На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 041
  • 777
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 299

[/quote]Аз вече резервирах за НГ така че ......да се подсигуря по на време.За Кушадасъ ми отговориха че е около 15до 20гр.maqicjo много благодаря за отговора значи ще предпочетем основната сграда
[/quote]


    mimi0585,  как резервира за Нова Година ? През агенция или самостоятелно?
Спомням си за една НГ бяхме коментирали  какви са цените за Мирамар.
Сега сте решили за Турция ли?

# 721
  • Мнения: 3 453
    Силно съм притеснена за времето през септември на Анталия.като гледам прогнозите..30 градуса максимални..дано се пооправи до 13ти. Като знам че октоври беше 34  и си беше супер, сега имам чувството че ще е хладно. Дори прогнозата показва и дни с 26 градуса максимални от нашата предстояща почивка.
 

# 722
  • Мнения: 3 271
Аз вече резервирах за НГ така че ......да се подсигуря по на време.За Кушадасъ ми отговориха че е около 15до 20гр.maqicjo много благодаря за отговора значи ще предпочетем основната сграда
[/quote]


    mimi0585,  как резервира за Нова Година ? През агенция или самостоятелно?
Спомням си за една НГ бяхме коментирали  какви са цените за Мирамар.
Сега сте решили за Турция ли?
[/quote]Резервирахме през агенция Юбим но ще ги ползваме само за резервацията.Ще пътуваме с кола.Дадоха ми доста добра цена и просто не се въздържах. WinkА и отзивите за хотела са добри.
Скрит текст:
В Мирамар вече нямат Новогодишни оферти а другите цени ще двойно по скъпи за нас

# 723
  • София
  • Мнения: 11 116
Като стана въпрос за автобуси - ние ще пътуваме организирано с Емералд /иначе агенцията ни е друга/. Някакви впечатления от техните автобуси. Тръгваме от Бургас. И в тази връзка да питам - има ли заминаващи на 26.09 за Мармарис?
Пролетта пътувах с Емералд до Истанбул и съм много доволна.И двата автобуса бяха добри с чудесни шофьори.

Вчера се върнах от Дидим с Емералд, автобусите са много различни.
На отиване пътувахме с един раздрънкан автобус, който едва палеше, на всяка почивка изтръпвах.
На връщане бяхме със чудесен и комфортен автобус. Подробности за пътуването и хотела ще разкажа в отделен пост.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 113
А има ли заминаващи за Анталия - Кемер от 5ти октомври?

# 725
  • Мнения: 10 998
Кашарел, изобщо не се притеснявай за времето, в курортите около Анталия:  Белек, Сиде, Кемер, Лара, Алания можеш октомври преспокойно да ходиш. Там времето е най-топло. А ти говориш за средата на септември. Супер жега е, не го мисли изобщо. 10 пъти поне съм ходил по тия курорти. Само в Айвалък е по-хладно края на септември и началото на октомври, но то е доста по- на север.



Запазихме си места в х-л  Батихан с близки приятели, сигурна съм че ще ни хареса и на нас Simple Smile

Само леко уточнение, по принцип буквата Ъ на турски е ...i без точка, тоест ı .
По тази логика: Kuşadası, Ayvalık, Batıhan, Nazlı, Kılıç... Кушадасъ, Айвалък, Батъхан, Назлъ, Кълъч и т.н.  Не че изобщо е важно.
Изкарайте си готино Simple Smile

# 726
  • Мнения: 134
    Силно съм притеснена за времето през септември на Анталия.като гледам прогнозите..30 градуса максимални..дано се пооправи до 13ти. Като знам че октомври беше 34  и си беше супер, сега имам чувството че ще е хладно. Дори прогнозата показва и дни с 26 градуса максимални от нашата предстояща почивка.
 
Изобщо,ама изобщо не вярвай на тези прогнози. Мин. година и аз се бях шашнала малко, макар за 5ти път да отивахме в Анталия (и всеки път по едно и също време - втората половина на септ.). Даваха го кофти времето, макс. темп. трябваше да е 26-27 градуса - ами нищо общо нямаше прогнозата с реалността  Wink Преди да тръгнем обаче имаше нещо интересно - два дни преди тръгването за Бг видях прогнозата на рецепцията - слънчево, горещо  Simple Smile на следващия ден виждам, че прогнозата е коренно различна вече - застудяване, макс. темп. 22 градуса, дъжд, всичко познаха,но това все пак беше прогнозата за 1-2 дни напред. Сега изобщо не се тормозя да гледам толкова дългосрочни прогнози. Ние сме от 20ти до 30ти в Белек и ще видя прогнозата едва към 16-17ти  Wink

# 727
  • Мнения: 52
Здравейте. Приключи и нашата почивка в Кушадъсъ - хотел "Сюрмели Ефес". Ще опиша впечатленията си, макар че нямаме голям опит с почивките в Турция - тази е втората след "Батихан". Пътувахме с "Дорис" - но за тях после. Пристигнахме в хотела около 8.30 часа сутринта, сложиха ни гривни в 11.00, а ни настаниха в 13.00 часа в съпириър стая в основната сграда /по съвети на малкото съфорумци тук, които се отзоваха на питанките ми/. Стаята бе на 11 етаж с прекрасна гледка и с ново обзавеждане. При настаняването ни дадоха и карти за кърпи за плажа и ни казаха, че представителя на турската агенция ще ни чака в 14.00 часа. Не се видяхме с него тогава, но в 17.00 часа се намерихме и поговорихме за всичко, което ни интересува. Записахме се на екскурзия до Ефес и къщата на св.Дева Мария - 40 евро на човек. Взеха ни от хотела с автобус пълен с други българи от хотелите и с интересен гид от България, но живеещ в Турция разглеждахме до обяд обектите. Много изчерпателен и весел човек беше и не сме скучали въобще! Разбира се, не се мина без посещение на магазин - в случая за зехтин и който иска си пазарува ...без нас.В хотела плажа е чудесен - голям, пясъчен, с много /около 12/ тенти-  нещо като големи навеси  под които може да се скриеш от слънцето, плитко море, спокойно, в което имаше малки рибки. Голямо пространство на плажа - тук се провеждаше и плажния волейбол...Място имаше за всеки дори и за закъснелите . В хотела имаше малко българи - около 15 души, а основно бяха турци, англичани, белгийци, руснаци и румънци. Анимацията бе с едни и същи артисти всяка вечер /а не както в Батихан/, но когато бе турската вечер имаше гостуващи танцьори. Понякога ми беше скучно /едната вечер бе бинго - ужас!/. Храната в основния ресторант бе изобилна и разнообразна, както навсякъде и се върнахме с 1-2 кг. в повече. Laughing На "а ла карт" ресторантите не сме ходили. Басейните са достатъчно големи, но ние не сме ги пробвали, а ходихме само на  плажа.  Разбира се имаше и запазване на шезлонги с хавлии, но това ми се стори толкова безсмислено, при условие че има място за всички. Вечер на бара при басейна имаше винаги жива музика, много приятно е да си пиеш коктейла и да слушаш изпълнения на класически парчета в прекрасно осветения хотел и басейн. От тези вечери имаме няколко смешни ситуации с едни пияни рускини, които танцуваха на всякаква музика и то по един и същ начин /голям майтап, особено ако някоя от тях от много въртене падне  Laughing/. Кърпите в стаята и чаршафите се уточнихме с камериерката да ги сменя, когато поискаме, а не всеки ден, защото тя напираше да ни чисти в 14.00 или 15.00 часа , а това за нас е време за почивка. Сравнявайки хотел "Сюрмели" с предишния, в който сме били "Батихан" /което е неизбежно/ предпочитанията ни са за Сюрмели, заради по-голямата територия, хубавия плаж, хубавата стая и въобще всичко. Единствено в Батихан повече ни харесаха вечерните шоу програми. Но - разбира се, че мнението ни е чисто субективно.
Сега за пътуването - Дорис... За втори път пътуваме с тях. Избрахме ги защото ни вземат от града в който живеем и ни връщат пак тук, без допълнително оскъпяване и без други условия. Автобусите и на отиване и връщане не бяха от най-новите, но така или иначе пристигнахме /знаем, че не е най-приятното пътуване през нощта, но това е .../. Случихме обаче на един вечно пушещ шофьор Красимир /с татуировки/ , който постоянно държеше своя прозорец отворен и пушеше цигари през 15 минути или чоплеше семки, които плюеше през прозореца. Един господин на отиване на предната седалка зад шофьора 2 пъти се скара, защото през нощта е студено да е отворен прозореца и струята въздух отива в предните седалки с много гадно свистете. На връщане пак тоя Красимир , но вече споменатия господин вдигна скандал и нямаше пушене в автобуса. По време на скандала  шофьора заяви, че е пушач и никой не му е правил забележка досега за това, дори се изказа, че в някои цивилизовани държави е разрешено пушенето. Че то и наркотиците вече са разрешени някъде!!!!!!!!! Още по изненадани останахме, че водачките на групата Ива и Деси не взеха никаква страна в спора, а просто си мълчаха!? Силно разочаровани останахме и от мръсните седалки на автобуса навръщане - някога червени, сега черни от мръсотия. Но както казах пътуването с автобус е единственото неприятно нещо в цялата почивка.
Прекарахме супер и препоръчвам хотела на всеки. Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 19:21 от pemi

# 728
  • Мнения: 152
Здравейте,мами.Чета ви редовно,пиша по-рядко.Племенницата ми се завърна днес от Бодрум,била е в Голдън Ейдж-много й е харесал хотела.Ама всичко било на ниво и дълго ми разказва с какво Бодрум превъзхожда родното море. Вече от 6 години тя почива само там. А и беше очарована от превоза на агенцията й-Турс Клуб. Пуснали са вече новите автобуси,с монитори на всяка седалка . Мисля че досега само Ориент предлагаха този комфорт на туристите си. Simple Smile

И на мен ми омръзна с тези монитори. Пътуваш, за да се срещаш с хора, да опознаваш местата,през които минаваш, да чуеш какво ще ти каже екскурзоводката, а не да гледаш в някакъв монитор. Нали през останалото време само това правим-телевизия, компютри, и други "монитори".

# 729
  • Мнения: 111
Има ли изискване за валидност на паспорта минимум 6 месеца преди изтичането му?  Rolling Eyes

# 730
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
... И в тази връзка да питам - има ли заминаващи на 26.09 за Мармарис?

Има Peace. И то с Емералд, но от Пловдив.

# 731
  • Мнения: 29

И на мен ми омръзна с тези монитори. Пътуваш, за да се срещаш с хора, да опознаваш местата,през които минаваш, да чуеш какво ще ти каже екскурзоводката, а не да гледаш в някакъв монитор. Нали през останалото време само това правим-телевизия, компютри, и други "монитори".
[/quote]

А аз съм на противното мнение. Блазе на клиентите на Ориент и Турс Клуб,защото имат забавления по дългия път.И никой не може да им попречи да гледат къде минават или да слушат това което им говори екскурзовода.А ако не ти се гледа монитора,просто го гасиш и готово.Всичко е въпрос на личен избор.

# 732
  • Мнения: 111
 Stop

Има ли изискване за валидност на паспорта минимум 6 месеца преди изтичането му?

 newsm78

# 733
  • Мнения: 164
Stop

Има ли изискване за валидност на паспорта минимум 6 месеца преди изтичането му?

 newsm78
Привет! 3а последните две години и3искването 3а валидност се промени няколко пъти.Твърдя го , 3ащото касаеше смяната на паспорти на членове на семейството ми. 2012 г. а3 си подмених паспорта 6 месеца преди и3тичането му, понеже важеше това и3искване. Та3и година съпруга ми си подмени паспорта поради същата причина. Съветът ми е да се подмени паспорта (3а по-голяма сигурност). А може да се провери в сайта на МВнР,какво е и3искването в момента.

# 734
  • Мнения: 3 453
   Благодаря ви за успокоението за времето Hug

 Пеми, много неприятно това с шофьора ooooh!

  Някой летял ли е с Онур джет? Как беше полета? Миналият път бяхме с боинг на Атлас джет и беше супер.

Общи условия

Активация на акаунт