Какво бешко легълце да купим?

  • 1 201
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Моля помагайте със съвети какво бебешко легълце да вземем за малкия. Засега съм се спряла на модел, който да не се претрансформира. Колебая се обаче, дали да е с решетка, която може да се движи или да е без такава. Притеснява ме, че ако избера подвижна решетка детето може като поотрасне малко да я движи само или поне да опитва да го прави. Но пък този вариант на движещата се предна решетка има и свои предимства, така че незнам кое е по -добре. Искам да има и люлка, но ще ви помоля и за това да ми дадете мнения за плюсове и минуси. Няма как да видя сглобено легълце, за да преценя сама, тъй като живеем в сравнително малък град и тук се избира само от каталози. Моля за мнения и съвети!



# 1
  • Мнения: 476
от моя личен опит установих следното:

- добре е леглото да е на колелца. Ние вечер го придърваме към нашата спалня и не ставаме по 100 пъти през нощта ако нещо мрънка, ами директно се протягаме и пъхаме в устата биба или там квото е нужно;

- ние имаме решетка отпред, която обаче се маха чрез отвиване на болтове и това ще стане чак като детето поотрасне и почне само да се кача и слиза от леглото.

- що се отнася до люлката - имаме и такава, но много рядко я ползваме. Даже незнам като го люлея дали изобщо има смъсъл или аз го правя щото си мисля, че помага. По принцип на БГ пазара няма никъде да намериш легло едновременно с люлка и с колелца отдолу. Нашето ни го направиха поръчково и освен тези 2 неща си казахме и какво друго искаме каот изисквания и го направиха хората. Фирмата е Арбор, много е популярна по детските магазини. Асеновградска е. Доволни сме от тях.

Дано да съм помогнала

# 2
  • Мнения: 310
Здравей, ние в началото взехме кошарка, която е на колелца и е преносима. Свърши ни страхотна работа, лека е и където и да тръгнем на път само си я слагаме с торбичката и заминаваме. Така до към 6-7 месец, когато малкия  започна да се изправя и прескача. Тя има друго ниско ниво, обаче, като я снемем долу и не може да се люлка, а това е проблем при нас, защото не може да заспива без да го люлкам. Принудихме се да вземем и дървена, от нея също съм много доволна. Така, че ако детето свикне да заспива без люлеене, преносимата ще ти свърши много добра работа.  Wink

# 3
  • Мнения: 1 298
Гледай матрака да е добър. Това е много важно.
Моята няма повдигаща се решетка. Люлка не съм използвала.

Преносима кошара за път, не бих използвала за постоянно и то за новородено.
Нестабилни са и нямат истински матрак.  Peace

# 4
  • Мнения: 805
За мен се оказа голямо удобство това че детето може само да излиза от леглото.
В този смисъл, един + за сваляща се решетка.

Люлката за мен не беше фактор... А и се оказва, че някои бебета не си падат Wink

# 5
  • Мнения: 556
От опит- леглата трябва да е леко и да на колела. Люлка никога не бих си взела, защо да го привикваш да спи с люшкане  Confused Преносимите кошари за мен са най-добри- просто купуваш хубав матрак.

# 6
  • Мнения: 357
Моят личен опит - преносимо легло кошара за бебе. Изключително удобно. Пренасня се от стая в стая, когато пътуваш - една торба и детето си спи в своето креватче. Вдигаш сама, сглобяваш сама, едно от най-практичните бебешки неща! Нашето имаше цип отстрани и беше голяма игра, когато започна да пълзи и като проходи. Следващото ни беше дървено с решетка. Тук вече най-важното е леглото да е стабилно, защото детенце е по-здраво и по-голямо. Нашият вариант - решетка, на която се изваждат три пръчки. Малкият влиза спокойно, а аз съм спокойна, че няма да падне. И, както всички казват - матракът. Вземи си хубав качествен матрак. Тези, дунапренени за 20-40 лв не вършат работа, деформират се, цапат се. Вземи си хубав матрак, който диша, не се деформира и е удобен. За възрастта до 3-4 години ти трябва стабилно и удобно легло.
Люлка не бих препоръчала. Всички познати, които ползваха такава, бързо се отърваха от тях, защото има опасност детето да прищипе ръчичка. Нямам личен опит, но това, което съм виждала при приятели ме отказа от този вариант.
Ако не искаш преносимо, вземи направо легло с решетка на две нива. Повечето модели се трансформират и в юношески. Решетката детето не може да я вдигне само. Поне аз не съм виждала такива модели. Решетката се маха напълно или се махат части от нея. Това наистина е функционално. Дано съм била полезна!

# 7
  • София
  • Мнения: 38 923
Още един глас за кошара с матрак. А първоначално може да има и горно ниво за новородено, което се люлее много лесно с ръка.

# 8
  • София
  • Мнения: 308
Колкото и майки да попиташ, толкова мнения ще чуеш. Аз след опита ми с двете деца, бих те посъветвала да си вземеш най-обикновена дървена кошара. В Икеа има за по 100-150лв. Имат две нива. Ако искаш слагаш колелца, ако не така. Аз не харесвам сглобяемите легла. Имаме едно, почти не е ползвано, защото малкия не искаше да спи в него. По-нестабилни са, а и по-трудни за поддръжка, ако ги ползваш дълго време и са ти основно легло. Опция люлка не ти препоръчвам, защото свикват само така да заспиват.
За матрака съм съгласна с горните мнения Peace

Общи условия

Активация на акаунт