Модни консултации - 4

  • 48 691
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 338


Добре дошли в новата ни четвърта тема за модни консултации   bouquet

За какво си говорим тук, как и с какво сме си полезни - моля, вижте в скрития текст ...
Скрит текст:
Колко пъти сте имали нужда от това някой да ви каже дали дадена дреха ви стои добре и да нямате подходящата приятелка на разположение, за да ви помогне с отгoвора?

Или колко пъти сте си купували щура дреха или аксесоар, ей така за спорта, от моментна еуфория, защото някой ви е вбесил и искате да си оправите настроението - неща, които после се чудите защо сте купили и само събират прах из гардеробите ... ?

Аз до ден днешен имам дрехи, които само съм купила и никога не съм обличала ... все не им намирам повод и място ...

Видях подобна "услуга" в една женска страница, та се замислих защо да не си заформим подобна тема, където вместо един "специалист" да дава идеи, всеки, който има мнение по въпроса да се включи и така, този, който търси помощ какво да облече и кое с кое да съчетае, да получи максимално много различни предложения, от които да отсее подходящите за себе си.

И НЕ, НЕ съм моден консултант, нито специалист, може би ми е нещо като хоби, затова в повечето случаи имам какво да кажа по въпроса (абсолютно личен поглед над нещата, в никакъв случай не съм мерило за каквото и да е!!!) ... и ДА, в интернет има много информация, но съм сигурна, че не всеки път всеки има време и знае къде и как да търси, а и друго си е някой лично да ти помогне.

Качвайте изображения, за да е нагледно и да може да се реагира по-лесно - само с описание - "имам една лилава блузка..." малко трудно става, предвид нюансите на лилаво, които съществуват  Wink Едва ли има някой с гадателски способности, който да предвиди на вашето тяло кое би стояло най-добре или да знае кои цветове харесвате, ако държите да НЕ ви бъдат давани идеи например за черни дрехи, уточнете и това в питането си - общо взето: колкото повече информация има в питането, толкова по-подробни ще са и отговорите Peace
Най-важното: Идеята НЕ е да си натрапваме мненията или да се критикуваме и оборваме кое "става" и кое "не става" - всеки има различен вкус и той тряба да бъде уважаван Peace !!! Дори някой тук да е специалист стилист, това няма как да ни накара да харесваме предложенията му - както отваряте едно списание и виждате вътре разни вдъхновяващи идеи (които, разбира се, е крайно невъзможно да бъдат съобразени индивидуално с всяка една жена, която ги чете), така и тук - за всяко запитване, останалите ще предлагаме своите общи виждания за нещата, а този, който търси помощ сам за себе си отсява каквото най-много му допада.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Моля, нека си спестим "записче", "цоп", "троп", "хоп", "и аз тук" - букетчета, усмивки и целувки и всички техни производни ... - ако няма с какво да се включите, а искате да следите темата, използвайте бутона (точно до бутона , когато започвате нов коментар), така няма да изтървете нищо и ще получавате винаги известия при нов отговор  Hug   bouquet

Тема 1, Тема 2, Тема 3

Последна редакция: пн, 16 дек 2013, 23:09 от Графиня дьо Адри́

# 1
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Моринга, благодаря за новата тема!   bouquet  bouquet

Като стана дума за офис облекло, искам да си сверя часовника с вас.
Моят стил е доста кежо, но на работа се налага да се съобразявам. Обаче не нося токчета. Имам само един чифт, който са ми що годе удобни, но и с тях едвам изтрайвам цял ден. Поради това ходя предимно с ботуши, балеринки, лоуфъри и конверси. Това като предистория за да добиете някаква представа за стила ми.
Бих искала да събера идеи как да се обличам хем удобно, хем не бабешко-счетоводителски, хем подходящо. Народът при нас масово ходи с рокли и прави поли и ризи. Аз разчупвам с рокли в по-необикновени цветове, клинове или легигнгс с по-ефирни свободни блузи отгоре, поли и чорапогащи в горчица, тъмно червено, сиво и толкоз. изчерпвам се вече...

# 2
  • Мнения: 1 338
Джорди, нямам представа докъде трябва да се съобразяваш с облеклото си на работа, след като няма проблем да носиш клинове в по-ярки цветове и конвърси  Wink ... та в този ред на мисли, веднага ми излезна идеята (сигурно вече си прилагала подобни комбинации), но много ми харесва - разкроена, може би дори плисе пола и челси боти или ниски заострени обувки (за пролетта) ...

Скрит текст:


Също много са ми практични този вид панталони - стоят добре и с ниски и с високи обувки ...

Audrina Adare, тези боти, които си показала, наистина ли ти наподобяват на галоши   Rolling Eyes- "кожен клин с галоши"

# 3
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
конверсите ги нося с прави панталони със странични джобове, а клиновете винаги са тъмни. ярки цветове само на чорапи и поли си позволявам. но си права че ако кройката е по-разчупена ще е по-свежо. жалко че тъкмо днес си поръчах още две прави поли  ooooh! ... и

# 4
  • Мнения: 1 338
Нищо, те правите поли май нямат излизане от модата ... харесва ли ти да ги носиш с пуловери (на първата не е точно такава полата, но пуловерът много ми хареса  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes)
Скрит текст:

# 5
  • Мнения: 779
Джорди, нямам представа докъде трябва да се съобразяваш с облеклото си на работа, след като няма проблем да носиш клинове в по-ярки цветове и конвърси  Wink ... та в този ред на мисли, веднага ми излезна идеята (сигурно вече си прилагала подобни комбинации), но много ми харесва - разкроена, може би дори плисе пола и челси боти или ниски заострени обувки (за пролетта) ...

Скрит текст:


Също много са ми практични този вид панталони - стоят добре и с ниски и с високи обувки ...

Audrina Adare, тези боти, които си показала, наистина ли ти наподобяват на галоши   Rolling Eyes- "кожен клин с галоши"

Ах, че красотички си предложила! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 779
За мен, ако обичаш по-спортно облекло, комбинацията риза, пуловер и дънки е подходяща за офис. Нещо такова - http://weheartit.com/entry/88120206

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Да попитам на тази рокля в цвят Teal  според вас     http://www.asos.com//Asos/Asos-Midi-Lace-Dress-With-Wrap-Back/Pr … .aspx?iid=3271641
какво бижу и е необходимо?Или е по добре да е без?


Наталия Минчева Благодаря но цветът е по скоро към син не към зелен,а и забравих да уточня без златно -не долюбвам.

Последна редакция: нд, 08 дек 2013, 08:13 от desuri

# 8
  • Мнения: 779
Да попитам на тази рокля в цвят Teal  според вас     http://www.asos.com//Asos/Asos-Midi-Lace-Dress-With-Wrap-Back/Prod/pgeproduct.aspx?iid=3271641
какво бижу и е необходимо?Или е по добре да е без?
Гривна и обеци в златно. Комбинацията от зеления цвят и златното ще си паснат великолепно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 627
desuri,
като видя дантела и веднага я свързвам с перли.

Знаеш колко много нюанси имат и в случая бели, мръсно бели, сиви или графитени.

Ако ги харесваш, може да се помисли къс или дълъг гердан и т.н.

# 10
  • в Кошера
  • Мнения: 2 228
Моринга, мерси за темата!   bouquet

Десури, на тази рокля бих сложила само семпли обеци и пръстен. Нищо друго.  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Здравейте ,да ви питам такъв тип пола подхожда ли на по едра фигура с пищен ханш и тънка талия  Thinking

Скрит текст:

# 12
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Благодаря много за отговорите по моя казус   bouquet Hug Hug.
Снимките с пуловери са идейни! Даже имам същата черна дантелена пола. Ще пробвам. Трябва да се снабдя и с едно-две от тези огромните колиета дето се носят върху. Сините дънки са забранени освен в петък за офиса, но с бели, черни и други цветове номера минава Wink

Десиславаа, за такава фигура поли тип камбанка или прави с висока талия мисля че стоят много яко. Посочената кройка не съм сигурна как ще се държи. Зависи и дали краката са дълги, прави, тънки....


http://www.lyst.com/clothing/carven-bordeaux-light-neoprene-bell-skirt/?ctx=994

Последна редакция: нд, 08 дек 2013, 11:23 от Джорди

# 13
  • Мнения: 10
desuri, аз бих сложила дървени бижута - обожавам естествените материали. Peace Също така можеш да помислиш да разчупиш тоалета с бижу от муранско стъкло.
Moringa, ами... да, приличат ми на галошите на баба. Много са ми грубовати (и то не в хубавия смисъл грубовати - като напр. кубинките, които нашумяха този сезон и придават доза "непослушност" на тоалета. Особено с такъв тип клин направо влизат в конфликт с разбиранията ми за стил. Laughing Има къде-къде по-изящни боти/ботуши на равна подметка, и то само да погледнеш класическите модели на "Габрово" или "Пещера" (които рядко излизат с нови предложения, но за сметка на това са неостаряващи). Peace
Десиславаа, според мен - да, защото е тясна в талията, за да я подчертае, а надолу ще се изгубят очертанията на ханша и респективно бедрата. Конкретният модел, който си предложила, е доста добро попадение, защото дължината е точно до най-тясната част на бедрата, над коленете. Flutter
А може и да потърсиш из нета снимки с Ким Кардашиян, където мадамата носи пола. Сама за себе си реши кое ѝ стои добре и кое - не, така ще си отговориш на някои въпроси. Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 627
Здравейте ,да ви питам такъв тип пола подхожда ли на по едра фигура с пищен ханш и тънка талия  Thinking

Скрит текст:

Според мен, не, защото гледайки манекенката от снимката, която няма никакви извивки и в талията и ханша е "равна", тази пола създава илюзията за обратното. При теб ще даде още по-голям обем в ханша. Може би е по-добре да е по-малко разкороена.

Съдя само по снимка. Не се сещам на живо да съм виждала жена с такава пола и да обърна внимание.

Последна редакция: нд, 08 дек 2013, 15:24 от missNoir

Общи условия

Активация на акаунт