Сватбени "селски" номера и пинизи

  • 484 101
  • 3 154
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 1 943
Аз одобрявам списъка с желани подаръци, но без минимална стойност за двойки/тройки/многочелядни фамилии. Удобно е, мои приятели бяха направили сайт със списък, където имаше неща между 50 и 500лв. Всеки можеше да посочи какво ще подари, а можеше и да не избира нищо, а да остави пликче с пари или подарък по свое усмотрение (отново без минимална стойност). Идеята на списъка беше да се дадат идеи на колебаещите се. Кумовете отмятаха "заплютите" подаръци. Това е и единствената сватба, на която отидохме с предметен подарък - видях в списъка нещо, което младоженците искаха отдавна и се зарадвах, че можем ние да им го подарим. Моята сватба се очертава да е съвсем малка и скромна, но ако бяхме решили да е голяма - щях да направя същото.
Относно дрес кода - харесва ми когато се спомене в какъв стил ще е самата сватба. Смятам че е достатъчно, една жена винаги може да комбинира с аксесоар в съответния цвят и да е в тон, без да изглежда нелепо.

Не съм била свидетел на потресаващи изпълнения по сватби, освен може би на една в по-малък град. Първо булката искаше по-близките й приятелки да сме в бяло като нея... полудях да търся бяла рокля. После цялата дандания с взимането на булката беше адски нелепа - трябваше да я вземат от дома на бабата на младоженеца, където тя до момента не беше стъпвала даже - живееха в друг град. Останалото не го помня добре, но като цяло това беше най-близката до представите ми за "селско" изпълнение сватба.

# 1 426
  • Мнения: 699
Здравейте!
 Досега само Ви четях и се забавлявах. Много интересна тема.
 През последните години на много сватби бяхме. Подаръците- пликче с картичка и банкноти са най-честите и желание подаръци. И за мен няма лошо.Но е недопустимо гостите за теб да са "касичка-прасенце" . Нито да определяш кой колко може да ти даде и дали не е дал малко . Такива претенции са меко казано потресаващи и безчовечни!
  Когато миналата година се оженихме и нашите гости предимно това ни подаряваха. Сватбата си е направихме за наше забавление и купон. Даже аз не исках, но ММ ме убеди. Имахме много от гостите , които даже не мислехме , че ще дадат и нещо, но за нас беше важно тяхното присъствие! Зарадва ни това, че като цяло са дошли на нашия празник! Чичо на ММ / Бог да го прости вече/ ни подари няколко песни лично изпяти и изсвирени от него. Това беше много хубав подарък. Сега като да си гледаме дисковете от сватбата много повече ще ни топли спомена от този подарък и цялото изживяване отколкото  съдържанието на пликовете. Иначе  само една моя приятелка ме попита какво искаме за подарък. Никои друг не ни е питал. От 100 човека , материалните  подаръци бяха 4 на брои. Нито един не се повтори и много ни харесаха. И сега си ги ползваме. Бабата на ММ , която е доста възрастна и предпочете да не присъства, за да не е тежест, ни подари Чипровско килимче. Доста символичен подарък, защото го е тъкала като млада за всеки един внук, да му го подари , когато жени. А от събраните пари ние пак си направихме подаръци- като едно следсватбено пътешествие в чужбина  и някои материални неща за дома.Та след 10-15 г като ги погледнем знаем, че е от всички уважили ни на сватбата ни! Не сме си плащали нищо по сватбата или да сме си плащали наема, гражданската на колата или да сме пазарували в Кауфланд с дадените в пликчетата пари от гостите ни !
 А иначе за разни изцепки на нашата сватба мога много да говоря, но по натам може и да разкажа. Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 дек 2014, 12:44 от *красима*

# 1 427
  • Мнения: 3 784
булката го избутва вижда при кого е плика с парите и отива при него взима го и минава на следващата маса ... Изключително грозна гледка ми беше като се има напредвид, че булката ми е близка приятелка, чак не очаквах подобна реакция от нея, гледаше само да вземе парите и да се свършва.


Ужас, все едно е в "Бързи, смели, сръчни"  Joy Или като супер Марио.

Звучи като майтап, но аз сериозно почвам да се питам за опции по банков път, понеже съм от типа сватбари, които държат младоженците да си решат какво искат най-много, т.е. - давам подаръка в плик. Но с тия пликове е голяма хамалогия, събиране, "охраняване", пък после кой в суматохата се самоподпомогнал и до младоженците достигнали само картичките. Имаше такива разкази тук.

# 1 428
  • Мнения: 7 171
Една от най-запаметяващите се сцени на която попаднах-сватбата си тече,булката излезна за малко и я видях как се навря в булчинската кола да брои парите в пликовете.Дали беше от нетърпение,или не им стигаха парите да се плати ресторанта не мога да гадая.

Аз това съм го виждала в тоалетната на ресторант Екселсиор на Златни пясъци. Булката и една по-възрастна жена брояха пари до огледалата. Не съм била на сватбата, а в сладкарницата, просто тоалетната е една за двете заведения. И аз като теб се впечатлих и като чуя за даване/вземане на пари с пликове все за тази гледка се сещам.
Като е така масово възприето раздаването на пари вместо подаръци не може ли по банков път да си ги пращат или като е в плик да е по-дискретно преди или след тържеството? Това е пълна ориенталщина, да не кажа друго.

Хей, и ние брохме пари във фоайето на ресторанта, за да платим тържеството. Парите си бяха наши, тъй като никой не ни е давал пари в плик (безсмислено, при положение, че не живеем в България). По онова време ресторанта не приемаше кредитни карти, та така, броихме банкноти двамата с младоженеца.

# 1 429
  • Мнения: 15 032
Да броиш пари за сметката е доста различно от това да броиш пари от пликовете, които си събрал.

# 1 430
  • Мнения: 2 099
Онази булка броеше от пликовете.Виждаше се нетърпение в отварянето и захвърлянето на плика.Аз имах даже наглостта да й кажа,че е паднала една от картичките на пода,изгледа ме с досада и пренебрежение.Тюю голямо нетърпение,да видиш дали си на плюс  Sick.Вътре хората си се веселяха.Вярно беше много грозно.Даже и да не ти стигнат за ресторанта,не може ли да се уговориш да платиш като си тръгнат гостите поне?

# 1 431
  • Мнения: 5 178
Добре, ама кои са тези ресторанти дето няма да ви накарат да платите парите предварително..?
При нас в деня на сватбата се доплатиха само допълнителни кафета, безалкохолни и др.. , които са си поръчали гостите. Сумата не беше чааак да ровим в пликовете..., а и с това се зае на мър ми братовчед, парите си бяха наши, но някак си не си представям булката и младоженеца да зарежат изпращането на гостите и да хукнат да се разправят с келнери и сметки

# 1 432
  • Мнения: 2 099
Де да знам?Ако е било за доплащане по го разбирам.За мен е по-скоро желание да види колко кинти са събрали.Пък и колко да доплатиш в тоя ресторант-да имаш примерно още 100 кафета и 100 безалкохолни/води * 1 лв да  са 200 лв.Не вярвам толко да нямат 200-300 лв. та да се наложи да търбушат пликове  Mr. Green
Младоженеца не го видях.

# 1 433
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Зависи от ресторанта сигурно. Ние платихме на другия ден.

# 1 434
  • Мнения: 7 171
Добре, ама кои са тези ресторанти дето няма да ви накарат да платите парите предварително..?
При нас в деня на сватбата се доплатиха само допълнителни кафета, безалкохолни и др.. , които са си поръчали гостите. Сумата не беше чааак да ровим в пликовете..., а и с това се зае на мър ми братовчед, парите си бяха наши, но някак си не си представям булката и младоженеца да зарежат изпращането на гостите и да хукнат да се разправят с келнери и сметки

Предполагам, че сме платили след като сме си изпратили гостите. Абсолютно нямам спомен за конкретика. Знам само, че възпитанието не би ми позволило да си зарежа гостите и да ходя да броя пари.

# 1 435
  • Мнения: 2 099
Виж аз на пари не бих се изкушила.Ама ръцете ме сърбяха да си видя подаръците Sunglasses аз обожавам подаръци.Все пак не съм отмъквала тайно под роклята пакети,за да видя какво има вътре Mr. Green
Изчаках културно да си идат гостите и после с писък се нахвърлих на подаръците,мъжа ми от изтощение заспа,аз си отварях на воля.Всичко ползваме с удоволствие!Много се изкефих на чаршафи,сервизи и други и тенджерите от баба що експлоатация виждат!И лампа подарък имаме,чета си вечер на нея Grinning
Парите по не ме кефят.Помня купих си със събраното луксозни прибори за хранене и сервиране и една помощна масичка от Мартинели.Мъж ми го втресе като разбра колко пари струват и двете неща.Останалите предполагам сме изхарчили за глупости.Не помня вече,бая години минаха от тогава...

# 1 436
  • Мнения: 3 595
Аз пък на сватбата си не искам нито разни ненужни вещи, които ще стоят някъде я в мазе, я в шкаф, нито пък искам пликове, банкови преводи и подобни. Иска ми се който може да дойде да сподели този специален ден с нас. Не правя сватбата, за да се обзаведа вкъщи или да си избия парите. Искам да го комуникирам това, че подаръците не са нужни, на поканата, но не съм измислила още как най-добре да стане това. Естествено ако някой ми поднесе подарък, защото е имал желание няма да му се сърдя или да го върна - на който му в кеф да подарява, но да не се чувства задължен.

И аз примерно нямам нищо против гостите да са в черно. Цветът за мен не е погребален, а официален и стилен. Много по-голям проблем бих имала с тигрови и леопардови шарки, или крещящо розово, но хора, носещи подобни неща сред приятелите ми няма.

# 1 437
  • Мнения: X
Хей, и ние брохме пари във фоайето на ресторанта, за да платим тържеството. Парите си бяха наши, тъй като никой не ни е давал пари в плик (безсмислено, при положение, че не живеем в България). По онова време ресторанта не приемаше кредитни карти, та така, броихме банкноти двамата с младоженеца.

Софи, тези очевидно не брояха пари от пликовете в тоалетната за да платят сметката.

# 1 438
  • Мнения: 18 562
Да,черното е стилно и в това няма спор,но масово се облича и всички да са по калъп -ами това не ме кефи.Още си спомням на абсолвентската ми когато всички момичеата,само с едно изключение и барабар с момчетата бяхме в черно   Laughing трябва да има разнообразие и особено по сватби и аз лично съм си привърженик на по-свежите цветове,специално пък за такъв повод.  Peace виж тигровото и цикламата са друга тема-може би за един др тип сватби,които ги дават по Тлс  Grinning

# 1 439
  • Мнения: 7 171
Аз пък на сватбата си не искам нито разни ненужни вещи, които ще стоят някъде я в мазе, я в шкаф, нито пък искам пликове, банкови преводи и подобни. Иска ми се който може да дойде да сподели този специален ден с нас. Не правя сватбата, за да се обзаведа вкъщи или да си избия парите. Искам да го комуникирам това, че подаръците не са нужни, на поканата, но не съм измислила още как най-добре да стане това. Естествено ако някой ми поднесе подарък, защото е имал желание няма да му се сърдя или да го върна - на който му в кеф да подарява, но да не се чувства задължен.

И аз примерно нямам нищо против гостите да са в черно. Цветът за мен не е погребален, а официален и стилен. Много по-голям проблем бих имала с тигрови и леопардови шарки, или крещящо розово, но хора, носещи подобни неща сред приятелите ми няма.

Ние правихме две тържества. Първото, като сключихме брак в Канада, с около двадесетина гости. Бяхме си написали в поканите, че не е нужно да носят подаръци. Ако имат желание, да направят дарение (посочихме благотворителна организация по наш избор). Накрая пак имаше подаръци, но малки и практични.
И да се допълня, някои от гостите ни подариха неща по традицията "something old, something new, something borrowed, something blue".  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт