На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 073
  • 777
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 1 422
Няма ли да излезе по-евтино, ако директно се договаря с хотела, а не през агенция? Със сигурност товарят някой лев. Да си уредиш само транспорта от БГ до Турция например през агенция. Според мене ще се спестят едно 200-300-400 потни левове.

# 541
  • Мнения: 7 605
Няма ли да излезе по-евтино, ако директно се договаря с хотела, а не през агенция? Със сигурност товарят някой лев. Да си уредиш само транспорта от БГ до Турция например през агенция. Според мене ще се спестят едно 200-300-400 потни левове.

Не задължително. Туроператорите договарят известен контигент стаи с хотелиерите, което йм осигурява по-ниски цени. Разбира се че ги дават с надценка, нали и те трябва да печелят от нещо, но ако крайния потребител (гост) договаря с хотела, няма за едната или 2 стаи за 1 седмица да получи цена, каквото получава туроператорът за 10-20-30 стаи за цял сезон.
Разбира се, че винаги има и изключения от това правило. Трябва да се проверява и калкулира за съответния хотел и сезон, няма всеобщо правило!

# 542
  • Мнения: 4 129
акт за раждане на детето трябва само ако родителите нямат брак
поне така ни казаха от агенцията
аз не носих, може и късмет да сме извадили

# 543
  • Мнения: 8
Ние брак имаме, но и тримата сме с различни фамилии, и ни казаха да носим акт.

# 544
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз не носих актове за раждане на децата и не са ни искали Peace С една фамилия сме,ако има значение.

# 545
  • Мнения: 262
Относно документите за децата при преминаване на българската митница в посока към Турция. Хубаво е да носите ксерокопие на акта за раждане на детето,независимо дали детето носи фамилията на родителите или не. Ако родителите нямат сключен брак и са с различни фамилии,копието е задължително. Не винаги нашите митничари го изискват,но за сигурност препоръчвам да носите. Ако детето излиза зад граница само с единия родител или с баба или дядо,чичо,леля и т.н. задължително трябва нотариално заверена декларация от другия родител или двамата родители че разрешават излизането на детето зад граница. И разбира се червения международен паспорт на детето. Peace

# 546
  • Мнения: 1 480
Искам да попитам по разбиращите, какви са намаленията за деца? Ние сме семейство с 4 деца и търсим възможно най-изгодните условия, в хубав хотел. Rolling Eyes

# 547
  • Мнения: 3 638
Искам да попитам по разбиращите, какви са намаленията за деца? Ние сме семейство с 4 деца и търсим възможно най-изгодните условия, в хубав хотел. Rolling Eyes
На мен в агенцията ми казаха, че за деца до 12 г. е безплатно.
Заплаща се на агенцията място в автобуса, застраховка и някаква такса около 130 лв. мисля че беше всичко, но аз питах за 1 дете, не знам дали има разлика ако са две.

Аз искам да питам дали има спасители на плажа и до колко часа може да стоим на плаж, имат ли работно време?

# 548
  • Мнения: 3 367
Здравейте,
търся бърз акъл за агенция през която да резервирам почивка в Турция,средата на септ,от София
Ако ми кажете и кой хотел е ок с дете на 3,не търся лукс,само чисто , ще съм много благодарна (все едно коя част на Турция,само да е топло Mr. Green)
Мерси много на запознатите,които ще отделят време

# 549
  • Мнения: 7 605
Здравейте,
търся бърз акъл за агенция през която да резервирам почивка в Турция,средата на септ,от София
Ако ми кажете и кой хотел е ок с дете на 3,не търся лукс,само чисто , ще съм много благодарна (все едно коя част на Турция,само да е топло Mr. Green)
Мерси много на запознатите,които ще отделят време

Със самолет или с автобус?

# 550
  • Варна
  • Мнения: 10 560
Писала съм,но ще се повторя,ще пътуваме с Пегасус от летище Сабиха Гьокчен,за първи път ми е и не съм на ясно,задължително ли е он-лайн чекирането и как става това,плувнах в пот от притеснение Crazy

# 551
  • Мнения: 3 367
Tatjana ,самолет моля.Пътувам с 72г си майка,3 год ми син и сестра ми.Благодаря за всяка смелена информация,от сърце.

# 552
  • Мнения: 7 605
Tatjana ,самолет моля.Пътувам с 72г си майка,3 год ми син и сестра ми.Благодаря за всяка смелена информация,от сърце.

Бих ви препоръчала да летите до Анталия, щом като искате да е топло, и да търсите хотел в курорта Лара. Близък е до летището, плажът е окей и хотелите като цяло са добри. 3 звезди не бих ви препоръчала, наистина. Ако по-дълъг трансфер от летището не ви е проблем, вижте и другите курорти (изреждам по разстояние): Белек, Сиде, Алания.

# 553
  • Мнения: 3
Здравейте,
имам въпрос към завърналите се от Palm Wings Кушадасъ: тази година решен ли е проблемът с комарите в комплекса, тъй като миналата година основно това бяха оплакванията?

# 554
  • Мнения: 4 129
не-пак имаше комари
не толкова из комплекса, но при настаняването ни в стаята имаше доста-явно бяха забравили вратата
дадоха ни райт, но не помогна

Общи условия

Активация на акаунт