Хубавата ни игра ще се играе и през есента!

  • 19 374
  • 761
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 690


Предишните ни теми:


ВАЖНИ ПРАВИЛА за писане и участие в темата:

1.   Всеки, който иска да участва в темата е редно да се представи в нея. Какви интереси има, какви книги обича да чете, какви хобита има и пр.

2.   За да участва в самата игра новият участник трябва да е присъствал поне два месеца в темата активно; хората да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.

3.   Точка 2 няма да важи за хора, които се ползват с препоръка от вече активните в темата потребители. Активните потребители на темата от своя страна трябва явно да изразят своята препоръка към конкретния нов потребител чрез пост в темата.

4.   За да се избегнат злоупотреби с идеята на играта и възпрепятстването й, се създава работна група от редовни потребители на темата, които ще преценяват кога и дали новоразписалите се хора да бъдат включени в дадена игра.

Работната  група включва следните потребители:

neli mar4, mijjjka, Kally May, Гигова и Вени***

Всички въпроси свързани с горепосочените правила, отправяйте към тях! Те са хората, които отговарят за запазването на приятната атмосфера, която има темата и безпрепятственото провеждане на игрите. Те (заедно) имат крайната дума при взимането на решения, касаещи участието и регламента в тази тема.


Нашите правила:

Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия - 5-6 на брой, като стойността да не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!


По идея на: neli mar4 - нашата прекрасна класна! По всякакви въпроси, мнения и препоръки, извинени и неизвинени отсъствия, се обръщайте към нея. Носенето на калинки е задължително!!!












Скрит текст:
Точица TheBlackWidow
 
 Камиче
Елинка

 devi4ka

nara

 Синя слива
Петяя

 Гигова ябълка

 Деси


katerinkka Лу

Лита scaramouche

 Авлига
Rain
 
 Нели
 Heart Eyes

 Вивиан Незито

 Kally May


Вени

mijjjka LofYou

Мария Ч. Merry

 irina ivanova
marisha7

ЗАГЛАВИЕТО НА ТАЗИ ТЕМА Е ПРЕДОСТАВЕНО ОТ KALLY MAY  bouquet

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 23:32 от mijjjka

# 1
  • София
  • Мнения: 6 210
Въх, как ще посегна към гащите... ъъъ, такова, към книгата на тоя младеж!

Тенкс, Миж  Hug!

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 17:14 от Вени***

# 2
  • София
  • Мнения: 1 462
Миж,    bouquet  Hug

# 3
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Оооо, Мижжж, тази нова тема има май друго звучене. К`ви тез, бе?! Хм, хайти ли ще ставате, как да ви кротна сега.  ooooh! Вени пък вече посяга. Не пип, че пляс, Вени!  Naughty

 Благодаря ти, Мижжж, че се грижиш за уюта ни!  Hug Heart Eyes

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 17:35 от neli mar4

# 4
  • София
  • Мнения: 5 362
Записвам се  bouquet
Мижжжж Hug
Нелка,ти всъщност ще прочетеш Heart Eyes
Скрит текст:
Няма да се оплаквам HugВсичко е наред.Проекта е готов и предаден.И по този случай днес ме ухапа куче.Квартален помияр.Имам ужасна синина на крака и още не мога да се съвзема.
Иначе всичко е точно.Няма да мога да дойда на срещата в понеделник.

# 5
  • Мнения: 10 690
Боже Слив! Втреших се  Shocked Ужасно неприятно!
Ходи ли да те ваксинират?

До понеделник има доста време още...  Rolling Eyes може да ти помине синината  Hug

# 6
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Ох, момичета, прибрах се, но като си погледнах отново подаръците, не мога да се събера от радост. На части станах, разпокъсана съм, кое по-напред да гледам, да пипам, обръщам насам натам.

 Камиче
, очаквах приятни изненади, но ти надмина очакванията ми. Благодаря ти, мило мое другарче!   Hug Невероятен вкус имаш, чувството ти за усет към мен е много силно, явно трептим на едни вълни. Това, което получих, просто не може да бъде описано, момичета. Но Десито е на екскурзия  и взе фотоапарата и таблета. Ще мога да снимам късно утре, най-вероятно в неделя ще има снимки за показване. Но за да не дразня любопитството ви, ще опитам да обясня какво съдържа моят кашон.   newsm68 И правя едно уточнение: Камиче ми праща много неща, но за играта, както се разбрахме, имам книга, сувенир/и и картичка. Другите неща са извън играта, тя имаше намерение да ми праща пакетче, но сега е комбинирала нещата и затова получавам двоен подарък.

 Започвам с неподаръка.
 Получих страхотна калинка, бижу, Вени получи такова котенце от Камиче / поправи ме, Вени, ако греша/. С камъчета, нежна и красива е!  Heart Eyes Слабостта ми.
 
 Получих книгата , която е преведена от моето другарче. Адмирации, Ели!   smile3501
 
 

 
Скрит текст:
Ели е преводачката и на "Момчешки живот".

 Имам и парфюм, но е напълно непознат за мен като име, ще чакам да ме запознаеш с него, Ели.
 Този ли е? http://www.fragrantica.com/perfume/Annick-Goutal/Les-Nuits-d-Hadrien-1630.html
 
 А сега и подаръкът ми. Неописуема радост ми донесе книгата -
Точно така изглежда - внушителна, дебела, здрава, с висока стойност за мен. Ели, благодаря!   HugВени ми подари две книги от Казандзакис, започнах колекция от неговите творби. Сега ще търся "Последното изкушение", само нея остана да намеря, че май е изчерпана в книжарниците.
 Всички знаете, че продължавам да търся "Нестинарка", но аз желая да притежавам всяка една книга от списъка си и всички те биха ми донесли голяма радост. Книгите на Казандзакис имат висока стойност, допадна ми стилът на автора, това не са книги еднодневки, а класика. Затова, Ели, ти си направила правилен избор и силно ме докосна с него.

 Имам си, разбира се,  и картичка,  и, разбира се - с калинка.   Grinning Доволна калинка, като мен сега, излегната върху детелинка.  Heart Eyes

 Имам много, много сувенири, но те трябва да бъдат видяни, не мога да ги опиша.
 Понеже Ели ходи по света, донесла ми е доста неща оттам: магнит от Египет, календар папирус за 2015 от Египет, а на страниците са Тутанкамон, Нефертити, Клеопатра. Него ще го снимам страница по страница, защото тази красота трябва да се види, тя е неописуема с думи, пък и аз не мога да ги намеря. Ще го покажа непременно. Имам сувенир от Порт Саид, египетски град. Напишете в нета letter card souvenir of Port-Said и ще видите какво е. Ще снимам с подробности, не мога да го опиша.
Още: Санкт-Петербург и пригороды 2 dvd золотая коллекция видеоекскурсий. Невероятно хрумване, Камиче, не знам как си се сетила. Много е важно човек да има изобилие от идеи в главата си, когато отиде в чужда страна. Просто Камиче е донесла уникални неща.   Hug

 Имам още неща, сувенири от плат: две бухалчета и калинка, които трябва да се видят, а не да се опишат. Камиче онзи ден спомена за тях в темата.   Simple Smile Ръчна изработка от Творилница чудилница. Има страница във фейсбук, но не знам дали ще открия моите кукли там, предпочитам да ги снимам и да ви ги покажа.

Камиче, как да ти благодаря сега?! Дали мога.   А вие сигурно разбирате защо бях ошашавена и не можех да пиша и да разсъждавам с ума си. Не че ми мина, но поне посъбрах мислите си и написах това дълго словоизлияние. Но в него не казвам почти нищо. Благодарностите не могат да се изразяват с думи, понякога се случва само. Аз искам да видя Камиче, дано да ми се случи, искам с прегръдка поне да споделя с нея това, което е в мен.  Hug

 Мила Ели, направи ме щастлив човек! Днес аз отново повярвах, че доброто ходи между хората. БЛАГОДАРЯ ТИ!     newsm51 Обичай винаги по този начин. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 5 362
Мижжж,нямам рана.Имам само синина,защото кучо каза ръф.И ме ръфна.По баджака.
Той се спусна,аз замръзнах.Викам си ако тръгна да бягам ще ме подгони.То е голямо куче,ще ми наръфа лицето.Уплаших се.
И застанах мирно.А той се засили и ме ръфна.А аз си стоя спокойна и чакам да ме изяде.Така се бях парализирала,че не мога да реагирам.И си тръгвам към дг.Крача,с бойна крачка и на всеки метър помияр.Спи.Сладко.И не им пука,че във всеки един момент могат да си ръфат хора.
Ужасно!
Цял ден ми се искаше да ви пиша и да си поплача.Много се изплаших.Ама викам си,какво ще ги товаря хората.И те си имат грижи.И сега вече не издържах.
Тъй.Оплаках се.

# 8
  • Мнения: 5 405
Леле, Нели, колко си щастлива, чак завидях на емоциите ти  Crazy Много се радвам за теб! Браво на Камиче  Heart Eyes

Слив  Shocked ходи на лекар, нали?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 462
НелиShocked супер изненада. Страхотни емоции.   bouquet

Миж, и ти си имаш страхотен подарък .

Сливooooh! тия песове. Моля те, отиди на дофтор, ако не си го направила.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 362
Скрит текст:
Не съм ходила.Няма рана,няма кръв.Нищо.Само синина.Добре че панталона ми беше някаква уникална материя.Много плътен плат.Той ми спаси крака.Утре ще видя как е и тогава ще ходя.Този пес ме ръфна.Каза ръф и в моя крак.А всеки ден минавам по този път за работа.Сега мисля други маршрути.
Нелка,ох,много през пръсти ти честитих подаръците.Извинявай Embarassed
Прекрасни са!
Не знаех,че Камиче е преводач EmbarassedМислех,че е писателка.Както и да е!Прекрасен човек е!Имах честта да ми е другарче в мартенската игра.

# 11
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Сливче, сега прочетох как описваш ужасното си изживяване и се разплаках. Но наистина плача и си представям как стоиш безпомощна. А аз плача, защото съм в шок и изпитвам ужас от уличните кучета. Бях обградена преди няколко години в близост до нашия блок от глутница кучета. Огромни  и по-малки.
Скрит текст:
Поне 6-7 звяра бяха, лаеха и подскачаха към лицето ми направо , а аз в средата стоях безпомощна и си бях глътнала езика. Нито можех да хукна,  а и как можех да мина през тях, нито можех звук да издам. Те лаеха много силно, беше рано сутринта,  а аз бях тръгнала на работа - в 6 сутринта. Само една стара жена излезе на терасата, чула е силния лай и като се развика тази баба. Хвърли нещо, те се разбягаха, но и след мен тръгнаха. Аз не можех да вървя, влачех се,  а трябваше да стигна до гарата и да пътувам за работа. Отидох по-надолу по улицата и седнах до един магазин и си подпрях главата. Исках да почна да дишам нормално. После някакси стигнах до гарата, но веднага бях разпозната от колеги, че не съм добре. Шефката ми каза, че съм жълта, с цветя на мъртвец, прати ме да се прибирам, но отказах. Изпитвам от този ден ужасен страх от помияри. Вечерта ревах и разказах на мъжа си случката,  а на другия ден той ми донесе един спрей с парализираща течност ли, не знам си какво. Винаги стоеше в джоба ми.  ooooh!
Сливче, никога да не ти се случва отново това, миличка. Шокът ти ще мине, но споменът от изживяното ще остане. Миличката ми! Как ми се прииска силно да те притисна към мен!  Hug

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 17:49 от neli mar4

# 12
  • София
  • Мнения: 5 362
Нел Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 601
Хоп при вас  Hug

Нели , уникално настроение струеше от теб докато четох за подаръците ти , честити да ти бъдат , Камиче определено те е зарадвала с толкова много изненади  Hug Ти повлече крак , така че изненадите започват  Whistling

Слив , миличка, по най - бързия начин отивай в болница , за да ти бият една инжекция и да те прегладат . ЗАдължително. ! Много неприятна случка , миличката , доста си се изплашила   Tired  Отиди да ти леят куршум , гледай да не приспиваш много време с уплахата , това също е Задължително ! . Пфффф , боли ли те много крака , не се притеснявай да споделяш , нали така си даваме съвети  и се подсещаме за някои неща . Пиши отново за да знаем как си .

Аз в чантата си имам от лютия спрей , дано не се налага да се използва , но едно бивше гадже ми го беше взел и си го нося с мен , а са ме нападнали , а ще им люти на г*за седмица поне .

Леле , какви са тези АПолони на темичката ни  Shocked  лелееееее , довечера ще къртя плотове май заради тях  Rolling Eyes Embarassed
Мижче , много благодаря за темата , определено нагорещи страстите  Laughing  Hug   bouquet

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 18:02 от nara86

# 14
  • Мнения: 5 776
Миж, за темата  Heart Eyes  bouquet

Нели, настроението струи през всяка твоя дума, благодаря, че ни правиш всички съпричастни с тази огромна радост  Hug
Поздравления Камиче, за невероятните изненади, които си приготвила  Hug

Слив, ужас  Cry Хапал ме е помияр и мога да си представя как се чувстваш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт