На море в ТУРЦИЯ - тема 30

  • 84 409
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7
Здравейте!
Във връзка с поста на Kimbolina, не мога да не се включа и аз с пресни впечатления от Емералд. Тази сутрин се прибрахме от Кушадасъ, резервацията беше направена чрез Zita Travel, но пътувахме с Емералд. Отвратително пътуване и на отиване, и на връщане. Вече подробно описах патилата ни в темичката "Черен списък на туристическите агенции!", затова ще сложа само линк, ако някой има интерес:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126442.msg28125143;topicrefid=3#new

Що се отнася до хотела - бяхме отново в Батихан - ако се постарая достатъчно, сигурно бих могла да намеря някой друг кусур, но няма смисъл - истината е, че сме изключително доволни. Настаниха ни във фамилна стая в новата сграда. Ежедневно почистваха и сменяха хавлиите, а спалното бельо - 2 пъти за 5 дни. Въпреки, че всяка сутрин оправях леглата (вреден навик от дома:))), камериерките ги оправяха наново, като всеки ден оформяха горните чаршафи на децата по различен начин - като цвете, на вълнички и т.н. На някого може да се стори безсмислено и излишно, но за нас това беше поредната проява на внимание и гостоприемство.
Шезлонги и дюшеци - достатъчно количество - и край басейните, и на плажа. Анимацията - на високо ниво, непрекъснато вървяха някакви игри, гимнастики и забавления. Аниматорите контактуваха с гостите на хотела и не оставяха никого без внимание. А детската анимация беше супер - поемаха децата още след закуска, рисуваха ги, маскираха ги, забавляваха ги така, че родителите можехме да се радваме на пълен релакс и спокойствие:) В детския клуб им носеха обяда и вечерята и дори за храненето нямахме грижа. Вечер им организираха детска дискотека с много игри и танци, така, че мама и тати да вечерят на спокойствие:)
Храната - изобилие за всеки вкус. Вкусно приготвена и качествена, не мога да не призная, че ежедневно преяждахме:)
Крайният резултат - страхотна почивка и кошмарно пътуване:)

Лошо ми стана като прочетох поста ти в другата тема. И аз съм от Бургас и ще тръгваме с автобус от тук. Агенцията ни е софийска - Екзотик Холидей, но имаме подписан договор за организирано пътуване с Емералд. И аз не ги харесвам като агенция, но нямахме избор, защото от нашата ТА имат тръгване само от София. Ако ми се случи същото като при вас просто ще ги разкатая.


Не искам да съм песимист, затова от сърце ти желая леко и безпроблемно пътуване:) Но ако решат да се правят на келеши, още от самото начало бъдете резки и категорични - трябва да разберат, че няма да им търпите мизериите. Приятно изкарване!:)

# 286
  • Мнения: 262
Поздрави на всички от Алания. Hug Преди два дена се прибрах от Happy Elegant 5*/на 11 км от града в района на Махмутлар/,ако някой нещо го интересува от този много приличен хотел да пита. На тези които са ми писали на лични-ще им отговоря по възможност тази вечер.Само да допълня,че в Анталия е вече акитвен сезон,голяма част от хотелите са пълни ,много руснаци по традиция,но и германци,поляци,чехи,скандинавци и т.н.Усилено около Анталия се подготвят нови пътища и терени за строителство на обектите от Експо 2016-Анталия. Турция не крачи напред ,а подтичва.... Simple Smile

# 287
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731

Приехте го лично, а не беше. Визирах примера с "наши Бай Ганьовци" зад граница...и преживяването ми от последните дни с клиент...

# 288
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Здравейте на всички  Hug

И ние вчера се завърнахме от Мармарис - Грийн Нейчър!
Не съм много по разказите, но с няколко думи:
Пътувахме с Емералд, за разлика от миналата година, тази останахме доста доволни от тях. Представителката на агенцията на отиване беше много любезна, мила, разказваше и обясняваше всичко, което ни интересуваше. За разликата от екскурзовода на връщане, който много, много не му се работеше...
На отиване беше истинско "изживяване" на границата... горе-долу 3 часово чакане си откарахме...
Представители на агенцията в Мармарис, бяха Посейдон. Много сме доволни от двете изключително симпатични момичета от агенцията.  Embarassed
Хотела е хубав, с голяма територия, два големи басейна, зеленина, барчета/къде по-шумни, къде невероятно спокойни/...Собствения плаж на хотела в Ичмелер не го посетихме, но минахме покрай въпросния квартал и според мен плажа там ще е страхотен.
Храната не беше кой знае какво...аз не съм претенциозна, но може би липсваше разнообразие.

За съжаление хванахме два дни лошо време. През единия ден цял ден беше мрачно, но си запълнихме страхотно времето с разходки, сауна, покупки.... Предпоследния ни ден цял ден не спря да вали.
Хотела беше пълен с българи... което ме учуди много. Личеше си по минералните бутилки на масите, пълни с ракия....
Ходихме на екскурзия до Далян-Каунос - страхотно изживяване. Видяхме костенурка Карета-карета. Заслужава си на 100 %.  Hug

Какво друго да кажа освен, че не ни се прибираше обратно!
Ако някой се интересува за нещо, ще разказвам.

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
BeRrY_GiRl, сподели има ли интересни места за пазаруване. Къде си заслужава да се прави шопинг?

# 290
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Не мога да разбера какво против имате бутилките ракия,аз например не понасям тяхната,а и в крайна сметка там сме да разтоварваме newsm78

# 291
  • Мнения: 2 134
Не ми харесва изобщо алкохола, който се предлага в хотелите.
Бих се впечатлила, ако си носят храна от вкъщи ! Joy

# 292
  • Мнения: 1 525
Аз шишенца с нашенска ракия не съм виждала. Ама се дразня на нахвърлянето на храната, препълването на чиниите, изнасянето на храна към стаите.
Нормално ли е да пълниш чинията си с баклава, кадаиф или крем-карамел? Та колко може да изядеш?!
Нормално ли е да напълниш две чинии с десерти след вечеря и да си занесеш в стаята?
Свидетел бях как се вижда нещо, пита се "какво е това?" и се чува отговор "абе не знам, ама взимай"  newsm78
За консумацията на алкохол да не говорим.
Едната вечер в лоби-то беше ад! Имаше жива музика, но съжалих изпълнителя.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Трябва да се избие почивката Mr. Green
Не съм от тях,но си нося ракия,просто не харесвам тяхната,друг алкохол,освен Бейлис и мента,не съм пила там,само в Сайлънса уиски,ама то си беше хубаво,криеха го под щанда от руснаците Mr. Green

# 294
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Толкова пък да няма сносен алкохол, че да трябва да си носиш  Rolling Eyes. В бара на хотела има всякакви видове алкохол - все някой ще ти допадне. Аз не бих си носила алкохол или ако ще си нося - поне бих си го консумирала някъде на по-усамотено място. Но това са мои разбирания.
Относно трупането на храна в чинията - преди няколко дни бяхме на почивка в Банско и така си бях понатрупала чинийката и мъжа ми вика "Ти като типична българка си напълнила чинията на макс"  Blush Само, че аз може да трупам, ама си го и изяждам  Laughing

# 295
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Цитат
Толкова пък да няма сносен алкохол, че да трябва да си носиш
За пореден път пиша,че няма хубава ракия,аз това обичам Whistling

# 296
  • Мнения: 482
Бе то лошо няма - ама що в бутилки от минерална вода. Има чаши  Peace

# 297
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Бе то лошо няма - ама що в бутилки от минерална вода. Има чаши  Peace

Щото е домашна Whistling

# 298
  • Мнения: 37




Не съм виждала "да си носят храна от в къщи", но съм виждала да се пълнят цели торби за вкъщи(за по пътя), защото виждаш ли, "полага ни се, защо да си купуваме" и коктейлче в пластмасова чашка си вземат хора, за настроение по пътя и за радост на пътуващите с тях...

# 299
  • Сoфия
  • Мнения: 295
За шишенцата с ракия имах предвид, че си личи отдалече, кои сме българите в ресторанта...
Аз също не харесвам техния алкохол...т.е., той може и да си е хубав, ако не го разреждаха толкова   Rolling Eyes

Относно места за пазаруваме - или аз недовиждах или всеки втори магазин беше със една и съща стока - едни и същи дрехи, едни и същи чанти, едни и същи обувки. Нищо не ми грабна окото Shocked, но за сметка на това със сувенирчета и локуми  се заредих.

Общи условия

Активация на акаунт