На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 022
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 841
Vanq_6119, съжалявам за провалената Ви почивка  bouquet.
Не мога обаче да разбера едно нещо, което винаги ме кара да се ядосвам, макар да не се е случило на мен Mr. Green.
Защо  приемаме винаги мненията на тур оператора за меродавни и истински newsm78.
Много спорове сме водили и в тази тема по този въпрос.
Те (туроператорите и агенциите) никога не са безкористни. И са прави, гледат си бизнеса и ако могат да ни изманипулират за най-удобния за тях хотел, за който имат спуснати директиви за продажба го правят. И че няма значение дали агенцията се казва Ориент, Турс клуб, Емералд, Алфа тур, Тез тур  и останалите. Те винаги ще бъдат от едната страна на бариерата, а ние потребителите от другата. И да не ни се правят на благи овчици #Cussing outЗащото всичките са едни и същи.
Но в интернет, особено в руските форуми, без да изключвам трипадвайзър и холидей  чек можем да намерим десетки истински мнения за хотелите Peace.
Нужно е просто да ги прочетем преди да резервираме, а не обратното и да не се оставяме да ни манимулират.
Всъщност този хотел е поредното потвърждение на максимата, че евтиното излиза скъпо + провалена почивка Thinking

# 316
  • София
  • Мнения: 3 797
Vanq_6119, съжалявам за провалената Ви почивка  bouquet.
Не мога обаче да разбера едно нещо, което винаги ме кара да се ядосвам, макар да не се е случило на мен Mr. Green.
Защо  приемаме винаги мненията на тур оператора за меродавни и истински newsm78.
Много спорове сме водили и в тази тема по този въпрос.
Те (туроператорите и агенциите) никога не са безкористни. И са прави, гледат си бизнеса и ако могат да ни изманипулират за най-удобния за тях хотел, за който имат спуснати директиви за продажба го правят. И че няма значение дали агенцията се казва Ориент, Турс клуб, Емералд, Алфа тур, Тез тур  и останалите. Те винаги ще бъдат от едната страна на бариерата, а ние потребителите от другата. И да не ни се правят на благи овчици #Cussing outЗащото всичките са едни и същи.
Но в интернет, особено в руските форуми, без да изключвам трипадвайзър и холидей  чек можем да намерим десетки истински мнения за хотелите Peace.
Нужно е просто да ги прочетем преди да резервираме, а не обратното и да не се оставяме да ни манимулират.
Всъщност този хотел е поредното потвърждение на максимата, че евтиното излиза скъпо + провалена почивка Thinking
А ако човек не знае чужди езици? Аз например руски не говоря, как да търся в руски форуми?

# 317
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Vanq_6119, съжалявам за провалената Ви почивка  bouquet.
Не мога обаче да разбера едно нещо, което винаги ме кара да се ядосвам, макар да не се е случило на мен Mr. Green.
Защо  приемаме винаги мненията на тур оператора за меродавни и истински newsm78.
Много спорове сме водили и в тази тема по този въпрос.
Те (туроператорите и агенциите) никога не са безкористни. И са прави, гледат си бизнеса и ако могат да ни изманипулират за най-удобния за тях хотел, за който имат спуснати директиви за продажба го правят. И че няма значение дали агенцията се казва Ориент, Турс клуб, Емералд, Алфа тур, Тез тур  и останалите. Те винаги ще бъдат от едната страна на бариерата, а ние потребителите от другата. И да не ни се правят на благи овчици #Cussing outЗащото всичките са едни и същи.
Но в интернет, особено в руските форуми, без да изключвам трипадвайзър и холидей  чек можем да намерим десетки истински мнения за хотелите Peace.
Нужно е просто да ги прочетем преди да резервираме, а не обратното и да не се оставяме да ни манимулират.
Всъщност този хотел е поредното потвърждение на максимата, че евтиното излиза скъпо + провалена почивка Thinking
А ако човек не знае чужди езици? Аз например руски не говоря, как да търся в руски форуми?

