Коремчето вече ни издава - Априлче се задава

  • 26 537
  • 724
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Добре дошли!

Нека споделяме радостите и тревогите по пътя към срещата с Априлските бебенца! Hug


Имаме тайна ФБ група, за включване ми пишете на лични

Ето повече инф-я за поверителността на този тип групи - най-висока



Къде са Априлските мами




Ето ни и нас  Hug
(списъкът е старателно подготвен и любезно предоставен от Zaharcheto)

31.03.2014

xAngelx - Англия

01.04.2014

Maia1111
ira13 - Бургас

02.04.2014

Veli_pupe6 - София
mia_ria - София
Nia_Nia_Nia
arriyyaah

03.04.2014

mylili - София
yo@n@ - София

04.04.2014

northlove - Пловдив
bobi_e - Омуртаг
babyboopk

05.04.2014

pisiana - София
Asya80
mima_alex
ver4eto_1005
Bunnie - София
anna_p

06.04.2014

elipepova - Кърджали
~mademoiselle~

07.04.2014

Aludra *
Usmivchicaa - Варна
maimun77 - USA
borboleta agua

08.04.2014

Pinkaaa - Бургас
емоди 1
mamahama - Враца

09.04.2014

bubcheto - София
mishiina
Lina-Preslava

10.04.2014

maminka85 - Бургас
ioana1502 - Париж
Drunda - София
radostd14
Cerceus
mariavilka - Бургас

11.04.2014

Anechka - София
psiheq! - Варна
Sea clam
Wasp*
veselkapetkova - София

12.04.2014

Гертруда Смехуркова
irchooo
elibeth - София
Judji - София
silviq.qneva
Моника Йовкова - Горна Оряховица

13.04.2014

veronik26
babesD

14.04.2014

mushmolina

15.04.2014

carmelina
~Diva4e~ - Плевен
Sun~shine - Софияь
MIA 2000
St.Anger - София

16.04.2014

didkataa
elenaz - София
Teara - София
elfi 80 - София
Ива Панайотова -Пловдив

17.04.2014

dominikka7 - София
Dallcheto
bena79
theressa

18.04.2014

marusj - София
elito_
Грозното Патенце - София

20.04.2013

Диди_1985
a.l.e.n.a - София
jul_j - София
Remember me... - Пловдив
nora13 - Пловдив
pateto76 -  София

21.04.2014

edelweiss_87 - София
desisue - София
ikitoriq - София

22.04.2014

Anelia Mineva - Русе
tuig77
soceress

23.04.2014

radi_66
illyy
Dallcheto - Сливен
искрата - София

24.04.2014

east_lights
samotnatabubu
aida2404
Miss D
pokita - София
Zoia.nik

27.04.2014

Mademoiselle Chocolate
N.M.W. - София

28.04.2014

Sisinka87 - Нова Загора
manik - София
didi_4i
temptationf - Варна
gerichka88 - Благоевград

29.04.2014

dar ot boga - Пловдив
Дидитка

30.04.2014

minzuhar4i - Варна
sissi - Плевен

С неустановен термин:

hera25 - София
mihaela11222
blagbg
victoriag











Полезни линкове от Априлски Мами 2013:

КАЛКУЛАТОРИ И ИЗЧИСЛЕНИЯ

ПРЕГЛЕДИ И ИЗСЛЕДВАНИЯ

ХРАНЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ

БРЕМЕННОСТ И СПОРТ


ОБЩА ИНФО


В ОЧАКВАНЕ НА ВТОРО/СЛЕДВАЩО ДЕТЕ

ЗА РАЖДАНЕТО

ИМЕНА ЗА БЕБОЦИТЕ

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 19:38 от a.l.e.n.a

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 207
Докато бързах да ви изчета, че ме нямаше 1 седмица и хоп  - първа в новата тема.
Благодаря на а.л.е.н.а. за прекрасното оформление и полезните линкове, а на всички момичета - леко и щастливо бременеене. Hug

При мен всичко за сега е нормално, термина ми е на 8.04 а в понеделник и вторник съм на БХС и ФМ.

# 2
  • Мнения: 276
a.l.e.n.a чудесна е
Пожелавам в новата тема само хубави новини
Прегръдки за всички
На мамите с Ф.М днес чакаме хубавите новини по късно
Аз съм на 6.10
Сега ходя всеки ден на системи защото
болките и кървенето продължиха
Гаденето не намаля
Не съм качила засега даже бях свалила 1 кг още съм 58 но вече хапвам по нормално
Въпреки че нямам апетит
В събота се подготвям за рожден ден на малкия принц
Това са новините покрай мен

# 3
  • Мнения: 9
Здравейте,
аз съм с  термин 08.04- София
Все още ми е много странно и несмея дори да се зарадвам истински, защото трудно стигнахме до тук.
Много ми е лошо, почти всеки ден си повръщам, боцкаха ме нз колко пъти вече (което е голям ужас за мен), но засега всичко върви добре и много се надявам да стигнем до финала Simple Smile
Успех на всички !

# 4
  • Варна
  • Мнения: 61
Благодаря за новата тема, страхотна е   Hug
Имам въпросче, на някоя от вас става ли и лошо от глад... на 02.10 ми предстоят изследвания, но събудя ли се трябва да ям в леглото, страшно лошо ми става и...  Sick И се чудя как ще издържа тогава, ще съм благодарна за някакви съвети   bouquet

# 5
  • Мнения: 361
Здравейте, благодаря за новата тема.  bouquet за страхотната работа на Алена. Само добри новини в нея и Бог да ни помага до края на бременността и след това.

# 6
  • Мнения: 182
   Благодаря за новата темичка HugСупер е!
   Днес мина моята ФМ и БХС.Ами много обстоен преглед ми направиха-40 мин.То бебето постоянно се въртеше и скачаше и лекарката не можа да го измери.Иначе всичко е наред,всичко си имаме,6,5 см. е и 90%  е момиче.Моето момченце ще си има сестриче!

# 7
  • Мнения: 3
Ето и мен в товата темичка Simple Smile Браво на а.l.e.n.a и на zaharcheto много сте добри Stuck Out Tongue
 Значи аз искам да ви питам защото съм малка и не съм много запозната с всички неща около бременността може ли да ми кажете какво е това БХС и ФМ.

Usmivchicaaa Спокойно аз говорих с моята докторка и ми каза че е нормално няколко дена не можех да стана от повръщане и гадене и то защото не можех да ям и ми беше все лошо. Тя ми даде да пия ДЕГАН и каза да почна да се храня по редовно и сега да ти кажа сутрин ставам и направо ми иде да изям възглавницата. Пия и едни хапчета Огестан с тях пия едно деганче на гладно и започвам да ям .... но само сутринта след това вече огладнявам чак към 4 някъде.... сутрин за мен е 8  8 и 30 (тогава ставама мъжа ми за работа и аз ставам с него )... Така че не се притеснявай папай си когато си щеш важното е бебока да расте и да е добре.... пък другото се оправя постепенно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 826
запис, благодаря за темата
Дано имам пове1е време да ви 1ета.


За кремвиршите, може да са били с оцветител. На мен ми се е слу1вало да ми става лошо, когато изям нещо лошо, макар и на вид да ми се е видяло нормално. Организмът си знае работата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 11
Благодаря за новата темичка  Hug Супер е!Пожелавам в новата тема само хубави новини !

# 10
  • Мнения: 276
  Благодаря за новата темичка HugСупер е!
   Днес мина моята ФМ и БХС.Ами много обстоен преглед ми направиха-40 мин.То бебето постоянно се въртеше и скачаше и лекарката не можа да го измери.Иначе всичко е наред,всичко си имаме,6,5 см. е и 90%  е момиче.Моето момченце ще си има сестриче!
Бравоооо

# 11
  • До Балкана
  • Мнения: 100
 Aленa!    bouquet

# 12
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
a.l.e.n.a    bouquet  bouquet  bouquet

Аз да попитам имате ли болки в кръста и гърба? Понякога така ме прерязва че чак въздуха ми спира. Аз не съм се теглила, но прилично си ми личи вече..имам едно хубаво закръглено коремче. Не се оплаквам обаче...сега ще дебелеем,догодина ще слабеем...хихи

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Имате ли вече коремчета?  Blush Heart Eyes аз има малко, като 2 юмручета, но ми тежи някак  Crazy

Sisinka87, за сега нямам такива болки, коментирай с лекаря, може от сега да се въздейства за улесняване на раждането после  Blush

gerichka88, лекарят вероятно ще ти обясни и в нета има много инфо, но накратко БХС е изследване на риска за вродени аномалии при плода. Ако рискът е висок следват други изследваняи и майката преценя дали ще износи и роди плода. ФМ в ултразуково изследване, което дава възможност да се констатират структурно аномалии, оглеждат се органите, прешлени .... в ранна седмица позволява да се направи преценката по-горе, в по-късна дава информация на лекарите за навременна намеса, ако е нужно (ако има проблеми с бъбреци, сърце и т.н. да се реагира веднага след раждане - в първия удобен момент, а не когато вече е късно ....)



Usmivchicaaa, непременно сподели с леакря, изследвахте ли захарта?



elfi 80  Shocked какво е станало  Rolling Eyes какви системи? какво ти вливат?

Ето го нашият батко, който вече лека-полека приема идеята Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 674
Алена, благодарим за усърдието и темата!   bouquet
 Да ти е здрав прекрасният младеж.  Heart Eyes
Анна_р, благодаря ти, от Пловдив съм, да. Нямаме Цибалаб, но щом излиза толкова бързо изследването, не вярвам тук да ми го забавят много повече.
Корем - нямам, но дънките ме дразнят и все съм с разкопчано горно копче .  Blush

Общи условия

Активация на акаунт