На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 020
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 128
bopemi благодаря за изчерпателната информация
все хубави отзиви за този хотел получавам
zhiki благодаря

# 631
  • Мнения: 24
Моля, ще се радвам, ако освен мнение за Blue Bay Platinum Мармарис, някой може да ми даде отзив и за ARMONIA HOLIDAY VILLAGE & SPA - Бодрум. Май на това се спирам за сега, след няколко уклончиви мнения за Аурум Спа в Дидим, който ми беше първоначалното желание  Sad

# 632
  • София
  • Мнения: 2 044
bopemi мен ме интересува батихан- чистотата и храната разбрах че са на ниво
как са плажа и басейните-има ли достатъчно шезлонги
тези мезонети се водят фамилни стаи ли, защото ние сме двама възрастни и дете
аз пак да попитам-какви са потребителско име и парола за снимките
Ние се прибрахме в края на миналата седмица от Батихан.
Като цяло съм доволна от почивката - но няма да повторя там, и като цяло в Турция за момента.
Сега относно хотела - ние бяхме със самостоятелен транспорт като резервацията беше през TUI BG за 2 възр. и дете на 9 години. Пристигаме около 18ч в хотела и ни дадоха веднага гривни, карти и т.н. Настаниха ни в старата сграда, въпреки че бях поискала от агенция за новата. Влизаме в стаята и виждам само две отделни легла , а както казах с нас и си водим и "чавето", което вече си е голям човек  ooooh! Отивам на рецепцията и питам защо така - отговориха ми че ще донесат походно легло. Стана ми криво, но както и да е - върнах се в стаята и взехме да разместваме легла и мебели, така че да има поне малко място да се сложи това допълнително легло. Минава около час и нищо не се случва. Отивам долу и пак питам - след половин час дойде един мъж и донесе и оправи леглото. Бях им много набрала на целия хотел. После се понаспах и леко ми мина до следващата изненада.
Отиваме сутринта към 10.30 да видим що за басейни и плаж има и пак ударихме на камък. Нямаше свободен шезлонг нито покрай басейните, нито на определените на плажа. Оказа се, че за да имаш шезлонг е необходимо да отидеш към 6ч сутринта и да си запазиш, хвърляйки каквото ти падне на шезлонга - най вечер кърпи.
Чистотата в хотела беше на ниво, нямам никакви оплакванията от камериерките и персонала като цяло след това.
Храната също беше ок - опашки имаше за жалост, за 7 дни не сервираха нито веднъж баклава или кадаиф - а така исках да си хапна  Cry
Ако имаш други въпроси съм на линия  Hug

# 633
  • Мнения: 24
brayan__, съжалявам за преживяното. Ние бяхме в началото на май и не знам дали хотелът е бил пълен с хора, макар че това не оправдава липсата на шезлонг. ние пристигнахме около 14 часа, обядвахме и отидохме на плажа и пак бяхме на шезлонг, а не в пясъка. Баклави и кадаифи също имаше и татлии и сутляш, на което много държаха почитателите на сладкото около мен.

# 634
  • Мнения: 5 459
bopemi мен ме интересува батихан- чистотата и храната разбрах че са на ниво
как са плажа и басейните-има ли достатъчно шезлонги
тези мезонети се водят фамилни стаи ли, защото ние сме двама възрастни и дете
аз пак да попитам-какви са потребителско име и парола за снимките
Ние се прибрахме в края на миналата седмица от Батихан.
Като цяло съм доволна от почивката - но няма да повторя там, и като цяло в Турция за момента.
Сега относно хотела - ние бяхме със самостоятелен транспорт като резервацията беше през TUI BG за 2 възр. и дете на 9 години. Пристигаме около 18ч в хотела и ни дадоха веднага гривни, карти и т.н. Настаниха ни в старата сграда, въпреки че бях поискала от агенция за новата. Влизаме в стаята и виждам само две отделни легла , а както казах с нас и си водим и "чавето", което вече си е голям човек  ooooh! Отивам на рецепцията и питам защо така - отговориха ми че ще донесат походно легло. Стана ми криво, но както и да е - върнах се в стаята и взехме да разместваме легла и мебели, така че да има поне малко място да се сложи това допълнително легло. Минава около час и нищо не се случва. Отивам долу и пак питам - след половин час дойде един мъж и донесе и оправи леглото. Бях им много набрала на целия хотел. После се понаспах и леко ми мина до следващата изненада.
Отиваме сутринта към 10.30 да видим що за басейни и плаж има и пак ударихме на камък. Нямаше свободен шезлонг нито покрай басейните, нито на определените на плажа. Оказа се, че за да имаш шезлонг е необходимо да отидеш към 6ч сутринта и да си запазиш, хвърляйки каквото ти падне на шезлонга - най вечер кърпи.
Чистотата в хотела беше на ниво, нямам никакви оплакванията от камериерките и персонала като цяло след това.
Храната също беше ок - опашки имаше за жалост, за 7 дни не сервираха нито веднъж баклава или кадаиф - а така исках да си хапна  Cry
Ако имаш други въпроси съм на линия  Hug

При нас също бяха пропуснали легло за детето, но го донесоха след час и то не походно, а доста удобно легло.....но това са бели кахъри. Баклавички, кадаифи и всякакви ориенталски изкушения  имахме и на обяд и на вечеря......сега като ви чета писанията за хотели със сериозен рейтинг, чак ми става обидно и грозно като засека мнения, че Грийн нейчър бил второразреден хотел. Аз нямам никакви забележки към хотела....вярно е, че на рецепцията не са особено любезни, но хотелът беше препълнен и тези хора се скапват от работа.....просто от човешка гледна точка се поставям на тяхно място....случвало се е камериерки да ни помолят да излезем в 16 часа, за да изчистят. И какво толкова?! Важното е, че хигиената беше на супер ниво......общувахме и с други българи от хотела. Казаха, че не им сменяли хавлии и спално бельо всеки ден......е на нас пък ни го сменяха....а бакшишите ни бяха доста скромни. Синчето ми е доста контактно и спечели симпатията на доста хора от персонала.....почти стана част от аниматорите......така, че на този етап Грийн нейчър ми е фаворит.....а и още нещо не видях нито един българин с бутилчица от минерална вода с ракия-българи имаше много малко. Руснаците също се държаха на ниво. За щастие и те бяха малко. Мислех, че съм мрънкало, но направо се повдигам на пръсти ,като гледам какви позитиви ръся.....и то съвсем искрени  Wink

# 635
  • Мнения: 262
 Laughing Постовете на Alinna топлят сърцето и душата ми.  bouquet Доста се притесняваше преди отпътуването и не съм очаквал че толкова много ще й хареса почивката в Мармарис.  thumbsup За догодина съм спокоен за нея-хаха.

# 636
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
В неделя се върнахме от Palm Wings Kuşadası Beach Resort & Spa - Просто разкош.Без абсолютно никакви забележки!!!!!!!! Имахме голям късмет с местата в автобуса, също и с фамилната стая в хотела. Даже се чудех поне нещо да не ми хареса но.......може би само  спасителите им едни.......не са като нашите момчета!Препоръчвам този хотел  Peace!

# 637
  • Мнения: 24
Феновете на Мармарис сте много, освен Грийн нейчър, който мъжът ми отхвърля, защото плажът бил далеч, може ли да ми предложите друг хотел с добро съотношение цена-качество. От ТА хич не се изказаха ласкаво за Паша Бийч, макар че им бил най-продааният хотел в Мармарис, и като не съм била там ми е адски трудно да реша/преценя. Търся нещо като Батихан, но в Мармарис?

# 638
  • Мнения: 262
bopemi относно Blue Bays Platinum. Всички знаят че съм страстен фен на Мармарис,но специално за този хотел не Ви препоръчвам да почивате. Да,хотела е хубав,доста луксозен и с приятно,модерно обзаведени стаи. Почивах там преди 2 години и хубавите ми спомени са свързани най-вече с компанията с която бяхме през 7-те дена.Много приятни хора с които поддържаме приятелство и до днес. Нито територия има,нито анимация,малък басейн спрямо капацитета му,нищо особено и като разнообразие в храненията.А на всичко ресторанта е без външна част и когато е пълен има затруднения с намирането на свободни маси. Плажът му също не е нищо особено,а е и на около 200 метра от хотела/на плажа все още няма бар примерно,минах наскоро оттам/.За две години цената на хотела доста се повиши,не вярвам да се е повишило така и нивото му. За мен има доста по-качествени 5* хотели в любимия ми курорт на Егея.

ПП. За мен точно Батихан в Мармарис е ...Pasa Beach. Най-вкусната храна сред 4* , а смело мога да кажа и сред доста 5*. Първа линия,хубави стаи,прекрасно разположение и доста зелен. Не зная коя ТА може да си позволи да критикува най-продавания си хотел,за мен е непрофесионално отношение. Искам да ги питам,с критики ли го продават най-много от всички или са се направили на интересни за да ви пробутат по-скъп хотел. Thinking

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 22:14 от liv1892

# 639
  • Мнения: 24
liv1892, напълно се доверявам на преценката ти за този хотел, доста съм боса за Мармарис, Какво ти е мнението на Голдън Ейдж /само да не бъркам името/ от ТА ми го препоръчаха, и за него май имам резерви, а за въпросния Паша бийч, който пък е на доста символична цена?

ПП Май човекът не беше фен на Мармарис. Цитирам: " Нямаме лоши отзиви, най-продаваният хотел, но не е с хубав плаж, в Мармарис няма хубав плаж, тесни са ивиците". И аз насреща мигам и невярвам какво съм чула. Препоръча ми този Армония в Бодрум.....отзиви за там....според него там се доближавало до Батихан?? Мнения.....

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 22:19 от bopemi

# 640
  • Мнения: 262
liv1892, напълно се доверявам на преценката ти за този хотел, доста съм боса за Мармарис, Какво ти е мнението на Голдън Ейдж /само да не бъркам името/ от ТА ми го препоръчаха, и за него май имам резерви, а за въпросния Паша бийч, който пък е на доста символична цена?
За Golden Age 4*-Bodrum имам силно положително отношение,бил съм там ,но не съм почивал. Други хора могат да ти помогнат за там. Peace За Pasa Beach 4*-горещо го препоръчвам. Реновиран тази зима и с много добри оценки освен в БГ ,така и например по руски сайтове. Единствена забележка имам към персонала на рецепция,които понякога не са така любезни както се полага,но това е бял кахър както се казва.

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 22:24 от liv1892

# 641
  • Мнения: 24
Твоите думи ме карат да преосмисля Паша-та.....аз също четох положителните мнения в трип адвайзор и затова питах за този хотел и в ТА. Объркала съм името Голден Рок - Мармарис ми прпоръчаха и Армония - Бодрум, но не намирам в темите мнение за Армония, иначе добре изглежда на картинка, а liv1892 ти за Аурум в Дидим какво смяташ?
Мерси, предварително

# 642
  • Мнения: 960
Бопеми, плажът в мармарис е отврат, не струва, пълна нула, за мен това е причината да не почивам в паша бийч, т.к. Те си имат плажна ивица на мармариския плаж. Аз като съм на море, искам море, не само басейн, за това съм се ориентирала към хотел с плаж в ичмелер, на грийна плажа му е на 8-10 минутки с осигурен транспорт, не ми се хвали моя хотел, че аз избягвам хотели с много българи като емре и емре бийч в мармарис например. Почивала съм навън, живяла съм навън и може да съм дефектна, но много българи за мен е равнозначно на кофти обслужване и преди да се разрази безумен спор подчертавам - за мен.

Писах и ще повторя- ориентиралите се за Мармарис да си търсят хотел с плаж в Ичмелер за да не са прецакани. Пинета де лукс е 4 звезди, Гранд Паша -5 звезди и техните плажове не са в Мармарис.

Аз от хигиената в Грийна съм повече отдоволна, а иначе съм малко особена и рядко сипя похвали

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 23:37 от rainbows

# 643
  • Мнения: 1 030
Абсолютно не съм съгласна за това постоянно повтаряне, че плажа в Мармарис не става. Зависи кой какво търси. Аз по принцип предпочитам да си лежа на един шезлонг и чета книга и когато ми стане топло да поплувам в морето /най добре да отдъхна на някой от пластмасовите понтони в морето/ и обратно на шезлонга! Когато ми се хапва сладолед, пие коктейл или нещо друго просто искам да стана от шезлонга, да пресека пътеката, отделяща плажа от хотела и да си ги взема.
Абсолютно съм против да се забия на 10-та линия, само заради цената, която е в добро съотношение с условията и храната, но пък съм далеч от плажа. Самата зависимост от транспорт ме ужасява.
Пак казвам това е моето разбиране за почивка, защото през всичките ми останали 355 дни ми е доста активно и напрегнато и турската почивка ми е най-лентяйската.
Относно Ичмилер- до плажа няма толкова много хотели, а тези на първа линия са с малки площи т.е. нямат хубави паркове, което също не ми допада.
В Мармарис най-ми допадат тези на Язичи-Тюрбан и Мармарис Палас и може би Идеал Прайм.
В тази връзка  liv1892, построиха ли онзи хотел по пътеката Мармарис-Ичмилер /любимо място/, малко след Мармарис Парк, от който преди две години септември се виждаха няколко малки къщички и започнато основни тяло.
Мармарис е страхотен и сигурно някой ден отново ще сме там, но пет години бяха достатъчно, защото живота е твърде кратък, а искам да видя толкова много неща.

# 644
  • Мнения: 262
Доста въпроси тази вечер за Мармарис. ще се постарая да отговоря на всички.

bopemi - Голдън Рок 5* е част от групата хотели на веригата Паша.Нов,много луксозен хотел но и с малка площ,без зеленина,само бетон и един голям басейн. аз лично не виждам смисъл човек да дава толкова пари да бъде 7 дена само в лукс ,без успокояващата  и релаксираща зеленина. Вярно ,че е първа линия и повечето стаи имат изглед море,но със сигурност не е  хотел в който да почивам с наслада.
За Аурум,нямам твърдо мнение,но от отзиви на наши клиенти има забележки. единствено което зная е че е на голямо разстояние от Дидим,защото често водя групи до съседния Холидей Резорт. А около Аурум просто няма къде човек да излезе и да се поразходи. Селището Акбюк е на 4 км.и трябва да се използва Долмуш.съответно до центъра Дидим е близо 15 км.Самия хотел е ниско строителство,тип HV,може би им трябва някой и друг месец на мениджмънта за да се организират работите по вода. Виж за плажа му-много хубав,тесен но пясъчен а морето е изключително плитко и с плавен подход.

zhorchy предполагам че имаш предвид хотел Noa Lotus,той още миналия сезон беше готов.Даже се опитаха някои ТА у нас да го предлагат,но без особен успех. Цените бяха доста високи. Сега не зная как е.Но хотела функционира категорично.

rainbows след като предпочиташ хотели в Ичмелер/което си е правилна ориентация/ може да погледнеш един нов хотел там,близо до Фантазия. казва се Sea Star 4* и вече има отлични отзиви за него. малък хотел,но много стилен и с отличен плаж. Wink

Общи условия

Активация на акаунт