ДУБАЙ 3

  • 85 814
  • 749
  •   1
Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
O, Белче, здрасти тук  Hug За Буржа Халифа казах на туроператорката, от която взимам круиза да ми вземе билет за 12 часа и тя ми потвърди. А Мол Дубай до колко работи вечер? Смяташ, че няма да е късно да идем там към 22 часа и да вечеряме и гледаме фонтаните, така ли? Много ще съм благодарна за всякакви предложения за промяна или допълнения на програмата ти. Малко в последния момент се наложи да я мисля, но така се случи.

А, още нещо да ви питам - за Биг Бус от тук ми дават цена 123 долара за двамата за билет за 24 часа. Да ги купувам ли от тук или направо от Мол Дубай да си взема билети?

Също така - ако решим да видим аквариума на Атлантис от сайта им ли задължително трябва да си купя билети или може и на място?

# 466
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Макси, в интернет прочетох, че работят до 10. Но от четвъртък до събота работят до 11. Вие май в четвъртък пристигате, нали? Ако това е вярно може и да успеете да ги хванете.
Относно Биг Буса, не мога да ти дам инфо, тъй като ние с таксите обикаляхме навсякъде, цените бяха доста приемливи. За аквариума билети на място  Peace Предварителни резервации съм правила само за Бурж Халифа  и Скай Бара.  Hug

# 467
  • Мнения: 9 903
макси, аз ще ти кажа каквото мога за останалите места - на кор ал факан няма какво да правите, освен плаж, евентуално ако се гмуркате и тъй. На Касаб е красиво, поръчайте си разходка с дау/галера, или ако ви предложат офроуд сафари. В Касаб има и малък музей. В цял Оман хората са дружелюбни и топло настроени, ще останете доволни. В Маскат бих препоръчала да идете на опера, но едва ли сте любители, пък и да има представление точно тогава..иначе се разходете по техния Корниш - крайбрежната улица, из стария квартал Матра, където можете и да пазарувате в истински сук, а също можете да посетите някой от многото музеи в Маскат. Наистина - над 10 музея от различна големина и значение, колкото и неочаквано да звучи. Аз съм запомнила най-вече Военния музей - прекрасен, Природонаучния - със скелети на големи морски бозайници, и един частен с експозиция на криви ножове  Mr. Green  също джамията в Маскат е известна с красотата си, отстъпва по големина на нашата, но има чудесен парк около нея.


по отношение на облеклото - неведнъж сме казвали тук - можете да ходите като рускините, но по-добре за 4-5 дни се съобразете малко, нищо няма да ви стане, ако не сте с пола 4 см над коляното. Що се отнася до високите токове, едва ли можете да съперничите на токовете на местните жени  Crazy

# 468
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Тити, страшно ти благодаря за информацията  Hug Hug Hug Що се отнася до операта, аз съм с две ръце ЗА, но мъжът ми едва ли ще навие Simple Smile А за програмата ми в Дубай какво мислиш? Дали така е максимално оптимална? Знам, че не мога да видя всичко, но все пак да не изпусна нещо от най-важните неща.

А в Дубай джамията красива ли е? Аз само за тази в Абу Даби разбрах, че е прекрасна и нея ще видим задължително.

# 469
  • София
  • Мнения: 2 098
Привет! Дано не се бави с полета Уизеър, че на летището докато купим и Силвър картите и ще изпуснем автобуса, но доколкото разбирам - има следващ в 21ч. И аз се чудя първата вечер как е по-добре да оползотворим - Дубай Марина или Дубай мол.  newsm78 Относно Дубай мол - някой спомена, че вече спирката е директно в мола и няма да има нужда от автобус от метроспирката Burj Khalifa до Дубай мол, така ли е наистина?
А, и още се чудя дали има смисъл да посещаваме Емирейтс палас в Абу Даби, как стои въпроса с влизането и правенето на снимки вътре, защото само за отвън да го погледнем - не си заслужава.

# 470
  • Мнения: 9 903
max17, в Дубай, както и навсякъде по тези ширини, има много джамии. Просто тази в Абу Даби е различна, огромна и направена за гордост. Повечето джамии не са и отворени за туристи.

за Дубай само ако може една корекция - след сафарито няма да ви е до вечеря, там вечерите са обилни. Ако се приберете навреме и не сте много уморени, отскочете до Дубай мол, аз мисля, че и до полунощ работи всичко, ще пиете по едно кафе и ще видите фонтаните.

# 471
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Мерси още веднъж, Тити  Hug Hug Значи може и за следващия ден да оставим мола, а не за първата вечер. А за джамията не си зададох правилно въпроса. Имах предвид дали има какво да ѝ се гледа, именно защото в тези географски ширини е пълно с джамии и искам да видим само 1-2, които наистина са уникални. Както Синята джамия в Истанбул например или Св. София.

# 472
  • София
  • Мнения: 350
Мерси още веднъж, Тити  Hug Hug Значи може и за следващия ден да оставим мола, а не за първата вечер. А за джамията не си зададох правилно въпроса. Имах предвид дали има какво да ѝ се гледа, именно защото в тези географски ширини е пълно с джамии и искам да видим само 1-2, които наистина са уникални. Както Синята джамия в Истанбул например или Св. София.
Това е най-хубавата джамия, която съм виждала (вкл. е по-хубава от Синята джамия). Мога да кажа, че ме впечатли повече от доста други забележителности в ОАЕ. Горещо я препоръчвам. Аз не гледам на нея като на джамия, а като произведение на изкуството.   Peace
Намерих хубави снимки от Джамията : http://www.virtualtourist.com/travel/Middle_East/United_Arab_Emi … _Mosque-BR-1.html

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 13:23 от Diana_Don

# 473
  • Sofia
  • Мнения: 4 128
Уау, страхотна е! Вече нямам търпение да заминем Simple Smile

# 474
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Ох, и аз нямам търпение, че миналия път я пропуснахме тази джамия, но сега  smile3508

# 475
  • Мнения: 9
Моля спешно за инфо - необходим ли е дълъг панталон за мъже при качване на кулата Халифа ? Утре имам час за 10 , а след това мисля за Джумейра бийч .

# 476
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
radovt65, не е необходим дълъг панталон

# 477
  • Мнения: 9
radovt65, не е необходим дълъг панталон
gabolina , много благодаря

# 478
  • Мнения: 9
http://www.danialrestaurant.com/default.aspx?categoryID=0&na … ofile&lang=en
Днес вечеряхме  в този ирански ресторант - намира се в търговски център Twin Towers 3-ти етаж на 100 метра от площад Ал насър. Има тераса с изглед към канала и кулата Халифа. Цена за шведска маса 60 дх на човек . Голямо разнообразие ,вкл ипечено агнешко със специални подправки. Допълнително се плаща кола 3дх , фреш 10дх, сладолед 5дх. Препоръка - вземете си и резервните стомаси  Simple Smile

# 479
  • Мнения: 1 406
Здравейте, искам да попитам до кога бяха празниците в Дубай че вече почнах да се притеснявам за визите подадохме документи на 13.11 в узит колор и още не са готови, а летим на 10.12 и вече се чудя дали въобще ще станат готови дотогава или ще ни провалят цялата екскурзия  Sad

Общи условия

Активация на акаунт