На море в ТУРЦИЯ - тема 30

  • 84 402
  • 739
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 37
По темата за БГ-туристите по турските курорти, аз лично решавам проблема, като си избирам хотел от чуждите сайтове и форуми и моля нашата ТА да ни даде цена за него.Иначе, имах такава среща във х-л Веноса и си скъсах нервите, по едно време като затворя очи и се чувствах като на нашето черноморие   Twisted Evil

# 211
  • Мнения: 1 525
Анимацията. Казах - слаба. Една вечер опит за караоке. Амфитеатъра не работи все още. През деня не можеш да разбереш, че има аниматори. Пълно спокойствие Wink
Вилите. Всяко семейство е с отделен вход. Не мога да кажа, че в една къщичка има по n стаи... Ще пусна снимки, за да мога да обясня по-добре.
Небахат е представител на фирмата от турска страна, която посреща българите. Тя е от там от години. На кого да се оплаквам от нея? На ТА, с която пътувам? Тя не е техен служител. По-скоро всеки, който ще пътува за Кушадасъ и има въпроси, да пита. Тук ще получи изчерпателна информация, за да не разчита на въпросната дама. Дано не се налага на никой да я търси по спешност.

# 212
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Добре де - българската ТА нали избира с коя местна ТА да работи? Ако до бълг. ТА постъпят множество оплаквания, могат да сменят турските си партньори с нови и по-читави. Предполагам за изпращащата ТА споделените отзиви биха били полезна информация, защото те няма как да знаят колко добре се грижат турските им колеги за техните клиенти, ако никой почиващ не се оплаче.
На миналата ни почивка направих ужасен пристъп. Нямаше на кой да се обадя, защото турската представителка така и не дойде при нас, нито ни даде някакви координати. Сами се оправяхме.

# 213
# 214
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Alleisha, виждат се страхотните ти снимки, да Heart Eyes!
Благодаря за подробния разказ Laughing, аз този хотел си го бях набелязала в short list-a.

# 215
  • Мнения: 60
http://mesecinka.snimka.bg/travel/pine-bay-2014.817287

Дали се виждат...  newsm78
[/quot
Прекрасни снимки и доста пълен разказ.

# 216
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте момичета влизам да споделя голямото си разочарование от тъй наречения Хотел Ле блю спа рекламиран по нашите агенции хотел с 5 звезди, за мен хотела нямаше и една звезда. Не знам от къде да започна да Ви разказвам в потрес съм още  ooooh!

Пристигнахме в Хотела към 14.30 и трябваше да чакаме до 16 ч. за да ни настанят. Настаняват ни в студио, вместо в фамилна стая за каквато сме платили , защото те нямали фамилни- първата лъжа от агенцията, защото когато ни смениха Хотела ми казаха, че ме местят пак във фамилна стая. Няма да ви описвам мокета по коридорите колко беше мръсен, первазите мухлясали това  при положение, че миналата година целият е бил реновиран. В стаята бутона на казанчето беше цъфнало като майска роза та се наложи мъжът ми да го оправя, единият бутон не работеше/ имам снимки/, четката за тоалетната ръждясала, банята беше метър на метър в "5 звезден " хотел.  Два дена нямаше кой да почисти стаята , та се наложи да си просим тоалетна хартия, на третия ден пише, че се сменят кърпи и чаршафи , ама друг път от 7 хавлии смениха 3 + калъфките на възглавниците само  ooooh!.
По описание служителите на рецепцията знаят - Турски, Английски , Немски, Френски , Руски. От изброените езици говореха само Турски  Mr. Green и някакъв развален английски .
Да започна с концепцията която се предлага безплатно и когато ни смениха Хотела от ТА ме убеждаваха, че не е проблем , че нямало пързалки за децата имало достатъчно други занимавки за тях.
Имам лист на който са ми изброени безплатните неща :
- Дарц- четири дена го издирваха, къде е дарца на петият  го намерих с 2 стрели, то се играе с 3  ooooh!-
- мини голф- нямаше / ама е безплатен/
-тенис на табла- нямаше я масата не знаеха къде е  newsm78
-баскет бол нямаше топка
-волейбол нямаше топка
- водни колела нямаше ги и тях още не ги били извадили
- тенис на корт - след 4 дневно мрънкане извадиха 2 хилки и 2 топки
- кану и него го нямаше
- анимация която ми бе препоръчана от ТА , че я има за децата се оказа, че има 3 аниматори ама те са за украса все едно бяха на почивка тия тримцата не на работа, децата бършеха мрамора на рецепцията с дрехите си .
- слънчеви легла- нямаше и следа от тях освен къщичките в който се поставяха тези легла
Изброени са ми още куп магазини в Хотела и спортове , НО нямаше нищо от тях освен едно магазинче за гривнички.
Единственото което имаха беше билярда в пълен комплект.

На тия от ТА ще им е малко да ги  #2gunfire #2gunfire
Не знам дали си заслужава да си късам нервите и да отида с концепцията която ми набутаха и ме убедиха, че ме местят в по хубав хотел да им кажа нещата в очите и изобщо може ли да се направи след свършен факт нещо при положение, че устно са ме излъгали.
За тези който ще почиват в Атлантик положението е доста под въпрос, едни хора от хотела бяха ходили до там да се уверят, че не е измама местенето/ миналата година са били там/, Хотела приличал на строителна площадка и им казали, че уж за 17 ще отворят ама те се съмняват и за 20 дали ще сколасат, иначе се правело някакъв аква парк и затова така се е получило.


# 217
  • Мнения: 5 695
Леле, много недоволни има от майските почивки!
Дано нещата в хотелите да се оправят по бързо и да не чакат активния сезон през юли и август.

# 218
  • Мнения: 72
Ох,ние сме от 27 юни в Атлантик,дано до тогава го отворят  newsm17

# 219
  • Мнения: 1 525
Аз ще продължа разказа си с коментар за пътуването ни.
В условията на ТА имаше изрично записано за нашата дата от кои градове има тръгване. Когато се сключваше договора, изрично бе уточнено, че част от нашата група ще тръгне от Казанлък. Но когато наближи датата на тръгване бяхме неприятно изненадани. Нямало да има трансфер. Можело да изберем от къде да се качат - София, Хасково или Пловдив. Започнаха едни разговори, преговори...Мина се и през някакъв коментар, че в Пловдив обаче не можело да влезнат...та някъде около..
В крайна сметка, срещу съответното заплащане, осигуриха трансфер на хората до Хасково.
Организацията по пътуването до хотела ни в Кушадасъ иначе беше безупречно. Пътувахме с много добър гид. Посрещна ни Небахат, за която вече споменах.
Придружаващото ни лице ни предупреди да не чакаме на рецепция в дена на тръгване преди 16 часа.
Вчера обаче ... изненади!
Освободихме стаите. Оставихме багажа в багажното.
Най-спокойно отидохме на обяд. После на плаж. А другата част се отправи към лоби-то.
Точно се настанихме край басейна и гледам към нас тича един от групата ни. Каква изненада - автобусът бил дошъл и само нас чакали!
Извинихме се на момчето и на хората, които ни чакаха. Ама като са ни казали след 16...Какво да правим в 13 на рецепция?
Това беше първата изненада.
А втората бе, че групата ни от 7 човека бе разделена в два автобуса. Тримата за София в един, останалите в друг.Причина - неясна. Момчето не знаеше.
Ей така тръгнахме. Прибързано и разделени.
Нашият автобус беше почти нов и много хубав. Много удобен. Шофьорите много добри. Никакви забележки. Бързо минаване на граница.
Обаче другата част от групата...Уж по едно и също време тръгнахме, а в едни момент се движеха вече 2 часа след нас. От Хасково до Стара Загора са пътували прави. Нямало места.
Е...питам сега ТА. Не знаеха ли колко човека ще пътуват от Плевен, от Велико Търново? За тях също ли не е бил предвиден трансфер, когато отказаха такъв за нас?!
Нещо им куца логистиката и организацията.
Дано четат. И да не се сърдят, а да си вземат бележка!

# 220
  • Мнения: 416
За тези който ще почиват в Атлантик положението е доста под въпрос, едни хора от хотела бяха ходили до там да се уверят, че не е измама местенето/ миналата година са били там/, Хотела приличал на строителна площадка и им казали, че уж за 17 ще отворят ама те се съмняват и за 20 дали ще сколасат, иначе се правело някакъв аква парк и затова така се е получило.

17-ти май ли?!  newsm78
Надявам се да го оправят скоро.. ние сме там от 06.06 , но поне ще знам какво е положението ако и на на с предложат въпросния Le Bleu, доколкото разбрах и вие сте резервирали през Емералд..

# 221
  • София
  • Мнения: 4 397
Да за 17 май е уж отварянето, ама всичко било бетон и мазилки по целият хотел.
През Иванико - а те взимат офертата от Емералд. В Хотела имаше и от Тусан хотел не знам дали го изписвам правилно. По никаква причина не стъпвайте в Ле Блю, особено ако сте с деца.

# 222
  • Мнения: 7 605

Не знам дали си заслужава да си късам нервите и да отида с концепцията която ми набутаха и ме убедиха, че ме местят в по хубав хотел да им кажа нещата в очите и изобщо може ли да се направи след свършен факт нещо при положение, че устно са ме излъгали.

Много съжалявам за провалената ви почивка  Sad

От агенцията не ти ли дадоха някакво описание на този хотел? В сайта на агенцията има ли го?
Принципно трябва да поискаш потвърждение (писмено!) от хотела или от локалния агент за услугите/удобства, които липсват. Изключение правят тези които зависят от метеорологични условия (воден спорт), но всичко друго трябва да го има, иначе се нарушава договорът и имате право на обезщетение.

Във всеки случай отиди в агенцията, стискам ти палци, поне малко пари да ви върнат за да ви задържат като клиенти  Peace

# 223
  • Мнения: 7 605
От Хасково до Стара Загора са пътували прави. Нямало места.

 Shocked  Как така прави? Това изобщо разрешено ли е? За това бих вдигала скандал, как е възможно?

# 224
  • Мнения: 1 525
Те ще пишат до ТА лично.
Сега прочетох едно мнение в "Черен списък на туристическите агенции".

Общи условия

Активация на акаунт