На море в ТУРЦИЯ - тема 33

  • 122 186
  • 706
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
На колко км. е от границата?

# 61
  • Русе
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен,вчера се върнахме от Golden age 4*-Bodrum.Мога да кажа ,че хотела беше над очакванията ни.Посрещнаха ни много добре,бяхме пристигнали в 10.30ч. сложиха ни гривните и ни изпратиха на късна закуска,понеже стаите не бяха се освободили.Към 13.00ч. вече ни настаниха в много голяма и широка стая 35кв. в основния корпус всичко беше изключително ново и чисто.Почистване на стаите всеки ден,смяна на кърпите всеки ден,на чаршафи през 3 дена.1 голям басейн до него с детски басейн,един по среден до него с джакузи и малко по нататък в градината детски басейн с пързалки,и отделно 6 водни пързалки за големи и задължително със спасител.Плажната ивица голяма,половината с пясък половината с дървена платформа децата се наиграха с пясък до насита,детски кът с пързалки и люлки,голяма градина за разходки бар на плажа ,до двата басейна също.Храната в изобилие и разнообразна,детско меню,диетично меню,на обяд всеки ден и различна риба на скара ,обед и вечер по 6 вида баклави в едни големи тави отделно сиропирани сладкиши,сладки на бисквитена основа.Места за ядене предостатъчни на веднъж за 800 човека,хратата не свършва до последно зареждат.Имахме и жива музика за вечеря,мини клуб и в 21.15ч. мини диско в амфитеатъра, нашите хлапета всяка вечер първи там.След мини диско всяка вечер различна програма,едната с една голяма змия боа шоу,другата народни танци и ориенталски танци,третата с комедийно шоу,следващата с циркови артисти,и другите две с мис и мистър Голден ейдж,имаше и една и с предварително закупуване на томболи от 7 лири с награди,линия магнитчета за лепене и бинго Тайландски масаж на стойност 120 евро,като никога аз спечелих бингото но изпратих мъжа на масаж ,аз съм 55 кг.кокали няма какво да ми мачкат 1,30ч.Масажа е бил от истински тайландки 2 жени върна се омекнал като охлюв.В морето плувахме с риби беше много чисто и спокойно морето.Хотела беше пълен с французи,белгийци,френско говорящи араби,руснаци ммалко поляци малко турци още по малко,българите сме били за нея седмица 36 човека поне така ни казаха на рецепцията.интернет-безплатен имаше навсякъде и в стаите и покрай басейните и в градината,че стигаше и до плажа .сутринта на първия ден станах да метна хавлиите при средния басейн,че беше по плитък1,40см-1,80см и видях ,че чистят навсякъде около басейните един проверява качеството на водата в басейните и после изписва на табло температура на водата,pH.На плажа имат син флаг.Храненето беше от 7.30-10.00 закуска   10.00-11.00 късна закуска,междинно хранене в ала карт ресторанта от 11.00-18.00<там си правиш сам хамбургери с кюфтета,тостери имат скара включена цял ден 3 тост машини макарони различни сосове пиляф меса и т.н.>11.00-18.00ч.-при средния басейн и поол бара изкарваха и печаха там де на място кроасани,питки със сирене,с кашкавал курабии,кексчета ябълков пай и т.н. 19.30-21.30 вечеря в основния ресторант.Хавлии за плаж безплатни ,сменяхме ги по 2 пъти на ден след като се намокрят.Всичко беше чудесно-деца доволни ,мъжа доволен  игра на организирани  турнири по дартс и мини голф по 1 път беше победител награда символична по 1 сладолед,но се запозна с много хора от различни страни и е много доволен от това аз доволна починах си ходихме в четвърък на пазар в Ялъкавак ,на разходки в Бодрум и на турове организирани от хотела,че нашия представител искаше двойни цени и с английско говорящ екскурзовод пък в хотела имаше руско говорящ и много любезен .пепоръчвам хотела на тези които имат желание да посетят Бодрум,има и собствена дискотека на плажа с 1 безплатно питие и страхотно диджей.Мога да кажа,че си заслужиха парите които платихме..

# 62
  • Мнения: 2 957
Nuri_05, благодаря ти,че си направи труда да го опишеш подробно - слагам го в списъка за догодина/вече си правя такъв, докато чета все още пресни впечатления #Crazy/.
Аз отново ще помоля за отзиви от миналата НГ /тъй като съм на такава вълна сега/ -има организирана автобусна от Ориент 99 в Дидим и индивидуални с автобус и самолет от Емералд и Астралхолидейс по всички курорти newsm78

# 63
  • Мнения: 3 271
Къде видя на Емералд офертите за Нова година.Аз виждам че са пуснали само за Анталия?

# 64
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Здравейте,момичета! И нашата почивка в Турция завърши преди 3 дни.Бяхме в Hotel Delphin Platinum,Alanya за 9 нощувки и пътувахме с Емералд.Пускам Ви линк към албума със снимки,а по късно ще има и подробен разказ за хотела.Лек ден и успешна седмица ви пожелавам. http://hariz74.snimka.bg/travel/hotel-delphin-platinum-alanya.833986

# 65
  • Мнения: 111
Предaвaм нa живо от Лонг бийч, Aлaня -  времето е сaмо зa почивкa - откaкто сме дошли все вaли!   Simple Smile))

Нa тия руснaци нямa ли кой дa им кaже, че обсaдaтa нa Ленингрaд отдaвнa е вдигнaтa и нямa умирaщи от глaд, тa не е нужно дa сa кaто стaдо хипопотaми?!

Кaто зa кaпaк - прогнозaтa е зa дъждове до крaя нa седмицaтa.....суууууупер късмет, нaпрaво ми иде и фиш зa тото дa пуснa!......aaaaaррррггггхххххх!!!

# 66
  • Мнения: 262
Здравейте,момичета! И нашата почивка в Турция завърши преди 3 дни.Бяхме в Hotel Delphin Platinum,Alanya за 9 нощувки и пътувахме с Емералд.Пускам Ви линк към албума със снимки,а по късно ще има и подробен разказ за хотела.Лек ден и успешна седмица ви пожелавам. http://hariz74.snimka.bg/travel/hotel-delphin-platinum-alanya.833986
Добре дошли.Ще чакаме разказас нетърпение. В Прекрасен хотел сте били.   bouquet

# 67
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 15
Здравейте,момичета! И нашата почивка в Турция завърши преди 3 дни.Бяхме в Hotel Delphin Platinum,Alanya за 9 нощувки и пътувахме с Емералд.Пускам Ви линк към албума със снимки,а по късно ще има и подробен разказ за хотела.Лек ден и успешна седмица ви пожелавам. http://hariz74.snimka.bg/travel/hotel-delphin-platinum-alanya.833986
Много хубави снимки,досега не бях обръщала внимание ,че има хотели,които пишат калориите на храните.Отсега нататък непременно ще гледам за такова описание.Добре дошли и от мен,чакам разказа ви с нетърпрние.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Не видях отзиви за Делта Бийч- Бодрум, http://www.deltabeachresort.com/TR но така или иначе вече резервирахме - ТО Емералд, през една варненска агенция, от 10.10. Знам, че е рисковано с времето,но и из работя в туризма и няма как по-рано. Пък и като знам какво преживяха с времето у нас чуждите и бг туристите този юни и юли....
Исках самолетна почивка в Анталия, но заради компанията се получи автобусна в Бодрум. От сега се притеснявам за дългия път.
Прочетох малко отзиви от букинга и др. стана ми ясно, че качеството на услугите рязко пада през октомври, но... съм оптимист. Дали някой ще подкрепи този мой оптимизъм?

# 69
  • Мнения: 3 021
Не видях отзиви за Делта Бийч- Бодрум, http://www.deltabeachresort.com/TR но така или иначе вече резервирахме - ТО Емералд, през една варненска агенция, от 10.10. Знам, че е рисковано с времето,но и из работя в туризма и няма как по-рано. Пък и като знам какво преживяха с времето у нас чуждите и бг туристите този юни и юли....
Исках самолетна почивка в Анталия, но заради компанията се получи автобусна в Бодрум. От сега се притеснявам за дългия път.
Прочетох малко отзиви от букинга и др. стана ми ясно, че качеството на услугите рязко пада през октомври, но... съм оптимист. Дали някой ще подкрепи този мой оптимизъм?

Не съм била в този хотел, но през м.юни на самолета се засякохме с наши приятели, които отиваха там и наврщане споделиха, че са изключително доволни. А те са хора с много туристически опит и изисквания, така че това звучи оптимистично и за вашата почивка.

Колкото до времето..... Кой знае, останах изумена като прочетох, че и в Анталия-Алания вали. Последните 5 г. сме почивали там и през юни и през септември и не е имало капка дъжд... Природа..

# 70
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Здравейте,в неделя се прибрах ме от нашата страхотна почивка.Обещах да напиша впечатленията си за хотел Делфин Платинум.Почивах ме там в периода 30.08-06.09.2014г..Нов пет звезден хотел отворил врати през април,по коридорите му миришеше още на ново и чисто.Доста лъскав и луксозен хотел с красив дизайн на фоайето,ресторанта,баровете.Пристигнах ме в хотела около 10.30часа,поднесоха ни коктейл,за добре дошли,тъй като нямаше свободни стай ни помолиха да се качим на рецепция в 13.30 часа.Обядвах ме,разгледах ме територията на Платинум и се качих ме за да ни дадат стая,на двете семейства с които бях ме си получиха стаите в 13.30,но нашата не беше още готова и така 14.30часа си получих ме и ние картата за нашата стая,като компенсация,че сме чакали 1 час получих ме фамилна стая,на 1 етаж с изглед към Делфин Ботаник,фамилната ни стая се състоеше от две стаи с два климатика,двe LSD,банята ни беше с душ кабина и имаше всички необходими принадлежности,мини бара го зареждаха всеки ден.Храната беше винаги много красиво поднесена,страхотен карвинг,имаше голямо разнообразие от салати,меса,десерти.Няма да описвам храната подробно, защото доста се е изписало за храната в Делфините.Алкохола е местен,имаше бира Ефес в бутилки,правиха страхотно айскафе,турско кафе,шейкове,студен чай,айрян и невероятни коктейли.На витамин бара се предлагаха  фрешове от ябълка,ананас,банан,портокал,домат,морков и ябълка.По всяко време има какво да се хапва,пици на пещ,компири,гофрети,дюнери,хамбургери,гюзлеме,панирани бутчета и пържени картофки.На снакс бара винаги имаше два три вида готвено,плодове,салати,десерти,спагети.Басейните са много красиви 3 броя,две джакузита,2 детски басейна ,7 водни пързалки,но почиващите в Платинум могат да ползват и цялата територия на Делфин Ботаник,така,че и басейните и водните пързалки се увеличават.Водата в басейните и в морето беше много топло около 30 градуса.Има лунапарк с гондола,виенско колело,влакче,синджири,блъскащи колички,отваряше само вечер от 19.00-22.00 часа.Два амфитеатъра,където всеки ден и в двата имаше различни танцови трупи.Като гости за трити път на тяхната верига ни оставяха все по нещо в стаята,вестници,чанти,портмонета,блузки с логото на Делфин.Единият ден имаше коктейл парти за всички които са почивали повече от един път във веригата им хотели,най -голямата награда беше 1 седмица почивка в Делфин Платинум.Направиха ни и парти пяна в хотел Делфин Делух.Обслужването както винаги перфектно,на басейните имаше момиче и момче на ролери,невероятни и двамата.В деня в който си заминавах ме момчето казва се Февзи дойде при нас да си вземе довиждане,толкова мило ми стана,децата много го обичаха,а той толкова голяма внимание им обръщаше.Отделно с количка минаваше и момче със студени плодове и зеленчуци,друго момче с количка минаваше и предлагаше алкохолни и безалкохолни коктейли.След обяд разнасяха,ориз,банички,симид.Посетих ме и два алакарт ресторанта турски и гръцки и от двата останах ме много доволни.За невероятната градина и зеленина,няма смисъл да се повтарям с една дума разкошна.Като заключение мога да кажа ,че изкарах ме една седмица в Рая.Аз и компанията с която бях останах ме супер доволни.!Ще споделя с вас моите лични снимки от фейсбук   https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.7213 … 813386&type=1

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Лош късмет с времето.Ние от сряда сме по на север-Айвалък и валя само една вечер , малко.През цялото време е идеално за плаж.Тук ни уверяват , че и средата на октомври става , но с малко по студена вода.
За Нова Година е по добре голям хотел с голяма вългарска група за да стане добър купон.Иначе може да ви омешат с турци и да слушате маанета.

# 72
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Здравейте! За съжаление и нашата почивка свърши - 26,08,-03,09 девет дни в, както се оказа, два от хотелите на Paloma hotels Heart Eyes - Paloma Club Sultan и Paloma Pasha Resort в Йоздере.
Обещавам да опиша всичко, но засега се включвам само да кажа, че никога досега не съм имала по-хубава ваканция Heart Eyes!!!!

# 73
  • Мнения: 14
Здравейте, в неделя се прибрахме от MAJESTI CLUB TARHAN, Дидим. Мога само да кажа - няколко степени над "превъзходно". Пристигнахме в 9 и 30 , сложиха ни гривните , дадоха ни хавлии, упътиха ни къде са басейните , плажа и основният ресторант за късна закуска. При регистрацията помолихме за две близки стаи , защото семейството ни е с 2 големи деца. Дадоха ни самостоятелна виличка - децата на горния етаж , аз и жена ми на долния. Ядене и пиене - на корем - 24 часа в денонощието. Разходих се из всички барове и ресторантчета( лоби ,пуул , снек , гюзлемето, сладоледа , пая, тропика) и се запознах с повечето барманчета . Оставих им по 5 лири , да се почерпят за мое здраве. ( Общо около 40 турски лири = 30 бг лв) След това през цялата почивка се обръщаха към цялото семейство по име и бяхме обслужвани винаги с усмивка и преференции( в смисъл , че винаги ни се сервираше в стъклени чаши, достатъчно количество лед и други дребни , но приятни неща) . Дъщерите се запознаха още вторият ден със всички аниматори и всички игри взимахме дейно участие , цялото семейство. Безплатно игри са: волейбол, водна топка, стрелба с лък, стрелба с пушка, мини голф, тенис на маса , дартс и т. н. Платените услуги са : фризьор, детегледачка, масаж, пилинг. Единственото нещо , което не ни хареса , е че интернет има само на пул бара и лоби бара, и е доста бавен. Но....както се казва - бели кахъри. Аниматорите са на висота, красотата е неописуема, персонала е усмихнат,  в самият град Дидим също има какво да се види ...Спирам , че още ме яд , че се прибрахме . Ако някой се интересува от друго, да пише Simple Smile

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Имате ли наблюдения кой метеорологичен сайт е най-читав? Гледам времето за края на септември в Мармарис в няколко сайта, като в gismeteo го дава по това време да е 28 градуса, а в някои други - 24 градуса, което си е доста съществена разлика.

Общи условия

Активация на акаунт