На море в ТУРЦИЯ - тема 30

  • 84 404
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 134
Предполагам, че е в пласмасова бутилка, защото стъклото тежи.
И защо тайно да се пие ? Да не го крадеш ?
Виж, обратния вариант - да си на ресторант и да си сипваш от шишето,
за да ти излезе по на сметка е грозно.
Алкохол не нося, настройвам се на тяхния джин и той е бълвоч,
а вносен алкохол не съм виждала.

# 301
  • Мнения: 3 021
Аз от техните местни концентрати много-много не съм пила, май само един път опитах уиски, но беше отвратително, мъжът ми пи тогава коняк, каза, че ставал, ама... Но, до сега сме почивали в Анталия, по-скъпи хотели, на "ултра ол", така че имаше и вноски напитки, включени в концепцията на хотелите. Тази година ще бъдем в Мармарис, само на "ол", мисля си, че водката си е водка - спирт - е, няма да бъде като "Руский стандарт", но, може би като "Савой", на вкус  Joy За всеки случай ще си купим от фришопа на отиване някакво хубаво уиски /в интерес на истината, на летището също има в 1 л. пластмасови бутилки, ама са си с етикетите на марката, де/, пък там ще му мислим Sunglasses

Мисля, че проблемът не е в носенето на твой си алкохол - въпрос на вкус, предпочитание, предлагане на място..., а като цяло е в културата на поведение - с алкохол, или без .... За съжаление, за много хора е важно "избиването на парите" - "може да преям, може да се подр...ам, ама ще изям 10 баклави, щото пари съм дал, ей".... Но.... това е понякога действителността, не напразно Бай Ганьо си е останал като нарицателно име Cry

Бери Гърл, би ли разказала повече за екскурзията до Далян - с кораб, или с автобус до там я направихте /имам предвид с автобус до Далян, а след това с корабчета/, от посрещащата фирма ли взехте екскурзията? Мен лично ме интересува повече организацията на самата екскурзия, иначе знам какво се посещава и вижда.

# 302
  • Мнения: 1 972
Все се каня да питам за стандарта на хотелите. Отговарят ли на категоризацията? Знам от личен опит,че в Гърция звездите си ги пишат както си искат Whistling И в Турция ли е същото???
Оххх, вече така ми се почива, че 3 седмици ми се струват като 3 години....

# 303
  • Мнения: 3 021
Отдавна вече категоризацията на хотелите се базира на други изисквания - размер на стаите, размер на балкони, задължителни изисквания какво трябва да има в тях, и много други неща, както и от концепцията за мениджмънт на хотела... С две думи - може да има хотел с 4 звезди, който да е по-добър от един 5 звезден хотел - наричат ги нискобюджетни. Освен това, звездната категоризация мисля че е свързана и с данъците и т.н., т.е. един хотел може да предпочита да си седи на 3 звезди, а не да плаща повече за следващата звезда. Това е много елементарно обяснение, но в същността си нещата са така.

# 304
  • София
  • Мнения: 236
Здравейте,

Онзи ден се върнахме от Бодрум и минавам да споделя отзиви и актуално инфо.
Бяхме в Isis Hotel & Spa, първото ми посещение в курорта изобщо  Simple Smile

Обслужването и отношението на турските домакини беше на много добро ниво, храната в хотела - добре приготвена и разнообразна.
Самият хотел се намира в края/или началото? на Гюмбет, което е на 4 км от самия Бодрум. До него слизахме с редовни рейсчета, които транспортират от и до курорта /билетите са по 3 лири/.
Баирът до хотела, за който се спомена тук е наистина факт, но не беше непосилен а и си има шатъл който качва през 15-20 мин гости на комплекса.
Самият комплекс е много хубав с растителност, с малка плажна ивица с шезлонги и до нея плаж на платформа, малък кей. Всичко е компактно и удобно, имат хубава фитнес зала с изглед към морето, спа център и всичко необходимо.
За времето на престой, случихме на два дни за целодневен плаж и слънце, на третия се разрази буря която преобърна кея и в следващите два дни валя и турците чистеха и връщаха плажа в ред.  Въпреки това уплътнихме идеално времето, в слънчевите дни влизахме и в морето, което ясно беше студено но в никакъв случай непосилно за плуване...така де, солта ми се стори далеч по-проблематична  Mr. Green 
Относно ОИ, забележката ми е по-скоро към туроператорите, които старателно описват включените в офертата услуги, но без да споменат че в комплекса реално половината от тях започват да се предлагат едва след 15 май, когато явно се открива официално сезона, като например а ла карт ресторантите/италиански, рибен, турски и кит/, тамба тумба бара, суши бара и част от баровете по плажа. Т.е. тези заведения в комплекса сега бяха затворени и изхранването беше възможно само в ресторанта на хотела + лоби бара и един бар на централния басейн.
Също така по отношение на звездите е добре да се уточни, че хотела е категория 5*, но реално от България предлагат настаняване само в клубната част - малки къщички в парка около хотела, които са с категория 4*. Самите къщички са много приятни, имат всичко но там като цяло е по-влажно. Също водата свършваше много бързо, особено следобяд когато очевидно се прибираха от плаж повечето гости.   

Относно самия Бодрум - предполагам че в разгара на сезона този курорт е оживен и наблъскан като Сл.бряг та бяхме супер доволни, че го посетихме именно сега. В него нямаше нещо особено за гледане, пазарната част беше малка и за разлика от Истанбул - там никой не му беше до пазарлък...хората са супер европеизирани и по пазара имаше яко безинтересни стоки  Thinking Ние не се отказахме разбира се и единия дъждовен ден отидохме за лов на подаръци и до по-далечни търговски зони, разгледахме и най-големия им мол в района - Midtown

Като цяло обаче ми се затвърждава мнението, че Турция и Гърция предлагат далеч по-пълноценни възможности за почивка и море, от тук и имаме много да учим за обслужване и отношение, да не говорим за поддръжката на комплексите и плажовете  Peace

Успех и лек път на всички, на които предстои!  Hug

# 305
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ние миналия септември бяхме в ISIS. Много ми хареса територията на комплекса и зеленината. Не съм забелязала топлата вода да привършва, но за сметка на това каналите бяха запушени, а ваните - засечени. Пръскачките също се включваха към 22-23ч. и пред стаите на партерните етажи на вилите ставаха големи локви. Стаите миришеха на влага, а в някои си миришеше направо на канал  Sick
Жалко, че не сте хванали а-ла карта. Ние бяхме на рибен алакарт и много ни хареса. Храната беше много на ниво.
Midtown ми хареса, но повече сякаш ми допадна Oasis. Пазарът във вторник има ли го още или вие не ходихте на него? Имаше доста интересни неща, които можеше да спазариш с до 80% намаление.

# 306
  • Мнения: 2 740
kimbolina,  миналата есен писах за същата случка със смяна на хотела  от Емералд. На около 10 човека съобщиха в трансферния автобус при пристигане  Confused, че няма да са в избрания от тях хотел, замазаха положението, че другият бил добър. После отзивите бяха; - мръсно, счупени шкафчета, лошо обслужване, никаква риба за целия престой....

# 307
  • Мнения: 4 128
точно се чудех защо хората носят бутилки с ракия като са на олинклузив, но след две страници разбрах
е всичкия алкохол ли не става-бира, уиски, водка  newsm78
това направо си е новия бай ганьо Joy

# 308
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Аз пия бяло вино и форми на коктейли, половинът набляга на бира -нямаме рекламации към алкохол  Peace
Ама всеки с вкуса си  Wink

# 309
  • Мнения: 2 740
Аз съм много благодарна за всички споделени мнения, така миналата година избрах хотел основно заради концепцията; храна-напитки- чистота-обслужване.  Алкохола беше на ниво.
Тази година пак ще се оглеждам, има време до есента.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Винаги,когато избирам хотел отварям техния сайт,там пише кое кога работи,какво се плаща,какво не,това е съвет,не заяждане,никога не се доверявайте напълно Peace

# 311
  • Мнения: 5 459
Здравейте на всички  Hug

И ние вчера се завърнахме от Мармарис - Грийн Нейчър!
Не съм много по разказите, но с няколко думи:
Пътувахме с Емералд, за разлика от миналата година, тази останахме доста доволни от тях. Представителката на агенцията на отиване беше много любезна, мила, разказваше и обясняваше всичко, което ни интересуваше. За разликата от екскурзовода на връщане, който много, много не му се работеше...
На отиване беше истинско "изживяване" на границата... горе-долу 3 часово чакане си откарахме...
Представители на агенцията в Мармарис, бяха Посейдон. Много сме доволни от двете изключително симпатични момичета от агенцията.  Embarassed
Хотела е хубав, с голяма територия, два големи басейна, зеленина, барчета/къде по-шумни, къде невероятно спокойни/...Собствения плаж на хотела в Ичмелер не го посетихме, но минахме покрай въпросния квартал и според мен плажа там ще е страхотен.
Храната не беше кой знае какво...аз не съм претенциозна, но може би липсваше разнообразие.

За съжаление хванахме два дни лошо време. През единия ден цял ден беше мрачно, но си запълнихме страхотно времето с разходки, сауна, покупки.... Предпоследния ни ден цял ден не спря да вали.
Хотела беше пълен с българи... което ме учуди много. Личеше си по минералните бутилки на масите, пълни с ракия....
Ходихме на екскурзия до Далян-Каунос - страхотно изживяване. Видяхме костенурка Карета-карета. Заслужава си на 100 %.  Hug

Какво друго да кажа освен, че не ни се прибираше обратно!
Ако някой се интересува за нещо, ще разказвам.

Ама защо бутилки с минерална вода пълни с ракия. Нали има включен алкохол. Питам, защото и ние сме от 20 юни .....оф 21 де, пропускам пътуването в Грийн Нейчър. А  стаите приятни ли са?

# 312
  • Мнения: 5 459
Е аз пък примерно лятото не пия концентрат, половинът ми не пие дори и бира враг е на алкохола. Аз си пийвам лятото бира и вино, поне тези питиета не стават ли за пиене....ми и аз пък не бих си понесла алкохол от къщи.

# 313
  • Мнения: 7 605

това направо си е новия бай ганьо Joy

Абсолютно! Сякаш в хотелите не предлагат и вносен алкохол срещу заплащане, или неразреден срещу бакшиш за бармана  Rolling Eyes  Като са тръгнали с ракията, може и някой да си носи свинска мас, щото видиш ли, в Турция няма.  Laughing

# 314
  • Мнения: 5 459
Хах, аз се чудя дрехите си как ще понесем, както тръгваме с купища дрехи, че и лекарства......само алкохолът ни липсва...

Общи условия

Активация на акаунт