На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 055
  • 777
  •   1
Отговори
# 465
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091

 P.S. Zitabg, с теб явно ще пътуваме по едно и също време и една дестинация- всичко най- хубаво!!!

Ами така се очертава  Grinning Може и в един самолет да сме.
Всичко хубаво и на вас, ще споделяме впечатления после  Wink
230 човека е самолета и явно всички, които сме за 30.08 ще сме в него.

# 466
  • Мнения: 27
До Лункреция- благодаря за бързия отговор. Споменала си за всичко, което по принцип ме интересува. Бих искала обаче да попитам и ако не те затруднява да споделиш с какво пътувахте - собствен или организиран транспорт и съответно кога пристигнахте в хотела, веднага ли ви настаниха, след освобождаването на стаите има ли възможност  да останете в хотела до вземането ви от туристическата агенция?

# 467
  • Мнения: 581
Момичета, ще ви помоля за съвет. Искам да изпратя майка ми на почивка в Турция есента, доста преживя, та дано си почине психически. Смята да пътува с автобус,но  ме притеснява, че е на 68 г., пътят поносим ли е, с тези почивки, които се правят? Ще тръгне от Бургас. Колебаем се между Мармарис, Бодрум и Кушадасъ. Тя е гледала някакво туристическо предаване за Мармарис и май за там се е запалила. Според вас, кой от курортите е по-подходящ за жена на нейната възраст? Плаж не я интересува, заведения също, иска просто да се разхожда и да почива психически.

# 468
  • Русе
  • Мнения: 166
sincerita,хотела който си резервирала е доста далеч от плажа.Ние сме компания от 16 човека ,от които 6 са деца и избрахме Ефталиа вилидж който е в непосредствена близост с новия аква парк Ефталиа ИСЛАНД,който е безплатен за гостите на всички Ефталии.Смятам,че това повече ще ви допадне.Там сме от 03.09.
             да те питам за вашата дестинация ,че ме заинтригува ката цена за 9 нощувки ми излиза със 100лв. в повече от 7 нощувки в Бодрум а.Пък и преди сме били в Алания и не е далече големия площад с многото магазини,че има Аквапарк е привилегия .На колко разстояние е аквапарка?Сайта е общ за всички хотели има по нещо написано,но снимките са общи,може би си по запозната newsm12

Последна редакция: сб, 02 авг 2014, 17:39 от Nuri_05

# 469
  • Русе
  • Мнения: 166
Момичета, ще ви помоля за съвет. Искам да изпратя майка ми на почивка в Турция есента, доста преживя, та дано си почине психически. Смята да пътува с автобус,но  ме притеснява, че е на 68 г., пътят поносим ли е, с тези почивки, които се правят? Ще тръгне от Бургас. Колебаем се между Мармарис, Бодрум и Кушадасъ. Тя е гледала някакво туристическо предаване за Мармарис и май за там се е запалила. Според вас, кой от курортите е по-подходящ за жена на нейната възраст? Плаж не я интересува, заведения също, иска просто да се разхожда и да почива психически.
     Ние пътувахме няколко пъти до Анталия с Автобус,че малкия го е страх от самолети от София се качваме в 12.00ч. в петък и в събота в 09.30ч.-10.30ч.зависи Сиде,Кемер или Алания пристигахме в хотела В агенцията казват между 20-22ч .преход.За Мармарис може и да е по-кратък пътя

# 470
  • Мнения: 152
До Лункреция- благодаря за бързия отговор. Споменала си за всичко, което по принцип ме интересува. Бих искала обаче да попитам и ако не те затруднява да споделиш с какво пътувахте - собствен или организиран транспорт и съответно кога пристигнахте в хотела, веднага ли ви настаниха, след освобождаването на стаите има ли възможност  да останете в хотела до вземането ви от туристическата агенция?
Здравейте,
Пътувахме организирано. Пристигането сутринта( това е така, защото  совалката беше организирана за два курорта( + Кушадасъ), Айвалък е най-близо, така, че те стоварват първи Настаняването след 12.00 ч.- чистят стаите.  Тогава нямаше проблем и без гривни да ползваме всичко, но говоря за 2011 г все пак. Може да са се изменили нещата. На тръгване-багажът в стаята за багаж. Странното беше, че аз предадох ключа и ми срязаха гривната, но на мъжът ми не, така, че ползвахме всичко до 17. 00 часа, когато ни взе автобусът. Има закрити душове, където се преоблякохме, бански и хавлии в една чанта и готово. Пак споменавам 2011 година-може да има промени-не обичам да подвеждам хората Grinning

# 471
  • Мнения: 374
sincerita,хотела който си резервирала е доста далеч от плажа.Ние сме компания от 16 човека ,от които 6 са деца и избрахме Ефталиа вилидж който е в непосредствена близост с новия аква парк Ефталиа ИСЛАНД,който е безплатен за гостите на всички Ефталии.Смятам,че това повече ще ви допадне.Там сме от 03.09.

Никони, много ти благодаря за отговора Hug.
Общо взето се бях спряла на три от Ефталиите( Вилидж, Аква и Сплаш)- девойката каза свободни места има за Сплаш и то единствено лардж рум, така че нямах особен избор от тези варианти и тази дата. Бях набелязала и Хепи елегант, заради това че е на брега на морето,но казаха че Сплаша е по-добър избор. Честно казано, след толкова размисли, четене и една променена резервация,луднах вече. На края си казах, каквото-такова, настроение да има Grinning

На цялата ви компания много хубави емоции и приятна почивка, както и на всички летовници Hug

# 472
  • Русе
  • Мнения: 166
До sincerita;вчера се обадих в хотел Ефталиа Сплаш разликата между него и Вилижа е била ,че в Сплаша имало капацитет от 294 стаи във Вилижа 429.Сплаша имало по големи басейни,Вилижа по малки,но по-гъсто населени.Вилижа  е по-близко до морето и е по уединено от Сплаша и се предпочита от по-възрастни хора,а Сплаша е за по атрактивни хора.Поне така ми казаха.Иначе всички във веригата хотели могат да ползват Ефталия исланд.Та и ние сменяме утре резервацията за Бодрум и отиваме в Сплаш хотела.Хем Анталия е по топла водата хем ние вече позната Laughing

# 473
  • Мнения: 7 605
а Сплаша е за по атрактивни хора.
Laughing Laughing

# 474
  • Мнения: 3 021
Е, може да се приеме, че активните са и атрактивни Sunglasses Ама какво да кажем ние с гайдите - хем атрактивни, хем мързеливи....  Laughing

# 475
  • Русе
  • Мнения: 166
Е това сме българите-последните 3 цитата са жив пример.Една грешка на езика или на буквите и отсрещния вече е легнал от смях и ти се подиграва гръмко..Аз това не го видях когато отидох да работя в Германия.И да сгреша по време на разговор,или да кажа дума която не е правилна за това изречение,отсрещния човек ме изслушваше и след това ме поправяше-без насмешка.Хората ме уважаваха за това,че се старая да науча езика им и ми помагаха от сърце,Извинявайте за грешния цитат просто ми беше хубаво да ви чета и да знам като ориентация къде да почивам,защото изкарваме парите си със труд цяла година и искам просто да си почина 1 седмица,не да бера ядове.Но изглежда съм объркала форума .Желая ви много приятни почивки..

# 476
  • Мнения: 904
Е това сме българите-последните 3 цитата са жив пример.Една грешка на езика или на буквите и отсрещния вече е легнал от смях и ти се подиграва гръмко..Аз това не го видях когато отидох да работя в Германия.И да сгреша по време на разговор,или да кажа дума която не е правилна за това изречение,отсрещния човек ме изслушваше и след това ме поправяше-без насмешка.Хората ме уважаваха за това,че се старая да науча езика им и ми помагаха от сърце,Извинявайте за грешния цитат просто ми беше хубаво да ви чета и да знам като ориентация къде да почивам,защото изкарваме парите си със труд цяла година и искам просто да си почина 1 седмица,не да бера ядове.Но изглежда съм объркала форума .Желая ви много приятни почивки..


Така е, абсолютно си права в частта за Германия. И не си сбъркала форума, продължавай да го посещаваш. Както се казва хора всякакви, но и всеки го преценяват по написаното. Дано да сте попаднали на правилния хотел и да си изкарате много добре летния отдих. Хубаво лято от мен!  Hug

# 477
  • Мнения: 27
Какви са ви впечатленията от автобусите на Дорис. Предлагат ли някакви напитки, има ли WC в автобуса ?

# 478
  • Мнения: 43
Какви са ви впечатленията от автобусите на Дорис. Предлагат ли някакви напитки, има ли WC в автобуса ?
И аз се интересувам от Дорис. Тръгвам с тях За Кушадасъ на 22.08.  grinning039

# 479
  • Мнения: 7 605
Е това сме българите-последните 3 цитата са жив пример.Една грешка на езика или на буквите и отсрещния вече е легнал от смях и ти се подиграва гръмко..Аз това не го видях когато отидох да работя в Германия.И да сгреша по време на разговор,или да кажа дума която не е правилна за това изречение,отсрещния човек ме изслушваше и след това ме поправяше-без насмешка.Хората ме уважаваха за това,че се старая да науча езика им и ми помагаха от сърце,Извинявайте за грешния цитат просто ми беше хубаво да ви чета и да знам като ориентация къде да почивам,защото изкарваме парите си със труд цяла година и искам просто да си почина 1 седмица,не да бера ядове.Но изглежда съм объркала форума .Желая ви много приятни почивки..

Хайде да не търсим вола под телето. Не съм ползвала емотикона който е легнал от смях и се подиграва. Грешката я намирах за смешна, но тип сладко-смешна. Определено е ясно че грешката е станала от бързане, не от незнание, та няма защо да се чувстваш засегната. Въпреки това, извинявай ако си се почувствала така.

Скрит текст:
Между другото частта за българите и за това как било в Германия беше неуместна, защото не съм българка, а германка по рождение и произход, никога не съм живяла в БГ  Wink

Общи условия

Активация на акаунт