На море в ТУРЦИЯ - тема 33

  • 122 185
  • 706
  •   1
Отговори
# 375
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Браво, miss July радвам се, че сте си изкарали добре. Толкова е хубаво когато поне за няколко дни забравиш за всичко и се отдадеш на блаженство.
Аз броя дните до моята почивка Wink На 10.10. пътувам за Бодрум......вече съм нетърпелива. Бих се радвала ако някой сподели какво да посетя и да разгледам, дори и някои магазини.  Wink Хубав ден та всички.

Крайбрежната улица с крепостта. Вътре в самата крепост има музей, който е интересен за разглеждане. Познати са ходили на о.Кос и казват, че им е харесало. Може да си направите разходка с яхта из заливите на Бодрум и до извора на Клеопатра /той е включен към разходката/, като си харесате някоя яхта по крайбрежната и се договорите със собственика. На самата крайбрежна има и нещо като сергия, на която също може да се запишете за разходката. Препоръчвам да се пазарите за цената, особено ако сте повече хора.
Всеки вторник до автогарата има седмичен пазар. На пръв поглед изглежда ужасен, но има какво да се купи и на сравнително добро качество. И там се пазарете много, защото цените са доста завишени. Имат и два мола- Oasis и Midtown. Първият сякаш повече ми хареса.
Ако сте със собствен транспорт на отиване или връщане може да минете през Ефес. Входът е 25 лири. Определено си заслужава да се види.

# 376
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Danili много се радвам, че сте останали доволни, ние имаме база са сравнение и считаме, че за такъв клас хотел е недопустимо да бъде толкаво мръсно в ресторанта и тоалетните на плажа.
Иначе подкрепям всичко друго написано, особено за мистър зумба, той водеше и сутрин водна аеробика  Peace голям сладур, децата бяха влюбени във всички аниматори. И искат догодина пак да ходим.
Peace Да така е , но както писах бях се настроила за почивка и гледах да не се впускам в подробности, за да не си разваля настроението. Между другото тоалетните на плажа се чистеха постоянно, поне аз като ходех беше чисто. За ресторанта наистина всички се струпваха на терасата, а вътре имаше много чисти и заредени маси. Дори ние предпочитахме да седнем навън на неизчистена маса, но като викнехме някой сервитьор веднага идваха да изчистят и ни зареждаха чисти прибори.

# 377
  • Мнения: 421
Искам да ви питам утре искат да ни водят на нощем пазар в Дидим и до кожената фабрика, а друг ден до аутлетите в Соке....

Само да вметна , че можете да отидете до Соке самостоятелно . Хващате бусче от гарата в Дидим и за 10 лири сте в Соке и 10 на връщане - 20 .От тур агенията ни искаха 15 евро .Най голямия шопинг център е  NOVADA . За мен не си заслужава . Като че ли спортни стоки могат да се купят на някакви по нормалницени , но всичко което си струва като качество е  сравнително скъпо.Примерно якета на POLO 250 лири , риза 85 лири. Имаше един страхотен магазин за бански  - цените 120 -150 лири. Иначе в магазина на трдиционно добрата като съотношение качество/ цена турска марка ДЕФАКТО  буквално беше пълен боклукчарник , в УАЙКИКИ също. Изгубихме 5 часа - покупката беше - колан ест.кожа -10 лири и сандали - ест.кожа -50 лири . Посетихме само НОВАДА -та , но предполагам и в другите аутлети ще е подобно.

# 378
  • Мнения: 874
То  пък в това ДЕФАКТО имах чувството ,че се намирам в магазин "втора употреба"  newsm78 ,какво толкова  го харесват някои,не знам  Rolling Eyes

# 379
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
То  пък в това ДЕФАКТО имах чувството ,че се намирам в магазин "втора употреба"  newsm78 ,какво толкова  го харесват някои,не знам  Rolling Eyes

Според мен човек трябва да се абстрахира от обстановката и може да намери доста хубави неща. Де факто не са лоша марка. И на седмичния пазар в Бодрум беше тотална цигания, но ако не се вторачваш в това, всъщност установяваш, че има доста сносни неща. Почти съм сигурна, че ако същите тези стоки бъдат подредени в някой хубав и лъскав магазин, няма да се сторят на никого парцаливи/грозни/некачествени.

# 380
  • Сoфия
  • Мнения: 295
miss July страхотен разказ!
Радвам се, че сте останали доволни и от пътя и от момичетата на Посейдон. И ние ходихме до Далян с автобус - много зареждащо място и красив плаж!  Hug

Относно хотелите в Ичмелер - определено са в пъти по - добри от тези в самия град. Ние на връщане прибирахме хора от там и останахме очаровани. Друг път ако се ходи в Мармарис определно ще е там! А новия хотел изглежда много добре, но чудно как е останало място в Ичмелер за цял нов хотел  newsm78?

# 381
  • Мнения: 5 459
miss July  Hug. Радвам се, че сте си изкарали добре. Аз ти казах, че като отидете в Мармарис-една частичка от сърцето остава там. Живот и здраве и аз отсега се настройвам за идната година.

# 382
  • Мнения: 260
Някой може ли да ми каже колко часа е пътуването от Бургас до Бодрум с автобус?

# 383
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Някой може ли да ми каже колко часа е пътуването от Бургас до Бодрум с автобус?

Ние до Мармарис пътувахме 15ч. с автобус /спирахме на 2-3ч. за по 30 мин. почивка/. Значи до Бодрум ще е с час по-малко. Естествено времето е нещо относително, но 14-15ч. е някъде. Аз лично пътя не го усетих. Пътувахме много добре.

# 384
  • Мнения: 3 638
Някой може ли да ми каже колко часа е пътуването от Бургас до Бодрум с автобус?

Ние до Мармарис пътувахме 15ч. с автобус /спирахме на 2-3ч. за по 30 мин. почивка/. Значи до Бодрум ще е с час по-малко. Естествено времето е нещо относително, но 14-15ч. е някъде. Аз лично пътя не го усетих. Пътувахме много добре.
Това с престоя на границата ли?
До Кушадасъ е около 18 часа, мислех, че до Мармарис ще е повече, но може би се минава по друг път  newsm78

# 385
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Някой може ли да ми каже колко часа е пътуването от Бургас до Бодрум с автобус?

Ние до Мармарис пътувахме 15ч. с автобус /спирахме на 2-3ч. за по 30 мин. почивка/. Значи до Бодрум ще е с час по-малко. Естествено времето е нещо относително, но 14-15ч. е някъде. Аз лично пътя не го усетих. Пътувахме много добре.
Това с престоя на границата ли?
До Кушадасъ е около 18 часа, мислех, че до Мармарис ще е повече, но може би се минава по друг път  newsm78

Само, че от къде тръгвате? Бургас е по-близо до Турция и пътя е по-кратък. Зависи и шофьорите как карат. Нашите шофьори и в двете посоки караха сравнително бързо.
Алина беше споделила, че до Мармарис са пътували 18ч., а те до колкото си спомням пътуваха от София.

Пътят Бургас-Кушадасъ е точно 12ч./със съответните почивки/. Минавала съм го и с кола, и с автобус. Пътят до Бодрум ще е не повече от 2-3ч. отгоре.

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 14:44 от miss july

# 386
  • Мнения: 5 459
Да, 18 часа пътувахме от София, макар, че и на отиване и на връщане стояхме максимум по 20 минути на митницата.

# 387
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Момичета здравейте! В петък/3.10/ се върнахме от Турция. Бяхме на почивка в Лонг Бийч Резорт Алания.
Хотела е страхотен! Нямам думи, всичко беше невероятно. Горещо го препоръчвам на семейства с деца. Имаше много пързалки за всички възрасти, много басейни, ол инклузива богат и разнообразен. За възрастните всяка вечер дискотека, с мъжа ми разпускахме. За децата в 20.30 имаше шоу програма и дискотека, после в 21.30 за възрастните тематично шоу. Аниматорите супер. Нямам абсолютно никакви забележки. С удоволствие бих се върнала в този хотел.

# 388
  • Мнения: 1 120
Момичета,моля за съдействие - имаше мнение за Majesty Tarhan в Дидим с коментар кои стаи като номера бяха с гледка към морето,но не го намирам?
Благодаря  Hug

Wonderr, orito - благодаря много! Simple Smile
Страхотна гледка!!!

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 16:19 от L0v3d

# 389
  • Мнения: 874
Момичета,моля за съдействие - имаше мнение за Majesty Tarhan в Дидим с коментар кои стаи като номера бяха с гледка към морето,но не го намирам?
Благодаря  Hug

709.710.711 Peace

   -711

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 16:12 от Wonderrr

Общи условия

Активация на акаунт