На море в ТУРЦИЯ - тема 33

  • 122 170
  • 706
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 495
Здравейте , съвсем случайно решихме да почиваме в Турция и избрахме Бодрум , заради история архитектура. В този смисъл нямам никаква представа какво да очаквам като клас на обслужване , кои места да посещавам , местни ресторанти и т.н - ще почиваме в Ersan Resorts and Spa- някакви коментари за хотела , облужване / all inclusive сме/ , но не сме през агенция , температури за периода 21/10 -  06/11 и дали има достатъчно забавления за 2-ма тинейджъри на 15 и 18г. ?
Благодаря на всички!

Мисля, че хотела работи до края на октомври. Явно ще сте последна смяна, което значи, че може да не работят всички атракции ( аква парка) , някои части от хотела да са пред зазимяване. Персонала ще е вече доста уморен, има вероятност да си гледат работата по - през пръстите.  Най- добре е да звъннеш в хотела и да провериш. Отделно времето през този период си е на късмет. Миналата година бях пред същата дилема. Иначе за хотела отзивите са добри, основния контингент са французи.  Аква парка също изглежда много добре. Много близко е до Бодрум.

# 271
  • Мнения: 4 128
В момента сме в Palm Wings, през 2012 бяхме в Батихан. Препопъчвам Батихан - по-добра храна, по-вкусна и по-голям избор на основни ястия, по-добро обслужване и по-добра хигиена. Peace
magicjo  палм уингс кушадасъ ли сте-юни бяхме там, първа почивка в турция и нямах база за сравнение, но ми се сториха пресилени 5 -те звезди-особено чистотата в стаите
за догодина съм набелязала батихан , само ме притесняват отзивите за малкото места  на плажа и басейна, и самия плаж че бил малък  newsm78

# 272
  • Мнения: 242
Много тъпо ,трябваше да пътуваме на 10.10  а току що от агенцията ме уведомиха с и-мейл,че няма достатъчно събрана група за хотела който сме резервирали и платили депозит ,да сме си харесали друг . Аз обаче искам да ми върнат парите .Дали ще имам проблеми ? Има ли някой минал по този път ? Аз днес щях да плащам остатъка от сумата добре ,че не съм, дъждът ме спря .
Добре е, че са ви го съобщили сега. На нас ни съобщиха за промяна, когато си товарехме багажа в колата.
Много мнимателно разгледайте това, което ви предлагат като замяна и, ако не ви хареса, по-добре да ви върнат парите и да си изберете вие къде да отидете.
Няма да имате проблем с връщането на парите, защото вината не е ваша.

# 273
  • Мнения: 134
Здравейте от Лимак Атлантис  Simple Smile От 1на седмица сме тук и още само 3 дни ни остават за съжаление. Не можахме да се насладим пълноценно на почивката, защото дъщеря ни се разболя - още в петък вечер преди да тръгнем от Бг вдигна темп., а тук цялата се изпъпчи, викахме и лекар. Да похваля Уника, където сключваме мед. з-ките (но за 1ви път ни се налага и да я ползваме тази з-ката, дано е и за последен  Praynig ) - обадихме се в понеделник сутринта на дежурния им тел. и след час и малко 2ма лекари дойдоха в стаята. Дадоха ни антибиотици и антипиретици, всичко без пари. За съжаление от вторник вечерта започна да повръща и едва днес вече е ОК. 
Сега за хотела - прекрасен е, обслужването е страхотно, аниматорите са уникални - за първи път се запалихме да участваме в разни игри. Гест рилейшънс са страхотни - преди да дойдем им бях писала,че искам тиха стая и познайте - стаята е на предпоследния етаж в основната сграда в дъното на коридора и нямаме съседи - просто някои стаи са по-изолирани  Wink А самата стая е много просторна и с огромна тераса с гледка към морето  Simple Smile (не сме плащали за стая с гледка  Wink ) още няколко молби имах към гест рилейшъните като дойдохме и всичко се изпълняваше на секундата  Shocked Храната е супер, много вкусна, алкохола е добър  Embarassed
С една дума наистина хотелът си заслужава високите оценки.
Времето до снощи беше страхотно, много горещо, дори вечер не сме слагали на децата дрешки с дълъг ръкав. Но снощи валя, днес се оправи времето и до 15ч беше супер, след това духна адски силен вятър и в момента всички хотели около нас прибират плаващите понтони и подобни, защото си е направо страшно  Shocked
Ще пиша повече подробности като се приберем  Wink

# 274
  • Мнения: 19
За жалост приключи първата ми почивка в Турция-19.09-26.09-PINE BAY-Кушадасъ!!!!!!
Искам да споделя моето мнение, което може да не е много компетентно в предвид, че  е първо!!!!
Но......това си беше моята мечтана почивка!!!!Останах много доволна от всичко-храна , хигиена,природа,персонал.Дори анимацията , за която бях прочела лоши отзиви, ме очарова!!!!Много забавни младежи и девойки-нито натрапчиви, нито скучни!!!!Съвсем умерени!
Изненадата за мен беше, че видяното от сайта, бе надминато от това в действителност!!!!
КОМПЛЕКСА е определено за семейна почивка....макар,че и младежка компания ще намери всичко там.Времето за края на септември-много добро!Голямата изненада беше, че излетяхме на 29 градуса от Милас, а кацнахме на 14 във Варна!!!!Голям температурен шок за един час време-хихихихихи!Препоръчвам хотела с две ръце-бих повторила без да се замисля!Емералд бяха безапелационно организирани и стриктни до най-малката подробност, за което им благодаря!!!На разположение съм за повече подробности.,за да не отегчавам другите съфорумници!
До година пак в Турция живот и здраве!!!!

# 275
  • Мнения: 19
Пропуснала съм да напиша може би най-важното за почивката ми в Pine Bay от по-горния пост, че хотела или по-точно затвореният копмлекс се намира на един безобразно красив собствен залив!!!!Това се оказа най-опияняващата гледка и сутрин и вечер...по обед!По всяко време!!!!Залива е красив и романтичен.Водата е кристално прозрачна.Погледната от горе синьо-зелена!От високите части на комплекса, се усеща чувство, че си на кораб-на края, на високо и само вода!!!!И всичко това с адски много зеленина!!!!Палми,храсти,дървета,сакъз и т.н.!!!Дори и само заради това  си струваше почивката!Уникално усещане от всичките места на залива....като лагуна!!!!!

# 276
  • София
  • Мнения: 4 446
The Invisible, извинявам се за късния отговор, но чак сега влизам във форума. Да, бяхме в Палм Уингс Кушадасъ. И ние споделяме мнението, че този хотел не заслужава пет звезди. Хигиената в стаите определено не е на нужното ниво. Довечера или утре ще напиша и по-обстоен коментар.  bouquet

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 18:40 от magicjo

# 277
  • София
  • Мнения: 1 033
Какво представляват a-la-carte ресторантите, тъй като гледам в офертите, че повечето хотели имат поне по 1 такъв? И влиза ли ползването му в (ултра) ол инклузива?

# 278
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Какво представляват a-la-carte ресторантите, тъй като гледам в офертите, че повечето хотели имат поне по 1 такъв? И влиза ли ползването му в (ултра) ол инклузива?

A-la-carte ресторант буквално означава ресторант, в който се сервира под меню  Peace Това са тематични ресторанти, отделно от основните ресторанти (които са на блок маса), които предлагат определен кръг ястия (рибни, турски, италиански) , в условията на нормален ресторант - с меню и сервиране от сервитьори. Дали са включени в all inclusive зависи от политиката на хотела, понякога са включени , а се заплащат напитките например. Като гледам отзиви на повечето места е в включено едно посещение за престоя ( предвид,че капацитета им е доста по-малък от този на основните ресторанти), като то става след предварителна резервация.  Peace

# 279
  • Мнения: 3 638
новите автобуси с монитори на Ориент са само 3 и да уцели човек да пътува с тях си е голямо тото и късмет, ние така и не сме имали това удоволствие  Wink
Ние бяхме с автобус с монитори и какво от това  Laughing Все стари или все тъпи филми - Хълк Хоган, Дани Трейо и Вини Джоунс  ooooh! На един канал вървеше само Двама мъже и половина, за децата не бяха помислили, нямаше детски филми. Единствените по-свестни филми дето пуснаха бяха Трансформърс 2, Три дни на убиеш и... не мога в момента да се сетя за името на филма, нов с Лиъм Нилсън - всичките съм ги гледала  Laughing Общо взето при този избор на филми, монитора не съм го ползвала. О, на отиване и на връщане филмите бяха едни и същи  Mr. Green

# 280
  • София
  • Мнения: 1 033
Благодаря, Вълшебство!  Hug

# 281
  • София
  • Мнения: 5 193
Знаете ли контакти на Емералд, на които мога да се оплача от почивката?  Peace

# 282
  • Мнения: 48
За жалост приключи първата ми почивка в Турция-19.09-26.09-PINE BAY-Кушадасъ!!!!!!
Искам да споделя моето мнение, което може да не е много компетентно в предвид, че  е първо!!!!
Но......това си беше моята мечтана почивка!!!!Останах много доволна от всичко-храна , хигиена,природа,персонал.Дори анимацията , за която бях прочела лоши отзиви, ме очарова!!!!Много забавни младежи и девойки-нито натрапчиви, нито скучни!!!!Съвсем умерени!
Изненадата за мен беше, че видяното от сайта, бе надминато от това в действителност!!!!
КОМПЛЕКСА е определено за семейна почивка....макар,че и младежка компания ще намери всичко там.Времето за края на септември-много добро!Голямата изненада беше, че излетяхме на 29 градуса от Милас, а кацнахме на 14 във Варна!!!!Голям температурен шок за един час време-хихихихихи!Препоръчвам хотела с две ръце-бих повторила без да се замисля!Емералд бяха безапелационно организирани и стриктни до най-малката подробност, за което им благодаря!!!На разположение съм за повече подробности.,за да не отегчавам другите съфорумници!
До година пак в Турция живот и здраве!!!!

# 283
  • Мнения: 48
За жалост приключи първата ми почивка в Турция-19.09-26.09-PINE BAY-Кушадасъ!!!!!!
Искам да споделя моето мнение, което може да не е много компетентно в предвид, че  е първо!!!!
Но......това си беше моята мечтана почивка!!!!Останах много доволна от всичко-храна , хигиена,природа,персонал.Дори анимацията , за която бях прочела лоши отзиви, ме очарова!!!!Много забавни младежи и девойки-нито натрапчиви, нито скучни!!!!Съвсем умерени!
Изненадата за мен беше, че видяното от сайта, бе надминато от това в действителност!!!!
КОМПЛЕКСА е определено за семейна почивка....макар,че и младежка компания ще намери всичко там.Времето за края на септември-много добро!Голямата изненада беше, че излетяхме на 29 градуса от Милас, а кацнахме на 14 във Варна!!!!Голям температурен шок за един час време-хихихихихи!Препоръчвам хотела с две ръце-бих повторила без да се замисля!Емералд бяха безапелационно организирани и стриктни до най-малката подробност, за което им благодаря!!!На разположение съм за повече подробности.,за да не отегчавам другите съфорумници!
До година пак в Турция живот и здраве!!!!
и аз съм била в Пайн бей и съм много доволна.

# 284
  • Мнения: 48
За жалост приключи първата ми почивка в Турция-19.09-26.09-PINE BAY-Кушадасъ!!!!!!
Искам да споделя моето мнение, което може да не е много компетентно в предвид, че  е първо!!!!
Но......това си беше моята мечтана почивка!!!!Останах много доволна от всичко-храна , хигиена,природа,персонал.Дори анимацията , за която бях прочела лоши отзиви, ме очарова!!!!Много забавни младежи и девойки-нито натрапчиви, нито скучни!!!!Съвсем умерени!
Изненадата за мен беше, че видяното от сайта, бе надминато от това в действителност!!!!
КОМПЛЕКСА е определено за семейна почивка....макар,че и младежка компания ще намери всичко там.Времето за края на септември-много добро!Голямата изненада беше, че излетяхме на 29 градуса от Милас, а кацнахме на 14 във Варна!!!!Голям температурен шок за един час време-хихихихихи!Препоръчвам хотела с две ръце-бих повторила без да се замисля!Емералд бяха безапелационно организирани и стриктни до най-малката подробност, за което им благодаря!!!На разположение съм за повече подробности.,за да не отегчавам другите съфорумници!
До година пак в Турция живот и здраве!!!!
и аз съм била в Пайн бей и съм много доволна.
във вторник тръгвам за дидим,нямам търпение вече Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт