прилошаване при пътуване

  • 11 801
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте!
Моят син е на почти седем години. От двумесечно бебе го возим в кола, но все още не може да свикне и след първите 20-30 км. го заболява корем и после му става лошо.
Обикновенно половин час преди дълъг път му давам по една таблетка Degan от 10mg, но някой път действа, а в повечето случай нама ефект. Някой да знае друг лек срещу този проблем? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Има хомеопатично средство-Кокулин ако не се лъжа.Колкото и да съм скептично настроена към хомеопатията,признавам си,че ми помогна.

# 2
  • Мнения: 1 581
Тук ползвам Traveleeze, като дъвчащи бонбони са. Няколко пъти съм му давала и не му е ставало лошо, но понякога не му давам и пак не му става, а преди да ги взема 2-3 пъти повръща. Така че явно просто не всеки път му става лошо и не знам дали много помагат.
Една приятелка преди време също ми беше споменавала за някакви дъвчащи в Бг.
Можеш да питаш по аптеките.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 182
Има едно на Фармация - Дупница, но сега не мога да си спомня името. Питай в аптеката! Около 3-4 лева е, но е много ефикасно. Аз го пиех 20 мин. преди път и нямах никакви проблеми. Но мен то ме унася по време на път. Ползвала съм го и преди да се возя на разни екстремни влакчета по лунапарковете и тогава не съм била сънлива.

# 4
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Станала съм вече на около 150 години и пак ми става лошо, когато се кача в кола. Не само на дълъг път, става ми лошо и в София в такси.

Единственият начин да не се чувствам зле е , аз самата да шофирам. Така че почти не ходя никъде без колата ми.

Бях през есента на екскурзия и щяхме да пътуваме задълго с кола, а после и по море. Отидох преди това в аптеката и им искам лекарство с/у лошо; а те ми казват- "За пиене, за смучене или дъвки"; взех и трите вида, но установих, че активната съставка е една и съща. Най-добре се чувствам с дъвките- гръкляна изтръпва безумно и съм като дрогирана, не ми пука от нищо, хубавото е, че и да ми е лошо, дъвката и изтръпването са толкова гадни, че всъщност не се усеща.

# 5
Благодаря за желянието ви да помогнете!
 Ще опитаме поне част от нещата, които предлагате, дано само са подходящи и за малки деца.

# 6
  • столицата
  • Мнения: 3 801
Дъщеря ми е на 2г., но от повече от година имаме голям проблем с пътуването. Прилошава и и повръща и то на кратки разстояния. В София за 15 мин в колата и вече и е лошо. Разбира се при дълги пътувания се опитваме да съчетаем със следобедния сън, но тя в колата поспи 1 час и почват пак проблемите. Не искам да си спомням миналата година на път за морето как 30 км ги минахме за 2 часа. Добре че после заспа. Имали ли сте такъв проблем? Как се справяте вие? Помагайте Sad

# 7
  • Мнения: 660
Хомеопатичното на Boiron  се казва Cocculus indicus  и се взима както преди пътуване , така и по време на пътуване ако симптомите се върнат . Обикновено купувам 9 CH  и се дават по 1-2 перли на прием . По- добро е от Кокулин , защото е монопрепарат т. е . не е комбинирано с други лекарствени съставки , които могат да му объркат ефекта !
Успех ! 

# 8
  • Мнения: 3 743
Не сме пробвали другите лекарства, но от Кокулин-а съм много доволна. На синът ми също му става лошо при пътуване, но след като пи от Кокулина нямаше никакви проблеми, а пътувахме почти 1000км.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз бях пускала такава тема преди време - обаче пак да кажа - нищо не ни помага Sad

 Снощи сме се качили за три спирки на тролей и пак й стана лошо. Не мога да установя все още защо по някога не й става лошо, а друг път веднага. Като разрешим този въпрос и мисля, че ще бъде по лесно.

 Аз като бях малка по-същият начин ми ставаше лошо. Сега само като има много завои. Надявам се и при нея да е така.

 Като пусках тема имаше доста интересни отговори - може на Вас пък да Ви помогнат. Аз бях много впечатлена от някакви гривни за ръцете, но не открих такива(в чужбина имало).

# 10
  • София
  • Мнения: 488
И на мойта кукла й става лошо. От бебе все по коли се вози, но напоследък започна да повръща....... Ще следя с интерес.....

# 11
И кукулин и деган и доста разновидности ментови бонбони сме пробвали. НЕ ПОМАГА НИЩО. Сънят е добро решение. Чудя се и аз - защо понякой път му прилошава на човек, а понякога - не!? Аз след като родих се промених много в това отношение - и в града в таксито може да ми прилошее.
Кажете имате ли впечатления от други церове?

# 12
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Дименхидринат се казва другото лекарство против повръщане. То всъщност е против смущения във вестибуларният апарат,което е и причината за повръщането по време на път. Моите впечатления са че действа но е много силен препарат и чак те кара да спиш непрестанно. По добре ползвай Кокулин, има същото предпазващо действие и не е предизвиквал странични ефекти като сънливост и отпуснатост.

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За моите племеници успешно ползуваме отдавна Медрин

# 14
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Уф, и аз бях така като малка - много отдавна беше, та средствата против прилошаване далеч не са актуални, с това не мога да помогна. Само искам да кажа, че в повечето случаи това се израства, сега не можеш да ме свалиш от колата, само дето до тоалетната не ходя с нея Mr. Green.

Мислех си обаче за друго - питали ли сте децата от какво точно им прилошава, от самото пътуване или от някоя миризма, свързана с автомобила и пътищата, на бензин примерно или нещо от типа? Защото аз поне така си го обясних след години за себе си - колите ни тогава бяха вартбург и трабант, на мен и сега ми става зле ако някой двутактов застане на светофар пред мен и ми запушляви Confused. По-старите дизели са същата работа, направо димна завеса правят. Та като се върна назад и анализирам, си мисля че моите проблеми са били свързани най-вече с това, обонянието ми е доста изострено (за сметка на това не чувам много добре, но това е друга тема). Един-единствен път си спомням, че ми е прилошало като малка на път с остри завои, при другите това, което си спомням е само миризмата.

# 15
  • София
  • Мнения: 160
Чувала съм и за "Аерон", но май е само за големи.. Опитай с празен стомах да се вози и му давай вода с лимон - поне аз така правех, когато детенце беше малко. В нашия случай щерката повръщаще само , ако пътя е с много завои.... возехме се с "Фитипалди" все пак Wink 

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А сещам се и бабешки - сол на пъпа или парче лук на пъпа

# 17
  • Мнения: 7 106
Много неприятно това с повръщането, и аз като малка съм повръщала на по-дълъг път, и сега на дъщеря ми и прилошава в колата понякога. Аз и хванах цаката на нея, и сега, когато пътуваме на по-дълъг път НЕ и давам да закусва преди тръгване (тръгваме винаги рано сутрин) и евентуално след 1-2 часа когато спрем за почивка и давам нещо сухичко - кифла, кроасан, геврек. вода и давам колкото иска. така понамалихме фаловете, защото забелязах че ако закуси добре с попара и друга по-течна храна, задължително повръща. И затова предпочитам коремчето да е по-празно когато сме на път, за да не и е некомфортно. Иначе на мен, когато се возя отпред нищо ми няма, но седна ли отзад, се чувствам ужасно през целият път. Уви напоследък заради малката, ми се налага само отзад да се возя, но мисълта ми беше, че съм опитвала почти всички от изброените илачи и нищо не ми помага.
Четох някъде, че трябвало да се гледа пътя и движещите предмети, които подминаваме, така ще намалим усещанията за "лошо" и верно се чувствам по-добре, когато зяпам насам-натам.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
на мен пък задължително ми прилошава, когато се возя "на гладно". чак ставам за смях с това "да похапнем преди тръгване". ако съм се наяла добре, мога да се возя при всякакви условия до... следващото огладняване.

на виктория започна да й прилошава по едно време, но се справихме с кокулин - отначало взимаше преди всяко пътуване, после само си го носеше в джоба, сега съвсем е забравила за него.

# 19
  • Мнения: 1 399
И на мен задължително ми прилошава, ако се возя "на гладно".
Закусвам леко - обикновено препечена филия със сирене. А по време на пътя, ако ми пригладнее дъвча солети.
Много помагат и крекери с кока-кола  Wink - това сериозно ми го препоръча лекар  Peace
А и за гледането -ако се  гледа напред хоризонта  Laughing, също действа без грешка  Peace Ама става само ако си на предната седалка  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
А и за гледането -ако се  гледа напред хоризонта  Laughing, също действа без грешка  Peace Ама става само ако си на предната седалка  Wink

И аз това установих - като се возя отпред не ми става лошо(изключвам път с много завои), седна ли отзад - задължително ми е лошо- няма значение яла ли съм или не.

# 21
  • Мнения: 945
От както се помня, все ми е ставало лошо в кола.

Понякога ми е достатъчно само да вляzа в кол, в която мирише на бенzин и ето ме готова поzеленяла. Проблемни са ми и zавоите, когато гледам в страни или раzучавам пътната карта в това време.

Моите начини да се справя с тоzи проблем е
1. Ако пътувам с по стара кола винаги я проветрявам хубаво преди да вляzа в нея. Нося си и някакъв ароматиzатор и си го "дишам". Един път даже вуйчо ми се обиди zа проветряването и ароматиzатора, ама какво да направя, не искам да повръщам преz целия път. Ако е лято, моля да отворят проzореца пред мен да влиzа чист въzдух.
2. Дъвча дъвка когато ми стане лошо. Това много помага.
3. Гаzирани напитки помагат също. Не е необходимо да е кола, и сода става.
4. При zавои се старая да гледам напред в колата.

честно да ти кажа, не съм привърженик на лекарства.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Станала съм вече на около 150 години и пак ми става лошо, когато се кача в кола. Не само на дълъг път, става ми лошо и в София в такси.

Единственият начин да не се чувствам зле е , аз самата да шофирам. Така че почти не ходя никъде без колата ми.

И аз така, ама на дълъг път кара таткото и аз съм винаги разбита, когато стигнем за където пътуваме...Нищо не ми е помагало Sad. Даже от тези хапчета имам непоносимост към мента...Става ми лошо само като помириша./ Като малка Медрин най-много ми даваха/. Сега не пия нищо, но избягвам сладкото преди път...и кафето. Абе ужасно е! Мразя си го много този проблем! При някои хора обаче с течение на времето се притъпява или напълно изчезва...Дано при вас да отшуми по-скоро! Praynig

# 23
  • Мнения: 2 922
Има хомеопатично средство-Кокулин ако не се лъжа.Колкото и да съм скептично настроена към хомеопатията,признавам си,че ми помогна.
И на мен също ми помогна този Кокулин.

# 24
И на моя син ме помогна Кокулин. Вчера пътувахме от Варна за София с автобус. Още при качването му стана лошо, изтръпна целия, беше му невъзможно да диша. Чувстваше се ужасно...
Имахме късмет, че  жената седяща пред нас му даде от това лекарства, след час и половина симптомите му утихнала и той се поуспокои. Така че успяхме да пристигнем нормално благодарение на Кокулин!!! Peace

# 25
  • Мнения: 71
До ден днешен ми става лошо при пътуване . Поради тази причина никой не ще да ме вози Laughing

# 26
  • Мнения: 3 634
На 1 лекция по Възприятие в уни-то обсъждахме, че трябва да гледаш напред към хоризонта. Имаше и нещо свързано с това, че при някой хора мозъка адаптира по-бавно връзката, че тялото се движи в пространството, а всъщност е в покой. Та като гледаш напред малко облекчаваш положението. Най-сигурно можеш да го забележиш при животните, които май изобщо немогат да се адаптират. Поне моето куче не може.

Трябва да избягваш и течностите. 

Общи условия

Активация на акаунт