Къде смятате да родите в София?

  • 1 360
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте,бъдещи и настоящи мами!
Започнах да се замислям вече къде ще получа нужното внимание,в този така важен за мен момент.
И изобщо не си въобразявам,че някой ще ме държи за ръчичка и ще ми гука по време на раждането.Просто на толкова негативни коментари се наслушах на мои познати, родили в София,че ако не ме беше страх бих родила у дома Grinning
Моите критерии са търпеливо отношение,и сравнително спокойна обстановка(дано не съм необосновано претенциозна),и професионализъм,разбира се.
Много бих се радвала да се включат и пресни мами с актуална информация!

# 1
# 2
  • Мнения: 31
Мерси,но изчетох коментарите вече!
Много се замислих за Окръжна обаче...

# 3
  • Мнения: 28
Здравей Ива. Аз родих в МБАЛ Света София през септември. По принцип съм пациент на д-р Мазнейкова от много години. Първото си дете родих в Тина Киркова, второто вече реших, че няма да си го причинявам това с държавните болници и родих при Мазнейкова и с третото сега също там. Като цяло е добре да решиш дали ще отидеш в държавна или в частна, като аз горещо ти препоръчвам частна болница. Там се чувстваш като човек, иначе си на конвейр. Второ да решиш искаш ли избор на екип или не. Ако си нормално раждане най-важното според мен е каква акушерка ще ти се падне, то те израждат, когато раждането минава гладко...
Но ако искаш препоръка ето - аз бях изключително доволна от отношението и условията в Света София. Раждането ми водеше д-р Мазнекова младша - страхотна е! Акушерката беше най-милата и добра акушерка, която съм виждала до сега, мисля че се казваше Попова (дано не и бъркам името) и имаше една страхотна мила млада докторка Босева, която стоя при мен да наблюдава раждането и да се учи и си говорихме и ме подкрепяше и беше толкова човечна - дано си запази това качество с годините. Единственото, от което не бях доволна беше храната - давах аедни сухи сандвичи... но то и без това на всички родилки им носят храна отвън та не е толкова важно.
Така че от частните болници - препоръчвам МБАЛ Света София. И подкрепям с две ръце и двете д-рки Мазнейкови.

# 4
  • Мнения: 618
Аз те съветвам да избереш държавна болница + избор на екип.
Няма по-добри специалисти за теб и бъдещето ти дете от хората в тези болници. Най-важно е не отношението към теб на сестрите в следродилна а неонатологията и грижите за малкото човече, поне за мен това е най-важното  Naughty никоя частна клиника камоли Мазнековите такива не разполагат с опита и надежността на неонатологичните отделения в Майчин дом и другите държавни болници, да не говорим за случаите за които всички знаем в споменатата горе Св София  ooooh! Cry това са машини за пари с лъскави обвивки  Naughty

# 5
  • Мнения: 31
Благодаря,че се включихте момичета!
Колкото повече инфо събирам,толкова повече се обърквам Rolling Eyesзащото няма само добри или само лоши мнения за дадено лечебно заведение.Както и за всичко останало относно избор на екип,упойки и т.н.
И най-объркващото е ,че ще знам със сигурност,когато беб е вече на бял свят Laughing
Все пак ще се радвам и на още мнения,дано сме полезни с актуална информация и на други бъдещи мами.

# 6
  • Мнения: 28
Аз те съветвам да избереш държавна болница + избор на екип.
Няма по-добри специалисти за теб и бъдещето ти дете от хората в тези болници. Най-важно е не отношението към теб на сестрите в следродилна а неонатологията и грижите за малкото човече, поне за мен това е най-важното  Naughty никоя частна клиника камоли Мазнековите такива не разполагат с опита и надежността на неонатологичните отделения в Майчин дом и другите държавни болници, да не говорим за случаите за които всички знаем в споменатата горе Св София  ooooh! Cry това са машини за пари с лъскави обвивки  Naughty
Специалистите в държавните болници са добри, но в частните също има много добри лекари, включително неонатолози и го казвам защото съм раждала и в държавана и в частна болница общо 3 пъти. И за мен поне, има голямо значение отношението на всички лекари, защото в частните клиники имат време да ти обърнат внимание - и на теб и на бебето. А грижата изисква време и отношение, освен знание, опит и образование. Относно последното, не се съмнявай че в частните практики отделят доста средства за това. Хората са свикнали да не плащат за здравето си, а то без пари не става, затова е на толкова ниско ниво здравеопазването у нас. А Мазнейкови са достойни за уважение - няма почивен ден д-р Мазнейкова, всеки ден е в болницата си. Евала че има такива хора и заслужават да печелят добре, защото лекарския труд е от най-тежките и трудните и е най-ниско платения у нас. Затова оставаме и без лекари... Подлютявам се малко като кажете, че били машина за пари. Нека печелят, защото те ги и инвестират - в по-добро здравеопазване, в обучения на специалистите си и прочие, за разлика от държавните болници, където само крадат. И както казах след първото си раждане в държавна болница настръхвам при мисълта, да раждам пак там.

# 7
  • Мнения: 31
Напълно съм съгласна с теб,Милена!
Навсякъде по света добрите специалисти са добре платени.И в България трябва да е така.
Но не всяко семейство би могло да си позволи да плати 1500 лв+ за раждане,да не говорим че сумите стигат до 3000 лв,без да включваме ''хотелските'' такси от порядъка на 135-150 лв на ден.
И точно за това много мами раждат в държавни болници,без избор на екип и т.н.
Аз знам колко бих могла да си позволя да платя,а сумата е около 1000 лв,и ми се струва крайно недостатъчна,за а мога да си позволя по-добро от държавна услуга.
За жалост.

# 8
  • Мнения: 28
Разбирам те Ив... за жалост е скъпо да.  Така че въпрос и на възможности не само избор...

Общи условия

Активация на акаунт