Има ли бебенца с ВПВ Синдром и миокардия

  • 5 539
  • 22
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
 Hug Слава Богу. Браво на малкия герой. Не се притеснявайте толкова за теглото, наистина по-важно е да е добре бебчето. Бебо, като беше зле, не просто не наддаваше, а даже му спадаше теглото. Така, че това наддаване е добре, според мен. Успех и на следващия преглед!  Hug

# 16
  • Мнения: 50
Благодаря много.
Дано и вашето бебче е добре.

Надявах се в тази тема да ми пише и някой който има същия проблем, да сподели как е минало при тях заболяването. Да ми даде съвети за отглеждането на бебчо и как да усетим ако пак влезе в пристъп.

Вчера малко на прегледа се притесних, когато др. Ралева спомена за страничните действия на Кордерона.
Спомена за натрупване на някакво вещество в очните дъна, което трябва да се изследва след време.

# 17
  • Мнения: 21
здравейте, от после видях, че сте пуснал нова тема. браво на малкото момче! за коликите ние поръчахме Зинко от Турция, а знам, че и от Англия пращали някакви много добри капки против колики, но не знам как се казват. Коликите може да се дължат на газове или на лактазна недостатъчност. Еспумизан капки са за газове, докато Колийф са за лактазна недостатъчност. Трябва да разберете кое от двете е за да знаете кои капки биха му помогнали. И най-важното е да запазите ЖЕЛЯЗНО спокойствие за да е спокоен и той и за да може да реагирате адекватно на плача му и да разберете защо плаче. Понякога може да е от неудобна поза, от дрешки, сменяйте памперса, понякога при колики помага. Фризовом е с клей от рожкови, който спомага за доброто храносмилане и е за деца с хабитаулно повръщане, запек и колики. Дано съм помогнала. Не се шашкайте, за да може да реагирате адекватно - това е най-важното. Желая мн. здраве на малкия Голям Герой!  Hug

# 18
  • Мнения: 50
Благодаря ти много

Сега понеже се раз дрискахме, започнахме да месим 50/50 Фризо Вом с Фризолак по предписание на педито.
Сега имаме друг проблем, млякото стана по рядко и малкия си олива гушата, но пълно щастие няма. Важното да е жив и здрав Simple Smile

# 19
  • Мнения: 21
фризовом-а задължително се прави с гореща вода, и чакаш докато изстине достатъчно. самото мляко е доста гъстичко, би трябвало да подейства. нашия доста гъстички ги ака. ние смесваме фризовом с фризо HA. пробвахте ли шишето на мам, при него има отдолу дупчици които "издърпват" въздуха от самото шише, така че ако охлаждате млякото по-добре да не е в друг съд с вода понеже дупчиците се пълнят с вода и полза от анти коликовата система няма да има.

може да се повторя, но когато има колики пробвайте повече вр да го държите без памперс (затоплете стаята повечко преди това) и го оставете да подиша кожата му. а и някак си май ги успокоява. а когато спинка ако може да е по-хладно в стаята- около 18градуса и задължително да е проветрено. момченцата не обичат на топло. и ние имаме момченце и го обличам с по тънки памучни дрешки, слагам едно по плътно одеалце, но стаята държа по-хладна 18тина градуса. разходките навън също помагат. ако го носите с коремче към вас също тр да го успокоява- когато му се топли коремчето. ако можете носете го по честичко в слинг или кенгуру. Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 03:41 от AnMary

# 20
  • Мнения: 50
Днес ще дойде шишето и ще го пробваме.
Аз си мисля че коликите тези дни ни се увеличиха поради факта, че започнахме да месим Фризо Вом със Фризолак поради това, че малкия го хвана разтройство.
Това със събличането и при нас дава резултат но само докато е гол Simple Smile.
За температурата ние поддържаме около 23-24 градуса, които ми се виждат много но не мога да се разбера с жена ми и тъщата да намалим градусите на поне 22

# 21
  • Мнения: 21
нашия понякога го храня гол, слагам отдолу хавлийка или нещо по-плътно ако се напишка. за температурата трябва да излезете на глава с женските Grinning за момчетата перфектната температура за сън е 18градуса, и да не е навлечен, дрешките да са по свободни, одеалцето по плътничко

понякога докато го храня му правя масажче на коремчето по посока на часовниковата стрелка, съвсем леко, без натиск. за успокояване на коликите давам и чай бебезан, български. винаги го давам топличък и леко подсладен. студен не го пие.

и още нещо за чая Grinning гледам да не е веднага след хранене или непосредствено преди хранене, да има отстояние поне час след едното хранене и час преди следващото. повече от 30тина мл не са му нужни. на указанията на чая пише по една лъжичка, но според мен не са достатъчни, но ако се притеснявате може да попитате лекарката

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 03:40 от AnMary

# 22
  • Мнения: 50
Благодаря за съветите.
Ние сега даваме Абоколикен+Био-Гая+ Инфакол. Да чукна на дърво през деня е спокоен само над вечер си поплаква малко.
Надявам се след като свършат шишенцата вече да е с по малко колики.

Общи условия

Активация на акаунт