На море в Турция - тема 25

  • 113 647
  • 722
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Мадлаб,ако искаш да избягаш от руснаци,ходиш в Кушадасъ,Мармарис,по-насам е по-постно от тея гамени,но дори и да се престрашиш да посетиш пак Анталия,като дойде ред за шезлонгите,щом няма никой на тях ,махаш хавлиите и се настаняваш,честно ви казвам обожавам да почивам в Турция,но някой ден ще нокаутирам някой Альоша или Мамашинка,непоносими са,като им скръцнеш малко и мирясват box Mr. Green

# 616
  • София
  • Мнения: 244
И аз на кратко да разкажа за нашата почивка. Пътувахме със собствен транспорт и междинна почивка в Чанаккале на отиване и връщане. В Кушадасъ пристигнахме око 15.30ч. на 14.09., настаниха ни веднага, бяхме в клубната част, вилата беше нова с две отделни стаи, две бани и още една стая с диван, гардероб в който се помещаваха мини бара и сейфа. Мини бара го зареждаха безплатно с 2 големи минерални води и 4 коли, сейфът беше безплатен. Имаше и веранда с прекрасна гледка към морето. Вилата беше в най- горният крайна комплекса,но за нас разстоянията не са проблем, багажа го пренасят с едни бусчета като го вземат от колата и го карат до вилата, непрекъснато минават и голф колички които можеш да ползваш ако не ви се върви.
Основната част е на 9 етажа и всички стаи гледат към морето,но на първите 2-3 етажа се виждат основно дърветата и зеленината. Определено много добре поддържан комплекс,много палми, дървета храсти, цветя, всеки ден полагаха грижи за тях.
Басейните се 2 големи един при хотела и един до аквапарка и 2 детски с няколко детски водни пързалки. Аквапарка имаше 5 пързалки,но ние почти не сме ходили там баткото го е страх да се пуска по тях и стояхме сутрин на плажа, а следобед на детските басейни, там се намира и детският мини клуб, определено аниматорите вече бяха изморени,поне тези които се занимаваха с децата,освен че рисуваха други занимания не видях. Има иоще един басейн който е до морето и е с морска вода,вътре можеш да си поплуваш с доста големи рибоци Laughing.
Плажа е запесъчен, но на места имаше камъни както и при влизане във водата. На мен ми беше много добре на плажа такова спокойствие няма я лудницата от нашето Черноморие,винаги имаше места както на плажа така и на басейните. Плажът имаше син флаг,водата беша кристално чиста и рибите плуваха буквално до брега,на нас с децата любимо занимание ни беше да ги храним Simple Smile.
Храната за нас беше добре,всяка вечер имаше различна кухня, определено можеше да има повече риба,но всичко беше много вкусно,поне за нас. Имаше и много неща от турската кухня,но ние я харесваме и останахме доволни.    
Основно туристи имаше от Белгия и Холандия, малко руснаци,поляци,турци, иранци и бяха предимно семейства с малки деца.
Всяка вечер имаше детска дискотека за децата и след това различна програма за възрастни.
Персоналът беше любезен,непрекъснато се закачаха с децата.
Запознахме се с едно прекрасно семейство от Стара Загора, което направи престоят ни още по приятен, определено с удоволствие бихме се върнали пак в Pine Bay.Като за първи път  си изкарахме страхотно, а мъжът ми категорично заяви, че другата година пак сме в Турция,но за 10 дни Simple Smile  Whistling

Здравейте,

Ние тръгнахме от София на 13ти и се завърнахме на 22ри от Pine Bay Holiday Resort, но пътувахме с автобус.

Пътуването беше доста изморително, но за сметка на това изключително спокойно. Много сме доволни от водача и шофьорите, но не много доволни от автобуса.
Ще допълня разказа на lovelymam с това, което е пропуснала, за да не се повтаряме.
Ние бяхме в основната част на 1ви етаж с изглед към басейна и морето. Малко се изнервихме от настаняването, но това се случи поради факта, че пристигнахме рано сутринта.
Стаята беше прекрасна, всеки ден се почистваше, кърпите и бельото се сменяха редовно с безплатен мини бар и сейф.
Храната беше доста разнообразна, макар че за мен не е от особено значение, тъй като съм доста капризна и не ям голяма част от нещата, които се предлагаха. Въпреки това се върнах с няколко килца от горе. Grinning
Гостите на хотела бяха предимно от Западна Европа - Англичани, Белгийци и повечето бяха семейства с деца, което на мен страшно много ми допадна.
Аниматорите бяха страхотни, не ни оставяха да скучаем през деня.
Вечер в амфитеатъра програмата беше разнообразна, интересна и доста забавна, макар че е края на сезона. Мога да се похваля, че едната вечер имаше и Българско участие в мое лице.
Персоналът определено беше любезен, като плюс отбелязвам и това, че владеят английски език.
lovelymam съжалявам, че не сме успяли да се запознаем.
Моето наблюдение беше, че нямаше много Българи по време на престоя ни, но на 21ви се изсипаха 100тина и стана олелия. Без да обидя някой искам да кажа, че някои от тях много ме разочароваха с поведението си.
Ние прекарвахме повечето време на плажа, и мога да отбележа, че нямаше борба за шезлонги. Място имаше за всички, все пак територията на комплекса е доста голяма.
Разстоянията и денивелацията определено не бяха проблем, както lovelymam вече сподели, ако не ти се върви спокойно може да ползваш минаващите колички за голф, за да те откарат до твоята цел.
Всъщност една от причините да изберем този хотел беше това, че се простира на голяма територия и по този начин посетителите се разпределят, а не се скупчват на едно място.
В заключение искам да кажа, че горещо препоръчвам хотел Pine Bay Holiday Resort на всеки и определо догодина бих го избрала отново за нашата почивка.

Дано съм била полезна с отзива си и бих се радвала ако се помести в новата тема.

 

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 22:57 от NaniG

# 617
  • Мнения: 23
medlab,благодаря за разказа и снимките.Да,руснаците са проблем,който става все по-дълбок година след година. Огромен брой посещават турските курорти и част от тях(по-голямата) се държат като хуни.
На добър час на тези от Вас,които утре или в събота потеглят на юг. Стискаме палци времето да бъде с Вас,защото тук го дават сериозно да се захлади. Много слънце,настроение ,топло море и добро обслужване.  newsm10  grinning039
Благодаря!!!   bouquet  Ние днес заминаваме за Кушадасъ в  http://www.noa-hotels.com/default.asp?PG=ENSANA&OTEL_CODE=EN004  .Стискайте хубаво палци за времето,защото като гледам прогнозите към края на другата седмица ще имаме нужда от вашата сериозна подкрепа  Laughing

# 618
  • Мнения: 514
Мадлаб,ако искаш да избягаш от руснаци,ходиш в Кушадасъ,Мармарис,по-насам е по-постно от тея гамени,но дори и да се престрашиш да посетиш пак Анталия,като дойде ред за шезлонгите,щом няма никой на тях ,махаш хавлиите и се настаняваш,честно ви казвам обожавам да почивам в Турция,но някой ден ще нокаутирам някой Альоша или Мамашинка,непоносими са,като им скръцнеш малко и мирясват box Mr. Green

Да вярно ,че там са по-малко,не като без хич де и не се знае къде ще им налетиш  .В Кушадасъ,ходихме веднъж,да видим Ефес и няма да повтарям-не е "моят " курорт.В Мармарис,Бодрум и Фетие сме ходили,някъде и повтаряли,и все търсим нещо ново.Точно в Кемер преди 8-10 год .се отвратихме от руснаци и оттогава ги избягвахме успешно.Тази години се предоверих   newsm29 на коментарите ,че в този хотел преобладават турци ,а ние с тях проблеми нямаме,те се държат много по-прилично. Оказа се,че последните месеци са им спрели полетите  /на руснаците де/за Египет и всички се изсипали в Анталия  #2gunfireОх трудно ще е догодина,ако изобщо решим да почиваме   и в Турция  newsm12

# 619
  • Мнения: 7 605
В Кемер има много руснаци. Но има хотели на Ривиерата където няма, просто трябва да се тръсят. Друг е въпросът че в повечето случаи тези хотели, които се продават в БГ, се продават и в Русия.....  Tired

# 620
  • Мнения: 4
Мадлаб,ако искаш да избягаш от руснаци,ходиш в Кушадасъ,Мармарис,по-насам е по-постно от тея гамени,но дори и да се престрашиш да посетиш пак Анталия,като дойде ред за шезлонгите,щом няма никой на тях ,махаш хавлиите и се настаняваш,честно ви казвам обожавам да почивам в Турция,но някой ден ще нокаутирам някой Альоша или Мамашинка,непоносими са,като им скръцнеш малко и мирясват box Mr. Green
не защитавам руските туристи, защото видяхме "пиянството на един народ' в пълния му блясък в Мармарис, но мога да кажа същото в не по- малка степен и за англичаните- младата секция-ако не са и по-зле.
не обичам да определям хората на лоши и добри туристи,защото всяко стадо си има своята мърша, а пък и ние се запознахме с няколко души от руския контингент, които се държаха съвсем нормално.За справка като видях българската ни циганийка, която си правеше сандвичи за плажа да има, и огромни чинии наблъскани с какви ли не неща, които оставаха полу пълни-кочината която оставяха след себе си на плажа и около басейните- ами май не сме по добри.Мое мнение де, не ангажирам никого с него

# 621
  • Мнения: 9
Здравейте, интересуват ме отзиви за хотел Akvaryum beach в Бодрум, някой ходил ли е скоро там да сподели мнение?

# 622
  • Мнения: 4
някой да спретне една класацийка за топ 10 на хотелите в мармарис, кушадасъ, анталия, кемер, сиде и всички други прекрасни неща и на курортите ако може де пак така топ 10-------запознати с повече от един курорти хотел има май много във форума. Опишете ако може курорта, който познавате с няколко думи ,най- характерните Sunglasses
Ние, които сме били тая година за първи път на почивка в Турция-очаровани от Мармарис, силно разочаровани от хотела, събираме впечатления за следващата година. smile3508 newsm44

# 623
  • Мнения: 6 214
силно разочаровани от хотела,
Koй хотел? И колко звезди е?

# 624
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
някой да спретне една класацийка за топ 10 на хотелите в мармарис, кушадасъ, анталия, кемер, сиде и всички други прекрасни неща и на курортите ако може де пак така топ 10-------запознати с повече от един курорти хотел има май много във форума. Опишете ако може курорта, който познавате с няколко думи ,най- характерните Sunglasses
Ние, които сме били тая година за първи път на почивка в Турция-очаровани от Мармарис, силно разочаровани от хотела, събираме впечатления за следващата година. smile3508 newsm44

Има класация на хотелите във всеки курорт в tripadvisor , която може да се ползва за ориентир Peace  А при курортите според мен е силно субективно - зависи какво търсиш и искаш от почивката  Wink

Последна редакция: пт, 27 сеп 2013, 14:16 от Вълшебство

# 625
  • Мнения: 4
силно разочаровани от хотела,
Koй хотел? И колко звезди е?
4 звезди, Ноа хотелс нергиз бийч- мармарис

# 626
  • Мнения: 6 214
силно разочаровани от хотела,
Koй хотел? И колко звезди е?
4 звезди, Ноа хотелс нергиз бийч- мармарис
Понеже аз се вързах за тризвезден и ще видим що за мизерия ще е...

# 627
  • Мнения: 4
някой да спретне една класацийка за топ 10 на хотелите в мармарис, кушадасъ, анталия, кемер,

Има класация на хотелите във всеки курорт в tripadvisor , която може да се ползва за ориентир Peace  А при курортите според мен е силно субективно - зависи какво търсиш и искаш от почивката  Wink
Ами аз точно там гледах за нашия Ноа хотелс клуб нергиз бийч- даваха му 76 процента мисля че беше толкова, ама за 4 звезди да не ти сменят нито веднъж бельото, кърпи 1 път след 3-4 молби, да ти ровят в багажа и да отсъства всякаква турска кухня в менюто, анимация слабооооооооо, шезлонги и чадъри в пъти по малко от туристите-супер бърз трябва да си иначе плаж няма, абе много мога да кажа- ама гледахме да не се ядосваме че да можем да се насладим на почивката пълноценно.То е вярно че както си го направиш но имаше неща които дразнеха много

# 628
  • Мнения: 4
то май гаранция няма кой колко звезди е, ама ме хвана яд защото с 20 лева повече са платили хора от нашия автобус за Паша Бийч, който е също 4 звезди,ама бил на светлинни години от нашия, ама айде здраве да е

# 629
  • Мнения: 7 605

Има класация на хотелите във всеки курорт в tripadvisor , която може да се ползва за ориентир Peace  А при курортите според мен е силно субективно - зависи какво търсиш и искаш от почивката  Wink

Не само там, но и в холидейчек и триваго, примерно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт