Студенти в UK - 2

  • 71 406
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 200
Повечето от нас са пращали багаж с Aramex. Няма недоволни.
30 kg - 72 лв с ДДС. Понякога има промоции и цената е по-ниска.

# 136
  • Мнения: 62
 cool_witch , благодраря! Сега ще ги разгледам.  Simple Smile

# 137
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Повечето от нас са пращали багаж с Aramex. Няма недоволни.
30 kg - 72 лв с ДДС. Понякога има промоции и цената е по-ниска.

+ 1  Peace
И аз по препоръка от тук, ползвах Арамекс , доставят от врата до врата , на територията на УК ползват Роял Мейл . Обаждат се предния ден по телефона ,за да уведомят кога ще пристигне колета. Варна - Глазгоу го доставиха за 1 седмица и то в дните около Коледа .

Последна редакция: нд, 10 авг 2014, 16:48 от Сребърна паричка

# 138
  • Мнения: 62
Сребърна паричка и всички останали, които се включиха с отговори - благодаря  Grinning

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 84
Здравейте! Моя син в момента е в процес на booking за едно общежитие в Нотингам. Обаче...постоянно изникват нови моменти- сега му се обадиха, че за да плати на 3 вноски му искат гарантор , живеещ в Англия. Трябва ли да има сметка там гарантора? Освен това продиктувахме данните на дебитната карта на служителката отсреща и тя заяви, че не излизат данни за акаунта (предполагам не ги е проверила коректно). Искат банков превод, ама той излиза към 70 лв със всичките джиджавки на Райфайзен и Бърклис. Е, те това е - сега сме в процес на преговори за гарантор..

# 140
  • София
  • Мнения: 2 361
Днес пуснах на търсачка "банки във Великобритания" и ми излезе, че Алианц са представени там. Някой има ли информация дали имат много офиси и банкомати или са разпространени само в някои градове?

# 141
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Днес пуснах на търсачка "банки във Великобритания" и ми излезе, че Алианц са представени там. Някой има ли информация дали имат много офиси и банкомати или са разпространени само в някои градове?

Мисля, че само застрахователна дейност развиват на острова и нямат банкови клонове там Thinking


sardaesox , неминуемо през първата година се налага да се платят разни допълнителни такси / като тези за банков превод / .  В темата и други са се оплаквали ,че имат проблем с плащането на първата вноска за общежитието, после нещата се нареждат . Успех с намирането на гарант  Peace

# 142
  • Мнения: 642
Днес пуснах на търсачка "банки във Великобритания" и ми излезе, че Алианц са представени там. Някой има ли информация дали имат много офиси и банкомати или са разпространени само в някои градове?
Нямат клонове там.  Аз съм с тяхна карта и съм питала, но карти предлагат само към сметки и евро, долари и BGN. 

# 143
  • Мнения: 11
моля ви да ми кажете дали дъщеря ми трябва да има и международен паспорт освен личната карта,когато заминава за Манчестър,и за какво ще и потрябва.

# 144
  • София
  • Мнения: 16 035
моля ви да ми кажете дали дъщеря ми трябва да има и международен паспорт освен личната карта,когато заминава за Манчестър,и за какво ще и потрябва.
Браво, увеличават се девойките в Манчестър! Ани имаше межд. паспорт от преди да замине и тръгна с него. Там са и го искали за НИН и за дебитната карта в банката. Уточнявам, че тя не е студентка, работи. Хубаво е да има и паспорт - може да я заведете на море в Турция - да събира слънце.
Днес в Ман. е студено като зимата, духа и вали.  Sad
За банките - не само Алианц, Райфайзен, Експрес банк също имат офиси. Говорих с вътрешни хора в тукашните банки - във всяка държава са си отделно за себе си. Не се водят клонове на банката - майка.

# 145
  • Мнения: 3 200

Браво, увеличават се девойките в Манчестър! ...


И потенциалните клиентки  Money


... Трябва ли да има сметка там гарантора? Освен това продиктувахме данните на дебитната карта на служителката отсреща и тя заяви, че не излизат данни за акаунта (предполагам не ги е проверила коректно). Искат банков превод, ама той излиза към 70 лв със всичките джиджавки на Райфайзен и Бърклис. Е, те това е - сега сме в процес на преговори за гарантор..

Доколкото знам гаранта трябва да е английски гражданин или човек с доказани постоянни доходи и адрес. Не знам как ще го намерите, дано!

Банковият превод остава най-евтиния вариант, ако платите цялата сума онлайн - тогава таксите са около 45 лв.
Плащането с карта не е добър вариант - таксата "превалутиране" илиза по-висока от таксата за банковия превод, а и подозирам, че просто не приемат български карти.
При всички положения е най-добре да платите цялата сума, а не на части.

Последна редакция: вт, 12 авг 2014, 06:19 от cool_witch

# 146
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
моля ви да ми кажете дали дъщеря ми трябва да има и международен паспорт освен личната карта,когато заминава за Манчестър,и за какво ще и потрябва.
хубаво е да има и двете, не дай си боже се случи нещо , дано не се случва, поне ще има документ за самоличност, иначе едва ли ще й трябва. Голямата я обраха точно в Манчестър, беше на гости при сестра й и на спирката й откраднали портмонето с личната карта, добре, че имаше паспорт, ако имат втора дебитна карта е хубаво да не се носи, да е прибрана някъде, както и паспорта.

# 147
  • Мнения: 2 992


...  Освен това продиктувахме данните на дебитната карта на служителката отсреща и тя заяви, че не излизат данни за акаунта (предполагам не ги е проверила коректно). Искат банков превод, ама той излиза към 70 лв със всичките джиджавки на Райфайзен и Бърклис.

...Плащането с карта не е добър вариант - таксата "превалутиране" илиза по-висока от таксата за банковия превод...

И аз мисля, че плащането с карта не е добър вариант. При плащане на общежитие в Англия на дъщеря ми от офиса на общежитието са й казали, че ако плати с карта ще й добавят и 3% такса. За първи път ни се случи при плащане с карта да има такси.

# 148
  • Мнения: 642
[И аз мисля, че плащането с карта не е добър вариант. При плащане на общежитие в Англия на дъщеря ми от офиса на общежитието са й казали, че ако плати с карта ще й добавят и 3% такса. За първи път ни се случи при плащане с карта да има такси.
Много зависи какво ще се плаща. А и във всеки университет е различно. В нашия няма допълнителна такса, но с карта искат цялата сума наведнъж. Скоро купувах самолетни билети и резервирах хотел в UK. В плащането на хотела нямаше проблем, защото ми излизаше цена в евро и си беше на официалния курс, но в сайта на Ryanair ти съдират кожата. При курс на БНБ 2,47 на мен билетите ми бяха изчислени на 2.66. В посока Лондон - Пловдив е добре да се купува от карта в паундове.

# 149
  • София
  • Мнения: 2 361
Благодаря ви за отговорите!  bouquet
И аз съм на мнението на valha  - най-добре е да си носи и съхраняване отделно паспорта за всеки случай.
А общежитията първата година обикновено наведнъж ли се плащат? И как предпочитате да го платите  с валутен превод или чрез карта в лева? Как е по-изгодно?

Общи условия

Активация на акаунт