"Айляк бутик" Пловдив. Може ли да се получи и в Бургас?

  • 4 134
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
http://www.gustonews.bg/?page=article&instanceID=34688&F … f41454e260ae246d3

Сега попаднах на статията. Поклон пред жената която се опитва да помогне на хора в нужда!
От известно време си мисля как и аз мога да се включа в нещо такова, времето го имам ще ми се само някое свободно местенце в Бургас на което да помагаме на майки, бащи, деца и всички хора в нужда.На запад знам че в някой градчета има такива места, помещения в които всяко излишно нещо се складира и всеки е свободен да отиде и да си вземе нещо според нуждите. Не съм майка, но знам че детските дрешки за много хора са нещо непосилно, а какво остава родителите на някое бебче да си позволят нещичко за тях. Нека хората който са съпричастни и искат да помогнат по някакъв начин да се включат в темата с идеи или дай Боже с предложения за свободно местенце за едно малко складче с не нужни за някой а за други толкова нужни неща.  Hug

# 1
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
Адмирации!  Супер идея.

Не съм от Бс , но веднага се сещам за  културния дом на Нефтохим баш на Центъра до паметника.

Едва ли биха отказали  някоя излишна стая.

# 2
  • Мнения: 550
Адмирации!  Супер идея.

Не съм от Бс , но веднага се сещам за  културния дом на Нефтохим баш на Центъра до паметника.

Едва ли биха отказали  някоя излишна стая.

е виж за него не се бях сетила, аз живея в центъра и около нас празни помещения колкото щеш ама едва ли някой ей така ще ги отстъпи, нищо че са празни от години. След празниците ще мина да проверя.  Hug
А идеята ми дойде преди няколко седмици когато мислих да си подреждам гардероба и всеки път като го отворя виждам куп ненужни дрехи, във фейсбук има разни страници за подаряване ама това всяка блузка да я снимаш и после да те питат по 20 човека не е работа, за това най-добре събират се на едно място и всеки идва гледа пробва и си взима  Hug

# 3
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
Аз ползвам http://www.podariavam.com/index.php от години.
Лошото е ,че ако е нещо дребно, не си заслужава куриерската услуга.

# 4
  • Мнения: 550
Аз ползвам http://www.podariavam.com/index.php от години.
Лошото е ,че ако е нещо дребно, не си заслужава куриерската услуга.

Не само услугата не си заслужава, ами има хора в такова положение че едвам тока си плащат, а какво остава за интернета. Аз винаги съм се чудила как хората който са в нужда масово са включени в няколко страници и в доста сайтове, аджеба пари за хляб нямаш а интернет е на лице .  Naughty Има и много изнмамници разбира се, но тях къде ли ги няма , така че не можеш да гадаеш на кой какво пращаш   bouquet

# 5
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
И затова си права.  Peace
 Стискам палци за стаичка там ,за където ми хрумна. А дори и да се стопанисва от Лукойл сега, може  би да се разчита на социалната политика на дружеството и дано ги  жегнете човешки, та да помогнат.

# 6
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
Какво се случва с идеята? Намина ли през онази сграда? Има ли от другата страна разбиране?

# 7
  • Мнения: 550
Nqma svobodni stai, no spored men prosto ne iskat da predostavqt takava, prodaljava si nadejdata nqkoi da ima nqkoe svobodno garajche( primerno). Ako ima razvitie shte saobshtq, no malko me obnadejdi fakta che v temata si pishem samo dvete Sad

# 8
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 753
Ех..
Едно време   бяха отпуснали стаи  и зала за спелеоклуба . Дори  председателят му живееше в сградата. Но това беше преди много години..
Ако не те притеснява, остави ми номера си на ЛС . Ще опитам да отделя време като съм в Бс,че от седмица се каня 

# 9
  • Мнения: 784
Преди време такава дейност развиваше храм "Св.св.Кирил и Методий". Нещата обаче не са така идилични, както изглеждат отстрани. Първо, дарители въобще не липсваха, даряваха се много  дрехи, но някои доста стари - отпреди 20-30 и повече години и почти задължително - неизгладени. Дрехите обаче не могат да се предлагат на нуждаещите се направо с чувалите, както ти ги носят - трябва да се сортират, изгладят, подредят. Не можеш да кажеш на дарителите - "дрехи приемаме само изгладени и с бележка, че са минали химическо чистене", както правят държавните социални заведения .... Имаше назначена жена, която се занимаваше само с гладене и подреждане и въобще не насмогваше. Нуждаещите се, които се ползваха от инициативата, пък бяха основно цигани - те много бързо и масово научиха за нея. Не че имам нещо против тях, и те имат нужди и деца хранят, обаче същия ефект може да се  постигне и като просто оставиш чувала с дрехите до кофите за боклук или на някоя улица в Комлука. Инициативата приключи, когато дарителят на помещението си го взе обратно, защото му трябвало.
Не искам да те обезсърчавам, но според мен трябва да се свържем с момичето от Пловдив и да почерпим ноу-хау на какъв точно принцип работи тя. Нещата са много деликатни - нито на дарителите можеш да кажеш "Вземете си боклуците обратно", нито на нуждаещите се "Айде, стига ти толкова" ... Мисля, че това момиче има някакви свои правила, по които работи и които не е много ясно дали са точно това, което си представяме.
Колкото до помещението - най-добре е да се иска такова от Общината, те имат помещения и социалната дейност е и техен ангажимент. Иначе има опасност, както в горния случай - да се направят ремонти, обзавеждане, инвестициии, а идеята да се провали в първия момент, в който на собственика на помещението му хрумне нещо друго.
Не се тревожи - съмишленици ще се намерят, стига да има сърцат човек, който да подеме инициативата.  Hug

# 10
  • Мнения: 4 195
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=776894.0
Ето ти подобна идея - за момента я правим 2 пъти годишно, но би могла да се включиш Peace

Общи условия

Активация на акаунт