Картичка от другия край на света!

  • 32 009
  • 738
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Картичка от другия край на света











Обичате ли да получавате пощенски картички? Ама от онези, едновремешните, автентичните картонени картички, за които ви трябва марка, а не интернет връзка. А знаете ли как да получите пощенска картичка от непознат човек от другия край на света?

Един португалец, Паулу Магаляеш, много обича пощенските картички. И решава да създаде сайт, който да събира на едно място хора като него от целия свят. Прави това още като студент през 2005 г., а през пролетта на 2012 г. postcrossing.com вече има над 300 000 регистрирани потребители от 203 страни и над 10 милиона изпратени картички до почти всички точки на планетата.

Принципът е много прост – трябва да се регистрирате и сайтът на случаен принцип ви дава адрес на друг потребител, на когото да изпратите картичка. Всеки може да попълни кратка информация за себе си и за това какви картички предпочита (с пейзажи, с градове, с хора или цветя, (не)надписани, в плик, със стихотворение, надписани на местния език...). Така картичката може да бъде и с много лично послание като например: „Поздрави на теб и трите ти деца и дано не ви е много студено в Сибир“.

Най-много регистрирани почитатели на обикновената поща има в САЩ, Русия и Китай – от тези три страни са една трета от потребителите на социалната мрежа. Българите са близо 350, което ги поставя на 52-о място в класацията на Рostcrossing.

Сайтът ви дава още една възможност да се докоснете до далечни и екзотични места. Ако мислите, че няма да можете да видите Китай с очите си, може да го видите поне на картичка, надписана и изпратена лично до вас от някой, който също чака с вълнение своята картичка. Точно като вас.

Източник: www.peika.bg и http://novanews.bg
 


Идеята ми допадна и веднага се ригистрирах. А Вие?

Последна редакция: чт, 29 авг 2013, 17:39 от К А Т И

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
Чудесна идея!Отивам да гледам и да се регистрирам.  bouquet

# 2
  • Мнения: 6 031
Това не е ли насочено по-скоро към колекционерите на пощенски картички?

# 3
  • Мнения: 796
Регистрирах се и получих произволен адрес за пращане на картичка Simple Smile

# 4
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Регистрирах се  Crazy Party Party Party

# 5
  • Мнения: 1 692
Много ми харесва идеята. При първа възможност мисля да се регистрирам.

# 6
  • Мнения: 2 821
Много интересно наистина. Къде получавате този произволен адрес, на който да пратите? И къде се вписва какви предпочиташ - пейзажни или с храна и т.н.

# 7
  • Мнения: 796
Много интересно наистина. Къде получавате този произволен адрес, на който да пратите? И къде се вписва какви предпочиташ - пейзажни или с храна и т.н.

На send a postcard, а предпочитанията в профила най-отдолу - Edit Postcrossing profile .

# 8
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Голяма зарибявка  Crazy Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 1 750
Откъде се избират тези картички, аз ли ги качвам?
И сега ми дава travelling и на 5-те ми дестинации #Crazy

# 10
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Откъде се избират тези картички, аз ли ги качвам?
И сега ми дава travelling и на 5-те ми дестинации #Crazy

Не бе купуваш ги и после като стигнат ги снимат  Thinking
Да не си натиснала нещо,трябва първо да я пратиш и тогава да натискаш  Crazy

# 11
  • Мнения: 1 750

Не бе купуваш ги и после като стигнат ги снимат  Thinking


Купувам??? #Crazy smile3555
Май нещо пак не съм дочела, изобщо не се ориентирам- само знам, че си извиках 5 адреса Joy

# 12
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Ми да бе Crazy Hug Нали идеята е да се пратят такива картички,не електронни  Mr. Green Hug

# 13
  • Мнения: 2 821

Не бе купуваш ги и после като стигнат ги снимат  Thinking


Купувам??? #Crazy smile3555
Май нещо пак не съм дочела, изобщо не се ориентирам- само знам, че си извиках 5 адреса Joy

Ми то си е за шок като знам цените в Български пощи Crazy

# 14
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Да колко ще струва тая марка за картичката,щом в чужбина пращаш  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт