На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 017
  • 741
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3
Относно екскурзиите, организирани от посрещащите ви представители мога да кажа следното:
4 пъти сме били в Мармарис и всяка година сме си избирали по две екскурзии, но никога не сме ползвали услугите на представителите на ТА, защото техните цени са едва ли не двойни. Обикновено ходим до пристанището и се уговаряме с някое корабче, което се движи по избрания от нас маршрут. Като пример на корабчето ОРКА ни взеха 30лири за екскурзията до Далян, а за дете до 12г. безплатно. Може да избирате и пазарите със стотиците агенти, които са из целия град.
Едни от най-хубавите ни преживявания са именно дайвинга, който беше вече споменат, разходка с яхта из Егейските островчета /да не се бърка с разходка с яхта из залива на Мармарис, която според мен не си заслужава толкова/ и горе долу до Далян.
Екскурзиите до Памуккале, Родос и Ефес са друга категория, които просто трябва да се видят.
Пожелавам на всички отиващи в любимия ми Мармарис хубави емоции!

Можеш ли да кажеш името на тази агенция, от която сте доволни? Ние също желаем да отидем на дайвинг и ми се иска случим на готини хора, тъй като ще ни е за пръв път.  Peace

# 451
  • Мнения: 164


Ванче spoko Hug, радвам се че сте така положително настроени и проблемите не са ви провалили почивката, ти имаше един пресънтиман, ама се съобрази с приятелите. Убедена съм, че есента ще си прекарате страхотно  Hug


Жане Hugблагодаря 3а пожеланията Hug И а3 се надявам септемврийската почивка да е по-добра от юнската. 3абравила съм,твоята почивка мина ли или предстои...

# 452
  • Мнения: 4 128
Красива бела, така и не се видяхме или познахме  Simple Smile
още нещо за палм уингс-и тази година раздаваха промо стаи без тераси на хора които са платили за стандартни
това го писах и в анкетата на хотела, и на туроператора
също не съм доволна от гюл/представителя в хотела/-изобщо не я интересува нищо, освен колко човека ще се запишат за екскурзии

# 453
  • София
  • Мнения: 1 841
Красива бела, така и не се видяхме или познахме  Simple Smile
още нещо за палм уингс-и тази година раздаваха промо стаи без тераси на хора които са платили за стандартни
това го писах и в анкетата на хотела, и на туроператора
също не съм доволна от гюл/представителя в хотела/-изобщо не я интересува нищо, освен колко човека ще се запишат за екскурзии
Iliana_mama, напиши моля те кой е тур оператора, за да може , който  резервира през него този хотел да е наясно, че вместо стандартна може да получи промо стая Thinking.
Да им се скара предварително, щото след това файда няма Mr. Green. Почивката ти е развалена newsm78

# 454
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Красива бела, така и не се видяхме или познахме  Simple Smile
още нещо за палм уингс-и тази година раздаваха промо стаи без тераси на хора които са платили за стандартни
това го писах и в анкетата на хотела, и на туроператора
също не съм доволна от гюл/представителя в хотела/-изобщо не я интересува нищо, освен колко човека ще се запишат за екскурзии

Аз се чудя каква им е функцията на тези представители, освен тази да си предлагат екскурзиите. Реално не може да разчиташ на тях за нищо /особено за по-сериозни неща/, защото не може да им видиш очите. Нашата представителка я помолихме да дойде по-късно при нас да ни обясни за екскурзиите, а така й не дойде. Явно толкова беше заинтересувана да си продава екскурзиите. Като се върнахме писах писмо до нашата ТА и изразих недоволството си от нея.
А във вашия случай освен изразяване на недоволство от посрещащата ТА, спокойно може да си искате и връщане на някаква сума, при положение, че реално сте платили повече от това, което сте получили. Като цяло докато не се научим да не си мълчим и да си търсим правата, ТА /и не само те/ няма да се научат да работят както трябва.

# 455
  • София
  • Мнения: 601
Красива бела, така и не се видяхме или познахме  Simple Smile
още нещо за палм уингс-и тази година раздаваха промо стаи без тераси на хора които са платили за стандартни
това го писах и в анкетата на хотела, и на туроператора
също не съм доволна от гюл/представителя в хотела/-изобщо не я интересува нищо, освен колко човека ще се запишат за екскурзии

iliana_mama ако във ваучера ви пише стандартна/фамилна стая, хотелът е длъжен да ви даде съответно стандартна/фамилна стая. За това, че са ви дали промо стая, няма вина туроператора. Трябвало е на място да говорите с тази Гюл и да си искате да ви сменят стаята. Радвам се, че все пак сте доволни от почивката и сте си изкарали добре.  Simple Smile

# 456
  • Мнения: 4 128
Iliana_mama, напиши моля те кой е тур оператора, за да може , който  резервира през него този хотел да е наясно, че вместо стандартна може да получи промо стая Thinking.
Да им се скара предварително, щото след това файда няма Mr. Green. Почивката ти е развалена newsm78
Rouzi ние си бяхме в стая с голяма тераса, но други се оплакаха
роже не мисля че проблема е в туроператора, защото въпросните настанени не бяха с нашата агенция
въпросната гюл е представител на всички агенции за този хотел
и започна да раздава ключове на хора от най-различни агенции
така че не мога да кажа с коя агенция са пътували тези хора и дали има значение
не знам дали проблема е в този представител или в самия хотел, но това ми направи много лошо впечатление
аз от форума научих ,че това са промо стаи, останалите хора не знаеха и си мислеха че това е просто лош късмет
като изключим почистването през пръсти в стаята, всичко си беше наред
даже се изненадвам, че общите части бяха по-поддържани от стаите
единствено това, че биха ме настанили в такава промо стая, не би ме върнало в хотела

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 10:57 от iliana_mama

# 457
  • Мнения: 310
Здравейте
В събота се върнахме от почивка в AQUA FANTASY в Кушадасъ. Беше ни първа почивка в Турция и сме супер доволни - двама възрастни и дете на 9г.
Пътувахме със самолет, ТА Емералд. От летището ни качиха в автобуса, минахме през Дидим да оставим почиващи. Нашия хотел беше последен и към 10 сутринта бяхме там. Веднага ни сложиха гривните. Оставихме багажа в багажното отделение, закусихме и на плаж.
Представител ни беше Неби (Небихат). Видяхме я за пръв и последен път тогава, но нямахме и нужда повече от нея. Обесни ни всичко доста изчерпателно, както за хотела, така и за екскурзиите. Съдейства ни да ни дадат стаята по-бързо. Бяхме платили за обикновена двойна стая, а ни настаниха във фамилна. Естествено не се оплакахме  Laughing
Всичко беше страхотно - басейните, плажа, аквапарка. Плажните хавлии се даваха срещу карти, които получихме при настаняването. Можеха да се сменят по колкото пъти искаме на ден.
Храната - храната беше повече от вкусна и изобилна. Нямам никакви забележки. Огромно разнообразие от плодове - диня, пъпеш, ягоди, череши, сливи, праскови, кайсии, нектарини... А за техните десерти нямам думи, много много вкусно. За хората, които не издържат без свинско да знаят че не се предлага. На нас не ни е липсвало и ми беше смешна драмата на някои хора. Имаше много вкусна риба. На рибната вечер имаше огромна риба тон с почти височина на човек, която готвачите пред всички филетираха и печаха. Беше много впечетлително.
Ходихме на екскурзия до Ефес - по 40 евро и 25 за дете. Хареса ни много
До Кушадасъ ходихме с маршрутка - мисля че беше 4 лири на човек.
Гостите бяха основно англичани, скандинавци и германци.
Много ми хареса в хотела че всичко е на 2  или 3 етажа. Самия хотел е на много голяма територия, но е нисък и изглежда като залепени една до друга къщички. Създаваше усещане за уютност и е много по-добре от огромна бетонна конструкция. Бяхме в основния корпус.
Чистотата беше на ниво, никъде не видях боклуци, нито фасове по плажа. Всички бяха изключително любезни.
Посетихме рибен ресторант от ала карт ресторантите. Не беше нищо особено
Вечер имаше програми в амфитеатъра и дискотеки на плажа
Плажа е с доста различен от нашия пясък. Много фин, все едно е с брокат и на самия бряг изглежда малко като кал. Морето е страхотно плитко. Вървиш, вървиш, вървиш а все те е под кръста. И на басейните, и на плажа винаги се намираха свободни шезлонги.
В деня на заминаване си освободихме стаята още в 10 сутринта. Тъй като не ти махат гривните цял ползвахме всичко в хотела включително плажните хавлии. Вечерта се изкъпахме (има отделни бани със съблекани и шкафчета), преоблякохме се, вечеряхме взехме багажа и към 8 и нещо вечерта ни взе автобуса към летището.
Накрая мога да кажа още веднъж ще сме много доволни. И да питам дали има и други хотели от типа на Аква Фентъзи с такъв аквапарк към тях




# 458
  • Мнения: 228
Здравейте момичета,за първи път ще пътуваме до Турция за море и сме решили със собствен транспорт.Дестинацията май ще бъде Кушадасъ,от 05 до 13 юли.СИлно се колебая между Батихан и Пин Бей.Дайте насоки,виждам,че и за двата отзивите са положителни,с две деца сме-на 2 и на 6години.Предварително благодаря

# 459
  • Русе
  • Мнения: 1 514
И ние се завърнахме от нашата почивка в Турция. Пътувахме с Емералд, бяхме на първите седалки, бяхме платили на 17 януари, явно сме били първите. На отиване автобусът беше много широк и удобен, голямо разстояние между седалкте, хората в автобуса бяха малко, имаше доста свободни седалки. Не усетихме пътя. Екскурзоводката ни Есра ни разказа разни неща за Турция, за хотела, за каквото я питахме, често се разхождаше край пътниците, питаше ни как сме, доволни ли сме от температурата в автобуса и т.н. За 15 часа стигнахме от Варна за Кушадасъ. В 6 часа ни оставиха в хотел „Ефесус Принцес”. Невероятно хубав хотел, много ни хареса всичко. Всъщност ние не бяхме в хотела, а в къщичките. Тук във форума на бгмама няма почти никакква информация за този хотел. Комплексът представлява един невероятно красив парк с много цветя и зеленина, с много двуетажни и 3-етажни къщички разположени в парка и един голям хотел. Бяхме двама възрастни с 2 деца до 13 години. Бяхме резервирали клубна стая, не фамилна, но получихме апартамент, състоящ се от 1 голяма стая със спалня, гардероб, шкафове и една малка стаичка с 2 легла за 2 деца, тоест ние очаквахме стая със спалня и разтегателен диван, а получихме едва ли не апартамент. Определено много ни харесаха стаите и банята. Сменяха кърпи всеки ден, чистиха всеки ден, само последните дни идваха да чистят точно между 2 и 4 следобед, а това беше единственото време, когато прекарвахме в стаята и им казвахме да не чистят, така че последните 2 дни не чистиха. Кърпите за плаж също сменяхме всеки ден. Храната просто превъзходна, може би по-капризните да кажат, че нещо не им е било по вкуса или им е липсвало, за мене всичко беше чудесно. Анимацията също на много високо ниво. Сравнявам с хотелите в Албена, в Турция до сега не съм била, Албена е много, много по-назад от хотелът ни в Турция.
Нещата, от които съм недоволна – посрещащата ни турска екскурзоводка – Небахат, която видях само първият ден, когато дойде да ни предложи екскурзия. После въобще не се вясна в хотела, или аз не я видях, но питах другите българи, дали някой я е виждал, никой не беше. Освен това, ми каза, че трябва да платя на 12-годишния ми син 40 евро за екскурзия до Ефес, колкото на възрастен, а после, когато отидохме на екскурзията за него не взеха билет, понеже е дребничък, беше дошло едно момиче, която не се беше записало и дадоха билета за сина ми на нея, а синът ми мина с другите деца без билет. Много се ядосах, но не ми се разправяше.
И другото, от което съм недоволна беше кошмарното пътуване на връщане. Бяхме с друг автобус, беше тясно между седалките, аз съм човек, нямащ 50 кг., но нямаше достатъчно място да си опъна удобно краката през нощта, не зная как ка изкарали 100-килограмовите мъже. Освен това шофьорът и екскурзоводката бяха изключително нагли. Единият шофьор на около 30 години пусна климатика сигурно на 15 градуса. Когато хората му казаха да вдигне малко температурата, че е студето, той съвсем го изключи, стана изключително задушно, казаха му да го пусне слабо. Той каза, че не занем, какво искаме и го пусна отново на около 15 градуса. Умряхме от студ цяла нощ, сигурно всички от автобуса се изредиха да му казват, че е много студено, да го намали, но не, той го остави така. Аз лично цяла нощ не успях да спя, трепереща от студ, но други жени, казаха че чак до тоалетна им се ходи през час, защото са измръзнали, но той и до тоалетна не желаеше да спре, уж нямало къде. А екскурзоводката, може би на 18-19 години и беше много забавна цялата ситуация, не и запомних името, нещо от типа на Аджеда беше. Изобщо не се разходи между седалките да види, как е температурата, как са хората, не ни разказа нища за Турция, нищо че я попитахме за Измир. Не ни попита как сме изкарали, доволни ли сме от хотелите, изобщо държеше се като дете в детската градина.

# 460
  • София
  • Мнения: 413
vesssrusss  Hug радвам се, че сте си изкарали хубаво и сте останали доволни от Ефесус Принцес, мислех, че сте се отказали, но сте взели правилното решение. Peace

# 461
  • Мнения: 4 204
nadia_n. и ние в събота се върнахме от AQUA FANTASY в Кушадасъ- били сме по едно и също време.
Ние бяхме с автобус.
Настанени в Клуб хотел, къщичката ни беше точно до входа на Аквапарка и единия хотелски басейн, на който се отядохме на гюзлеменца. На обяд само на басейна се хранехме, не ни се ходеше до основните ресторанти.
Комплекса е превъзходен.
Ако някой се интересува да пита.
Ние бяхме две семейства с по 2 деца. Моите са момчета на 7 и 12 години и се размазаха от кеф. Ние възрастните също.
След спусканията много ми беше приятно да се разположа и понеса по мързеливата река. Накрая високите вълни ме събуждаха. Размечтах се пак.
А ла карта на нас ни хареса. И ние рибен. Сервитьора се закачаше и ни прави хартиени цветя, бъзици, вицове. Заслужи си бакшиша.

Уговорихме се с такси/тамошните побират по 8 човека/ и сами си ходихме до Ефес. Излезе ни наполовина, че и по- евтино.

С такси до Кушадасъ също. Там след пазарлъци за кожени якета  се спазарихме освен намалението да ни поемат и таксито за обратно, та съвсем на далавера.

Не се сещам за забележки по отношение на хотела.

Спирам, че мога много да пиша.

# 462
  • Мнения: 7 605

Спирам, че мога много да пиша.

В тази тема никой няма нищо против дългите писания за хотели  Sunglasses

# 463
  • Мнения: 4 204
ОК. Спряхме се на хотела / AQUA FANTASY / , защото предлага активни забавления за децата.
Пътувахме с  Глобус Ес. Около 10ч бяхме в хотела и веднага ни сложиха гривните. В 12 стаите бяха готови. Една голяма стая за 4- та, достъчно широка и удобна без излишен лукс. Прилични мебели и баня. Тераска с масичка и сушилник. Стаите са съвсем нормални  според мен, в същото време предлагащи всичко необходимо.
Аква парка го бяхме гледали на 100 клипчета преди това.
Самия комплекс -  така и не успяхме хубаво да го опознаем целия. Има няколко басейна. На някои от тях има дневна анимация. До всеки басейн има бар и дневен ресторант. Който не желае да ходи до основните ресторанти/2 броя/ се храни на басейна. Предлагат пици, паста, бургери, гюзлемета, други тестени лакомства, плодове и зеленчуци. Айрян. Споменавам го, защото в основния ресторант нямаше.
Вътрешния басейн също има секция с ролба, Тарзан, джакузи.
Има 2 детски басейна с атракциони в комплекса.
Има и един много готин, забранен за деца под 18 години. Пълно спокойствие. Релакс.
В комплекса има много разнообразна растителност. Невероятни красоти. Аз се влюбих в едни цветни храсти.
Гостите на хотела в по- голямата си част бяха семейства с деца- немци, холандци, англичани.... Малко турци и руснаци, още по- малко българи. Възпитани, кротки, няма бутане, няма пререждане.
Храната в ресторанта никога не свършва и беше  много разнообразна .  Беше ни вкусно. Отядох се на риби. И десерти, разбира се.
Вечер от 21,30 има програма на амфитеатъра. После купона се пренася на един от баровете, където правят игри с публиката и танци и накрая се завършва на бара на плажа.
Имаше футболна зала за запалянковците. Моите ходеха да гледат мачовете, докато аз бях на Амфитеатъра или на питие от терасата  до футболната зала, от където също се вижда амфитеатъра.

Комплекса си е супер, но има много други такива.  Истински ценното на хотела е Аквапарка.
Всичко вътре е платено, но точно до входа му е единия басейн къде може да се хапва и пийва, та не е проблем. Има 7 д кино, което според мен си е нашето 5д. 10 лири е входа.
Пързалките са разнообразни, има за всеки вкус. Опашки стават понякога за максимум 5-6 минути. Само за една се чакаше дълго/30мин/ защото я отваряха за кратко, а е най- дългата и разнообразна. Казва се супер Комбо.
Жегата не се усеща там. Само като се стъпва бос не се трае от горещина. Иначе си подухва и е приятно.
Обмислях вариант да изберем по-евтин хотел и да посетим няколко пъти Аква парка. Радвам се, че се отказахме и си отидохме направо в Аква фентъзи. Хубаво е да се поседи повечко, да се насити човек на пързалките.
За първи път, не помня от колко години насам за 7 дни си зарязах телефона и електрониката и бях като волна птичка.
Ако се чудите- не се чудете. Хотела е прекрасен за активна почивка.




# 464
  • На гарата
  • Мнения: 163
Момичета спешен въпрос newsm17 семейството с което ще пътуваме за Турция имат по две деца от предишни бракове имат декларации за излизане на децата но само на български ще трябва ли да бъдат преведени и на турски?Къде да попитаме?

Общи условия

Активация на акаунт