За СПА - хотелите

  • 41 368
  • 196
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 794
mds, на ме също ми направиха впечетление някои неща (организационни), но не им позволих да ми съсипят празника...

Отидох с нагласата да се забавлявам, дори като видях Петя Буюклиева  ooooh!  Simple Smile

Много жалко, че сте останали толко разочаровани.

Подхода на по-голямата част на персонала бе такъв, че максимално да откликнат на изискванията и желанията на клиентите...

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 559
mds, на ме също ми направиха впечетление някои неща (организационни), но не им позволих да ми съсипят празника...


Това е гледна точка, която може да помогне на човек да се чувства добре въпреки някои нередности, сигурно си права.
Аз обаче винаги се запъвам и колкото и да звучи банално, за мен този случай е принципен. Не може човек да си лепне определен брой звезди, цени като за такава категория (всичките ни приятели ни подиграват за цените които сме платили, повечето заминаха някъде наблизо, но все пак извън Б-я и са платили по-малко)и да си позволи лукса да ангажира некомпетентен персонал. Просто показах недвусмислено какво мисля за техното обслужване, не мисля, че трябва да си въобразяват, че са се справили добре. НГ си беше пълен провал.

# 122
  • Мнения: 1 937
За Гранд хотел Велинград:
Плюсове - нов, направен с вкус, средства не са жалени.
Страхотен спа център, с голямо разнообразие от процедури.
Относително големи басейни - детският (дълбочина около 60 см.), с температура 35 градуса.
Големият, чудесен за плуване - 29 гр.
Детски кът с играчки, столчета за хранене в ресторанта.
Възможности за плащане с карти. (Нещо, което в отсрещния Олимп липсаше).
Минуси (според мен/нас) - неоправдано скъпо.
Кухнята е посредствена, натруфени имена на ястия, с не дотам добро качество, начинаещ персонал...
Капацитетът на хотела не отговаря нито на капацитета на ресторанта, нито на този на спа-то.
Ако искате спокойно да ползвате басейните, трябва да сте там през седмицата.

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 14:51 от Verdad

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 559
За Гранд хотел Велинград:
........
Кухнята е посредствена, натруфени имена на ястия, с не дотам добро качество, начинаещ персонал...
Капацитетът на хотела не отговаря нито на капацитета на ресторанта, нито на този на спа-то.
Ако искате спокойно да ползвате басейните, трябва да сте там през седмицата.



Това определено не го разбирам.
Толкова често срещан проблем и не разбирам какви са причините, хвърлят пари, инвестират, строят, а няма кой да помисли за това просто правило - броят на стаите и леглата все пак трябва да е в някакво нормално съотношение с размерите на басейните и ресторантите в един хотел. Но някой ден ще се научим. А за квалификацията на персонала вече няма думи, такова смочувствие, все едно ти правят услуга.

# 124
  • Мнения: 1 937
mds, права си!
И ще се научим, вървим в тази посока.
За двата дни, в които бяхме гости на хотела, ресторантът се наблюдаваше от възрастен господин, извикан от известен хотел в столицата - вероятно с цел обучение. Значи - стъпка напред!
Сервират хляб с масло със сядането на масата - нещо, което съм виждала само в чужбина.
Всичко това обаче, не променя последващото впечатление - за салата от 10 лв., очакваш нещо повече от "украса" сервирана в изискани посуди...
И фамилиарниченето на персонала е абсурдно - сервитьорката ни казва, ако нямате нужда от мен в следващите минута, две, да изпуша една цигара!?!

# 125
  • Мнения: 5 255
Сервират хляб с масло със сядането на масата - нещо, което съм виждала само в чужбина.

Не само там, има го в някои ресторанти и в София /и то не от скоро/  Wink

# 126
  • Мнения: 2 839
Въпрос за КАТАРИНО

Как са температурите в хотела? Умерени или високи? Да знам да нося ли и тънки блузки за децата. Обикновено на такива места държат високи температури, та подозирам, че и там ще е така  Thinking

# 127
  • Мнения: 794
Въпрос за КАТАРИНО

Как са температурите в хотела? Умерени или високи? Да знам да нося ли и тънки блузки за децата. Обикновено на такива места държат високи температури, та подозирам, че и там ще е така  Thinking

Топличко е, не се притеснявай (ако сте в хотелската част) , за къщичките не мога да коментирам

# 128
  • Мнения: 2 839


Топличко е, не се притеснявай (ако сте в хотелската част) , за къщичките не мога да коментирам
Ами аз всъщност не се притеснявам  Mr. Green Само искам да се подготвя с дрехите.
Благодаря  Hug

# 129
  • Мнения: 5
Мислим да отидем следващия weekend във Велинград, може ли да ме посъветвате кой хотел да изберем:Рич или Олимп? newsm78

# 130
  • София
  • Мнения: 1 155
При тези опции - Рич.
Иначе, бих гласувала за "Велина"  Peace
Резервирай по-отрано, че не е сигурно дали ще има места.

# 131
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Въпрос за КАТАРИНО

Как са температурите в хотела? Умерени или високи? Да знам да нося ли и тънки блузки за децата. Обикновено на такива места държат високи температури, та подозирам, че и там ще е така  Thinking

В къщичките,във всяка стая има ел. радиатори и за нула време става много топло. А има и камина.

# 132
  • Мнения: 2 663
Мислим да отидем следващия weekend във Велинград, може ли да ме посъветвате кой хотел да изберем:Рич или Олимп? newsm78

Рич- ако избираш от тези двата, иначе аз препоръчвам Двореца

# 133
  • Мнения: 4 422
Въпрос за КАТАРИНО

Как са температурите в хотела? Умерени или високи? Да знам да нося ли и тънки блузки за децата. Обикновено на такива места държат високи температури, та подозирам, че и там ще е така  Thinking

Високи.

# 134
  • Мнения: 1 937
Мислим да отидем следващия weekend във Велинград, може ли да ме посъветвате кой хотел да изберем:Рич или Олимп? newsm78

Аз препоръчвам Олимп.
Вътрешният басейн в Рич е абсолютно символичен!
И от храната има какво да се желае.

Общи условия

Активация на акаунт