На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 078
  • 777
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 514
Здравейте  на всички Simple Smile
 За първи път обмисляме варианта за море в Турция и сме се спрели на  Бодрум Simple Smile
 От Емералд ни препоръчаха Bodrum Bay HV 1 7 нощувки за около 1000 лв с автобус .
Моля да споделите мнения за хотела и обслужването ,разположението му (дали е близо до центъра на Бодрум ,може ли да се разходим пеша и т.н), интересува ме също какъв е плажа  ( дали е дълбоко      ( не мога да плувам -водата трябва да ми е до кръста или наЙ-много до брадичката  Grinning ) ,разбрах че са на  платформи ) , също ми е чудно дали от 03.10 до средата на октомври е  хубаво времето за море (може ли да се къпем в морето и дали не рискуваме времето да е постоянно лошо ) и.... имам още много въпроси ,но не знам откъде да започна  Rolling Eyes Ще бъда много благодарна на всеки ,който откликне да даде каквато и да е информация за хотела ,курорта ,времето,исторически забележителности  и какво ли още не  Peace 
П.С: Моренцето  е с идеята "меден месец" и искаме хем да разнообразим,хем да направим и някой друг плаж.
Извинявам се, ако част от въпросите са вече коментирани ,но все още се ориентирам във форума  Peace


За хотела не мога да ти кажа нещо ,не съм почивала в него.Но на въпроса -близо ли е до центъра-отговарям -абсурд   Mr. Greenе да се стигне пеша. Тези 1,5 км до центъра навярно са ги мерили  по права линия през морето.Виж му локацията ,колко е изолиран,надявам се да има долмуши,с тях ще е О.К.
За времето-явно е до късмет ,ние сме били в средата на Септември и беше много горещо,но водата леко хладничка за мен. Повечето хотели в Бодрум са на платформа и това означава дълбоко море още в началото.Потърси отзиви за хотела в популярните сайтове за резервация .Желая ти прекрасен меден месец,каквото и да избереш  Heart Eyes

# 451
  • Мнения: 84
Включвам се в темата  Simple Smile

След около месец и половина проучване на хотели и оферти, най накрая онзи ден вече платихме и почивката в Турция е уредена  Grinning
Колебаех се между Бодрум и Анталия, но ще е в Анталия, Алания. Ще пътуваме със самолет, двама възрастни и две деца на 6 години. Разбрах че Алания е най-отдалеченото място от летището в Анталия и трансфера ще е сравнително дълъг (казаха ми около 2 часа)
Хотела е Saphir Hotel 4*, ще бъдем във фамилна стая делукс, която се намра в малки постройки до основната хотелска част.
Мнението от първа страница е доста старо, така ще се радвам ако някой е ходил по скоро и сподели.
Истината е че търсих само хотели 5*, изискванията бяха да има водни пързалки и атракциони за децата, хотела да е на брега и да има плажна ивица с пясък, и стаята задължително да е фамилна с две отделни спални помещения. Бях се спряла на Kamelya HV, но за съжаление стаите такъв тип се бяха изчерпали и ни остана само възможност за по-луксозна такава стая, което вдигаше цената с около 500 евро... е, продължих с търсенето и от агенцията ми предложиха хотел Saphir, като казаха, че са ходили на инфотур през месец май и са с много добри впечатления. А стаите във фамилните стаи били обновявани и по-добре обзаведени и т.н.  Прочетох доста коментари за него из сайтовете и някои го оценяват дори като за 5 звезди. А и като цена си е като доста от 5 звездните.
Ще пътуваме на 30.08., така че след това ще коментирам вече собствени впечатления.

Иначе в Турция съм ходила няколко пъти на море, но последно преди около 10 години. В Бодрум и Кушадъса. Имам само хубави спомени и впечетления и затова се радвам, че отново ще почивам там. Е, различното е, че сега с деца  Laughing

# 452
  • Русе
  • Мнения: 166
Приятно изкарване ви пожелавам..

# 453
  • Мнения: 84
Приятно изкарване ви пожелавам..

(ако за нас  Embarassed) Благодаря  Heart Eyes

# 454
  • София
  • Мнения: 5 193
zitabg, коя туристическа агенция предлага екскурзията със самолет, че в Емералд гледам е с атобус.  Rolling Eyes

# 455
  • Мнения: 84
zitabg, коя туристическа агенция предлага екскурзията със самолет, че в Емералд гледам е с атобус.  Rolling Eyes

Агенцията от която закупих пакета се казва United Travel Аgency http://www.unitedtravelagency.net/i.php/index.html

Оператор е Tez tour.

# 456
  • София
  • Мнения: 5 193
  bouquet Мерси!

# 457
  • Мнения: 339
Здравейте, някои може ли да сподели вчепатления от Чешме, какво представлява като градче? Спряли сме се на този хотел  Alkoclar Alacati Hotel Cesme 5* http://www.alkoclar.com.tr/page/90/cesme_alacati.html   
С две деца сме на 4г. и на 6г. Ще се радвам ако някои изкаже мнението си.

# 458
  • Мнения: 27
Е, хайде да се включи някой за Айвалък! Никой ли не е почивал в Халич Парк - Айвалък. Това е хотела http://www.balkantourbox.com/index.php?m=729&lang=1&stat … ype=2&i4=5004 Моля дайте мнения!

# 459
  • Мнения: 152
Roksy11 благодаря за включването! Наистина информацията за хотела е доста оскъдна. Подновявам питането за Халич Парк - Айвалък. Предстои пътуване!!!! Това е хотела http://www.balkantourbox.com/index.php?m=729&lang=1&stat … ype=2&i4=5004
Здравейте,
ние сме ходили в този хотел- 2011 г. Мога да кажа, че локацията е отлична-много близо до града-ходехме пеша всеки ден на разходка по крайбрежна алея с много хубави зелени площи, фитнес на открито, заведения. Има много хубави магазинчета и пазарчета в нещо като стар град. Ходихме до една забележителност Шейтан софрасъ ( стъпката на дявола)- гледката е изумителна. Може пеша да се стигна и до остров Джунда(мисля, че го написах правило)-също с уникални рибни ресторантчета и архитектура.
Стаите са хубави - не много големи, но тези с изглед море са страхотни-лежиш и и си гледаш морето. В стаята имаше -термокана и минибар, но платен. Чистота на ниво.
 Един басейн и 1 детски-много малък. Плажът обаче-почти го няма-пясъчната ивица е много тясна и къса. Хубавата плажна ивица е на другия край на курорта при хотел  Гранд Темизел. Повечето време си на нещо като платформа в парк сред дървета (уникални палми) на възглавници. на територията на хотела и отиваш да се къпеш в морето.Има и една платформа в морето.Иначе морето плитко. Ние понеже не харесваме басейни не останахме доволни от липсата на пясък, но всеки си има предпочитания. Персоналът много отзивчив и приятен, храната също добра-но тук пак опира до вкус и предпочитания. Анимация в амфитеатър-красив. Има лекар и SPA.
Информацията е стара, но ако няма никаква и това е нещо.

# 460
  • Мнения: 5 459
Ааааааа не, за водата не съм съгласна.  Едва ли са се запасявали хората. Ми ние тримата изпихме 12 литра вода, по време на пътя, както искате го разбирайте.......аз по принцип се насилвам, за да не си дехидратирам кожата, но приятелят ми и детето ,съвсем нормално, без да се насилват, пият по 2-3 литра на ден......което ,обаче не означава, че сме тръгнали с тубите  Joy купувахме си вода почти на всяка почивка, или от автобуса  Simple Smile

# 461
  • Мнения: 374
Привет момичета wavey,

Ще помоля за мнение за EFTALIA SPLASH RESORT 4* Алания- хотела е нов 2013г, не намирм отзиви на българи, а аз държа на нашето си мнение.
 Прерових трипадвайзъра, топ хотелс и букинга, но честно казано преобладаващите руски мнения ме вадят извън кожа- факта, че не говорят собственият им език е гаранция за лош отзив и още куп претенции... Mr. Green

След известни колебания и размисли отмених резервацията за SUNBAY 4* (Ex. Sun Maris Park) Мармарис и днес резервирах  EFTALIA SPLASH RESORT 4* Алания- от 30.08.2014г.- 13 нощувки със самолет от Емералд. Водните атракциони(тип аква парк)- надделяха в избора, заради щерката.

Вероятно търсеното мнение е малко безсмислено, след като вече съм потвърдила резервацията , но поне да се подготвя за евентуални негативи. Rolling Eyes
 Ако има отзиви ще се радвам да ги споделите, ако ли пък не ще споделя аз след време- живи и здрави Hug Hug Hug


 P.S. Zitabg, с теб явно ще пътуваме по едно и също време и една дестинация- всичко най- хубаво!!!

# 462
  • Мнения: 84

 P.S. Zitabg, с теб явно ще пътуваме по едно и също време и една дестинация- всичко най- хубаво!!!

Ами така се очертава  Grinning Може и в един самолет да сме.
Всичко хубаво и на вас, ще споделяме впечатления после  Wink

# 463
  • Мнения: 3 638
Някой има ли актуална информация за цените на допълнителните екскурзии от Кушадасъ?

Попитах в агенцията и ми казаха 45 евро за Памуккале и Ефес и не повече от 20 евро за разходка с корабче.
Преди време едно момиче от форума ми беше дало снимка на цените от минала година и бяха по-евтини, по-евтини са и на страницата на Ориент 99. Явно има покачване тази година  newsm78

# 464
  • София
  • Мнения: 170
sincerita,хотела който си резервирала е доста далеч от плажа.Ние сме компания от 16 човека ,от които 6 са деца и избрахме Ефталиа вилидж който е в непосредствена близост с новия аква парк Ефталиа ИСЛАНД,който е безплатен за гостите на всички Ефталии.Смятам,че това повече ще ви допадне.Там сме от 03.09.

Общи условия

Активация на акаунт