Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 112 465
  • 753
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 55
Annie13,
До момента сме ходили на ортопед и двама физиотерапевти. (И на двама очни за очето, но в последствие установих, че по-малката очна цепка вероятно се дължи на асиметрията, а не е проблем в самото око). Приключихме и двуседмичен курс рехабилитация (назначен от физиотерапевт) с по-лошо положение на главичката от преди курса. В петък правихме и ТФЕ, като лекарката каза да спрем да му "ровим" в главичката на детето, а да си правим гимнастиките, защото имала идеално развит мозък. От Варна сме и тук правих ТФЕ при д-р Ангелова, която е най-добрата тук. Мислехме и невролог да посетим, но във Варна няма особен избор на такъв специалист.

# 406
  • София
  • Мнения: 965
Много добре, че сте направили ТФЕ. С невролозите е проблем, дори в София, но според мен е важна консултация, за да разберете причината. Надявам се бързо да се подобрят нещата. Препоръчването на Войта в случая тотално ме изумява. Не съм специалист и само гадая, но ако има примерно схващане на лицев нерв трябва някой да ви насочи какво точно да правите в този случай, а не да стрелят в тъмното.

# 407
  • Мнения: 55
Точно поради тази причина отказах войта след втория ден. Това е доста агресивен метод, който твърдят, че ще я излекува, а всъщност дори не знаят какво точно лекуват.

# 408
  • Мнения: 2 719
Посетили ли сте Генетик? Според мен е задължително да направите консултация заради наличната асиметрия.

# 409
  • Мнения: 200
Здравейте момичета имам момченце родено в 26 седмица все още е в педиатрията в София роди се 1 кг. вече е 2.700 все още има малка нужда от кислород.

# 410
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
alisa_, да ти е здраво момченцето!!! Ще мине и нуждата от кислород Simple Smile Добре е на кг., героят Simple Smile Моите  2-ра и 3-та се родина по 2 кг., хипотрофни, а в началото на 36 г.с. Също имаха нужда от кислород, но за 2-3 дни под палатка ... Слава на Бога, добре са и растат здрави като настигнаха връстниците си Simple Smile

# 411
  • Мнения: 128
Да са живи и здрави всички новородени сладури, както и порасналите.
Много нерви се съсипват покрай раждането, но всичко отминава и се регулира. Истината е, че наистина ще пораснат голеееееми малчуганки и мачуганчовци. 

Прегръдки за всички   Hug

# 412
  • софия
  • Мнения: 37
Здравейте, мами. Радвам се, че ви откривам. Преди 4 дни родих мъничка девойка 2050 гр. в 35 +4 г.с. Мен ме изписаха, тя остана в болницата и сега......не знам къде се намирам... по цял ден си задавам хиляди въпроси: -Защо стана така? Ще има ли някакви последствия за нея? Дали ще мога да поддържам лактация? Дали ще мога да я кърмя после? Със сигурност знаете всички тревоги, които минават през главата ми. Връщам се да чета назад и се надявам да открия поне някой отговори и да се поуспокоя.

# 413
  • Мнения: 1 400
alessundri, момата ти е достигнала заветните 2 кг. и 35 г.с. , така че съм сигурна, че няма да има никакви последствия за нея. Най-много още седмица-две да останете разделени (което не е малък стрес, де). През това време изцеждай кърма на всеки 3 часа и замразявай във фризера. При първа възможност я накърми. От моя опит - всичко се оправя, когато си прибереш детето вкъщи  Heart Eyes.

# 414
  • Мнения: 200
Здравейте, мами. Радвам се, че ви откривам. Преди 4 дни родих мъничка девойка 2050 гр. в 35 +4 г.с. Мен ме изписаха, тя остана в болницата и сега......не знам къде се намирам... по цял ден си задавам хиляди въпроси: -Защо стана така? Ще има ли някакви последствия за нея? Дали ще мога да поддържам лактация? Дали ще мога да я кърмя после? Със сигурност знаете всички тревоги, които минават през главата ми. Връщам се да чета назад и се надявам да открия поне някой отговори и да се поуспокоя.
Всичко с малката ще е наред все пак 35 седмица е седмица в която всички органи и системи на децата са доста зрели.Не се притеснявай всичко ще е наред.Къде е твоето момиченце сега? В коя болница?След две три седмици ще се гушкате щастливи в къщи.

# 415
  • Мнения: 39 318
35 седмица си е направо голямо  и отгледано бебе. Тука има родени десет седмици преди твоето и нямащи кило. Така, че спокойно. След седмица-две ще ти го дадат.

Последна редакция: чт, 05 ное 2015, 23:50 от sigma

# 416
  • Мнения: 16
моите близнаци са 32-ра седмица 1500 и 2000гр голямото ми го дадоха след 10 дена малката след месец без последствия от недоносеността сме така, че горе главата Simple Smile

# 417
  • софия
  • Мнения: 37
Благодаря ви за окуражителните думи  Hug Знам, че има много по-малки дечица и с много проблеми и сигурно на техните майчета моите тревоги звучат нелепи, но всяка майка страда в такава ситуация. Това което ме притеснява е, че тя освен че се роди по-рано и изоставаше с две седмици, а не сме сигурни в причината за това - предполагат миомен възел на матката. Не спирам да мисля, дали само малкото й тегло са последствията от него. Тя е в Токуда - там родих. Предполагам, че след като се позакрепи от там в последствие ще ме насочат консултации с какви специалисти ще са необходими.

# 418
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Моята принцеаса е родена в 36+2 с тегло 1800 гр. При мен причината за ниското ѝ тегло беше високо кръвно /прееклампсия/. Изписаха я на 17-ден /до достигане на заветните 2100 гр./. Цедях се на всеки 3 часа денонощно, но тъй като беше захранена в болницата с шише, след това така и не успя да свикне от мен. В крайна сметка се цедих 1г. 7м. и давах с шише Simple Smile Ползвах електрическа помпа /Медела Суинг/ и препоръчвам горещо.
Вчера за нас беше много емоционален ден, защото имайки път към София, минахме през МД, за да поздравим акушерките от 8-ми етаж, които полагат денонощни грижи за мъниците. Показахме им едно "тяхно бебе" колко е пораснало Simple Smile Не мога да опиша колко щастливи и трогнати бяха те, а мен ме връхлетяха едни такива спомени... поплаках си даже...
Пожелахме на всички мънички бебчета също така усърдно да преодолеят всяко препятствие по пътя към дома и вдъхнахме кураж на притеснените мамчета там  Heart Eyes

# 419
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз така и не се записах в тази тема.
Синът ми е вече на седем месеца, роди се в 32-ра седмица с тегло от 1.9 кг. Дишаше самостоятелно, но остана в болницата три седмици. Изцеждах кърма и носихме два пъти на ден, до ден днешен все още го кърмя.
Направихме ТФЕ, консулт с невролог, гастроентеролог, очен лекар, ортопед - засега всичко е наред. Доста сме изостанали с ваксините, но това е нормално предвид ситуацията и не ги бързам.

Разбира се, притесненията все още ги има. В момента те са изцяло в моята глава, защото детето се развива добре, здраво е. Много е неспокоен, нервен, ревлив обаче. Не знам дали се дължи на незрялата нервна система, склонна съм да търся някаква взаимовръзка - през първите три месеца детето имаше неконтролируеми трепкания на крайниците, беше много неприятно и аз - доста стресирана.

Желая здраве и спокойствие на всички в темата!

Общи условия

Активация на акаунт