"Ще видим ние две черти и скоро щъркел ще ни навести."–Бъдещи мами над 35

  • 24 337
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 10 703
А екстра кюфтаци с бира, ама нямам място вече, напълних стомасите със свинско по ловджийски.

За боята- и с двете ми успешни бременности съм се боядисвала с амонячни бои, ония другите не ми вършат работа. Не съм имала проблеми и то на фона, че бременностите ми бяха адски рискови.

# 721
  • Мнения: 3 535
Оооо, Тита,страшна скара.Тук е като в оня виц
Скрит текст:
- Докторе,има ли някакви хапчета против глад?
- Има,ама са много големи!
- Няма проблем,как се казват?
- КЮФТЕТА.

# 722
  • Мнения: 1 130
Еййй, изтървала съм софрата! Simple Smile

janach, аз толкова за останалата рода не се притеснявам, колкото за свекърва ми, че нея не я слуша много главата, ама сме като пътуващ цирк, че са пръснати из цялата страна и много места имаме да обиколим. Ама обикновено е колкото приятно пребиваването в Бг, толкова и изморително!

От Англия си ходихме обикновено за 2 седмици, като изключвам 2-те лета с които изкарах повечеко време със Сава, та ходихме и на море и отделно за по 2-3 дни в Русе, Добрич и Пловдив, София не я броя, защото там ни е щаб квартирата. Wink Та ми се получваше през ден да опаковам и разопаковам багаж, а с малко дете катунът си е голям. Сега Сава е по-голям и сякаш е по-лесно. Simple Smile

Тита, за колата не знам какво с мислят, но не са прави, така аз мисля...
Скрит текст:
Проблемът е, че малкото братче там винаги е разчитало на батИ, а и някак си излиза, че ние като сме в чужбина и сме цъфнали и вързали. Въпросната кола я купихме преди 5 години някъде, от тогава сме я ползвали точно 2 пъти... Ние просто през последните 2 години и половина не сме си и ходили.
Сега като кажем, че ще си ходим и изведнъж ще започнем много да им липсваме и да звънят по Скайп, обикновено така се получава, разтапят ми сърцето и аз хуквам да купувам подаръци на всички... Мили са ми, но ме дразни това! Цяла година не се обаждат и като наближи прибиране и се започва или като трябват пари за нещо. Преди непрекъснато пращах подаръчета по хора, които се прибират, и за децата на брат ми, и за тези на брата на ММ, ама спрях тази практика! Децата не са виновни, ама не може да не се обадиш едно благодаря да кажеш, т.е. за мен това е недопустимо, така съм възпитана и смятам, че човек трябва да е благодарен за това, което получава.
От друга страна брат ми само търчи да ми върши работа, включително и ако има нещо във връзка със свекърва ми, той ги посреща и изпраща, когато ни идват на гости, разнася подаръци и т.н.
Но сложни са роднинските взаимоотношения...

Еййй, открих топлата вода аз, най-после се светнах за скрития текст. Simple Smile Странно, защото няколко пъти търсих и все не го намирах, а днес от първия път нацелих иконака.


Дарина,радвам се, че свекър ти е добре, дано и взаимоотношенията вкъщи останат спокойни. Simple Smile Успех!
Кали, за мен боядисването повреме на бременност не е притеснително. Аз по принцип не се боядисвам, е понякога получа някое просветление и мацна една боя, но това се случва веднъж на 2 години, но имам приятелки, които не са спирали да го правят и си имат здрави бебчета, доколкото това се отразява видимо на плода.

Иначе аз все сегледам в огледалото и си казвам,ч е трябва да започна да се боядисвам, защото бая бели косми са се появили, ама много си харесвам цвета на косата... Иначе преди 3-4 месеца плеснах една боя, която даже не ги и покри съвсем белите, та сега на слънце ми е леееко кафява косата, все пак всяка боя, дори и безамонячните, има някакъв изсветлител, та естествения цвят на косата няма как да не е променен след отмиването и.

Трябва да ставам, че детето готово за училище, а обядът му е още на котлона... А и трябва да се приготвя, че веднага след като го оставя Сава отивам на козметик. Спечелих една безплатна процедура за лице и отивам да се възползвам! Simple Smile После съм и на акупунктура и хоп замина ми денят!
Ейййй, което ме подсеща, че днес е петък и навярно не е зле да се уговоря с една дружка за ранна вечеря с децата в заведението, където бяхме за деня на майката.

Така... И скритият текст не помогна много за намаляване дължината на моя пост, голямо съм плямпало...

Дано сънувате сладки сънища в момента, а после денят ви да е прекрасен! Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 май 2014, 12:03 от InataCh

# 723
  • Мнения: 1 512
Здравейте, момичета!
Ина, в България повечето хора имат нагласата, че който е в чужбина печели добре и трябва да помага на роднините. За съжаление е така.
Изтървах почерпката на Тита. Не ми се яде за закуска кюфтета, но довечера ще наваксам  Simple Smile
Ние днес пътуваме за София за концерта утре на Аеросмит.
Вчера ходихме с малкия на Плевен по доктори. Водих го на УНГ. Искат да му махат третата сливица, но не съм навита. Ще продължим с хомеопатията.
Аз ходих на АГ. За първи път да изляза доволна от прегледа. Всичко е наред и имам фоликул 15мм и добра лигавица. Та тия дни по софийско ще трябва да поработим  luvbed  Wink

# 724
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Lenivik,

все ще ти казвам, и забравям, много ти е готина картинката.... аз съм Иглика и имам слабост към твоя аватар. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 8 527
Ината Simple Smile аз не съм коментирала вашата Бг кола Simple Smile ама нищо

Да взема да се произнеса за чужбинските роднини, а?

Имам ги и в двете крайности, но точно в описания от теб - не.
Скрит текст:
С едните имаме отношения като с добри познати - по поводи се чуваме (телефон, скайп), следим си най-важните събития в живота (повече виртуално през фейсбка на децата им дето са вече доста големи) и като се приберат тук се виждаме на по кръчма - кой, какво е правил във времето. Без изисквания едни към други.

С другите, нещата са доста по-сложни. Живеят на място, където обичайно в дома има домашна помошница. Едно лято бяха при мен и направо ми скъсиха живота .......... 1. един път за 2 месеца напазаруваха; 2. къщата ми се обърна на долу с главата и стана пълна кочина; 3. по никакъв начин нямаше съобразяване, че живеят в чужда къща и с други хора; 4. за двата месеца дори не си и направиха устата да оставят някакви пари за консумативи или поне някакъв жест на благодарност, че са живяли у нас; 5. в момента те ни търсят от чужбина "на пожар", за да им решаваме някакви международни работи (трябвали им пари тук и бил много скъп превода и аз да съм ги осигурила, а те след два месеца като се приберат да ми ги донесат ..... 4 000 лв. и сърдити, че не го правя. Ми нямам 4 000 лв., които да им дам за е месеца, а и да имам не съм длъжна да им решавам проблемите.)

Та свят широк - хора разни.

Перу, готварски въпрос
Скрит текст:
пилешки дробчета - горе долу колко да взема за 4 порции готови дробчета? Трябва ли нещо да се изкисват преди готвене? Става ли да задуша лук и после да метна дробчетата? За колко време се сготвята?

# 726
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Леле, Даре, къв е тоз кошмар  Naughty
Аз, както бях казала, разчитам само на чужбинските клиенти пък - тук почти всички са безработни и нямат пари за адвокат, а като дойдат гурбетчиите, плащат, че и подаръци носят. Особено ме кефят пишманието, турския червен пипер, локум, баклавички ....

Даре,
Скрит текст:
Аз май бях писала или не помня, за дробчетата. Веднъж им бях хванала цаката, след като питах една кръчмарка как ги готви /моите все ставаха едни тричави/. Дробчетата се бланшират за няколко минути във вряща солена вода, за да ги запечата! Така те стават вътре сочни и не са сухи трудни за преглъщане. После си пържи лука, накрая добавяш дробчетата. Чудни са, сервирани с резен лимон и наръсено чили, биричка  Blush

# 727
  • Мнения: 13 937
Аз ги мяткам директно със суровия лук и дафинов лист в тава да се пече във фурната  Simple Smile
Дали ще е добро зависи от самия дроб.

# 728
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Извода за роднините е че е до хора всичко Simple Smile

Гледам слънчице излезе, дано и утре да има и да не вали, че с Лени да си изкараме добре на концерта Simple Smile може и по някоя снимчица да пуснем после  Mr. Green

Гледам дойде време за нова тема на групата за "взаимопомощ"   Laughing

# 729
  • Мнения: 1 130
Упс, Дари, извинявай, Тита беше коментирала, нещо съм се отнесла! Извинявай!
Иначе, като за всяко нещо, си зависи от хората, разбира се!

Лени, аз нямам нищо против помагането, даже хич, но все пак да има някаква взаимност. Най-вече се ядосвам, защото те винаги са се оплаквали как не им стигат парите, а всеки път като се чуем се разказва в коя кръчма са били и т.н. Ей това не мога да си го обясня!
Ние не сме го закъсали, но сметка си правим, ходим да хапнем навън с ММ поне веднъж като си е тук, но от незапомнени времена не ни се е случвало да излезем както си му е редът. Ха-ха, излъгах! Wink Нали за РД на ММ го изведох вечерта, това беше първото ни подобно излизане от години насам!
Но тя темата е безкрайна, да не навлизам в тъпи битовизми!
А вие, дано добре я свършите тази любовната работа на Софийска земя! Simple Smile

Аз купих едно шкафче днес, че това, което ни беше в тоалетната много ме дразнеше. Разбира се, новото не се събра за няколко милиметра, но аз старателно го сглобих. Simple Smile Сложила съм го се по дължина, та вратичката не му се отваря, но пък чекмеджетата са екстра, та не е чак толкова зле. Мхм, а като казвам това се сещам, че оставих последното чекмедженце несглобено навън, барабар с опътването, което трябва да е доволно мокри след дъжда. Wink

И да ви се похваля, ние живеем в страната на дъгите, а аз толкова ги обичам, даже обожавам! Ходихме със Сава до реката, взехме си по един горещ шоколад и поседнахме на кея на слънчице, но и дъждът не ни подмина. Но пък беше много приятно и дъгите не закъсняха, видяхме общо 3 в рамките на 10 минути! Голяма красота! Спряхме с колата до брега, за да ги погледаме и да поснимам с телефона.За първи път виждам пълна дъга, че и двойна се оказа накрая, че била!

Отивам да направя една супичка с броколи за вечеря. Simple Smile

# 730
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Момичета - НОВА ТЕМА - само да не ми се разсърдите за заглавието на шега е http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=782015.new#new

Общи условия

Активация на акаунт