С google translate  Peace

Не бих се доверила на избора на туристическа агенция, подкрепям с две ръце roje22. Достоверна информация за хотела винаги може да се намери в интернет  Wink

Доколото помня vanq_6119 беше направила компромис с избора заради компанията, желая септемврийската почивка да изтрие всички неприятни спомени  Hug Hug

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 09:22 от Вълшебство

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
vanq_6119, много съжалявам за неприятните ви преживявания. Явно от Ориент 99 си опъват много добри комисионни от този хотел и гледат да го предлагат повече от останалите. На мен например никой дори не ми споменаваше хотела, който си бях харесала предварително, а в tripadvisor-а рейтинга му е 89% и всички мнения за хотела са супер положителни. Предлагаха ми и други хотели, но аз си държах на този, който си бях харесала. Надявам се, че предвид високия рейтинг, хотела ще ми хареса.

# 319
  • Мнения: 431
Някой по-напред беше питал за аква обувки. Следващата седмица (от 23.06.) ще има в Кауфланд.

# 320
  • Мнения: 60
Някой по-напред беше питал за аква обувки. Следващата седмица (от 23.06.) ще има в Кауфланд.

Аз питах , но вече си купих от метро Simple Smile
Благодаря

# 321
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
Има ли завърнали се от PALM WINGS BEACH RESORT KUSADASI   Simple Smile

# 322
  • Мнения: 242
vanq_6119, жалко за провалената почивка. Искам да кажа, че вината не е само в хотела, защото преди две години питах за същия хотел при същия ТО. Тогава ми казаха за съществуването на всички лоши неща, за които си споменала като особено наблегнаха на липсата на топла вода, а понякога на каквато и да е вода. Не знам защо сега са си сменили мнението. newsm78

# 323
  • Мнения: 51
За Pine bay - да, идват сервитьори, на които поръчвате и те сервират. Имаше и от къде сами да си вземем безалкохолни, айрян... Но по принцип се сервира Simple Smile

Специално за хотел Pine Bay искам да кажа, че по принцип има сервитьори, но не могат да сервират на всички, особено на българите. Определено при пълен хотел няма физическа възможност да се сервира на всеки.....

Върнахме се в неделя от Кушадасъ- Pine Bay, като ми остане малко повече време ще разкажа подробно за почивката Simple Smile

# 324
  • Мнения: 71
За Pine bay - да, идват сервитьори, на които поръчвате и те сервират. Имаше и от къде сами да си вземем безалкохолни, айрян... Но по принцип се сервира Simple Smile

Специално за хотел Pine Bay искам да кажа, че по принцип има сервитьори, но не могат да сервират на всички, особено на българите. Определено при пълен хотел няма физическа възможност да се сервира на всеки.....

Върнахме се в неделя от Кушадасъ- Pine Bay, като ми остане малко повече време ще разкажа подробно за почивката Simple Smile
И какво тогава....остават гостите биз питиета или има от къде да се самообслужат!!??

# 325
  • Мнения: 51
За Pine bay - да, идват сервитьори, на които поръчвате и те сервират. Имаше и от къде сами да си вземем безалкохолни, айрян... Но по принцип се сервира Simple Smile

Специално за хотел Pine Bay искам да кажа, че по принцип има сервитьори, но не могат да сервират на всички, особено на българите. Определено при пълен хотел няма физическа възможност да се сервира на всеки.....

Върнахме се в неделя от Кушадасъ- Pine Bay, като ми остане малко повече време ще разкажа подробно за почивката Simple Smile
И какво тогава....остават гостите биз питиета или има от къде да се самообслужат!!??

