Майчинството счетоводно-59

  • 35 198
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
В такъв случай излиза, че си на далавера, ако не си работил или поне не си се осигурявал за ОЗМ в определени месеци, отколкото ако си работил на няколко часа и заплатата ти е била под МРЗ

Да

# 751
  • Мнения: 3 945
Здравейте,

Имам следното питане. Дъщеря ми е родена на 26.05.2013. От първи март тази година съм отново на работа. Прекъснах си майчинството. Мисля сега да прехвърля втората година на майка ми.
Интересувам се, ако дъщеря ми е приета в държавна ясла, кога трябва да се подаде съответната информация в НОИ? Ще получавам ли аз/майка ми половината от 340 лв?
Ако посещава ясла нямате право на отпуск и съответно няма какво да прехвърляте. Ако говорим за сегашният прием и започване м.09, то ако прехвърлите отпуска за гледане на дете до 2г обезщетението го получава майка ви-340лв.(докато детето започне да посещава) Ако нищо не прехвърлите вие имате право на 1/2-170лв.

Да, за сегашния прием говорим. Ще започне да посещава най-рано октомври. След като започне да посещава ясла, подават ли се някакви документи? Тогава ще получавам ли 170?

# 752
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Подават се, прил.4 за 1/2 обезщетение.

# 753
  • Мнения: 3 945
Благодаря!

# 754

Общи условия

Активация на акаунт