На море в ТУРЦИЯ - тема 33

  • 122 190
  • 706
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 27
 Hug
Момичета, моля да споделят мнение тези, които са почивали в Кушадасъ! Интересува ме кой е по-добрият избор- Палм уингс или Батихан? Благодаря предварително!

Скоро зададох същия въпрос.Отговора на момичетата беше в полза на Батихан.

# 256
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте, чета ви от 3 години и най- накрая реших да направим първа почивка в Турция. Досега пътувахме до Гърция, но сега в последния момент анулирах Корфу и го замених с Дидим. Предпочетох първа дестинация да бъде Дидим и резервирах във Venosa от 03.10-тръгване. Дано да се окаже успешен първия избор, като от агенцията- ориент99 ме увериха че е такъв. Останаха в мен следните въпроси, за което ви моля да ме ориентирате-
-първо за автобусите на фирмите с които работят дали са ок;
- застраховката на лицата от кой момент започва да тече и до пристигането ли е
- къде ще бъдем посрещнати от техния партньор
- пише, че се пристига сутринта, а пък настаняването е след 2
- същото и за отпътуването- освобождаваш в 12, а до 5 с багажа къде се стои
Ако някой се сеща нещо полезно напътствие за начинаещите, моля да сподели
И другото, което малко ме притеснява е, че сме с дете на 5 и ще видим освен таблета какви други занимания да му приготвя за из път.
Много благодаря предварително

# 257
  • Мнения: 164
Chochkata, привет HugИ3брали сте прекрасен хотел 3а първа почивка в Турция.
На въпросите:
- от години пътувам с Ориент. Винаги пътуването е било приятно и удобно.Автобусите,шофьорите и водачите са бе3 3абележка. От това лято фирмата пусна няколко комфортни автобуса с минитори на всяка седалка.
- 3астраховките са от деня на тръгване до деня на 3авръщане в БГ
- партньор на Ориент в Дидим е Пенинсула Турс.Представителят ще ви очаква във фоайето на хотела. Ще ви   предостави плик с рекламни и инфо - материали; телефон 3а връ3ка;определя среща на групата.
- пристигате във Веноса рано около 07.30 - 08.00 ч (при нормално пътуване). Пиколото ви настанява багажа в едно помещение в ляво от входа. Може да си в3емете всичко необходимо 3а плаж и да пол3вате басейните или да отидете на морето. Гривните ги слагат веднага, може да 3акусите и обядвате.Ако не ви се ходи на плаж, във Веноса има прекрасни кътчета и фоайе, където може да починете след дългия път.
- последния ден, след освобождаване на стаите оставяте багажа си в същото помещение. Може да 3апълните времето до автобуса с: ра3ходка или плаж. Ако и3берете - плаж, си оставете в една чанта дрехите 3а път.
- 3а детенцето ви.3аредете таблета с любими филмчета; в3емете любима играчка и книжка и това е достатъчно. Децата понасят леко пътуването и след 22.00 до сутринта спят.Не пътуваме с деца, но винаги в автобуса е имало малки деца и такива са наблюденията ми. 3а детето в3емете малка въ3главничка и подходяща 3авивка 3а да му е удобно.
Пригответе си сандвичи, мин.вода и каквото обича детето ви:солети, бисквитки, чипс, сок и т.н.3а ферибота  в3емете по дебели връхни дрехи, винаги духа и е студенко. В Дидим непременно посетете храма на Аполон. Сигурна съм, че почивката в Турция ще ви очарова...и няма да остане последна.

