Милано - 4

  • 75 162
  • 740
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 031
Хелън, а Мими каза ли ти играчите на кой отбор посещават ресторанта в Брера, в който бях предният път? Laughing

Даже ми показаха в книгата за резервации, че един от тях щеше да дойде по-късно....ноооо трябват тлъсти бакшиши за името. Joy

Не, нищо не съм казала...  hahaha

# 541
  • Мнения: 4 571
Нищо не ми е казвала Мимии на мен! Явно имате тайни!  smile3516
Реджина, ти си привилегирована да посещаваш да си близо до боговете! Завииид!

# 542
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Нищо не ми е казвала Мимии на мен! Явно имате тайни!  smile3516
Реджина, ти си привилегирована да посещаваш да си близо до боговете! Завииид!

Амии държи да си вземе процента от бакшишите, жената. Joy

Те сегашните са далеч от боговете, но едновремешните...бяха такива.

# 543
  • Мнения: X
Здравейте мили дами,
Януари ми предстои пътуване до Милано ( надявам се да хвана част от намаленията)  Praynig. Та въпросът ми е ,кой е най-добрият и удобен превоз ? Да използвам публичния транспорт, рент а кар, или нещо друго от летището в Бергамо до Милано? Също така ме интересуват нощувки на прилични цени, ако някой може да сподели впечатления. И на  повече информация за намаленията ще съм благодарна  bowuu bowuu

# 544
  • Мнения: 6 031
Здравейте мили дами,
Януари ми предстои пътуване до Милано ( надявам се да хвана част от намаленията)  Praynig. Та въпросът ми е ,кой е най-добрият и удобен превоз ? Да използвам публичния транспорт, рент а кар, или нещо друго от летището в Бергамо до Милано? Също така ме интересуват нощувки на прилични цени, ако някой може да сподели впечатления. И на  повече информация за намаленията ще съм благодарна  bowuu bowuu
Има автобуси от летището в Бергамо до Милано на цена 5евро. Фирмите, можете да видите на първа страница.

# 545
  • София
  • Мнения: 3 771
Блед, разгледай .............................

Време за няколко часа почивка…
regina di cuori
Отново благодаря, запазих всичко постнато от теб за следващи посещения, които ще бъдат съвсем скоро.
Знаеш ли, наистина търсим забележителности и други, които не са масови и толкова известни. Непрекъснато преоткриваме нови неща, които ме радват много повече, отколкото до болка известните.
Нашите пътувания вече в Италия са малко странни, защото трудно намираме непосетени обекти, но има много, и  това ни дава стимул да се връщаме отново и отново.
Ако и ти се сещаш за нещо подобно, ще ти бъда благодарна, колкото и да не е посещавано от туристи/още по-добре/.
Да не забравя да ти кажа, че успяхме да посетим две от предложенията ти, Castello Borromeo  … Antica Trattoria di Mirazzano
Какво да кажа, това е истината, затова е Италия и то както беше казано в „Индустриална зона“?  Да има такава, минали сме и там, но защо всичко под един знаменател мили хора.
Regina, какво спокойствие, зеленина. Стана ни неудобно, че сме с кола, хората бяха на велосипеди.
Замъкът не можахме да го видим отвътре, има сериозен ред за посещения/друг път/. Там спокойно си живеят наследниците на фамилия Borromeo. Забележете, род от 13 век, а замъка е от малко по-късно. Преди да отидем се запознах буквално с тяхната история и тази на замъка, веднага ми стана ясно какво си ми дала, благодаря. Точно такива неща ме вдъхновяват и карат да обикалям без умора.
Но пък на Траторията и се насладихме максимално, пак ти благодаря.
Не обичам да пиша за храна, но тук си заслужаваше. Ако някой се интересува, допълнително…
Тръгнахме наоколо, има малки водоеми, до два от тях забелязахме интересно място, мислим музей или нещо подобно. Смях, оказа се почистваща фирма, явно известна и голяма.
Всъщност и замъка е заграден от вода…
Оазис между земеделски земи. Срещат се и неугледни постройки, занемарени територии, но все пак сме в Италия. Казваш си, на две крачки е Милано, защо не се използват рационално, няма време за досадни теории.
Наблизо е Pantigliate, хубава църква, стари сгради, пак се чудиш колко близо е Милано.
Излизаш от него и попадаш отново в място за шопинг. Комплекс от магазини и заведения и отново харчлък в Paullese Center, Leroy Merlin и др…
Не пропуснахме Dell'idroscalo, тръгнахме към Луна парка наблизо. Погледнахме и се отказахме, все пак идваме от Gardaland, щеше да си развалим нагласата.
Минахме и покрай Galleria Borromea, но нямаше време, остана за друг път.
Обиколихме района перфектно, дори не ползвахме метрото до центъра, тук ни беше добре.
Относно San Donato, пак целиш в десятката, едно от местата където сме спирали, отново заради метрото, но в друг хотел Crowne Plaza/там открихме промоция/. Запазвам си и Rege, точно това ни трябва, спокоен паркинг и близко метро.
Посетихме Assago и Trezzano Sul Naviglio и наоколо.
Отдадохме се на района около нас Centro MilanoFiori … 
Това е в общи линии, накратко…
Вече твърде далеч, Лацио ТУК
очакваме Хелоуин, след което ще отплаваме…

# 546
  • Мнения: 743
Само да ви информирам че от март ще има полет на райанер от бергамо до копенхаген.За Ню Йорк ще почакаме още но са поръчали 200 нови самолета и гледат изтока с голям интерес.Толкоз пък нас да не ни забелязват може ли!

Блед като решите да се отклоните от утъпканите и донякъде банални пътища идете във Valbrembana където е истинска локална атмосфера,през всички сезони е хубаво,добри писти зимата и гледки лятото.Тия дни има т.нар sagre на открито с дивеч,кестени,трюфели естествено полента и реки от вино.Атмосферата е много приятна, весела и имаше миналата седмица английски туристи ,които след не знам колко чаши вино се разбираха перфектно с местните планинари които и аз не разбирам.
От Милано през уикендите масово се изнасят натам в търсене на чист въздух ,няма сравнение със замърсения и хаосен град.

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 20:23 от азиа_asia

# 547
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Момичета знаете ли до колко часа работи метрото линия 5, харесах си хотел до метростанция Bignami, доста отдалечено е от центъра, затова се интересувам. Видях, че линиите на метрото 1,2,3 са до 00:30 мин, но за линия 5 не видях разписание.

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета знаете ли до колко часа работи метрото линия 5, харесах си хотел до метростанция Bignami, доста отдалечено е от центъра, затова се интересувам. Видях, че линиите на метрото 1,2,3 са до 00:30 мин, но за линия 5 не видях разписание.

до 12ч работи  http://orari.atm-mi.it/M5_300.pdf

# 549
  • София
  • Мнения: 3 771

Блед като решите да се отклоните от утъпканите и донякъде банални пътища идете във Valbrembana където е истинска локална атмосфера..............

азиа_asia Много набързо от Монте Карло.
Благодаря за чудесното предложение…
Но и района между Lago di Como и Lake Iseo сме го пребродили…
Качвали сме се от Zogno до Lenna и всички околности.
Правили сме минерални бани в San Pellegrino Terme.
Като от тук по тежък път сме слизали до Lovere и езерото.
И т.н.
Наистина страхотен район е Brembana Valley, сигурно ще се върнем и тук отново…
Мога да бъда полезна, ако някой тръгне в тази посока…

# 550
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Violenza, благодаря много.

# 551
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Блед, радвам се че ти е харесало...ти ме уби с това моментално посещение.


Да довърша за зоната...на задната улица се намира това:


http://www.laghettoazzurro.it/

Хубава гледка и похапване.


От другата страна на околовръстното (горе-долу срещу Крауне Плаза) е това:

https://www.google.it/search?q=abbazia+di+chiaravalle&biw=10 … &ved=0CDcQsAQ


За замъците в провинча ди Милано:

http://www.mondimedievali.net/castelli/Lombardia/milano/provincia.htm


В Милано: зоната зад Палаццо Реале също е хубава, църкви, Държавният Университет, Ла Ротонда делла Безана

https://www.google.it/search?q=laghetto+azzurro+peschiera+borrom … onda+della+besana

https://www.google.it/search?q=universit%C3%A0+statale+milano&am … p;ved=0CAcQ_AUoAg


Също и Университета ''Ла Каттолика'' е в хубава сграда:

https://www.google.it/search?q=universit%C3%A0+statale+milano&am … +cattolica+milano


# 552
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 4
Здравейте очертава ми се ходене до Милано  newsm44 Но намерихме хотел в Римини на много добра цена. Въпроса ми е някой знае ли Римини-Милано дали са близко?  И от летището Бергамо до Ремини как може да се стигне?  newsm78 newsm78

# 553
  • Мнения: 6 031
Здравейте очертава ми се ходене до Милано  newsm44 Но намерихме хотел в Римини на много добра цена. Въпроса ми е някой знае ли Римини-Милано дали са близко?  И от летището Бергамо до Ремини как може да се стигне?  newsm78 newsm78
Римини е близко до Сан Марино, но не и до Милано...
Можете да стигнете до там с влак. От летището първо трябва да отидете до някоя гара- Милано или Бергамо с автобус. После с влак до Болоня и после с още един влак до Римини. Пътуването ще е поне 4 часа.

# 554
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 4
Aа ясно,много благодаря. Ще търсим хотел в Милано. Намерих доста пансиони ,но с обща баня..  Ако може някой да препоръча хотел в който сте били.. И още един въпрос . От летището Бергамо се тръгва с автобус и спира на Гарата нали така,а в близост до гарата има ли метро? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт