали пак в Pine Bay.Като за първи път  си изкарахме страхотно, а мъжът ми категорично заяви, че другата година пак сме в Турция,но за 10 дни Simple Smile  Whistling

# 612
  • Мнения: 514
Такаа  ..Върнахме се преди седмица,и е време за малко впечатления и от мен,няма само да чета,я  Mr. Green.Почивахме тук- http://www.palmhotels.com.tr/
Пътувахме с Емералд,без забележки,автобусът бе полупразен и на отиване и на връщане,та поспахме   smile3524.
-настаняване-бяхме резервирали "стандартни стаи",настаниха ни в новите бунгала.Нови приятно обзаведена,с огромна тераса на 3 етаж. и чудни гледки.Естествено не се размина без проблеми-нямахме кърпи за баня и се оказа,че каналът в банята е запушен.След 3-4 разговора на рецепцията и след намесата на нашия тур.агент/благодарности за Орхан,много отзивчив    bouquet/ ,всичко си дойде на мястото още същия ден.До края на почивката стаята се почистваше и зареждаше добре /вода,сода и сокове/,климатикът работеше отлично.
-територия-не много обширна ,но достатъчна,хотелът е с само  Heart Eyes към 200  стаи.Много зеленина,чудесен басейн , пързалки,цветя,широк плаж  с пясък и много малко камъчета преди входа в морето.
-храна-естествено ,че преобладава турската кухня,със всичките и особености.Имаше голямо разнообразие ,вкусно приготвено и на практика можеше да си похапваш по нещо по цял ден  -пици,гьозлемета,мекички,разни печива на снек бара,салати ,десерти ...и т.н. /.Алкохолът е като във всички турски хотели,дори наливаха по-щедро от другаде.Е вносен не видях,въпреки U AL  Mr. Green,но пък виното бе от бутилки и добро.
-анимация-не ни интересуваше,но се възползвахме от някои спортни занимания и гледахме турските национални танци една вечер.Опитваха се да създават настроение,но ми дойде в повече повтарящата се руска музика от време на време   newsm34.
-море-чудесно,топло и чисто,за плажът мога да кажа че ми хареса ,но нито ден не сме ползвали чадъри и шезлонги там. До плажа не можахме да се доберем-руснаците рано сутрин ,строени в колона отиваха да заемат места .Обичайно те използваха по 2 шезлонга на сянка,по 2-на слънце и поне един за багаж.Ако бяха с малки деца-и още по 1-2 шезлонга на първа линия до морето.Е ,как да има място за нормални почиващи,които искат да се наспят през отпуската си. Но на басейна имаше предостатъчно място,пък и всичко е на една крачка.
-контингент-турци,иранци,сърби и босненци,поляци,словенци,ние-5-6 българи и мнооого  smile3511руснаци.Може и да не бяха толкова много ,но със поведението си се набиваха на очи и създаваха впечатление ,че са хиляди ! Според мен проблем на хотела са именно руснаците. Най редовно руските гости носеха храна по стаите. В резултат –мръсни чинии ,пълни с огризки се оставяха навсякъде-по коридорите и по стълбите.Как персонала може да насмогне да почисти навреме.Управата на хотела постави 1-2 момчета за да спират изнасянето на храна към стаите и към плажа и басейните.Но те трудно се преборваха с мощните руски лелки  Rage. Руснаците  чакаха на опашка 5-10 мин. преди да отвори ресторанта и нахлуваха,като че ли не са виждали храна с месеци.Постоянно се блъскаха и правеха опашки за всичко ,като че ли ще се свърши и те ще умрат от глад. Вземаха по 3-4 чинии на човек и ги препълваха с храна ,която след това зарязваха и се изхвърляше . Всъщност в  ресторанта и на снек бара винаги зареждаха ,ако нещо бъде изчерпано,и ние спокойно си вземахме от всичко дори и в края на часовете за хранене.
Бих могла да пиша още много,ежедневните неприятни гледки и случки развалиха почивката ни . Управата на хотела се стараеше много,но просто бе невъзможно да се справят с последиците от присъствието на толкова много вандали.Да ,хотелът не е идеален, нуждае се от реновация , но като цяло е приличен 5 * хотел на много прилична цена,и  без ранни записвания .
Впрочем,и за много по-скъпи хотели  намирам същите впечатления за руснаците,като моите. Изводът за мен е –внимателно ще си избирам хотел,в който не е стъпвал руски крак. smile3509
Все пак морето,природата и разходките бяха супер,та си починахме добре с добра компания
Ще опитам да кача малко снимки.http://www.flickr.com/photos/103215043@N04/sets/72157635906141863/

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 16:32 от medlab

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Другата седмица пътуваме за Кушадасъ и искаме да отидем до делфинариума в Адаленд. Ако някой има пресни впечатления, ще съм благодарна да сподели има ли смисъл да нося камера и апарат - позволено ли е да се снима със собствени или задължително се ползва платен фотограф от делфинариума. Как стои въпроса с транспорта до там - в нета четох, че има безплатни шатъли почти целодневно от много места в Кушадасъ, а в  сайта им транспорта е чекнат като платена услуга  Thinking

# 614
  • Мнения: 262
medlab,благодаря за разказа и снимките.Да,руснаците са проблем,който става все по-дълбок година след година. Огромен брой посещават турските курорти и част от тях(по-голямата) се държат като хуни.
На добър час на тези от Вас,които утре или в събота потеглят на юг. Стискаме палци времето да бъде с Вас,защото тук го дават сериозно да се захлади. Много слънце,настроение ,топло море и добро обслужване.  newsm10  grinning039

Общи условия

Активация на акаунт