Разбира се  Simple Smile бара е в ресторанта . Ставаш и си вземаш каквото и колкото си поискаш, никакъв проблем Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 13:11 от malka kalinka

# 326
  • Мнения: 71
Благодаря!!Много се надявам да прочетем твоя разказ за почивката преди да тръгнем!! Simple Smile

# 327
  • Мнения: 242
Здравейте, успяхме да отберем няколко интересни хотели за нас, и се надяваме на вашето мнение на къде точно да се запътим. Бюджета ни е 1500 лева за 7 нощувки, ако много си заслужава може и да го попрехвърлим, държим най-вече на водните пързалки заради детето...Ще бъдем двама възрастни с дете на 11, пътуване с автобус от София, сравнявах цените в една агенция за един същи период, от 19.09. Очаквам мнения, къде е най-подходящо по това време на година, ясно е, че времето не може да се прогнозира, но все пак къде ще ни е комфортно...Ясно е, щом сме се запътили към Турция се надяваме на добър оу инклузив, а и това ще ни е първа почивка в Турция

Кушадасъ-
Батихан- 1724 лв.
Палм уингс- 1522 лв.
Гранд Блу скай- 1561 лв.
Пейн бей-1489 лв.

Мармарис

Грийн неичър-1365 лв.

Бодрум- Голдън Ейдж- 1445 лв.

Дидим
Маджестик клуб Тархан- 1412 лв.

Освен конкретни препоръки, приемаме и нови предложения : ) Благодаря : )

# 328
  • Мнения: 416
Ето го отчета за Atlantique Holiday Club Kusadasi лято 2014
От София тръгнахме в 15:00, в 07:00 на другата сутрин бяхме в хотела. Преминаване през граница за около 40 мин., ферибота веднага го хванахме.
Настаниха ни в 13ч. Гривни ни сложиха в 10ч., за да можем да отидем на обяд. За времето от пристигането ни в хотела до слагането на гривните НЕ предлагаха кафе, чай, вода, безалкохолни напитки и сокове във фоайето на втория етаж, както правеха миналото лято.
Стаята беше хубава. На последен четвърти етаж с изглед към тенис кортовете. Голяма тераса с два стола.  Баня с  душ-кабина, заредена с всички необходими шампоани, сапуни. Снежно бели кърпи. Имахме общо 9 за двама души + кърпа за крака. Сешоар - достатъчно мощен, за да изсуши гъстата ми коса. Нямаше нужда да си нося моя, но.. пак си го носех/за всеки случай/.Имаше голямо легло за двама. И още едно единично легло, нормален размер. Това при положение, че сме 1 възрастен и 1 дете! Голям вграден гардероб. Сейф.Тоалетка и масичка с чекмедже. Един фотьойл. Телевизор и климатик. Като цяло размера на стаята беше голям в сравнение с други хотели!
Почистваха всеки ден. Кърпи сменяха всеки ден, спално бельо - през 3 дни.
Като цяло чистотата в хотела бе на ниво. Никъде няма боклуци. Добре поддържана територия във всяко едно кътче.
Ресторанта. Основният бе разделен на две части – външна и вътрешна. Хубави маси и столове. Свежи картини. Външната част разделена на две огромни тераси. Освен това има и а-ла-карт на плажа.
До плажа имаше бар, там се предлагаше междинно похапване - сандвичи, спагети и т.н. До ресторанта също има бар - и той за междинно похапване, алкохол и безалкохолни - постоянно.
Храната. Голямо разнообразие. Много салати. Много храна. Скара всяка вечер, пилешко и телешко, риба всеки ден. Манджи поне по 2-3 вида всеки ден, супи - по 1-2 вида, ежедневно. Правеха пиде пред нас в ресторанта. Десертите - гоооолямо разнообразие- саралии, пастички, скалички, кремчета, грис халва, кадаиф и т.н. Никой не е останал гладен. Соковете и безалкохолното - от машина. Виното е само бутилирано. Имаше фрешове - платени по 5 лири. Предлагането на плодове традиционно е ограничено, но подобрено в сравнение с миналото лято - имаше диня, ябълки и портокали всеки ден, сливи - през ден, стафиди - само на закуска, за 7-дневен престой само веднъж имаше смокини.
Територията на хотела. Голяма. Подържана, с огромни по площ градини, в които обаче тепърва се засаждаха цветя и зеленина.
Басейни. Два, от които само единият има детска секция. Имаше пързалки. Четири за възрастни и една за деца. Дълги, хубави,много добре направени, ролба, скоростна, закрита. Тук е мястото да спомена, че в сравнение с миналото лято басейните са изцяло новопостроени, с пренаредено дъно /като дълбочина/ и нови плочки. Пързалките също са нови.
Плаж. Пясъчен.Плитък и равен, идеален за деца! Чадъри и шезлонги на плажа и на басейна безплатни и според мен НЕдостатъчно като бройка, налагаше се да си запазваме рано сутрин места и на плажа и при басейните. Имаше доста изпочупени шезлонги - така и не ги махнаха или подмениха да времето на престоя ни! Има душове. Предлагат се и водни спортове. Мръсен пясък, пълен с фасове и клечки от сладолед! Водата поне бе чиста! Вълни никакви. Ветрец слаб.
Времето. През цялата почивка - слънце! Температури около 32 градуса.
Гостите на хотела. 90% българи - това отчитам като голям, голям минус. Имаше още руснаци, поляци, турци и румънци.
Анимацията. За разлика от лято 2013 анимация почти липсваше, за деца -нищо!!! Аниматорския екип беше Alpi Team, които са работили в Ефесиите, голям провал!!!
Обслужването – типично по турски всички се стараеха да ни направят престоя незабравим.
Тематични вечери. Само веднъж имаше турска вечер - турска кухня на вечеря и бедна програма с турски народни танци след това при бара. Излишно е да споменавам, че миналата година тематични вечери имаше всеки ден, но за анимацията писах вече...
Интернет - ужасно слаб безплатен в район на рецепция и лоби бар.
Впечатлението. Останахме леко разочаровани правейки сравнение с почивката ни в Атлантик миналото лято. Не съм сигурна, че въпреки грандиозните промени, които предстоят, бих избрала пак този хотел.
За ремонта. Такъв има. Изцяло пренаредени са басейните, пързалките са нови. Пътеките в целия комплекс са нови и осветени, бара при дълбокия басейн е изцяло нов, има и нови маси. Дълбокия басейн вече не е дълбок, а с еднаква навсякъде дълбочина от 140м. Комплекса с магазините също е новопостроен, има и нови магазини. Все още се озеленяваше навсякъде. Строи се нов амфитеатър - огромен е! Има изградени и три сцени към него, също така има изкопи за нови три басейна, вероятно и повече. Площта върху която се строят амфитеатъра и басейните се равнява на общата площ на хотела и плажа! Предполагам, че ще бъде нещо доста мащабно и грандиозно. Това в момента е една огромна строителна площадка, в която работят от сутрин до вечер, шум не се чува, не се усеща прах или др.такива.
На поляните този път нямаше възглавници, трева също нямаше.
Такъв е хотел Atlantique Holiday Club през моите очи това лято. На всички пътуващи пожелавам слънчево време и много усмивки!
коментарът ми за хотел АТЛАНТИК лято 2013
И тази година се възползвахме от услугите на Емералд. Нямам забележки към тях като фирма, както и към техния представител там - Айхан от Тълсъм тур. Пътуването обаче беше кошмарно - автобусът беше на Хеброс бус.. 60-местен, тесен и без индивидуални климатици, половината пътници се прибраха кашлящи и хремави по тази причина! Според мен не е удачно да се използват такива тесни автобуси за толкова дълги пътувания. Догодина ще заложа на фирма, която превозва туристите си като хора, а не животни!

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 18:57 от zorii

# 329
  • Мнения: 29
vanq_6119,моите съжаления за лошия избор. Тук искам да кажа нещо,господина който съветва  че тур.фирмите си гледат единствено интереса и манипулират хората,спокойно може да получи Нобелова награда за остроумие.Влизайки в явно противоречие със собствения си подход за резервиране на почивката(помним какви хвалебствия сипеше за Емералд  )Хайде кажете ми колко от вас са резервирали без помощта на нашите фирми ?Тук можем да си пишем какво ли не,но щом се стигне до реална резервация,всички бягаме при тях.Така че извода е ясен според мен.Без тези "манипулатори" и"интересчии" категорично не можем,поне не и в обозримо бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт