Кога заспиват децата ви? Прекалено ларж родители ли сме в това отношение?

  • 29 065
  • 646
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 136
Нищо, просто всяка дискусия  в крайна сметка трябва да стигне до добрата и лошата
майка. Добрата майка зачита свободната воля на децата си и ги оставя да си лягат, когато си искат, като през това време се отдава на пълноценно общуване с нея, а лошата, егоистична майка не иска да се види с тях и ги заставя да си легнат в 8, за да може да си пие ракията с мъжа си.
ОК Lexie , аз съм лоша и егоистична майка , нищо против нямам другите майки , чиито деца си лягат по-късно - така са преценили , такъв тип са децата им , аз не мога да съдя или налагам мнение , защото тези деца не са мои и не са ми в къщата . Не ми се налага да защитавам теории , нито да се оправдавам - лоша или добра майка , съдя по децата си Hug
Апропо, не пия ракия  Wink- работя и правя други приятни неща , за да си посрещна децата с усмивка на другия ден Wink

# 301
  • Мнения: X
В 21 ч. си ляга 6-годишният ми син, в 22 - каката-тийнейджърка. Но това е сега, по лятното време.
Зимата - един час по-рано.

# 302
  • Мнения: 2 381
Общо взето тази, докато се чуди, ще й дойде до главата. Mr. Green
Имам позната, която е доктор по сънна медицина. Та тя ми е обяснявала за "сови" и "чучулиги", за необходими сън на човек и т.н.
Това за "сови" и "чучулиги" - човек се ражда такъв. Когато ежедневието го изисква може да си наложи някакъв режим, обратно на вродения, но в момент, в който се остави на себе си, веднага си връща собствения режим.
Така, че тези майки с ранно-заспиващите деца да не припадат, че някои деца си лягат късно.
Така или иначе съня може да се компенсира през уикенда. Това също го научих от моята позната, че ако през седмицата не спиш достатъчно часове, може липсата им да се компенсира със спане през уикенда. За това оставям малкия събота да спи колкото си иска и сутринта, и следобед.


Всъщност става въпрос за биологичен часовник. Ако се радвам на детето ми до 10.30-11 всекидневно,много ясно, че няма да мога да го сложа да си легне и 30 мин по- рано. Изобщо не припадападам, че някои деца си лягат късно, защото родителите чакат да им "свършат батериите", за да си легнат преуморени и да заспят веднага. Не ми е нужна и приятелка лекарка, за да ми каже, че ако детето ми недоспива през седмицата, съвестта да ми е чиста и да слагам да си доспива през почивните дни (защото това важи в пълна сила и за възрастните, особено тези, които работят на смени). 6 часа за тийн и 8 за дете в градинска възраст е добре, но само в нечии родителски глави.

# 303
  • Мнения: 21
Голям проблем имаме със заспиването. Кипи от енергия това дете, а сутрин ставането е мъка.  Накрая ще му монтирам един батут на двора и да скача до припадък, а после в леглото!  Naughty

# 304
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Разказвай после дали е подействало, че имам същия проблем с каката. Уж уморена след училище и след 20ч някакъв див прилив на енергия. Twisted Evil

# 305
  • Мнения: 36
Разказвай после дали е подействало, че имам същия проблем с каката. Уж уморена след училище и след 20ч някакъв див прилив на енергия. Twisted Evil

И моята дъщеря е така. Уж идва уморена от детска градина, а после я хващат лудите и започва да скача по дивана като побесняла. Но мисля, че когато това дивеене се поощрява, се превъзбужда още толкова. Гледам да я подканя към по-спокойни и неенергични занимания, за да се успокои и да влезе в друг режим, за да може поне в 10 ч. да заспи.

# 306
  • Мнения: 8 952
И аз настоявам за по-спокойни занимания вечер, особено като наближи времето за лягане. Ама никак не ми се получава... То и няма как. След като цял ден тия деца са били под строг контрол в градината и не са имали свободата да правят каквото им се иска... вкъщи вечер си наваксват.

Моите даже най-големите лигавщини и лудории ги прихващат точно преди сън.  Crazy

# 307
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сега се стъмва по-късно и след градина минаваме през площадката.
Пускам го да дивее поне час и половина, че да се отърси от психическата умора. След това се прибираме, вечеряме и към 9 е в леглото.
Само като не е на градина си ляга по-късно или по-трудно заспива. Снощи се въртя до 23:00 часа, че и повече, аз заспах преди него. Crazy

# 308
  • Мнения: 96
Който има двор- има лесно решение. Голямата ми /9г./, като изпадне в такова състояние я изпращам на 5  обиколки на двора- действа и много разстоварващо и успокояващо. Малката за сега се изтичва в хола.. Shocked

# 309
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И да няма двор има квартални градинки. Ние минаваме редовно през нашата, там дивее сам или с други деца. Peace

# 310
  • Мнения: 4 132
не е до двор, а до дете
ние имаме двор- до 8-9 играе навън и преди 11 не заспива
в събота и неделя става в 7.30, ходи на плуване, след това на футбол , на обед не спи и вечер никога преди 11 не заспива
имам чувството , че никога няма да се умори  Laughing

# 311
  • Мнения: 96
Да са живи и здрави децата Peace

# 312
  • Мнения: 4 132
Да са живи и здрави децата Peace
това е най-важното

# 313
  • Мнения: 309
Аз съм от либералните родители , когато им се яде - хранят се , когато им се спи -спят . Искам децата ми да станат независими хора , хора на свободния избор . Скоро чух , че заставянето на детето да си ляга наобяд ще се смята за насилие над личността Simple Smile
Кой както иска да прави , важното е да няма насилие от рода на : Лягай си , че иначе ..., заплахи , лишения и т. н.. В дългосрочен план ще си имаме нерешителни , раболепни и НАСПАЛИ СЕ пораснали хора Simple Smile

# 314
  • Мнения: 1 136
Мнооого интересна логика , а къде е родителят в цялата тази програма за изграждане на личността Grinning

Общи условия

Активация на акаунт