# 258
  • Мнения: 138
Здравейте, с малко закъснение давам отчет и за нашата почивка в Majesty Club Tuana Park на около 15 км северно от Фетие. Бяхме от 6.06.14г.Пътувахме с Емералд, бързи и точни, нямам забележки. Малко посещавана дестинация, след Мармарис ни прехвърлиха в бусче  - 5-6 семейства. Посрещащата фирма е Посейдон.
Пристигнахме много рано, около 7часа. Сградата на рецепцията е на входа. Няма гривни, веднага се преблякохме, закусихме и до настаняването към 14 часа разгледахме територията и бяхме на басейна. Хотелът е със сравнително голяма територия, разделен е на две части: клубна – тя е до морето и парк – по-навътре на около 400-500 м. от брега. И в двете части има басейни. Градината е много красива и добре поддържана. В клубната част около големия и детския басейн компактно са разположени ресторанта, барът до басейна, амфитеатъра, снек бара и базар, зад него има игрална зала, детска площадка и фитнес. По-нататък са разположени клетки със зайци, морски свинчета птици, кози. В дъното има игрища, там се провеждаше анимацията със стрелба с въздушна пушка и с лък. До басейна има декоративни басейнчета, каскади, патици и гъски, мостчета. До брега е малкия аквапарк работи определени часове. Там е и центъра за гмуркане.
Препоръчвам клубната част – достатъчно тихо и спокойно и не се налага много ходене. Сградите са триетажни, във формата на буква Г, живописно окичени с хибискус. Стаята ни беше доста тъмна, което малко ме стресна в първия момент. Това се дължи на малкия прозорец – може би заради жегата са строили така. Иначе всичко беше добре поддържано, чисто, таванът е висок и създава чувство за простор. Достатъчно шкафове и голям гардероб за багажа. На терасата има разтегателен простор. Плосък телевизор. Ваната в банята беше късичка и не може да се ляга. Почистваха всеки ден. Нямаше лебеди от хавлии, но затова пък подреждаха безупречно, чаршафите бяха винаги чисти  и винаги зареждаха сухи хавлии. Климатикът е Daikin, не ни се наложи да го ползваме. Стените са мнооого тънки и звукоизолацията – нулева. Това го разбрах един ден около 17 часа, когато в съседната стая си пуснаха музика.Ние случихме на съседи и не сме имали проблеми. Всъщност единствено сме чували шумът от косачките – поетапно косяха почти постоянно през деня. Предвидливо си носех тапи за уши.
Препарати против комари са задължителни – носехме си и за пръскане и апаратче за в стаята.
Влажността на въздуха е много висока и вечер дрехите вместо да изсъхнат поемат влагата и затова прибирах рано всичко изпрано в стаята.
Морето и плажът – личи си че камъните са разчиствани и може би е насипван пясък. Това на една ивица пред хотела , иначе и в двете посоки само камъни. Опитахме се да се разходим, но много бързо се отказахме, направо си е мъка да вървиш. Водата беше мътна и така и не се прежалихме да влезем. Вдясно от хотела се влива река.На пирса спират корабчета и може да се качиш за екскурзия по море.
Храната – вкусна и доста разнообразна. Всеки ден различни супичкки, един ден имаше и шкембе чорба,  риби – скумрия, херинга, ципура, и непознати за мен риби, агнешко, овче, пилета, скара от техните кайми /нещо не ми хареса/, пиде. Гьозлеме само един път, една вечер с морски дарове – миди, калмари. Готвеното беше вкусно.Различни салати, екзотичната тученица много ми хареса, сирена – харесах много сиренето с орехи и прясното сирене. Тестени закуски и палачинки, омлети, яйца на очи за закуска, прясно и кисело мляко, мюслита и зърнени закуски , маслини – различни видове, халва, конфитюри. Плодовете – дини, пъпеши праскови, сливи, портокали, ябълки. Сладкишите – голямо разочарование – нямаше торти, от време на време някакво подобие на баклава и кадаиф, веднъж – мини толумбички, другите не ми харесаха въобще. Ресторантът е на три зони – вътрешна с прозорци, средна и външна, в която може да се пуши. В средната зона е обособена малка сцена, на която вечер двама музиканти свирят популярни мелодии и атмосферата е доста приятна. Има и детска зона за хранене. Предлагаха диетични ястия, има пасатор, микровеле, грилове. За семейства с малки деца има всички условия.Фрешовете бяха платени – по 1.5 и 2 лири. Сервитьори няма, персоналът само отсервира.
Не знам дали хотелът работеше на пълен капацитет, но не се усещаше напрежение нито в ресторант, нито около басейна или плажа. Естествено шезлонги се запазваха в ранни зори, включително и аз, като ранобудна. Общо взето всеки си харесваше определена територия и всеки ден бяхме едни и същи хора. Така се запознахме и с третото българско семейство и си правехме компания. Нямаше други българи, повечето бяха руснаци, англичани, немци, турци. Атмосферата- пълно спокойствие, тиха музика.
Анимацията – приятни момчета и момичета, вършеха си съвестно работата. За през деня беше добре – утринна и водна гимнастика, игри на басейна, дартс, стрелба с лък и въздушна пушка, волейбол, ориенталски танци, степ аеробика, занимания за децата. За вечерната анимация обаче, като за хотел 5 звезди очаквах професионални представления, но за съжаление организираха само игри с публиката – мис, мистър, най-добра двойка, имаше самодейно представление с участие на децата. Само една вечер аниматорите представиха нещо като мюзикъл, но определено доста измъчено. Това не означава, че сме скучали, имаше достатъчно колоритни участници от почиващите.
Екскурзиите.След миналогодишния ми опит в Кушадасъ категорично реших да си организираме сами екскурзиите.В руски сайт попаднах на подробно описание на самостоятелни пътувания в района. Планирах посещение на Олудениз, Фетие, Плажът на костенурките/Изтузу/ и Далян. Въпреки че имах вече информация поразпитах и агента от Посейдон.Служителят им Ридван беше много постен на приказки по пътя и много словохотлив, когато агитираше за екскурзиите. С честни сини очи ме убеждаваше как никой няма да ни допусне, ако не сме с организирана екскурзия и колко скъпо ще ни излезе – към 400 лири. Добре, че не се разубедих. Транспортът е перфектно организиран, турците услужливо обясняват като питаш.
До Олудениз:С долмуш, който тръгва точно пред хотела на интервал 10 минути от 8.00часа до Фетие за 5 лири. На последна спирка във Фетие се прехвърлихме на друг долмуш до Олудениз – 5 лири. Лагуната на Олудениз е с платен вход – 7 лири за възрастен и 4 – за деца. Красиво място, подобно на Мармарис се слиза отвисоко, изключително впечатляващо е спускането на планерите от планината, плажът е от бели камъчета и е трудно да се върви, но водата е кристална и с неповторим синьо-зелен цвят. По-късно се върнахме във Фетие – по ориенталски разхвърлян. Хареса ми крайбрежната част – има много красив парк, личи си, че скоро е правен, един сладоледаджия ни изнесе неочаквано тяхното прословуто представление, доста ни развесели. Реставрират амфитеатъра, видяхме гробницата на Аминтас, старият им квартал Паспатур, пазарът им е във вторник. До музея за съжаление не стигнахме, че дъщеря ми се запъна да пазаруваме в LC Waikiki – имат няколко магазина, с ниския курс на лирата е доста изгодно. 
До Плажът на костенурките /Изтузу/ и Далян: с долмуша излязохме на главния път и там се качихме на автобус до автогарата в Ортаджа - 10 лири. От там – до Далян 4 лири. В Далян хванахме трети долмуш до Изтузу 4 лири. Пясъчната коса е защитена зона заради костенурките, има в двата края по едно барче и малко чадъри. Костенурки не видяхме, но затова пък имахме удоволствието да се насладим на девствената красота  на плажа. Преминахме до другия край и там се върнахме до Далян с корабче – 5 лири. Делтата е много живописна. Далян много ми хареса с крайбрежните ресторантчета, отрупани с цветя, под скалните гробници.
Стана много дълго. В заключение ще кажа, че това беше най-спокойната почивка в живота ми.
Качвам снимки  в албума, много са, но ми се иска да споделя поне част от красотата, която видяхме. 

# 259
  • Мнения: 3 453
  Олександра, вземи си сешоар. Има, но е много слаб. Ако косата ти е дълга и гъста няма да свърши работа този в хотела. Приятна почивка, сигурна съм че много ще ви хареса  Hug
 
Роже, не беше така шумно. Явно сега има по-малко движение. Незнам, аз онзи канал не бих гледала..морето сутрин ми е любимо и вечер. Изгрева, залеза...пристрастна съм за 60лв си струваше определено Peace Може би защото бяхме на 4ти етаж нямаше чак такъв силен шум. Heart Eyes

   До Лонг Бийч има делфинариум, струва се да се види. Много по-добри са от Варненският. Билета е 60 лири за възрастен. Има и тюленчета  Heart Eyes Жените в Турция ме харесваха много, хахаха...дори и в делфинариума не платихме билет за детето.  Joy каза че съм я очаровала Joy Joy Joy

   До него има и аква парк който изглежда страхотно.

 

# 260
  • София
  • Мнения: 4 294
новите автобуси с монитори на Ориент са само 3 и да уцели човек да пътува с тях си е голямо тото и късмет, ние така и не сме имали това удоволствие  Wink

# 261
  • Мнения: 2 957
Някой  бил ли е във Веноса /Дидим/ за Нова Година? - 600 човека/22 автобуса/ от Ориент 99 newsm78

# 262
  • Мнения: 1 525
kork,   bouquet
Много хубав албум, поздравления!

# 263
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте отново,

Vanq 6119 много благодаря за изчерпателната и полезна за мен информация. Зареди ме с позитивизъм и добро настроение в очакване на почивката.
Тъкмо навреме прочетох поста ти, защото преди малко мъжът ми ми се обади как бил чел лоши отзиви за тур. агенция, че не били много коректни и за техните автобуси.

Благодаря Ви отново, че сте толкова активни и продължавам да ви чета за предстоящите ранни записвания за следващата година.

Поздрави и хубави моменти на всички.  Hug

# 264
  • София
  • Мнения: 63
Hug
Момичета, моля да споделят мнение тези, които са почивали в Кушадасъ! Интересува ме кой е по-добрият избор- Палм уингс или Батихан? Благодаря предварително!

Скоро зададох същия въпрос.Отговора на момичетата беше в полза на Батихан.

Не знам колко е меродавно, но да ви кажа че докато бях в агенцията дойде една мацка около 30 годишна, видимо позната на служителките. Явно им беше редовен клиент. Попита откога започват ранните записвания, защото този път били компания от 12 човека и искали пак да отседнат в ПАЛМ УИНГС. Попита и за апартаменти, но и отговориха, че били само няколко и си ги давали на свои хора. Изглеждаше видимо доволна.
Това е от мен;
Приятна вечер.

# 265
  • София
  • Мнения: 4 446
 В момента сме в Palm Wings, през 2012 бяхме в Батихан. Препопъчвам Батихан - по-добра храна, по-вкусна и по-голям избор на основни ястия, по-добро обслужване и по-добра хигиена. Peace

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 17:13 от magicjo

# 266
  • Мнения: 3 271
В момента сме в Palm Wings, през 2012 бяхме в Батихан. Препопъчвам Батихан - по-добра храна, по-вкусна и по-голям избор на основни ястия, по-добро обслужване, по-добра хигиена и обслужване. Peace
Много ми харесва това което казваш за Батихан.Мислех за лятото да пробваме ПАЛМ УИНГС но може и да размисля.

# 267
  • София
  • Мнения: 4 446
Като се върнем ще споделя по-подробно впечатленията ни.
Тази година ММ искаше отново да отидем в Батихан, но четейки добрите отзиви за Палм Уингс го убедих да изберем него, пък и нали е добре човек да посети и види повече места. Не казвам, че не сме доволни, но наистина очаквах повече. Simple Smile

# 268
  • Мнения: 13
Много тъпо ,трябваше да пътуваме на 10.10  а току що от агенцията ме уведомиха с и-мейл,че няма достатъчно събрана група за хотела който сме резервирали и платили депозит ,да сме си харесали друг . Аз обаче искам да ми върнат парите .Дали ще имам проблеми ? Има ли някой минал по този път ? Аз днес щях да плащам остатъка от сумата добре ,че не съм, дъждът ме спря .

# 269
  • Мнения: 1 136
Здравейте , съвсем случайно решихме да почиваме в Турция и избрахме Бодрум , заради история архитектура. В този смисъл нямам никаква представа какво да очаквам като клас на обслужване , кои места да посещавам , местни ресторанти и т.н - ще почиваме в Ersan Resorts and Spa- някакви коментари за хотела , облужване / all inclusive сме/ , но не сме през агенция , температури за периода 21/10 -  06/11 и дали има достатъчно забавления за 2-ма тинейджъри на 15 и 18г. ?
Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт