На море в Турция - тема 25

  • 113 650
  • 722
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна
  • Мнения: 15
Здравейте!
Предстои ни пътуване на 12.10 до Анталия - Кемер. Може ли някой да ми каже има ли нужда от водни обувки?
Четох някъде из темите, че се предлага екскурзия на место до Израел, някой ходил ли е? Каква може да е цената и заслужава ли си? Ние сме с бебе на 8 месеца и искам да знам дали е подходящо като вариант?

Благодаря предварително и усмихнат ден!

# 631
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте!
Предстои ни пътуване на 12.10 до Анталия - Кемер. Може ли някой да ми каже има ли нужда от водни обувки?
Четох някъде из темите, че се предлага екскурзия на место до Израел, някой ходил ли е? Каква може да е цената и заслужава ли си? Ние сме с бебе на 8 месеца и искам да знам дали е подходящо като вариант?

Благодаря предварително и усмихнат ден!
За водни обувки е от значение в кой хотел ще бъдете, но повечето плажове на Кемер са каменисти. Ако имате обувки - вземете си ги за всеки случай. На плажа на Ориндж каунти не можах да направя 2 крачки боса. Там са едни кръгли камъчета и едвам пристъпвам.
А за екскурзия до Израел - не ви съветвам особено с 8 месечно бебе. От Египет мои познати бяха и казаха, че е страшно уморителна. Много са чакали на граничен контрол. Е, вие ще влизате от Турция, но и техните отношения не са цветущи.

# 632
  • Мнения: 4
малко свеж хумор  Mr. Green
Цариград. Къща край Босфора. Мустакат турчин, пие шербет, намръщен. Идва жена му.
-Какво има?
-Седни-строго казва мъжа-Имам една лоша и една добра новина.Почвам с лошата-Хасан,нашият син,станал гей.
-Вай Алах, кво е туй?
-Гьотверен ма.
-Вай,вай... А добрата новина-със свито сърце пита жената.
-Станал Мис Истанбул.

# 633
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Ivaelina_78 сега погледнах от миналата година, когато ни дадоха разпечатаните екскурзии Тез Тур за Иерусалим със самолет от Анталия,за възрастен е 279 долара,за дете 0-12г.269долара,има екскурзия и до Кипър 280 долара възрастен,235 долара дете 0-12г.

# 634
  • Мнения: 539
не защитавам руските туристи, защото видяхме "пиянството на един народ' в пълния му блясък в Мармарис, но мога да кажа същото в не по- малка степен и за англичаните- младата секция-ако не са и по-зле.
не обичам да определям хората на лоши и добри туристи,защото всяко стадо си има своята мърша, а пък и ние се запознахме с няколко души от руския контингент, които се държаха съвсем нормално.

И аз смятах,че хотел преобладаващ с руски туристи не е най-добрия вариант.Забеляза съм че в Кушадасъ руснаците не ги понасят и дари съм присъствала когато персонала се е държал  много грубо с тях.Въпреки че в Кемер преобладават руснаци с тях проблеми не сме имали.А в Алания в един много класен хотел,в който преобладаваше контингент от Западна Европа и руснаци ако знаете немците как се напиваха.

# 635
  • Варна
  • Мнения: 15
Благодаря ви lora и Diana_Don!

# 636
  • на Морето
  • Мнения: 512
Здравейте!Някой може ли да ми помогне с отзиви за новия хотел Crystal Waterword в Белек.

# 637
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравейте, в края на нашия 2-седмичен престой в Paloma Grida Village & SPA, Белек, давам моя отзив:
Разположение на хотела - на много добро място, на около 10-15 мин. пеша от Белек. В самото градче няма нищо кой знае какво забележително, за нас беше от значение близостта до аптеки и разни магазинчета, защото пътуваме с бебе на 11 месеца.
Градини на хотела - много добре поддържани, много зеленина, цветя. Сутрин се будех от аромата на евкалипт и бор. За почивка на душата и очите е идеално. Simple Smile
Хотелска база - хотел в обичайния смисъл на хотелска сграда няма. Има уличка, в чието начало е разположена рецепцията. Стаите са под формата на 2-етажни къщички, разпилени из цялата територия на хотела. Между тях всичко е потънало в зеленина.
Стаята - не отговаря на 5*, но дотолкова, доколкото я използвахме само за сън, за мен беше без особено значение. Чисто е, всеки ден се чистеше, чаршафи се сменяха през ден (вкл. и на бебешката кошарка), минибарът е безплатен и се зарежда ежедневно.
Храна - хубава, винаги си намирах нещичко за хапване. Има няколко ресторанта за обяд и вечеря и не се налага да чакаш за маси. Алкохолът е местен. Има специални зони, обособени с детски маси и столчета, както и с храна за деца. В големия ресторант се предлагаше и диетична храна, имаше пасатор, столчета за хранене.
Плаж - приличен, голям и чист. По време на нашия престой имаше явно бури в морето, защото няколко дни в началото при влизане в морето имаше водорасли, наподобяващи съчки. После се изчистиха.
Времето - денем 29-31 градуса, вечер - около 22-24. Периодът на престоя беше 18.09-29.09.
Интернет - на цялата територия на хотела, с изключение на плажа.
Анимация - имаше я, но тъй като никога не е било от значение за мен, не мога да дам отзиви за нивото й. Вечер имаше шоу програми в амфитеатъра, свиреха и групи наживо, като аз отдавах предпочитания на второто заради възможността да ги слушаме, докато детето спеше.
За децата имаше най-различни мероприятия, към детския клуб има детска площадка с въртележки, люлки и пр. Безплатни са.
Контингент - преобладаващо западноевропейци, но имаше и доста руснаци. Положителното беше, че се губеха на общия фон и не беше натрапчиво усещането. Може би има значение и периода, в който бяхме, защото руснаците почиват основно юли-август.

# 638
  • Мнения: 6
Малко извън темата, но да попитам става ли за плаж по Нова година в Анталия?

# 639
  • София
  • Мнения: 350
Малко извън темата, но да попитам става ли за плаж по Нова година в Анталия?
Не, но могат да се ползват вътрешните басейни, а ако времето е добро и някоя друга слънчева баня в обедните часове на някое закътано място. Температурите са до 20 градуса, но може и да са доста по-ниски.

# 640
  • Мнения: 539
Здравейте!Имаме резервация за 9 нощувки за хотел Kahia Aqau Resort & SPA от 05.10 - 14.10.Резервацията е само за хотела.Поради семейни проблеми не можем да отидем.Щяхме да си организираме пътуването сами.Ако някой се интересува можем да препродадем почивката.

# 641
  • Мнения: 2 957
Интересувам се от отзиви за Нова Година  newsm78

# 642
  • Мнения: 262
някой да спретне една класацийка за топ 10 на хотелите в мармарис, кушадасъ, анталия, кемер, сиде и всички други прекрасни неща и на курортите ако може де пак така топ 10-------запознати с повече от един курорти хотел има май много във форума. Опишете ако може курорта, който познавате с няколко думи ,най- характерните Sunglasses
Ние, които сме били тая година за първи път на почивка в Турция-очаровани от Мармарис, силно разочаровани от хотела, събираме впечатления за следващата година. smile3508 newsm44
Прибрах се от Перлата.Поздрави от Мармарис-курорт който може да се опише с една дума: "ЛЮБОВ".Защото те кара да се влюбиш в очарованието на планина,гори и море.
По отношение обаче на хотелите,внимавайте. Имах хора например от Паша Бийч и не очаквах сериозните критики към този така популярен хотел у нас. Същите хора са били и през май там,тогава са били очаровани.Явно има разлика  вече и в зависимост от сезона-към края има влошаване.
renkaliso ,едва ли някой от тук пишещите,колкото и да е навътре в нещата по курорти ще си позволи да направи класация на хотелите място по място. Просто ,защото такава градация ще е абсолютно субективна и ще почнат едни спорове -ама защо този хотел присъства, а другия го няма като съм чел прекрасни отзиви за там. Няма да откриваме топлата вода,хората отдавна са направили такива професионални класации в Трипадвизора или Холидейчека. Разбира се,друг е въпроса ако Вие сте набелязали 4-5 хотела в някой район или курорт и искате да чуете максимално много мнения за тях. Мисля,че никой няма да Ви откаже,стига да има преки наблюдения върху тях.
За НГ оферти-вече писах че почнаха да излизат редица предложения на водещи у нас ТА. Просто посетете сайтовете им и се разровете вътре-ще ги откриете веднага. С уточнение че към момента има качени все още ограничен кръг от хотели. Тази бройка ще става по-голяма с наближаване приключването летния на сезон.

# 643
  • Мнения: 7 605
Ние бяхме в Белек за НГ 2011/2012г. Много ни хареса, времето е меко, на обяд като пекне слънце, става топличко, разходихме се по къс ръкав, обядвахме на вън. Имаше и смелчаги които влязаха в морето - руснаци  Mr. Green  но и хора по бански на плажа. Външни отоплени басейни се ползваха доста.

# 644
  • Мнения: 4
liv1892, помолих за такава класация първо защото не можем да си изберем курорт за следващото лято- на всички ми се ходи май, всички имат прекрасни отзиви, ние имаме страхотни впечатления от мармарис, и искаме нещо подобно, но чухме за Бодрум че повечето им плажове били на платформа, не знаем колко е вярно, ако е така не искаме Бодрум, че с нашия късмет можем и да случим на ветровито време и на платформа за плаж.Другото, което много ни хареса по снимки е Чешме, ама тук една съфорумка ни отказа бързо, било мръсно и хотелите не били на ниво освен 5 звезди, и то не всички пет-звездни.В Чешме ни впечатлиха по-колоритните тесни улички, някаква романтика внасяха. За Кушадасъ- от пътуването на връщане от Мармарис минахме през този курорт-амии много мръсно ми се видя, не споря че сме минали през целия курорт, но от това което видяхме мъжа ми каза- ами тук няма със сигурност да сме.Екскурзовода ни каза, че  Кушадасъ бил много пръснат като курорт, както и Анталия- имало хотели на повече от 30 км от самия курорт.А ние искаме нещо компактно като Мармарис, ако думата е компактно, .Хареса ни на снимки много Дидим, и Олудениз- не знаем как е там, но това Олудениз е някакъв рай, поне на снимки.Анталия пък много курорти около нея,  много нещо- абе с една дума искаме да набележим курорт, а от там нататък да мислим за хотел

Общи условия

Активация на акаунт