Студенти в UK - 2

  • 71 410
  • 744
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте!
Дъщеря ми и тя най-после пристигна в университета! Много бяхме притеснени, че не си включи телефона 2 часа след като кацна самолета...но слава Богу всичко е наред. Трябвало да се придвижва от терминал 4 до терминал 3 с влак, за да отиде до трансфера... Добре, че се е справила, с тези тежки куфари... Накрая е изпуснала трансфера за 5 минути. Та се наложило да изчака следващия бус от унито-след 1час. Май щеше да е по-бързо, ако не бяхме ползвали трансфер, а директно си беше хванала влака, ама нищо. Следващите пъти. Wink
Много е доволна от общежитието като първо впечатление. Благодарение на форума купихме кабел за интернет, та веднага проведохме видео разговор! Запознала се е с доста деца! Всичко разбирала. Само англичаните като заговорели, малко бързо и идвало... Joy

# 511
  • Мнения: 2 957
Как стои въпроса със стоматологичните услуги?

# 512
  • София
  • Мнения: 320
Мами, дали е възможно когато пишете впечатления от уни-тата да вписвате и самия университет?
До седмица дъщеря ми трябва да направи и своя избор затова сте ми много полезни  Hug

Някой от вас ви научих къде са децата ви и преживчвам всичко с вас, но не всички.

Благодарим  bouquet

Да вметна нещо, изложенията на университетите са също много полезни. Някои от представителите са служители на университелите и си дават координатите за връзка с тях в случаий на несъвпадение на офертета и тази от тях на самото изложение.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 10:40 от Stelitka

# 513
  • Мнения: 3 200
Мами, дали е възможно когато пишете впечатления от уни-тата да вписвате и самия университет?
До седмица дъщеря ми трябва да направи и своя избор затова сте ми много полезни  Hug
...
А с какво ще помогне това, ако специалността е друга?

# 514
  • Мнения: 65
http://wizzair.com/bg-BG/Search
 хайде на билетите за Коледа с намаление!


Имаше страхотни цени вчера по обяд/Лондон-София и обратно-260лв./, но аз нямах инсталирано мобилното приложение, а и исках да обсъдя покупката и докато се наканя цените станаха три пъти по-високи. Ще има ли скоро пак подобно намаление? ...Ние иначе за Коледа отиваме на 830лв. отиване и връщане -Глазгоу-София, което си е ужасно много. И още един въпрос някой да е летял с Ryanair -Глазгоу-Лондон и обратно /дават цени около 100-120лв.отиване и връщане/, но нищо не съм чувала за тази компания-спазват ли часовете на полетите, надеждни ли са? Изобщо някакви идеи за предвижване Глазгоу-София на 20-21.12.2014г. и 18-19.01.2015г.

# 515
  • Мнения: 3 200
...

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 17:14 от cool_witch

# 516
  • Мнения: 28
http://wizzair.com/bg-BG/Search
 хайде на билетите за Коледа с намаление!


Имаше страхотни цени вчера по обяд/Лондон-София и обратно-260лв./, но аз нямах инсталирано мобилното приложение, а и исках да обсъдя покупката и докато се наканя цените станаха три пъти по-високи. Ще има ли скоро пак подобно намаление? ...Ние иначе за Коледа отиваме на 830лв. отиване и връщане -Глазгоу-София, което си е ужасно много. И още един въпрос някой да е летял с Ryanair -Глазгоу-Лондон и обратно /дават цени около 100-120лв.отиване и връщане/, но нищо не съм чувала за тази компания-спазват ли часовете на полетите, надеждни ли са? Изобщо някакви идеи за предвижване Глазгоу-София на 20-21.12.2014г. и 18-19.01.2015г.

www.bookryanair.com Летят от Пловдив- летище Крумово.  232 паунда

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 12:25 от Mandi_1

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 98
@silvia@ пробвай https://usitcolours.bg/bg/samoletni-bileti ,  Глазгоу-София  и при тях цените са високи, но Нюкасъл е на 2часа и половина път с автобус,  в момента има билети Нюкасъл -София  и обратно 19.12.2014-20.01.2014 -295 евро/576 лева/крайна цена

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 19:55 от Dimivas

# 518
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Мами, дали е възможно когато пишете впечатления от уни-тата да вписвате и самия университет?

Може да погледнеш на първа страница -нашите деца, там са записани всички, които са пожелали да публикуват тази информация, написани са имена, университет, специалност, курс. Успех в кандидатстването.

Цените на билетите за втората половина на януари не са толкова скъпи, проблема е около 20-22дек.  и началото на януари.

# 519
  • Мнения: 2 957
Да си повторя пак питането за стоматологичните услуги - дъщеря ми я притеснява  доста един мъдрец. Как се процедира в такива случай и върши ли работа картата от Здравната каса?

# 520
  • София
  • Мнения: 16 036
Сиси, от зъболекари знам, че като се сменя местоживеенето и все нещо по зъбите ще се разбута. От климат, от стрес по смяната - започват проблеми със зъбите.
Дъщерята е в Манчестър и там и падна пломба. Ходи на спешен кабинет в нещо като поликлиника. Тогава още нямаше избран ЛЛ. Казала, че я боли. Направили са и снимка, но не са и я дали. После някаква много млада зъболекарка и била 3 упойки. Без да изчака да подействат и почистила зъба, сложила лекарство и го затворила. Уж щял да издържи до декември, дано. Първоначално беше като дрогирана от упойките, но зъба спря да я боли. Ако се наложи ще лети до тук - имаме близка зъболекарка. Също шефа и имал някакъв познат зъболекар и може да отиде при него. Но някак се наплаши от техните стоматолози и зъба спря да я боли.
Дано не съм те стреснала с нашия опит. Дано при вас всичко да е наред.

# 521
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Да си повторя пак питането за стоматологичните услуги - дъщеря ми я притеснява  доста един мъдрец. Как се процедира в такива случай и върши ли работа картата от Здравната каса?
Ами никой не може да ти отговори. Май трябва да се регистрират в някоя стом. практика за да ползват безплатни или частично платени,не знам точно как са, но системата е доста тромава и с месеци може да чака. Предполагам на частно няма проблем, но цените ....  Нека да пита по-големите студенти, ако има стоматологичен факултет към университета, може и там да провери. За 4-5 години, не са ходили там на зъболекар, първата работа им е като се приберат да минат през зъболекаря. Може да питаш майките във Великобритания . ЕЗОК никаква работа няма да свърши.
Aisha ти е споделила техния опит. Голямата имаше проблем с един мъдрец, при много силни болки пиеше аулин, от тук си носеше, сега лятото нашият зъболекар го извади.

# 522
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Момичета, някой беше писал за някакъв прост и евтин вариант за смесител на топлата и студена вода. Ако се сещате как изглежда, дали може да постнете линк.

# 523
  • София
  • Мнения: 16 036
Ани са я приели при въпросната зъболекарка в поликлиниката точно с картата ЕЗОК. Проверили са, че в България всеки месец продължавам да и плащам осигуровки и  така са я обслужили.
Мисля си, ако се налага колкото и да е скъпо на частно - няма как да не платим. Но дали ще е читав и внимателен ....
Сега, благодарение на дъщерята на Valha си има и ЛЛ.
ПП - аз бях писала за смесител. Видях го преди време във една ФБ група на мами в Англия. Там са много отзивчиви и помагат. Продаваше се в магазините за 1 паунд, нещо пластмасово или гумено - като се набучи на кранчетата и става като наша чешма. Линк не мога да пусна, съжалявам.

# 524
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Aisha, благодаря.   bouquet
Щом знаем колко струва и къде се продава, ще свърши работа. Peace
И аз ще посъветвам моя младеж да си потърси ЛЛ. Мерси и на двете ви с valha за този съвет.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт