На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 009
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5
Здравейте. Споделям впечатления от хотел Onyria Claros в Йоздере. Бях там през месец юни 2014 г. Хотелът е разположен в много красив залив на ок. 35 км от Кушадасъ. Пътят до там е стръмен и със завои и автобусите трудно стигат до там, има долмуш. Отдалечеността му от Кушадасъ за някои е голям недостатък, но ако търсите спокойствие е ок. С голяма площ, с палми и много цветя. Зелените площи са чисти и добре поддържани.
Настаняване: Пристигнахме в 10 часа и веднага ни сложиха гривните.Оставихме си багажа на рецепцията и ходихме на плаж и да обядваме. Преди настаняването не можеш да си вземеш кърпи за плаж, но ние си носехме. Стая ни дадоха в 14:00.  Никой на рецецията, пък и в целия хотел не говори английски или немски. Само турски. Комуникацията е трудна, но се стараят да ти помогнат.
Стаи: Ние бяхме в къщичка с изглед към морето. Стаята не е луксозна, но има всичко необходимо. Банята е с вана, душ, сешоар. МИни-барът беше празен при пристигането и не го заредиха през целия ни престой. Чух и други хора да се оплакват от същото. Стаята и банята ги чистеха всеки ден следобяд (без да се престарават) и сменяха хавлиите, само че всеки ден оставяха различен брой хавлии(?). Спалното бельо го смениха на 3-тия ден. Няма простири, нито щипки. Банските и дрехите се простират по столовете и на едни метални пръчки, което не е много хигиенично.  За основната сграда не мога да кажа как са стаите.
 Плажът според мен беше най-хубавото нещо в хотела. Ситен пясък, водата е чиста, прозрачна, плитко е доста навътре, виждат се много рибки. Няма вълни, дори когато единия ден духаше силен вятър, като езеро е спокойно. Няма камъни нито по брега, нито във водата. Хавлии се дават срещу карта на плажа. Шезлонгите често бяха кални, а имаше и доста счупени. В 10 часа винаги намирахме свободни. Не за всички шезлонги има чадъри. На бара на плажа може да си вземете кафе, чай, сок, безалокохолни, бира, алкохол, коктейли и да обядвате(хамбургери, пържени картофки, пилешки хапки, спагети, плодове).
Басейните не сме ги ползвали. Има няколко и водата изглеждаше чиста. 140 см са дълбоки тези за възрастни. Повечето хора предпочитаха да ходят на плаж и на басейна повечето шезлонги си седяха свободни. За децата има аква парк с пързалки и детски басейни.
Храната беше в големи количества, имаше какво да се желае откъм разнообразие. Месото пилешко, пуешко, телешко. Имаше готвено и скара, само един вид риба, много салати, маслини, сладкиши, плодове, сладолед. Ресторантът приличаше на студентски стол: много шумно и някои чинии и прибори не бяха добре измити, но повечето бяха чисти. Вечерята беше от 19 до 21:30ч. Към 19 беше претъпкано и понякога нямаше места, след 20:30 беше вече по-спокойно, но пък масите не бяха изчистени и мръсните чинии не бяха раздигнати, та пак трябваше да се чака. Питиета се вземат от бара, ако дадете бакшиш келнерът ви ги носи и долива. А-ла-карт ресторантите не сме ги посещавали, но като минавахме от там докато хората вечеряха не бях впечатлена от вида на храната.
Анимацията беше страхотна. Аниматорите са много симпатични млади хора. За възрастни имаше аква-гимнастика, плажен волейбол, танци. За децата по цял ден имаше игри и занимания, неслучайно хотелът е пълен с деца. Вечер организираха детска дискотека, в лоби бара имаше певец и китарист.
Интернетът е много слаб и аз лично не можах да се свържа дори и на рецепцията.
Освобождаването на стаите е в 12:00, но не махат гривните и до заминаването може да се ползва цялата база на хотела.
Сред гостите преобладаваха руснаци, по-малко германци и турци, имаше и малко българи. Всички бяха възпитани, тихи, нямаше пияни.
 Като обобщение мога да кажа, че големите плюсове на хотела са плажа и анимацията, от чистотата и обслужването има още какво да се желае и определено не са за 5 звезди. Като цяло съм доволна от почивката си там.

# 706
  • Мнения: 262
Хайде бре,хора спрете се с това пушене-непушене. 3 страници само с тази безполезна дискусия. Едно от многото предимства на Турция спрямо нашата държава е че там СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ. Има приет такъв закон против тютюнопушенето и хората си го спазват независимо дали им харесва. На който това не му харесва и не желае да се съобразява,ето ви Сърбия даже е по-близо,там се пуши на воля навсякъде. Дайте да си пишем за почивки,хотели и курорти. Peace

# 707
  • Мнения: 242
Хайде бре,хора спрете се с това пушене-непушене. 3 страници само с тази безполезна дискусия. Едно от многото предимства на Турция спрямо нашата държава е че там СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ. Има приет такъв закон против тютюнопушенето и хората си го спазват независимо дали им харесва. На който това не му харесва и не желае да се съобразява,ето ви Сърбия даже е по-близо,там се пуши на воля навсякъде. Дайте да си пишем за почивки,хотели и курорти. Peace
Да си дойдем на думата... beer  Nature Sunny  cook: smile3509

# 708
  • Мнения: 4 500
Хайде бре,хора спрете се с това пушене-непушене.
Ами да  Peace

# 709
  • Мнения: 5 459
Хайде бре,хора спрете се с това пушене-непушене. 3 страници само с тази безполезна дискусия. Едно от многото предимства на Турция спрямо нашата държава е че там СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ. Има приет такъв закон против тютюнопушенето и хората си го спазват независимо дали им харесва. На който това не му харесва и не желае да се съобразява,ето ви Сърбия даже е по-близо,там се пуши на воля навсякъде. Дайте да си пишем за почивки,хотели и курорти. Peace

Вярно е, че се спазват законите, но на мен още преди години в Истанбул ми направи впечатление нещо, а може и така да ми се е сторила.....като, че ли шофьорите не са особено толерантни към пешеходците.....получих световъртеж от постоянното оглеждане по пешеходните посоки да изчакам да се изчисти платното, та да минем ние  Laughing

# 710
  • Мнения: 3 824
Така си е и сега, даже ако дадеш предимство на пешеходец стои и те гледа изумено Joy, да не говорим, че екзотиките като подаване на мигач с ръка протегната през прозореца са абсолютната истина.

Който ще пътува през Истанбул и после към морето да знае, че се взима ферибота Еskihisar -  Topcular, като пари е едно и също, както да обиколиш залива, но се пести време Peace

# 711
  • Мнения: 42
И ние се завърнахме от нашата почивка в Turan Prince World, Сиде. Изкарахме страхотна почивка,трябваше да пътуваме с автобус,но една седмица преди пътуването ни се обадиха че не се е събрала група и ни предложиха самолетен вариант без доплащане със 6 нощувки,но тъй като полетите са нощни си ползвахме пълни 7 дни. Благодарности към агенцията с която пътувахме Какао Турс  bouquet.Пристигнахме в хотела около 8 часа сутринта, веднага ни сложиха гривните и отидохме на закуска,след това на плаж,около 13 часа ни настаниха в стаята. Ние бяхме в къщичките на втория етаж,стаите не са много големи,имаше спалня и две отделни легла за децата, между другото леглата и възглавниците бяха много удобни,тераса с масичка и 2 стола,сушилник, банята е с душ кабина.Мини бара се зарежда всеки ден с минерална вода, сода,пепси и миринда.
Плаж- Плажната ивица е много широка,пясъчна,но прехода към морето и в самото море са камъни, аква обувките са задължителни. Водата беше топла,шезлонги винаги се намираха. До плажа се стигаше по едно мостче над една залена река, в която за мое учудване имаше много риби и водни костенурки.За съжаление децата искаха на аква парка и само 3 предиобеда прекарахме на плажа.
Басейни- много басейни,не съм ги броила колко са точно,един има само за Селект Вилите( изглеждат стахотно Grinning), за тях има и отделен ресторант. Ние прекарвахме най- много време на детския с пързалките
Храна- много вкусна и разнообразна,месо имаше агнешко,телешко,пилешко и пуешко,риба,миди,калмари, суши,дюнер- пилешки и телешки,готвени няколко вида, много салати и плодове. Десертите също много имаше 5-6 вида баклави, имаше и от моята любима само с шам фъстък. На закуска имаше много вкусни гевречета със сусам,като цяло всичко беше много вкусно Laughing.Имаше 3 алакарт ресторанта- рибен,китайски и мексикански, ние не сме ги посещавали,имаше и два ресторанта,които сервираха храна от 12 до 16 часа , единия до плажа другия до аква парка. В тези ресторанти 2 баби правеха гюзлеми,много вкусни. Сладолед имаше от 16 до 18 часа, през това време имаше и разлишни видове сладки неща.
Анимация- много добра,аниматорите бяха страхотни,особено на вечерните програми,само 2 вечери имаше гостуващи групи- турска и бразилска вечер. Другите 5 вечери всичко беше подготвено от тях,особено интерпретацията на Майкъл Джексън-Ghost беше уникално,не знам колко време им е отнела поготовката. Миниклуба го посетихме веднъж,според мен е основно за руските туристи,аниматорите са руснаци и наистина много се занимаваха с руските деца като ги вземеха сутрин ги връщаха следобед, като имаха различни занимания.
Луна парка работеше от 16.30 до 18.30,имаше гондола,влакче, люлки на синджири,виенско колелео е 2 въртележки,на децета много им харесваше. На територията на хотеле имаше 4 детски площадки и една игрална зала където всичко беше платено,ходихме 2-3 пъти. Платено беше и бънджито и мини картинг, не сме ги ползвали.Има и мини голф,децата много се забавляваха там,донего се намира и зоо къта.
Последния ден освободихме стаята наобяд но ползвахме всичко до 21.30 когато ни взеха от хотела.
Изкарахме една наистина страхотна почивка,гостите на хотела са 80 % руснаци,не сме имали проблеми с тях. Територията на хотела е огромна и изключително зелена, определено гопрепоръчвам за семейства с деца,като имаме едно наум за плажа,но с аква обувки всичко е ок Simple Smile
От допълнителните екзкурзии нипредложиха само разходка с пиратски кораб,лошото беше че тръгваше в 13.30 наобяд и те остава на античния град за около 3 часа да разглеждаш, именно за това не отидохме децата нямаше да издържат в най- голямата жега да разглеждат разкопки,имаче на мен ми се ходеше. В хотела нямаше други българи, явно за това и не ни предложиха други екскурзии, а е и доста отдалечен от другите хотели.
Ако някой го интересува нещо конкретно което съм пропуснала да пита Laughing,ще отговоря с удоволствие.

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 16
В периода 24.05-31.05 почивахме във Vogue hotel Bodrum. Пътувахме с Емералд по линията Бургас – Бодрум с автобусна фирма ПЕРОТА. Като изключа проблемите с детето в автобуса по време на пътуването и никой не ни обърна внимание, че около 50 минути преди Бодрум направихме обратен завой и се върнахме в Дидим да оставим 2 семейства, пътуването беше горе долу поносимо.
На връщане беше кошмарно. Чакахме 45мин. под дъжда край пътя в прахоляка да дойде автобуса. След като пристигна веднага поисках промяна на местата / по-напред/ заради детето, но ми беше отказано. Аз предварително писах е-меили до фирмата и ги помолих за тази промяна, те ми казаха да говоря с представителя им на място. Явно в тази фирма липсва комуникация между служителите. Екскурзовод беше Ажда Ахмедова. Момичето, което трябваше да стои до мен се оказа позната на Ажда и за нея нямаше проблем да седне отпред, за да си бъбрят по време на пътя, но за моето дете беше невъзможно. Отново имахме проблем с Дидим – този път обикаляхме за хотел BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5*. Автобуса беше ужасен – тесен, дрънчащ, за климатика  имаше две положения или духаше смразяващо, или не се усещаше. Поставките за храна на седалките се отваряха непрекъснато. Писах рекламация до фирмата. От там ми изпратиха документите на автобусите, за да ме уверят, че са технически изправни и за тях проблемът е решен, но те не са били в автобуса, а ние бяхме. Всички знаем как се изготвят тези документи. Не може в тях да пише, че има тоалетна, кафе и вода, а в действителност нищо от изброеното не се предлагаше. За връщането обратно до Дидим и лутането там – пак аз не съм била компетентна, понеже те имали само едно семейство за Дидим и нямало проблеми. Отново се оказа, че дори нямат информация за пътуващите. Недопустимо е тези автобуси да ги предлагат за такива дълги пътувания по 1000 км и повече км. И дума не може да става за сравнение с турските автобуси и микробуси, които правят трансфери и екскурзии за много по-малко км и са в пъти по-луксозни и комфортни.
 За съжаление само пакетите на Емералд за този хотел бяха на тази цена, но при условие, че за линията Варна – Турция ползват Перота, ние няма да пътуваме повече с тях.
В следващия пост ще пиша за самия хотел.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 16
Пристигнахме във Vogue Hotel Bodrum към 9.30 – 10.00ч. Веднага ни настаниха в стаята и ни поканиха на късна закуска. Бяхме уведомени, че ако не одобряваме стаята могат веднага да я сменят. В комплекса няма гривни.
Стаите – големи, едно към едно, както са на снимките в сайта на хотела. Спокойно има място за допълнително легло, което беше също толкова удобно и голямо, колкото другите. Банята – с вана, отделно душ отделен с врата, отделно тоалетна - с врата. Козметиката се зареждаше всеки ден. Хавлиите в банята бяха предостатъчно. Сменяха се, когато поискаме. Терасата беше огромна. Имаше малък сгъваем простир. Български телевизии няма.
Минибар – всеки ден попълваха изконсумираното – кафе, чай, чипс, ядки, 2 бири, 2 коли, 1 кола Zero, 1 кола light, 1 фанта, 1 спрайт, 2 газ. води, 3  м. води и 1 г. вода.
Храна – относно храната, може би трябва да кажа само минуса, че работеше само основния ресторант и сладкарничка ( сладки неща и дребни сандвичи, сладолед, различни кафета) срещу него.  Може би защото нямаше много хора и не им беше рентабилно да работят и др. места за хранене. Всички маси бяха заредени с прибори и можеше да седнеш, където пожелаеш. Сервитьорите веднага наливаха вода и носиха други напитки, каквито си пожелаеш. Места имаше по всяко време, както и разнообразието се поддържаше през цялото време на обяд и вечеря.
Всичко беше обилно – салати всякакви. Винаги имаше няколко вида майонезени, с морски дарове, предястия топли и студени, скариди, калмари, сирена, пресни салати. Плодове – няколко вида ябълки, портокали, банани, череши, ягоди, кайсии, нектарини, праскови, диня, пъпеш, круши.
Десерти – няколко вида баклави, торти, кремове, пасти, крем карамел, различни сиропирани  сладки и сладкиши.
Основни – огромно разнообразие – печено агне на чеверме, също и др. ястия от агнешко, патица, телешко, пилешко, риби по няколко вида на обяд и вечеря, паста. Имаше от всички меса ястия приготвени по най-различни начини. Не бяха забравили вегетарианците, децата и тези, които спазват диети. За тях имаше и отделни бюфети.
Хубавото беше, че залите с масите за хранене бяха отделно от блок масите.
Барове – навсякъде из комплекса, само да седнеш и веднага те питат какво ще желаеш и се сервира. Фреш видях само на закуска. Всички сокове бяха на Капи от кутии, безалкохолно – в кутийки и постмикс, бира – кутийки Ефес, алкохол всякакъв вкл. вносен.
Плажа – ситен пясък насипан, с много малко камъчета точно до водата, но спокойно се ходи без аква обувки.
Аква парк – беше разделен на 3 нива и на всяко имаше шезлонзи. Имаше 4 екстремни пързалки / 1 кобра/ с лодки и сами деца не пускаха там. За най-малките  детският кът в аква парка беше невероятен. За по-големите бяха другите 5 пързалки. Имаше и река за рафтинг.
Не сме запазвали места край басейните и плажа. Шезлонзите бяха най-удобните, които съм ползвала.
Лунапарк – виенско колело, синджирни люлки, блъскащи колички и др.
Wonder Vogue – нещо уникално за децата, но нашето дете е голямо за там и му беше скучно.
Анимация – всеки ден различни игри и гимнастика край големия басейн. Вечер имаше различно шоу, но за около 1час.
Друго не се сещам, ако имате въпроси с удоволствие ще отговоря.

# 714
  • Мнения: 42
Аз много се притеснявах точно от пътуването с автобус,като четях основно негативни коментари относно автобусите тази година,така че може би извадихме късмет, че не се е събрала група и пътувахме със самолет, но наистина автобусите с които правят трансферите от и до летището са много удобни. След като се качихме в автобуса ,шофьорът първо сложи колан на децата,след това ни пита дали искаме нещо за пиене и чак тогава тръгнахме. Това което описваш за автобуса е ужасно и определено може да ти развали почивката.Не знам кога в България всички автобуси за далечни пътувания ще отговарят на всички изисквания.

# 715
  • Мнения: 24
Като заговорихме за Бодрум, дали някой има впечатления от един нов неголям хотел - Dragut Point South.......има много малко мнения в Trip advisor, а ми изглежда интересен?

# 716
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Kiki_79,
Ние също пътувахме с Емералд от Варна за Кушадасъ, само че бяхме от 13.06 до 21.06. На отиване бяхме с автобус на фирма "Перота". Изключително съм доволна от автобуса, много широко между седалките, климатика духаше приятно, нито смразяващо, нито беше горещо. Но екскурзоводката Есра постоянно минаваше да пита пътниците, добре ли се чувстват и как им е на студ. Но на връщане автобусът не беше на "Перота" Пишеше "Кричим Експрес", тясно между седалките и климатикът също както при вас или въобще не духаше, или беше страшно смразяващо. Цяла нощ умряхме от студ. Екскурзоводка ни беше същата тази Аджа, тоест казваше се Аджа, предполагам че е същата, младо, хубаво момиче с дълга опашка. Това момиче изобщо според мене не знаеше за какво е в автобуса, изобщо не говореше с пътниците, само се присмиваха на хората заедно с шофьорите, какви баби имало в автобуса дето все им било студено, а децата повръщали. Когато се върнах описах всичко това до "Емералд", като им разказах и че съм много доволна от хотела и от автобуса и екскурзоводката на отиване. Но "Емералд" нищо не ми отговориха, мисля, че беше редно поне да напишат, че са получили писмото, така все едно не ги интересува мнението на хората, малко ме разочароваха. Писах на имейла в софийския им офис, не зная къде другаде да пиша.

# 717
  • Мнения: 840
Здравейте отново, скъпи дами.

След доста обстойно четене и проучване, след "Емре бийч" Хотел се спряхме на "BATIHAN BEACH RESORT & SPA 4*" Решихме да сменим дестинацията от Мармарис на Кушадасъ. Хотела и предлаганите услуги изглеждат доста по - хубави, отколкото на "Емре".
Прочетох коментарите от първата страница, но все още имам няколко въпроса Grinning.

-  Има ли нещо около хотела на пешеходно разстояние? Примерно след вечеря да се разходи на някъде човек? Главна улица? Кушадасъ като град има ли какво да се види и приятно ли е за разходка?
- Хотела има стара и нова част. Старата част в какво състояние е ? Прочетох, че е добре, но моля ако има някой с актуална информация, нека да сподели.
- "Макс алл инклузиве" -  за този хотел отнася ли се, че 24 часа може да се яде и пие?
- Плажа и водата как са? Май ще се откажем от Мармарис и Емре най - вече заради претъпкания малък и каменист плаж.
- Притесняваме се, че Август ще е доста пренаселено. Храна и напитки има ли или е както в други хотели - докато свърши?

Май е това за сега. Благодаря ви за търпението и отзивчивостта   bouquet

Старата част на хотела си е супер ! инклузива и обсужването и чистотата са на високо ниво ! Няма по-як плаж от този на Батихан - ситен пясък , широка ивица , перфектни шезлонги , шалтета , чиста морска вода - направо като питейна ! уникални басейни и парк ..... Hug Peace Моето любимо място за почивка ! Приятно изкарване !  bouquet

p.s Нищо не мога да кажа за "около хотела" - не сме излизали - защото се радвахме на морето , на басйна и на пълен релакс Simple Smile Кушадасъ е на 7 км - хубаво градче , пълно с магазини за всякакви неща и изключително любезни и гостоприемни хора !!!!!
Хотела е супер за цената си!
Храната - малко еднообразна, в смисъл че горе долу всеки ден нещата се повтарят, иначе вкусна и в изобилие. Закуска - обичайните неща, хляб, колбаси, сирене, кашкавал, палачинки, бухтички, пър. филии, омлети, яйца - бъркани, на очи, варени, омлет, конфитюри, мляко, мюсли, плодове, зеленчуци, разни тестени гевречета, рогчета...
Обяд и вечеря - един вид риба, пилешко, телешко, скара някаква, 2-3 супи, 2-3 готвени, няколко различни гювеча, салати разни и разнообразни, много торти и сладкиши. Сладолед - от 12 до 00 часа. Гюзмеле - от 12 до 17 часа. В бийч бара, който е със сервиз има страхотни дюнери, пилешки и телешки, пиде, пица, пър. картофи. Хладилните витрини са заредени с вода и айрян. Има машини за тези замръзените сокчета - айсфрапе. Има машини за кафе, за сокове, на бара правят и турско кафе.
Алкохола - безалкохолни и алкохолни коктейли, бира, вино, твърд алкохол всякакъв.
Турската вечер беше много приятна.
Алакарт ресторанта - препоръчвам!
Анимацията - на ниво, постоянно има с какво да се занимавате, ако ви доскучее, децата също.
Плаж - перфектен, широка ивица, ситен пясък, морето плитко, водата кристално чиста, шезлонги и чадъри много и винаги има свободни.
Хигиената - при положение, че съм луда на тема чистота, мога да кажа, че става, но има какво още да се желае Crazy
Басейни и пързалки - чисти, топли, лек недостиг на шезлонги дори в 7:30 сутринта Shocked, но винаги се намират. Не сме "запазвали" с хавлиите и към 9:30 винаги сме си намирали шезлонги, но разбера се не на първият ред около басейна.
Контингента е основно от румънци, доста българи и някакви скандинавци newsm78
Около хотела може да се разходите по крайбрежната алея която е мноооого дълга, да гледате залеза или да се разходите по алейките из квартала. Градът е на 10 мин с маршрутката, която спира пред хотела. Цената е 2.75 лири. Последната тръгва около 12 от града Peace

# 718
  • Мнения: 5 459
Като ви чета направо ми беше съвестно като знам как мрънках срещу Ориент.....вярно отношението им изглеждаше доста несериозно и ме плашеше, но от началото на пътуването до самото ни завръщане-нямаше никакъв проблем-дори напротив. Дори се отказах да пускам жалба дето ни завлякоха със 100 лева....но това е бял кахър. важното е, че отношението им беше перфектно и автобусът действително беше много удобен......което не означава, че съм спала по време на пътуването. Аз съм като принцесата върху граховото зърно....на нормално легло намирам кусури, пък какво остава за автобус Simple Smile)))) Kато чета толкова негативи за Емералд и като знам как се двоумях между тях и Ориент-настръхвам  #Crazy

# 719
  • Мнения: 4 500
Kато чета толкова негативи за Емералд
  Confused Дано не са много тия негативи, щото ние сме с тях  Confused

Общи условия

Активация на акаунт