На море в ТУРЦИЯ - тема 33

  • 122 181
  • 706
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 167
Здравейте! Понеже някои агенции вече са изкарали новогодишни оферти , искам да попитам има ли някой тук , който да е бил за Нова година в Турция / и по конкретно ме интересува хотел Батихан /
Ние за първи път обмисляме идеята тази Нова година да бъдем в Турция. Юни месец бяхме в Аква Фентъзи и много ни хареса, а и сега има много изгодна оферта за Батихан. От друга страна си мислим, че в Анталия ще е по - топличко / там сме си набелязаали Spice hotel  Grinning /...
Ще съм благодарна, ако някой ни помогне с инфо, че се чудим какво да правим..... newsm78

# 46
  • Мнения: 319
Здравей, ние бяхме преди няколко години в Анталия в Белек за нова година и беше страхотно всичко. Не знам дали по принцип е така или ние случихме на време но беше около 18-20 градуса и много слънчево дори не се бях подготвила с летни дрехи. На няколко пъти се пекох на един шезлонг на плажа когато нямаше грам вятър и само печеше. Относно храната всичко беше много хубаво и вкусно за новогодишната вечеря също се бяха постарали имаше голямо изобилие включително и много пуйки, залата беше красиво украсена с ледени фигури столовете облечени като за сватба изобщо всичко беше много стилно и красиво, пускаха музика за танцуване - не турска а само европейска хитове поп денс този  стил също и блусове, за децата имаше анимация правеха им игри и ги забавляваха, а за родителите си имаше отделна програма. Заря ме бяха предупредили че можело да няма защото те много не го празнували като нас, но и заря си имаше.

# 47
  • Мнения: 167
Благодаря за отговора Hug Малко ме притеснява това, че доколкото четох в повечето хотели децата празнуват в отделна зала от родителите - дъщеря ни е на 4,5г и някак си не си го представям това... newsm78
А за Батихан пише, че децата ще са на една маса с родителите.....

# 48
  • Мнения: 2 957
В кой хотел бяхте? И имаше ли много чакане на границата? Притеснява ме дългия път и голямото струпване на хора и превозни средства newsm78 В чуденка сме дали да  пътуваме с автобус или с кола за НГ до Дидим?

# 49
  • Мнения: 134
kalfova, а в кой хотел бяхте тогава? И аз много съм се замислила за НГ в Турция, но не знам къде  newsm78 6та поредна година септември ще сме в Анталия и ми се иска в някой друг курорт да сме за НГ  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 319
Здравейте момичета нашия хотел в Белек беше Belek Beach Resort, относно чакането специално там ходихме със самолет от Варна и нямаше проблеми поне на отиване връщането беше малко страшно защото в България времето се оказа ужасно и попаднахме в някаква буря едвам кацнахме от тогава с едно на ум за самолетите посред зима. При нас децата бяха заедно с родителите просто имаше момичета и клоуни които ги забавляваха в едната част на залата а в другата си беше за големите програмата. Ако искате мога да кача някои снимки от залата. Имаше и какво да се гледа ходихме на няколко допълнителни екскурзии, а по дърветата си имаше мандарини посред "зима". Относно чакането по границата мога да споделя опита си с другите курорти в които сме били, защото там сме ходили с автобус извода ми е че е късмет като цяло не са ни бавили бързо става кофти е че винаги се падаш на границата посред нощ към 1-2 часа тъкмо като си заспал и си се затоплил трябва да ставаш за да минеш с паспорта да ти сложат печат. Забавяне може да има ако се струпат няколко автобуса и докато минат един по един, но иначе минаването става бързо самата проверка на паспортите. Курорта който най ми хареса като че ли си остава Мармарис, но да не се отплесвам ако някой има интерес тогава. За Дидим мога да дам отзиви другия месец като се върна от там.

# 51
  • Мнения: 246
За Нова година в Батихан (всъщност правилното наименование е БатЪхан, ударение на Ъ-то), мога да кажа следното. Тъй като хотела е пълен до дупка по това време, а се празнува в ресторанта и дискотеката, за децата нямаше място и им беше отредена детската зала. Следователно почти всички родители нададоха вой до небесата, как така, не може да бъде, и се започнаха едни дебати, поне половин-един час. Представителите бяха струпани в кордон пред вратата, а родителите вдигаха врява и притъпкваха около тях. В крайна сметка кой си прибрал детето, кой не, веселбата започна, украсата невероятна, менюто беше ок, всичко се сервира и отсервира по час, независимо кой ял или не, някои хора явно не бяха наясно с тази практика и се дразнеха, програма богата, народни танци и ориенталски танцьорки, томбола, много хора спечелиха хубави неща (златно колиенце, кожено яке, електроуреди и др.), оркестър и ди джей. Всичко беше на ниво, но някак си не се получи веселба, в ресторанта бяха само турци, а в дискотеката българи основно и малко турци, те си се кефеха, но за повечето българи беше скучно, а тъй като имаше и много пушачи, които трябваше да се качват горе и да излизат пред хотела да пушат, се поучи шпалир от влизащи и излизащи хора и някак си се загуби празничността. Въпреки това организацията си беше перфектна и всичко беше на ниво.

# 52
  • Мнения: 11
Здравейте,

имам следния въпрос кой е най-близкия курорт в Турция от София?
Или казано накратко от София до къде в Турция(най-близо) може да отидем на почивка с кола?

# 53
  • Мнения: 6 298
Здравейте,

имам следния въпрос кой е най-близкия курорт в Турция от София?
Или казано накратко от София до къде в Турция(най-близо) може да отидем на почивка с кола?
И аз се присъединавам към този въпрос и да попитам може ли да се отиде до курортите без да се ползва ферибот? Не мога да пътувам по море с каквото и да било дори на дюшек не се качвам.

# 54
  • Мнения: 41
Здравейте,

имам следния въпрос кой е най-близкия курорт в Турция от София?
Или казано накратко от София до къде в Турция(най-близо) може да отидем на почивка с кола?
И аз се присъединавам към този въпрос и да попитам може ли да се отиде до курортите без да се ползва ферибот? Не мога да пътувам по море с каквото и да било дори на дюшек не се качвам.
Ходили сме 2012г. в Силиври за три дни. Не е точно курорт. Това е предградие на Истанбул и вилна зона . Намира се преди Истанбул. Хотелът, по скоро комплекса, е Класис Ризорт. Комплексът е хубав/ поне беше тогава/ има и част с голф игрища, но в нея не сме били. 5зв. на брега на Мраморно море. Морето и плажа не стават. Има външни и вътрешен басейн, водна пързалка на вътр. басейн. Бяхме само със закуска. Цените  иначе бяха като за 5 зв. Mr. Green. Предлага настаняване от стая до семейна вила...  През неактивния сезон се е предлагал с екскурзиите до Истанбул за преспиване. Правят се и сватби на по-заможни семейства-личеше се по автопарка, охрани...хеликоптери./улучихме една просто/. #Crazy
Да не ви подведа, ама ми казаха че началото на филма "Север Юг" се е снимал там, но в голф игрищата! newsm44 Аз лично не съм гледала.

# 55
  • Мнения: 19
На 19.09. летим от Варна за Кушадасъ-Pine Bay с Емералд............

И още нещо-хавлии за плаж да носим ли?
Благодаря предварително!

Хавлии за плаж може да не носите, но когато ви настаняват по стаите си поискайте картата на рецепцията, защото без нея хавлии няма да ви дадат! Иначе хавлиите ги дават на входовете към плажа и към басейна.

Желая ви хубаво време и весело изкарване в Pine Bay!   Simple Smile
Благодаря за инфото!!!!

# 56
  • Мнения: 19
На 19.09. летим от Варна за Кушадасъ-Pine Bay с Емералд.За първи път ни е и се тревожа, че не знаем подробности......кога да сме на летището,какви документи да носим освен паспорти,кой ще ни чака......Емералд се свързаха с нас за такса гориво!!!!!А за другите неща,които ме вълнуват щели да ми пуснат мейл 15-16.09!!!!Нормално ли е това ?Или се тревожа безпричинно?
И още нещо-хавлии за плаж да носим ли?
Благодаря предварително!

Цитат
Заминаване: Варна – Милас
 11:50 – 13:20
 
Връщане:     Милас – Варна
 14:10 – 15:45
 
Авиокомпания:
 Bulgarian Air Charter

 

Това намерих,ако е вярно ,трябва да сте два часа преди полета на летището,има кафенета и къде да се пуши,кафето е от порядъка на 5.00 лв,когато пристигнете на летището,представител на Емералд,с табелка "Емералд" ще ви чака там,отивате при него и той/тя,ще ви даде ваучерите,това е,прияна почивка Peace
Много ви благодаря!!!!

# 57
  • Мнения: 19
На 19.09. летим от Варна за Кушадасъ-Pine Bay с Емералд............

И още нещо-хавлии за плаж да носим ли?
Благодаря предварително!

Хавлии за плаж може да не носите, но когато ви настаняват по стаите си поискайте картата на рецепцията, защото без нея хавлии няма да ви дадат! Иначе хавлиите ги дават на входовете към плажа и към басейна.

Желая ви хубаво време и весело изкарване в Pine Bay!   Simple Smile

Благодаря за инфото!!!




# 58
  • Мнения: 293
Здравейте!
Да кажа отзиви за Daima biz-Анталия.Хотела се намира на 2 часа път от летището в Анталия с автобус.Иначе като цяло ни хареса,храна много,забавления също много.За децата- огромен аквапарк,детски басейни,вечер театър .Плажната ивица е голяма с едър пясък и камъни,водата доста чиста.Хигиената не е много на ниво,чашите все мръснички,ама то на 500 души ултра ол инклузив толкова. Laughing Стаите обаче са чисти,чистят всеки ден.Има и някой дребни минуси ,примерно интернета в стаята се плаща отделно и други такива подобни,които за 5* са малко дразнещи първия ден,но като цяло ни хареса.Някъде бях чела,че имало 7 ресторанта,ние поне видяхме само един,който е основния и където се хранихме.Иначе на обед има блок маси и на басейна.Еднодневни екскурзии през агенцията,която пътувахме до различни забележителности.Някои екстри се заплащат отделно,като например лодките в детския басейн,ама то сигурно навсякъде е така.Децата много им хареса,забавляваха се много,срещнаха нови приятели.Общо взето е това!
Пропуснах да кажа,че хотела е пълен с руснаци и е изключително шумно.

Последна редакция: нд, 07 сеп 2014, 18:33 от Ivet_2000

# 59
  • Варна
  • Мнения: 3 943

И аз се присъединавам към този въпрос и да попитам може ли да се отиде до курортите без да се ползва ферибот? Не мога да пътувам по море с каквото и да било дори на дюшек не се качвам.


плаването с дюшек е много по страшно от ферибота.По скоро може да го сравниш с минаване по мост.Иначе най близкия нубав курорт е Айвалък , където сме до края на следващата седмица.Топло е и става нормален плаж.
За нова година много е добре Мармарис , бяхме в Мартъ Ризорт с Емералд.

Общи условия

Активация на акаунт