НВ-ВМХ, част 75

  • 34 585
  • 731
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Космите може, ама хлябът - не! Naughty
Ех, че ме развеселихте! Joy Joy Joy
Грийн, Hug
Аз в началото много се тормозех, беше ми много любопитно кой какво яде, по колко, как и защо CrazyВ един момент ми светна, че няма универсална рецепта, че за всеки пътят е различен и че енергията, която губя да се чудя кой, какво и защо (все едно, че има тайна рецепта, която всички знаят, само аз не  Crazy),  по-добре да я впрегна да наблюдавам себе си. Като осъзнах това, нещата тръгнаха в желаната посока от само себе си!Е, разбира се, имам още многооо да желая...Но истината е, че вълшебно хапче няма, за всеки решението е различно, понеже всички сме се насочили към този начин на хранене по различни причини и сме тръгнали с различна нагласа и от различна позиция...
Това по повод писането на менюта, а и по принцип...
Вив, как ме разсмя само, наистина така се получава в повечето от другите теми за хранене/диети.  Joy
Иначе и аз нямам против всеки да си пише какво реши (било то и меню да споделя, което понякога може да е много полезно). На който каквото не му е приятно, подминава, не чете и не коментира...
 Peace Heart Eyes Hug

# 166
  • София
  • Мнения: 10 858
На мен всичко ми е интересно и менюта, и храна, и медицинската част, и лични отклонения, и шеги, и изобщо всичко ми е интересно и приятно в тази тема  Hug

# 167
  • Мнения: 6 347
Да, няма универсална рецепта. Преди минути прочетох какво споделя една редовна посетителка на блога на Андреас Енф. Преди няколко седмици ми направи впечатление, че била на 46 г. (тя го сподели), защото от коментарите й не става съвсем ясно, но друг потребител я беше помислил за далеч по-млада. Тази жена сподели, че когато приемала 1300 кал./ден от пълнозърнести храни и въобще бавни въглехидрати и нискомаслени храни, качвала килограми. След това, като започнала да се храни с 3000 кал/ден, но НВ-ВМХ, започнала да отслабва. И това не е било много отдавна, за да се сметне, че метаболизмът й е бил бърз, защото е била много по-млада. Напротив, било е през последните години. Така че определено е много индивидуално.

Друга пък пише, че целта й е да приема 200 грама мазнини на ден - по 50 грама масло на всяко от трите хранения плюс 1-2 дл сметана плюс каквото има в месото или яйцата. Откъм зеленчуци май яде само зелеви, но в нормални за един ден количества. Също всеки ден по 100 грама месо или 2-3 яйца, т.е. ограничава протеина. Обаче мазнините хич не са й малко. И отслабва.

Та на мен това ми беше мисълта - че може да бъде погрешно да се водим по чуждите менюта/количества. Вярно, че могат да служат като отправна точка, но ако не ни се получават нещата, трябва да се почнат експерименти, докато се уцели правилният за конкретния човек вариант.

# 168
  • Мнения: X
Юле, и аз чувствам нещата по подобен начин.
Шоки, това имах предвид за менютата и аз.

 Hug

На мен пък най-интересно ми е да чета за психическата страана на нещата, личните истории, мотивите..

Но е ясно, че който от каквото си има нужда в настоящия момент, това си търси и чете.   bouquet

# 169
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, прочетохте ли, че Милко пише и ще издава книга за ВМ-НВХ  Mr. Green

# 170
  • Мнения: 6 347
Абе, аз си имам работа, ама тя е пожелателна, т.е. не е спешна и не е задължително да се свърши цялата, така че я отбягвам ooooh! Обаче се зачетох отново за протеина ето тук:

http://www.ketogenic-diet-resource.com/daily-protein-requirement.html

Та значи, дадени са препоръките на различни автори за дневното количество протеин. Направи ми впечатление, че един учен (д-р Доналд Лейман) казва, че протеинът действително води до известн повишение на инсулина, обаче далеч по-малко от повишението след въглехидратни храни. Освен това при протеина това повишение настъпва по-рано и трае по-кратко, а при въглехидратите - по-късно и трае по-дълго, което било по-лошо.

И също: индикатор за това дали приемаме достатъчно протеин била сухотата на очите - ако усещаме, че ни изсъхват очите (който го е изпитал, знае за какво става въпрос), това означавало, че не приемаме достатъчно протеин. На мен определено много пъти ми се е случвало това, но аз все го отдавах на работата на компютър и четенето ooooh! Както и да е, не знам дали наистина ми е бил малко протеинът, дори се съмнявам да ми е бил малко. Но сигурно едната възможна причина за сухота в очите е недостатъчен прием на протеин.

# 171
  • Мнения: 30
Тази жена сподели, че когато приемала 1300 кал./ден от пълнозърнести храни и въобще бавни въглехидрати и нискомаслени храни, качвала килограми. След това, като започнала да се храни с 3000 кал/ден, но НВ-ВМХ, започнала да отслабва. И това не е било много отдавна, за да се сметне, че метаболизмът й е бил бърз, защото е била много по-млада. Напротив, било е през последните години. Така че определено е много индивидуално.


Ето тук се разпознах напълно   Преди да започна режима и аз карах на " здравословно хранене " - бавни въглехидрати, пълнозърнести, малко мазнини и ограничението на калориите. Е , да , ама не - нито грам не съм сваляла, да не кажа, че ако нямах движение щях и да кача.  А на нашето хранене с 50 % съм увеличавала калорийния прием и съм поддържала кг, а в момента свалям  Blush ( но чак към Великден ще се отчитам ).

Да ви кажа в голяма чуденка съм - имам една приятелка , която се е позакръглила. Скоро си говорихме, че даже и минавали мисли да си прави "пълни изследвания " / което какво означава за нея забравих да я питам / . Предложих и евентуално, ако иска ЩЖ да си изследва. Тя никога не е била слаба, но имаше приемливи периоди. Оплаква ми се, че уж се храни здравословно / охх, колко я мразя тая дума вече /, обаче не сваля килограми. Аз 1-2  намекнах с какво се храня - особено като ме попита онзи ден за закуската - яйца и кашкавал  Shocked Сигурно си мисли, че я бъзикам. Проблемът е, че мисля, че няма да ми повярва за режима. Брат и тренира и се поддържа в добра физическа форма и още от сега знам какви глупости ще наговори. Мисля до към Великден да се въздържам от съвети, но ако пак отвори темата за килограмите, ще и обясня надълго и нашироко  blahblah / като преди това ще си прочета 1-вата страница отново /.

И последно, че малко дълъг стана поста - миналия месец като бях на работа и една от служителките -  разказваше за белгийския си зет , който дошъл на гости. Чула жената, че много обичал  боб и като заредила едни ми ти ястия - все бобени, пък и решила да се покаже пред него и за закуска все разни мекички и прочее  български вкусотийки от този род. Минал ден , после втори и на третия ден човекът казал: Аз повече не мога така да ям . Искам си моето си хранене. Искам МЕСО  Joy

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 14:39 от Лилава_коса

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Лилава косичке , аз вече започвам да мисля, че няма смисъл да се говори...Или ме мислят за луда, като им кажа, че хапвам основно месо, яйца, масло и зеленчуци; или приемат, че се шегувам; или че ще имам проблем с холестерола; или че съм крайна...Изобщо както и да подходя, все тая... ooooh! Но пък ако видиш подходящ момент, пробвай. Обаче истината е, че ако човек сам не потърси и не пожелае промяна, отвън не става - нито със съвети, нито с насоки, че даже и с пример...
Шоки, благодаря за споделените интересности!  bouquet
От понеделник сайтът ще е с новата си версия... #Cussing out (хич не обичам този емотикон, не ми подхожда, ама в този случай не мога да се въздържа...)

# 173
  • Мнения: 11 047

От понеделник сайтът ще е с новата си версия... #Cussing out (хич не обичам този емотикон, не ми подхожда, ама в този случай не мога да се въздържа...)
Да, прочетох тъкмо и аз. То беше неизбежно, но поне сега не съм отчаяна, че ще ви загубя Simple Smile

# 174
  • Мнения: 20 253
По повод новата визия, как ме дразнят тезии ............ Close

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 16:33 от Lemy

# 175
  • Мнения: X
Косичке, може да й кажеш, че ти си намерила своя начин и знаеш много неща, ако я интересува, ще й разкажеш. Така хем няма да я убеждаваш и да се защитаваш, хем инициативата остава в нейни ръце, като е готова ще те попита.   bouquet

# 176
  • SA
  • Мнения: 3 196
Грийн, човек както стана ясно, винаги може да се врьща и да чете кой , как и защо е бил на ВМ-НВХ. Аз даже мисля да напиша нещо като история на ВМ-НВХ като започна от палеолита още.

Относно новия вид на форума - не знам, ако е като предишните опити за обновяване, трайно ще се прехвьрля кьм алтернативата, която доста поизоставих напоследьк.  Embarassed

Косичке, разсмя ме с този белгиец! Едни тукашни приятели африканери имат роднини в Белгия и им ходиха на гости преди около 2 години. Като се вьрнаха разказваха с тьга за храненето в Белгия - там казват месо се яде 2-3 пьти седмично и основно се набляга на кроасани.  Joy

# 177
  • Мнения: 6 347
Нали такива са каноните - месо да се яде 2-3 пъти седмично Embarassed

# 178
  • Мнения: 30
 Laughing Хах, този явно е бил някакъв по-странен белгиец . Не съм на ясно точно с хранителните им навици, но този нищо чудно на нашия режим да е бил. Simple Smile

Облачето хей , така мисля да процедирам , пък кой знае - може и някакъв успех да имам. Ако се получат нещата, ще ви споделя.

А аз отивам пак да чистя, кипя от енергия и днес се оказа подходящия ден за пролетно почистване.  newsm75

# 179
  • Мнения: 100
Белгийците ядат като французите: основно месо, яйца, риби и сирена. Нямат пресни зеленчуци. От време на време хапват картофи под някаква форма, пържените картофи са белгийско изобретение. Иначе не ядата хялб НИКОГА освен едни бисквити вместо филии при нужда. тестени ядат под формата на сандвич или кроасан, никога към храната, за да си доядат. Като цяло там се яде по-малко оттук. Всичко се вари и пече. Знам го, защото имам приятели белгийци и са ме хранили с традиционна кухня.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт