На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 044
  • 777
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 24
Муми, писах ти на лични за Батихан Flutter

# 406
  • Мнения: 16
И аз ще следя за отзиви. Иска ми се другото лято със семейството да почиваме в Турски курорт.

# 407
  • Мнения: 581
Муми, писах ти на лични за Батихан Flutter
Благодаря ти много!

# 408
  • София
  • Мнения: 145


Благодаря ти за подробния разказ, Irina_K

Погледнах го този хотел Nashira resort, не е представен като UALL inclusive, а само ALL, поне при Емералд е така и съм склонна да го мисля за вярно.

Що се отнася до вносен алкохол и фрешове, миналата година целенасочено търсех такъв хотел,  бяха включени като допълнение; - портокалов фреш и доста широка гама вносен алкохол, който  беше на показ и не свършваше. Да си направи човек кефа за мен е много важно  Simple Smile

тази година пак така си търся

 п.п. ще се радвам ако някой тук вече е бил в Titanic delux или работещ в сферата, има преки впечатления за хотела

Щефи, ние миналата година почивахме в този хотел.Останахме доволни, определено ни хареса.Голяма територия, огромен, раздвижен басейн, хубава храна, комфортни стаи - имаше си всичко за едно приятнно прекарване .Бяхме там края на август и хотелът работеше едва от около 3 месеца, но нямаше нещо от основните неща, което да не е наред или да пречи на престоя ни.Направи ми впечетление детският център-голям, самостоятелен, на 2 етажа с различни стаи, обособени според възрастта на децата, отделно отвън дървени пързалки, катерушки ... - всичко това заградено и с аниматори, които да се занимават и грижат за децата. Пътуването с корабче до плажа е ненатоварващо, напротив-стига се бързо и приятно.Подготвяха и пешеходна алея от хотела до там - тази година вероятно вече се стига и по суша до плажа.
Ако нещо конкретно те интересува, питай-ще ти отговоря, ако знам.
Миналата година точно се колебаех дали да сме там и видях, че мими81, току що се беше върнала от този хотел и беше писала в темата, така че потърси и нейния пост от миналата година.

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 17:42 от Etna

# 409
  • Мнения: 408
Irina_K, благодаря много за окуражаването. Като гледам как си го написала, мисля, че ще се справя и аз. Така или иначе съм го запланувала за догодина, ще следя темата и ако някой друг каже, че си е организирал сам транспорта, ще го питам и него.
Благодаря още веднъж, Irina_K!

# 410
  • Мнения: 3
Здравейте ,  дами.

След доста  четене и проучване, се спряхме на "BATIHAN BEACH RESORT & SPA 4*" Хотела и предлаганите услуги изглеждат хубави.
Прочетох коментарите от първата страница, но имам няколко въпроса .
Плажа и водата как са?-необходими ли са аква обувки и има ли достатъчно шезлонги на плажа и басейна?Има ли къде  да се разходи човек в близост до хотела? Хотела има стара и нова част коя е  старата част и в какво състояние е ? "Маx  all inclusive" -  за този хотел какво включва?
Пътуваме на 1 Август и вероятно ще е доста пренаселено .
Май е това за сега. Благодаря ви предварително!

# 411
  • Мнения: 95
Благодаря, Красива Белла bouquet

qq50 - Относно самостоятелното пътуване - никога досега не сме разчитали на агенция, винаги сами организираме пътуването, където и да ходим, тъй като обикновено не ни устройват часовете на полети и трансфери. Агенции ползваме само за хотелите. Не зная как стоят нещата с българските агенции, но тукашните такива изглежда нямат договори с авиокомпаниите, а просто намират билети и ги предлагат на същата цена, на каквото всеки може да си купи директно през сайтовете. Предполагам, че е така, защото оттук не организират чартъри? Нямам идея, наистина. Трансферите също излизат по-скъпи от това да наемем такси, ако ги умножим по 5, колкото сме ние Crazy

Миналото лято почивахме в Сюрмели Ефес, до Кушадасъ. На отиване летяхме до Истанбул и след това Истанбул-Измир, а оттам хванахме такси до хотела. Полетът от Истанбул до Измир беше около час, летяхме с турските авиолинии, боинг (от по-малките, но все пак), храна на борда, много удобно и приятно. Оттогава съм им фен Simple Smile Гледките по време на полета също си заслужаваха!
В Истанбул излетяхме от Сабиха Гьокчен, а в Измир има само едно летище, така или иначе. Току-що си проверих имейла - платили сме 245 турски лири общо за петимата, за полет в 14:05 на17/07/13, включен багаж 15кг на човек, значи по-малко от 50 лири на човек. Билетите сме ги купили през януари Crazy
Таксито го спазарихме директно на летището, платихме малко над 100, около 120/130 турски лири доколкото си спомням.

Тази година летяхме с директен полет до и от Анталия на отиване и връщане, та не мога да споделя личен опит за прекачването, но едно от момичетата ни замина директно при баба си в София и летя от Анталия до Истанбул и след това Истанбул-София. Отново турските авиолинии, разстоянието между двата полета беше малко над 2 часа, но на летище Ататюрк. Имайки предвид, че я пуснахме сама и се оправи без никакви проблеми, смятам, че е доказателство, че няма от какво да се притеснявате Simple Smile В Анталия летището има 3 терминала - 1ви, 2ри и вътрешни полети, на около 2 км един от друг мисля. Таксита има пред всички, обявени са им цените на едно табло и всички са с радиостанции, изглежда така ги регулират. Ние се спазарихме за 160 и 180 турски лири съответно отиване и връщане до и от хотела, не знам дали е добра цена, но нямахме кой знае какъв избор Mr. Green
В Анталия има и автогара, откъдето тръгват много автобуси до най-различни места наоколо, така че и това е вариант за придвижване до хотела. Или пък да платите само трансфер в агенцията без полет? Предполагам, че предлагат и такава опция?

Моето лично мнение е, че в Измир, Кушадасъ и т.н. пазарлъкът върви повече или просто цените са доста по-ниски. В района на Анталия сягаш имат повече и по-заможни клиенти и не са много склонни да свалят цените, но може и да не съм права.

При всички случаи наистина няма от какво да се притеснявате, всички летища са пълни с обозначения и табели, винаги има обслужващ персонал, ако имате нужда от помощ. Аз обожавам самолети и летища, и за мен пътуването е една голяма част от цялото приключение почивка, затова съм малко пристрастна, но съветът ми е - давайте смело! Ако мога да помогна с още информация, съм насреща на драго сърце. Hug

Irina_K, може ли да ме посъветвате какво да направя, т.к. виждам че имаш опит в организацията на индивидуален транспорт. Направила съм ранна резервация през агенция за Palm Wings Didim за мен, съпруга ми и дете на 12 г. със собствен транспорт, като трябваше да пътуваме с нашата кола. Но съпругът ми може да не го пуснат от работа и ще ми се наложи да пътувам сама с детето, като искам да бъде със самолет. Мога ли да резервирам билети от София до Бодрум и евентуално транфер да хотела? Благодаря предварително.

# 412
  • Мнения: 2 739
Etna, благодаря.

Намерих поста на мими81 от миналата година.

Четох концепцията  и мненията в трайпа, някои недостатъци са си чисто субективни като заплащане на напитки в тематичните ресторанти.
Обективно всички пищят от руснаците  Simple Smile


Изниква ми един въпрос за сега, в коя част е добре да се резервира стая с оглед на тишина?

# 413
  • София
  • Мнения: 5 193
Здравейте! Някой има ли отзиви за Onyria Claros Izmir?  Thinking
http://www.onyriaclarosresort.com/en/Onyria-Claros-Beach-Spa-Resort.aspx

# 414
  • Мнения: 7 605

На 1ва страница има линк към мнение от този месец.

# 415
  • София
  • Мнения: 5 193
  bouquet Мерси, не съм се ориентирала много още в темата.

# 416
  • Русе
  • Мнения: 166
Имали пътуващи с автобус от Емералд травел за 29.08.2014г. за Бодрум??да се запознаем sun sun

# 417
  • Мнения: 904
Здравейте момичета!
Аз да попитам пак и тук. Най-накрая сме решили да дебютираме на море в чужбина в периода 23.09-30.09 Към кой курорт на Турция да се насочим, имайки предвид подходящо време за плаж и съответно препоръки за хотел там. Разчитам на вашето съдействие.

# 418
  • Мнения: 7 605
Здравейте момичета!
Аз да попитам пак и тук. Най-накрая сме решили да дебютираме на море в чужбина в периода 23.09-30.09 Към кой курорт на Турция да се насочим, имайки предвид подходящо време за плаж и съответно препоръки за хотел там. Разчитам на вашето съдействие.

Бих се насочила към Анталия, там по това време на годината имате най-голяма гаранция за топло време, подходящо за плаж.

За хотел вижте какво се предлага според вашите предпочитания и бюджет и след като сте стеснили кръга/изборът, можем да ги коментираме конкретно  Peace

# 419
  • Мнения: 904
Благодаря за ориентацията!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт