ДУБАЙ 3

  • 85 813
  • 749
  •   1
Отговори
# 585
  • Sofia
  • Мнения: 2
Мерси за информацията Тити. Може наистина да отидем само до Yas Viceroy или Stars and bars, защото иначе с тур-а ще отиде целия ден на пистата. 1 час на отиване, 1 час на връщане, 2 часа тура, чакане на автобусите и т.н. ще отидат 5-6 часа от раз. Няма да остане време за Emirates Palace, а бих искал да го видя и него. Евентуално варианта е ако времето се случи не особено топло (ние ще сме там от 11.01 до 18.01) и решим да заменим аквапарка в Дубай с цял ден Ferrari World (отделен от деня за джамията) тогава бих могъл да изляза от Ferrari world-a за една обиколка на пистата Simple Smile.

@богиня: Разписанието на Е101 можеш да видиш тук:
http://bus.rtaprojects.me/rta_bus_eng/buspdf/105_Route%20E101%20 … _Timetable%20.pdf

# 586
  • Мнения: 134
http://www.booking.com/hotel/ae/minc-al-barsha-apartments.html?t … ailability_target

Резервирах двустаен апартамент тук през букинг.ком, моля за мнение, че да анулирам докато е време  Rolling Eyes

# 587
  • Мнения: 109
http://www.booking.com/hotel/ae/minc-al-barsha-apartments.html?t … ailability_target

Резервирах двустаен апартамент тук през букинг.ком, моля за мнение, че да анулирам докато е време  Rolling Eyes
здравей ,аз също резервирах двустаен в този хотел,но ще мога да дам отзиви едва когато се върна.Ние сме там от 15.02-20.02.
Вие за кога сте планували почивката в Дубай?

# 588
  • Мнения: 134
http://www.booking.com/hotel/ae/minc-al-barsha-apartments.html?t … ailability_target

Резервирах двустаен апартамент тук през букинг.ком, моля за мнение, че да анулирам докато е време  Rolling Eyes
здравей ,аз също резервирах двустаен в този хотел,но ще мога да дам отзиви едва когато се върна.Ние сме там от 15.02-20.02.
Вие за кога сте планували почивката в Дубай?

Ооо, аз чак за октомври следващата година  Grinning, но е изненада за съпружието, който има юбилей. Трябва да се справя сама с финансите, без да ме разбере, затова съм започнала от рано  Twisted Evil. Възползвах се от 20% намаление на Уиз Еър и купих за 508 лв 3 двупосочни билета. Ще чакам с нетърпение да споделиш мнението си  Peace Незабравими преживявания желая   bouquet

# 589
  • Мнения: 173
http://www.booking.com/hotel/ae/minc-al-barsha-apartments.html?t … ailability_target

Резервирах двустаен апартамент тук през букинг.ком, моля за мнение, че да анулирам докато е време  Rolling Eyes
здравей ,аз също резервирах двустаен в този хотел,но ще мога да дам отзиви едва когато се върна.Ние сме там от 15.02-20.02.
Вие за кога сте планували почивката в Дубай?


И ние сме за същите дати  Grinning, но засега освен самолетни билети и една резервация за хотел /Five continents cassells al barsha/ - нямаме нищо друго Sad

Благодаря на всички, които пишат и споделят информация в темите - аз лично си водя записки и систематизирам инфо-то още от първата тема  Hug

Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 22:27 от gigsy

# 590
  • Мнения: 0
здравейте предстои ни екскурзия до ДУБАИ запазихме си места хотел Ramee Rose Hotel  някои  
можели да даде инфо за този хотел?

# 591
  • Мнения: 109
http://www.booking.com/hotel/ae/minc-al-barsha-apartments.html?t … ailability_target

Резервирах двустаен апартамент тук през букинг.ком, моля за мнение, че да анулирам докато е време  Rolling Eyes
здравей ,аз също резервирах двустаен в този хотел,но ще мога да дам отзиви едва когато се върна.Ние сме там от 15.02-20.02.
Вие за кога сте планували почивката в Дубай?


И ние сме за същите дати  Grinning, но засега освен самолетни билети и една резервация за хотел /Five continents cassells al barsha/ - нямаме нищо друго Sad

Благодаря на всички, които пишат и споделят информация в темите - аз лично си водя записки и систематизирам инфо-то още от първата тема  Hug
Радвам се много  Grinning дано всичко с плануваната почивка мине по план .Аз лично съм решила да вадя визи през една дубайска агенция 95$ ,за която спомена elfea .Но да попитам колко най- рано трябва да се извадят визите ,че да важат .Примерно някъде бях чела ,че издадена виза има срок на валидност 2 месеца ,а на друго място само 14 дена ,та сега съм в малка чуденка.
Благодаря на всички ,които подробно разказват и помагат ,наистина безценна е помоща ви . Hug

# 592
  • Мнения: 146
Здравейте на всички отново! Снощи се завърнахме от Дубай. Много ни хареса и сме доволни, че успяхме да изпълним програмата, с която тръгнахме  Grinning Събрахме много хубави спомени и положителни емоции. Определено се заредихме за идващия студ  Laughing И преди съм писала, че резервирахме пътуването през агенция (хотел + самолетни билети + визи и летищни такси), но решихме с вашата помощ от трите теми във форума сами да си обикаляме там, за да посетим това, което на нас ни харесва и да не се съобразяваме с никого  Simple Smile Ето как протече и нашата седмица в Дубай (извинявам се, че ще е дълго, но се надявам моят разказ да помогне на някого, както вашите помогнаха на мен):

Ден 1 - Обзорна обиколка (Creek, Atlantis The Palm), Mall of the Emirates, фонтаните
- Излетяхме точно в 1ч. след полунощ и кацнахме в 7:45 местно време. Пред гишетата за сканиране на зениците наистина изкарахме доста време, но просто попаднахме на изключително бавен служител... След това паспортната проверка и взимането на багажа стана за 5 минути. Обменихме $30 на летището, колкото да имаме някакви (курсът там беше 3.60 АЕD za $1). На излизане от летището ни удари горещата вълна и усетихме приключението, което ни предстои  Sunglasses След това се насочихме към автобусите, които щяха да ни направят включената обзорна обиколка в Дубай и да ни трансферират до хотелите. Тази обиколка продължи около 4-5 часа, като паузи за кратки разходки имахме на Dubai Creek, Atlantis The Palm и Madinat Jumeirah. Смело мога да кажа (дори да изглежда нескромно), че благодарение на цялата информация тук знаех доста повече от екскурзоводката на нашия автобус  hahaha Много неща като че ли не й бяха ясни и говореше наизуст... Тотално спрях да я слушам след като каза, че един дирхам е 80 стотинки   newsm78 Много ни хареса Atlantis The Palm, наистина е толкова внушителен. А в комбинация с Персийския залив- просто красота! След като се настанихме в хотела (Citymax Bur Dubai) почти веднага излязохме- няма да губим време, разбира се  Laughing Тъй като след около час щеше вече да се стъмва решихме да прекараме останалото време от този дълъг ден (особено дълъг след нощния полет  Grinning) в Mall of the Emirates. На близо 10 минути пеша от хотела ни се намира метростанция Al Fahidi. От там си купихме по една Nol Silver Card (20 дирхама) и хоп, на метрото. За да тръгнем по червената линия (където са големите и интересни спирки на метрото) се прикачихме на метростанция Burjuman (следващата след нашата). Mall of the Emirates доста ни хареса. Видяхме и ски пистата, разбира се. Хапнахме и се отправихме отново с метрото до спирката на Dubai Mall и Burj Khalifa, за да погледаме фонтаните. Изгледахме две представления и честно казано не мога да преценя дали тези или в Лас Вегас ми харесаха повече. Тези във Вегас ми изглеждаха по-големи. После обратно към хотела...

Ден 2 - Miracle Garden Dubai, Madinat Jumeirah, Umm Suqeim Open Beach, Dubai Marina, JBR, The Walk
- Станахме и закусихме рано, за да не губим никакво време- от сън спомени няма, както често обичам да казвам  tooth С метрото стигнахме до метростанцията на Mall of the Emirates и от там хванахме такси за Miracle Garden Dubai (22 дирхама мисля че беше). Градината тъкмо беше отворила и нямаше много посетители. Страшно много ни хареса как са аранжирали цветята, станаха страхотни снимки. Само за сравнение ще напиша, че с билетите по 20 дирхама и таксито посещението ни излезе повече от наполовина по-евтино, отколкото агенцията предлагаше (20 евро на човек). След това отново с такси до Madinat Jumeirah (35 дирхама някъде, при положение, че таксито доста обиколи да обърне след като ни взе от Градините). Разходихме се в Madinat Jumeirah, там също много ни хареса. След това повървяхме по Jumeirah Rd, минавайки покрай Burj Al Arab, Wild Wadi, Jumeirah Beach Hotel... Постояхме малко на Umm Suqeim Public Beach и хванахме автобус №8, който се движи по Jumeirah Rd. Слязохме на Dubai Internet City и от там с метро до Dubai Marina. Движехме се по план- беше още светло и щяхме да останем докато се стъмни, за да се полюбуваме на светлините. От там се прехвърлихме в Jumeirah Beach Residence и изпихме по едно кафе на The Walk. Вече беше тъмно и се върнахме обратно на Марината. Гледката беше супер! Хапнахме и се прибрахме капнали  Grinning

Ден 3 - Jumeirah Public Beach, Deira
- Решихме след предните два натоварени дни да позабавим малко темпото  hahaha Отидохме на плаж на Jumeirah Public Beach (хотелът ни предлагаше шатъл до там). Времето си беше супер, но имаше големи вълни. Късния следобед и вечерта отделихме на Deira, Deira City Center и старата част като цяло.

Ден 4 - Abu Dhabi (Emirates Palace, Sheikh Zayed Mosque)
- Посветихме го на Абу Даби. Позволихме си да поспим до по-късно и си хванахме автобус от Al Ghubaiba Bus Station, която е само на 50 метра от едноименната метростанция. Цена в посока- 25 дирхама на човек. Столицата много ни хареса. Толкова по-зелено е от Дубай, че чак ни се прииска да останем още един ден  Grinning От автогарата хванахме такси до Emirates Palace (мисля че 20 дирхама). Голяма красота! Задължително трябва да се види. Не бих заменила нито едно ходене на аква или увеселителен парк за сметка на това място (лични предпочитания, разбира се). Разгледахме хотела и отвътре, наистина много стилен и луксозен. От там хванахме такси за Sheikh Zayed Mosque (около 35 дирхама). А Джамията... Просто без думи съм. Мисля, че това беше сградата, която най-много ме впечатли през целия ни престой и в Дубай и в Абу Даби. Няма небостъргач или каквото и да е, който да се сравни с нея по колоритност, без значение колко пари са хвърлени по построяването му или колко е висок. Красота! Това е думата, която ми изниква всеки път, когато гледам снимките от там. Въпреки, че не беше час за посещения пускаха туристи и нямаше проблем с абаите (както ни беше казала екскурзоводката  Thinking ). Задържат паспорта, когато дават абаята и на излизане ти го връщат. От Джамията хванахме такси за автогарата (около 30 дирхама). Ииии към Дубай. Отново за сравнение- излезе ни наполовина по-евтино отколкото 60-те евро на човек с агенцията.

Ден 5 - Al Mamzar Beach, сафари в пустинята
- Отидохме до Al Mamzar Beach (с метрото до метростанция Al Qiyadah и после с такси) и се разходихме там. После на басейн в хотела, за да може да се сме готови навреме за сафарито следобед. Щяха да ни вземат между 15.30 и 16ч. пред хотела. Билети купихме от http://www.arabiansafaridubai.com/ - два или три дни преди деня, който желаехме, по 125 дирхама на човек. Сафарито беше невероятно изживяване! Не го пропукайте. Ние сме фенове на коли и атрактивно каране и сме повече от доволни! Страхотно усещане, наистина доста екстремно на моменти. Нашият шофьор видя, че се кефим много и се раздаде допълнително  Joy Вечерта яздихме камила, мен ме нарисуваха с къна, гледахме танцьорите и представлението. Като цяло- потопихме се в арабския дух. Много ни допадна! Още ми звучат песните в главата... Направиха ни снимки до колите и как яздим камилата (30 дирхама за снимка, има и нещо като албумче към нея). Някой беше казал да не хапвате преди да отидете на сафари- е, аз послушах съвета и не съжалявам  hahaha Наистина изобилие от храна и напитки, всичко много ми хареса. Разбира се, отново е въпрос на вкус, но аз не съм претенциозна откъм храна и подправки и всичко, което не е люто ми хареса. Така премина и този ден, изпълнен с толкова хубави емоции...

Ден 6 - Jumeirah Beach Park, Dubai Mall, Burj Khalifa
- Рано-рано станахме и се отправихме към Jumeirah Beach Park (с метрото до Business Bay и после с такси). Плажът много ни хареса, чистичко, не беше лудница, съблекални, тоалетни- всичко на ниво. И за всичко това 5 дирхама на човек... Да ти се доплаче като се сетиш за Рапонги  hahaha След последния ни плаж в Арабско море се отправихме към Dubai Mall- целият следобед отделихме да го разгледаме, тъй като знаехме какъв мащаб ни очаква  Laughing Хареса ни повече от Mall of the Emirates, ледената пързалка, водопадите... Супер беше! Разгледахме аквариумa, 80 дирхама на човек за посещение на тунела, аквариумите на горния етаж и включен сувенир по избор за 20 дирхама от Gift Shop-a. Към 18ч. излязохме на площада за да погледаме фонтаните и в 18.30 се отправихме към входа на At the Top. Умишлено купихме билети за последната си вечер и по тъмно. На приятеля ми много му хареса горе, даже си го беше страх  hahaha Мен не ме впечатли особено, имам опит с високи сгради и обсерватории, че даже и с въртележки на 112 етаж  Mr. Green Мислех си, че ще ми изглежда по-високо, но въпреки всичко беше интересно. Успяхме да гледаме и фонтаните от обсерваторията, колко малки само бяха отгоре  Laughing Ииии така... към хотела, за да си гласим багажа  Sad

Ден 7 - След закуска ни взеха с автобусът и се отправихме към Шаржа. Колко бързо само мина тази седмица... Сякаш вчера бяхме на летището и ни сканираха очите... Но така е- хубавите неща свършват бързо, нали трябва да ги оценим  Hug

Това беше нашата програма за Дубай! Щастливи сме, че успяхме да се докоснем до всички места, които искахме да посетим! Успех на всички, които тепърва ще пътуват! За тези, които ще ползват метрото- Nol Silver Card е най-добрият вариант. Без значение колко се возите- максимумът, който ви взима е 14 дирхама. Ние зареждахме по 15 или 10 на ден, а последния ден изобщо не сме зареждали, имахме останали. Метрото е добър начин за придвижване ако знаете как да стигнете до желаните места. Изключително лесно, понякога не толкова удобно, разбира се, но все пак добър вариант за придвижване и гледка към Sheikh Zayed Rd. Хората навсякъде са изключително мили, всички говорят английски и никой няма да откаже да ви обясни ако имате нужда от помощ. В метрото всеки път мъже ми правеха място, без значение колко още трябва да пътуват прави... Друг свят наистина. Неизбежно е сравнението с нашето поведение и манталитет. Пари е най-изгодно, както вече е писано милион пъти, да се обменят по моловете- курсът беше 3.65 АЕD за $1, с 2 дирхама такса. Може да обмените пари и в почти всяка метростанция на същия курс. Билети за Burj Khalifa продават на няколко места в Dubai Mall- на някой от тях цената е 150 дирхама, точно пред входът за сградата цената е 125 (както в сайтът). От хотелът също сме доволни (Citymax Bur Dubai), не че прекарахме кой знае колко време там де  Mr. Green Храната на закуска беше хубава, имаше безплатен превоз до Jumeirah Public Beach и Dubai Mall, само където не предлагаха адаптери за електричеството, но това беше бял кахър, на стотина метра имаше магазин, от който си купихме. Дубай е чудна дестинация и определено не е за изпускане!
  bouquet

Последна редакция: сб, 14 дек 2013, 16:09 от ivelina__

# 593
  • Мнения: 134
Супер! Благодаря за споделеното, много интересно и много полезно   bouquet. Със сигурност ще има въпроси, но сега на първо четене се сещам да питам - само за да разгледаме ски пистата, без да я ползваме има ли вход или се влиза свободно?
Отново благодаря  Hug

# 594
  • Мнения: 9 903
ски пистата има вход и се влиза само със зимна екипировка. Вътре, ако помня добре, е минус 3 градуса. Можете да гледате през прозорците - на практика е цялата остъклена от пода до тавана, като част от прозорците са вписани в кафенетата и заведенията край пистата.

ивелина, браво на вас! А това с паспортите в джамията ще да е много нов момент, досега не е имало. Явно много туристки са се опитвали да си вземат за спомен абая....  Rolling Eyes

# 595
  • Мнения: 1 727
ivelina, много хубав и съдържателен разказ  Peace Върна ме в Емирствата  Simple Smile Това за джамията, наистина май е ново, дано все пак да се запази даването на абаи за вътре, пък макар и срещу паспорт.

# 596
  • Мнения: 1
Иве, браво за разказа! Simple Smile На мен абая ми дадоха срещу 50 дирхама депозит, които ти връщат при връщане на дрехата.

# 597
  • Мнения: 21
И аз имам въпросчета, за тези които са ходили скоро:
 - Бил ли е някой в Миракъл гардън и дали работи целогодишно, интересува ме конкретно м. октомври
 - Пистата на формула 1 в Абу Даби - може ли да се разходим на самата писта, предлага ли се нещо като туристически тур вътре
 - Ферари уорлд - някой ако е ходил, освен скоростното влакче има ли нещо друго интересно, изобщо заслужава ли си
Благодаря предварително   bouquet

Направих резервация за Al Barsha Hotel Apartments, моля за мнението Ви  Praynig



Ferrari world е място , което си заслужава всяка стотинка (дирхам) ! Вътре е пълно с атракции , които са си включени в цената , така че си отдели повечко време - не е само едно влакче Simple Smile Изключително много забавления за деца и  възрастни , ресторанти , увеселителни програми и..... много ферарита Grinning Grinning На нас ни трябваха около 5-6 часа , за да обиколим почти всичко , като се има предвид , че не сме чакали кой знае колко по опашки , освен за скоростното влакче , защото чакахме за първите седалки   Crazy Crazy Подготви се за много положителни емоции там !  Peace Hug

# 598
  • Мнения: 146
Супер! Благодаря за споделеното, много интересно и много полезно   bouquet. Със сигурност ще има въпроси, но сега на първо четене се сещам да питам - само за да разгледаме ски пистата, без да я ползваме има ли вход или се влиза свободно?
Отново благодаря  Hug

Тити вече е отговорила- има отделен вход за пистата, на който ще ви пуснат само с екипировка, но може да наблюдавате от доста места в самия мол Simple Smile


ивелина, браво на вас! А това с паспортите в джамията ще да е много нов момент, досега не е имало. Явно много туристки са се опитвали да си вземат за спомен абая....  Rolling Eyes

На самото талонче, което ми дадоха с абаята отзад пишеше някакви суми- 50, 100 дирхама... Явно се отбелязва колко си оставил като гаранция. Не знам защо на мен ми поискаха паспорта, сигурно искат документ ако нямаш кеш, но аз имах. Май ще си остане загадка Grinning

ivelina, много хубав и съдържателен разказ  Peace Върна ме в Емирствата  Simple Smile

Много благодаря   bouquet

nonatm,   bouquet  bouquet  bouquet

# 599
  • софия
  • Мнения: 9 590
Привет, изчетох темата  Crazy от 9 часа съм я започнала  Laughing
За момента съм още на вълна планиране и сметки.
Така, до тук разбрах, че сметките са ми били без кръчмаря. Първоначално намерение - евтин хотел в Шаржа, кола под наем и така. Но явно ще губим доста време в трафика в път, а и нещо не разбрах как стои въпроса с паркирането.
Нищо не видях да се коментира за пушенето, позволено ли е на обществени места, заведения?

Общи условия

Активация на акаунт